[ROM][4.2.2][CM10.1Build3] BysaliH-v1.2.Şarj+Perf+S4 launc,[yeni vers.][08.03.2014]

Sponsorlu Bağlantılar

erdemgok33

erdemgok33

Üye
arkadaşlar salih kardeşimizin romunu rahatlıkla kurabilirsiniz sorun çözüldü 4.4.2 romunada belirtmiştim tekrardan yazim zipten çıkartıgınız clockwormod klasörünün içinde aynı ad altında klasör var onu sd kartınıza atın restore yapın iç içe aynı klasör olunca okuyamıyor demekkiii

• Beğen
Tepkiler: Bysalih41

Bysalih41

Bysalih41

Üye
    Konu Sahibi
Ok

kamil_cevik

kamil_cevik

Üye
Salih bey öncelikle teşekkürler. Ben bu olaylara yeni katıldım. Çok fazla anlamıyom ama kurcalaya kurcalaya (şansıma) teli bozmadan yapıyorum. Benim bir iki sorum olacak ama öncelikle emeğine sağlık gerçekten çok iyi olmuş.
1. sorum Bu romu yükledikten sonra ( tabi ilk halinde de vardı benim telin) her zaman yapmıyor ama ara ara kamerada başarız diye kapatıyo telefonu. Kapatıp acınca düzeliyo ama o an çekmen gereken bişey var çekemiyorsun gıcık bi durum.
2. sorum ise bu romu yükleyince telin kendi hafızası SD card diye görüyo ve PC ye bağladığım zaman doluluk oranını gösteriyor ama içine girilmiyo sdcard takılı değilken. Fakat takılı olunca giriyo ama;
3. sorum 2. soruyla alakalı. Acaba yuklerken yanlışmı yaptım dıyerek sd card cıkartarak tekrar denedim ama gene aynı sıkıntı ve sd cardın içine telefon hafızasındaki klosörleri aynı isimle yedekliyo.
Ben bu romu gene bu siteden cm-9-20130730-UNOFFICIAL-ancora isimli romun üstüne yükledim. Onda camera vs diğer sorunlar yoktu ama onun görseli yoktu :D

tekrar emeğine sağlık belki ben yüklerken yalnış yapmışımdır aydınlatırsan sevinirim. Dün yüklemiştim. bu sorunlar çıkıncı bugun ıkı kere yukledım (sdcard lı ve kartsız).

clgnkral

clgnkral

Üye
1. sorununuz ara ara bende de oluyordu ama her romda yapmaz. Salih hocamın romları fazla başka bi rom yüklemeni tavsiye ederim.
2. Sorunu anlamadım. Sdcardla alakalı bir durum yok bence pcye bağladığınız zaman açması lazım.

• Beğen
kamil_cevik

kamil_cevik

Üye
1. sorununuz ara ara bende de oluyordu ama her romda yapmaz. Salih hocamın romları fazla başka bi rom yüklemeni tavsiye ederim.

2. Sorunu anlamadım. Sdcardla alakalı bir durum yok bence pcye bağladığınız zaman açması lazım.

Çılgın kral daha denemeler devam ediyo. 2 sorumdaki gördüğüm şuydu.
Bunu bugun Es dosya yöneticisinde de denedim. Telefon hafızasını sdcard1 olarak görüyo.
Özetle Sdcard ve SDcard 1 olarak iki bellek gözüküyor pc bağlantısında dosyalara girebiliyorum.
Ama sdcardı çıkarınca SDcard diye gözüküyo (telefon hafızası olarak değil) ve dosyalara girilmiyor.Bugun bişey daha öğrendim bu rom da... Bluetooth ile PC ye bağlantı yapınca Mause ve Klavyeden telefonu yönlendirebiliyorsunuz ve telefon aramalarında veya video izlerken ses giriş çıkışı PC den oluyo baya hoşuma gitti. Tekrar emeğine sağlık salih bey

• Beğen
Samsungw_53

Samsungw_53

Üye
Once telefonundan bahsedeyim sana depolamaya girince sdcard dahili bellek dahili depilama alani diye 3 kisim var pcde dahili bellek ve sdcard i gorursun dahili depilama alani ext formatli oldugu icin windows ilsetim sisteminde goremezsin. Sen sdcart i dahili deopalama alani yapmak istiyorsan biild.prop dosyasinda sdcard 0 i 1 yapacaksin

kamil_cevik

kamil_cevik

Üye
ya kusura bakmayın demiştim ben bu konularda yeniyim tam anlatamıyom kendimi.
Pcye de bağlantı yapınca da dosya yöneticisindende baksam aynı dahili bellek gözükmüyo onun yerine Sdcard yazıyo 2 tane ismini değiştiriyo telefon hafızasının galiba ve dosyalara pcden girebiliyorum. Ama,
Sd cardı cıkarıp pc ye bağadığım zaman tel hafızasını gene sd card görüyo ve dosyalara girilmiyo. Sanki dosyalar gizlenmiş gibi. Ya buradan resim gönderemedim resimleri çektimde yükleyemiyorum buraya.

ismailozcn

ismailozcn

Üye
ya kusura bakmayın demiştim ben bu konularda yeniyim tam anlatamıyom kendimi.
Pcye de bağlantı yapınca da dosya yöneticisindende baksam aynı dahili bellek gözükmüyo onun yerine Sdcard yazıyo 2 tane ismini değiştiriyo telefon hafızasının galiba ve dosyalara pcden girebiliyorum. Ama,
Sd cardı cıkarıp pc ye bağadığım zaman tel hafızasını gene sd card görüyo ve dosyalara girilmiyo. Sanki dosyalar gizlenmiş gibi. Ya buradan resim gönderemedim resimleri çektimde yükleyemiyorum buraya.

resimleri buraya yükle sonrada link at

Kardeş telin hafıza yerleri değiştirilmiş bu romun özelliği sorun felan değil yani
nette biraz araştır yapamazsan sana ss li anlatırım

kamil_cevik

kamil_cevik

Üye
Sdcard Takılı iken Pc bağlantısı

Sdcard takılı dosya yöneticisi

SDcard çıkarılmış Pc bağlantısı (kart olmadı halde kart ismini veriyo ve içine girilmiyor)

Sdcard yok dosya yöneticisi

ve işte sonuç. Ama diyorum ya Sdcard takılı olmadan pcden bağlantı yapınca dosyaların içine girilmiyo. Herkeze teşekkürler

clgnkral

clgnkral

Üye
Kardeş rom swaplı olduğu için hafıza kartın dahili depoloma olarak kullanılıyor. başba bir rom yükleyip dene sonra sonucu yazarsan yardımcı oluruz.

kamil_cevik

kamil_cevik

Üye
arkadaşlar yalnış anlaşılmasın. acaba ben yüklerken mi yalnış yaptım da böyle oldu diye soruyorum. Ya bide ekstra bişey daha soracam candy crush saga oyunu yüklenmiyor. Bikaç uygulama yükledim fakat bunu yüklerken cihazınız bu sürümle uyumlu değil hatası verdi. Bi başka uygulamada daha veriyo. bunun için yapılacak bişey varmı??
Kardeş rom swaplı olduğu için hafıza kartın dahili depoloma olarak kullanılıyor. başba bir rom yükleyip dene sonra sonucu yazarsan yardımcı oluruz.

Daha öncedende belirttiğim gibi CM9 u yukledim sıkıntı olmamıştı böyle sonra bu romu yukledim. O sıkıntı ile karşılaşınca SDCARD' ı cıkarıp tekrar CM9u kurdum ve üzerine bu romu. ama Sdcardı takınca gene böyle oldu ve uygulamalarda cihaz bu sürümle uyum değil hatası. O zaman donanımsal bi hata mı vardır Telefonda. CM9 dan başka yükle dersen gene salih beyin CM10 final sürümü var onu denemek isterim yorumlarından anlaşılan herkez memnun

ismailozcn

ismailozcn

Üye

bunu indir rar dan çıkar
tele x-plore yükle markette var

ayarlardan root erşimine tıkla superuser+ yazılabilir bağlamayı seç sonra
root/system/etc klasörüne gir oraya kopyala teli yeniden başlat.

Son düzenleme:
kamil_cevik

kamil_cevik

Üye
İsmail kardeş gene denedim aynı fark yok. neyse böyle biraz daha kalsın. Benim telde hersey çalışıyo sıkıntı yok ama bu saydıklarım hariç. Tek sıkıntısı sdcard dolu gozukuyo biçimlendirsem bile aynı dosyaları kopyalıyo yer kaplıyo veya cm10 final yükleyeyim ona bakayım. İlgilenen tüm arkadaşlara teşekkürler.

clgnkral

clgnkral

Üye
Cm10 finali yükle bi dene kardeş. Hafıza kartının boyutu kaç?

ismailozcn

ismailozcn

Üye
İsmail kardeş gene denedim aynı fark yok. neyse böyle biraz daha kalsın. Benim telde hersey çalışıyo sıkıntı yok ama bu saydıklarım hariç. Tek sıkıntısı sdcard dolu gozukuyo biçimlendirsem bile aynı dosyaları kopyalıyo yer kaplıyo veya cm10 final yükleyeyim ona bakayım. İlgilenen tüm arkadaşlara teşekkürler.

valla sana önerim saf cm10.1 beta 4 kurman sıkıntısı felan yok stabil

yada
Galaxy W i8150 Wonder - [ROM][JB][4.1.2]G-wonder Rom V2 Wonderoid OFFICIAL - MaxiCep

• Beğen

miklagord1453

Üye
arkadaşlar ben bu romu yükleyemedim bana yardımcı olur musunuz ???
romu zipten çıkartıp sd karta atıyorum, ama kurulumu yapamıyorum... bir yardım eder misiniz =/

clgnkral

clgnkral

Üye
Kurulumu yapamıyorum derken kardeş nasıl bi sorun var biraz açar mısın?

miklagord1453

Üye
kurulum için dosyayı açıp sd karta atıyorum dosya yoktur diyor...

Üst Alt