[ROM][4.1.2][CM10 Final ] [ BysaliH-v1.2.] [ S4 luncher + Xperia Z1 uygulamalaarı ]

Sponsorlu Bağlantılar

sir mordred

sir mordred

Üye
usta eline sağlık çok başarılı ve güzel bir rom olmus..ama bi sorunla sürekli karşılaşıyorum ekran kilidi yaptıkdan snra tekrar açmak isterken beyazlaşıyo ve acayip bi görüntü oluyo bikaç saniye snrada eski haline geliyor romu tekrardan kurmama rağmen sorun halen gitmedi yarımcı olurmusun sana zahmett.

bu maalesef eski romlarda olan ve arco tarafından çözülemeyen bir hata(telefonun açılırken ekranın kısa bir süreliğine beyaz kalması)
muhtemelen lcd panelin 3. tip lcd panel ama emin olmam için terminal emülatörü aç ve aşağıdaki komutları sırasıyla gir

su
cat /proc/cmdline

girdikten sonra aşağıdakine benzer bir sonuçla karşılacaksın

console=null androidboot.hardware=qcom androidboot.emmc=true hw=8 lcd_hw=x

en sonda x yazan yerdeki numara lcd panelinin tip numarasıdır

onu bana bildir

bu hata sadece 3. tip lcd panele sahip wonder'larda oluşuyor(mesela benimki 1. tip o yüzden bu hatayla hiç karşılaşmadım)

çözüm olarak bu hatayla karşılaşmak istemiyorsan ION destekli romlar kullanman gerekli çünkü
ION desteğinden sonra kernel tabanı değiştiği için bu hata kalıcı olarak çözüldü bu sebeptende cm10.1 cm10.2 ve cm11'de böyle bir hata mevcut değil

Bysalih41

Bysalih41

Üye
    Konu Sahibi
Look scren hatali kardesim degistirmen gerekli

bayfeat

bayfeat

Üye
Xposed uygulamasini ve xblast modulunu yukle modul turkce goruceksin
kardeşim bana bu dosyaların linkini atabilirmisin adam akıllı internetten dosya bulamıyorum eger bildiğin link yada yedeğin varsa bana verebilirmisin ?

Bysalih41

Bysalih41

Üye
    Konu Sahibi

+Furkan

+Furkan

Üye
usta eline sağlık çok başarılı ve güzel bir rom olmus..ama bi sorunla sürekli karşılaşıyorum ekran kilidi yaptıkdan snra tekrar açmak isterken beyazlaşıyo ve acayip bi görüntü oluyo bikaç saniye snrada eski haline geliyor romu tekrardan kurmama rağmen sorun halen gitmedi yarımcı olurmusun sana zahmett.

Aynı sorun bende de var. Sanırsam Xperia kilit ekranı yuzunden

Bysalih41

Bysalih41

Üye
    Konu Sahibi
@sir mordred in dedigi de olabilir

Bysalih41

Bysalih41

Üye
    Konu Sahibi
Rica ederim

+Furkan

+Furkan

Üye
3 yazıyor hocam denedim şimdi

+Furkan

+Furkan

Üye
napcaz simdi hocam?

enenengin

Üye

Okuduğum yorumlardan hemen hemen her wonderda faklı sorunlar mevcut. kimi donanımsal kimi yazılımsal.
Birşey sormak isterim : yazılan sorunlar bu rom üzerine uygulanıp düzeltilmesi mümkün müdür? Yoksa bu rom geliştirip tekrar mı buraya yükleyeceksin ilerleyen günlerde? Yahut yeni bir versiyon ile mi karşımıza çıkacaksın ?

sir mordred

sir mordred

Üye
napcaz simdi hocam?

Kesin olarak çözüm istiyorsan ION tabanlı romlara geçmen gerek(cm10.1 cm10.2 veya cm11)
Ama diğer türlü bir çôzüm olarak aşağıda linkini vereceğim kerneli indir ve flaşla

Bysalih41

Bysalih41

Üye
    Konu Sahibi

Okuduğum yorumlardan hemen hemen her wonderda faklı sorunlar mevcut. kimi donanımsal kimi yazılımsal.
Birşey sormak isterim : yazılan sorunlar bu rom üzerine uygulanıp düzeltilmesi mümkün müdür? Yoksa bu rom geliştirip tekrar mı buraya yükleyeceksin ilerleyen günlerde? Yahut yeni bir versiyon ile mi karşımıza çıkacaksın ?
Bazi sorunlarin duzeltilmesi mumkun ancak bazilarini arco duzeltebilir yeni cm11 guncellemesini bekliyorum onun uzerinde bir calisma yapicam

• Beğen
Tepkiler: enenengin
issa blt

issa blt

Üye
bende yaptım usta aynen 3 cıktı

bayfeat

bayfeat

Üye
benimkide 1 çıktı sorunsuz olan yırttım ben :D

• Beğen
Tepkiler: sir mordred