Nokia N8'in yeni firmware'i icin kullanicilarindan tavsiyeler

Sponsorlu Bağlantılar

ozggurr

ozggurr

Üye
    Konu Sahibi
Nokia N8'in yeni firmware'i icin kullanicilarindan tavsiyeler
1- Web tarayicisinin cache kullaniminda duzenleme sart..
Bir onceki sayfaya gitmek icin bastan sayfa yuklemenin manasi nedir!

anna ile gelmis

2a- Web tarayicida ve mail programinda sayfa uzerindeki yazilarin ve resimlerin kopyala-yapistir yontemiyle kopyalanabilmesi sart.
anna ile bir kismi gelmis
2b- Tab ozelligi ile hizli yeni pencere acma ve kapatma...
anna ile gelmis
3- Galeride yeni katalog yaptigimizda disk uzeriinde katalog isminde gercek bir klasor ve o klasorun icinde de katalogdaki dosyalarin olusmasi sart... Bu ozellik cep telefonunda duzenlenen resimlerin bilgisayara aktarilmasini cok cok kolaylastirip calismalari duzene sokacaktir..
Hafiza karti modundayken bilgisayarin klasorlerine erisildiginde galeride olusturulan kataloglari gorememek sinir bozucu. (yaniliyorsam duzeltin)
Gidip ofislerinin camina cakil tasi atasim geliyor, bunu hala nasil yapmazsiniz diye!

bununla ilgili bir calisma goremedim
4- Video oynaticisinda alt yazi destegi ve 2x, 3x, 4x gibi hizli oynatma secenekleri gelmesi lazim, telefonun bunu yapabilecek gucu fazlasiyla var..
bununla ilgli calisma da yok
5- USB hub destegi..
deneyen var mi? anna ile gelmis mi?
6- Acik programlari gosteren menu N900'daki gibi canli olmali, sadece resim N8'e yakismiyor...
gelmemis
7- Butunlesik hafizayi ve miniSD karti sanal hafiza olarak kullanabilmeli.. Bunun icin 14 GB'imin 4 GB'ini feda etmeye raziyim...
rivayete gore 512 mb sanal hafiza kullaniliyor
8- Ana ekrandaki secenekler menusune ya da telefonun acma kapama menusune -telefonu yeniden baslat- secenegi...
bu da gelmemis ancak ovi de bunun icin program yapilmis...
9- Ana ekrandaki ikonlarin transparanliginin kullanici tarafindan ayarlanabilmesi gerek.
bu ozellik de yok bildigim kadariyla
10- Ekrana basili tutunca cikan menunun biraz daha hizli gelmesi, bence 75 ms bunun icin uygundur :)
menulerde biraz hizlanma var
11- GPS baglanti hizinin artirilmasi...
annadan once betalabs 3.07 surumlu harita programi ile yapti bunu

12- Galerideki coklu secimde muthis kolaylik saglayan kalem seceneginin telefonun her yerinde kullanilabilmesi...
anna ile gelmis :)
13- Flash Lite 4'un cogu siteyi degil artik butun sitelerdeki Flash videolari desteklemesi...
anna ile biraz daha iyi olmus diyoolaaa :)

• Beğen
Tepkiler: orcusss, yyoruge ve ipkry

cenewar88

cenewar88

Üye
tavsiyelerin kalitesinden adamın bilgisi tecrübesi oluk oluk akıyor yaw!
arkandayız, desteği kest!
bu arada hub desteğinin mümkün olamayacağıyla ilgili enteresan bi yazı okumuştum, sanırım donanımla alakalı bir durum

erkara_64

facebook ek programlarla değil direk tarayıcısından çevrimiçi sohbet edebilmek
galeri kısmını özelleştirmesi yani ek yöntemlerle değil resim ve video ayrı ayrı açabilmesi

SilentOne

SilentOne

Üye
tel daha yeni çıkıtı direk isteklere bak be:D

hadesperado

hadesperado

Üye
Eyvallah Özgür, aslında yazdıkların N8 gibi bir cihaz için çok zor şeyler değil ama nedense eksik. 7-8-9. öneriler farklı ve iyi olmuş bence, umarım hepsi (en azından yarısından fazlası) eklenir.
aklımıza geldikçe buraya ekleyelim, sonra nokia'ya göndeririz, sonra "yapmadık, istemedik" demeyelim.

dkircali

Üye
Bahsettiğiniz gibi kopyala yapıştır olayında bazı problemler var ki N97 de yaşamamıştım, ayrıca alt yazı desteği kesin şart. Bunlara ek olarak ben de bir kaç şey ekleyeyim:

14- "Sosyal paylaşım ağları"ndan alınan fotoğrafların kalitesinin arttırılması

15- facebook chat özelliğinin "sosyal paylaşım ağları"nın içine entegre edilmesi

16- her ne kadar farklı firmalar tarafından sağlanan programlar olsa da office ve pdf uygulamalarında multitouchun desteklenmesi

17- cevapsız arama veya okunmamış mesaj olduğunda yanıp sönen menu tuşunun yanıp sönme şeklinin değiştirilmesi, şu an o kadar hızlı çakıyor ki ancak geceleri görülebiliyor.

18- telefon açıkken menu tuşunun ışığını kapama opsiyonu (gece çok rahatsız ediyor :naughty:)

osvald

Üye
bence bu maddelerın hepsini nokıa ya mailatarsanız gormezden gelmıyceklerdır + nasıl olsa 2 ay sonra gene bır guncelleme gonderıp yenı özellıkler saglayacaklardır

hadesperado

hadesperado

Üye
ingilizceye çevirip yollarız, orası en kolayı, yeter ki farklı kullanıcılardan farklı çözümler ve öneriler gelsin

simaros

simaros

Üye
süpersin hacı

maron

maron

Üye
arkadaşım tema seçince tema resmini kullanamıyoruz buda saçma bişi o anki resim neyse hangi temayı seçsem o resim ekranda kala kalıyor saçma bence birde meni girişlerinde çıkışlarında efekt yazılış yanlışlıgı olabilir bence çok hoş geçişler olabilirdi ekranı yan dondurduğumuzde falan öyle boş dönmesi bence bu telefonun kalitesini gösteremiyor hoş geçişler konula bilirdi ve dahası eqlaizer düzeltmesi yok mizik te bu bence çok büyük bi eksiklik

cenewar88

cenewar88

Üye
on the go özelliğini geliştir noki! yazıcımızı falan da bağlayalım. usbden başka telefon bağlayıp onun şarjını da çalalım!

plug and touch gelişsin! telefonu projeksiyona bağlayıp dart programı yükleyelim. atışları algılasın puanları toplasın!
ekrana dokununca dokunuşumuzu sadece telefon algılamasın, biz de algılayalım ortağım! artık zeki müren de bizi görsün! son umudumuz n8, yeni yazılımla zeki müren bizi gördü gördü, görmezse bu görüşme mahşere kalır...

hear and get it özelliği eklensin. n8 bizi kpssye hazırlasın! biz soralım o cevaplasın! kpss kursuna bi ton para gitmesin, parayı nokiye hibe edelim!

find and fix özelliği eklensin! telefonu böle vücudumuzda gezdirelim nerede enerji birikmesi var nerede rhatsızlık var anlasın, didreşip bize masaj yapsın uygun bitkileri söylesin, karışım iksirinin formülünü yzsın. içelim hacı hocaya vereceğimiz parayı da noki alsın!

feel and love yeniliği de gelsin! gara gaşlım onu ne kadar çok sevdiğimi bilsin, o da beni sevsin. o kadar anlayışlı olsun ki daha ben söylemeden hangi müziği açacağını bilsin, hangi siteden hangi filmi indireceğime kimi arayacağıma da o karar versin! sevgili bulma derdine düşmeyelim, manitaya yedirdiğimiz paralar nokiye gitsin! noki de kıymet bilsin şu yazılımı güncellesin!

SilentOne

SilentOne

Üye
yürübe kim tutar seni

Esendağlı

Esendağlı

Üye
on the go özelliğini geliştir noki! yazıcımızı falan da bağlayalım. usbden başka telefon bağlayıp onun şarjını da çalalım!

plug and touch gelişsin! telefonu projeksiyona bağlayıp dart programı yükleyelim. atışları algılasın puanları toplasın!
ekrana dokununca dokunuşumuzu sadece telefon algılamasın, biz de algılayalım ortağım! artık zeki müren de bizi görsün! son umudumuz n8, yeni yazılımla zeki müren bizi gördü gördü, görmezse bu görüşme mahşere kalır...

hear and get it özelliği eklensin. n8 bizi kpssye hazırlasın! biz soralım o cevaplasın! kpss kursuna bi ton para gitmesin, parayı nokiye hibe edelim!

find and fix özelliği eklensin! telefonu böle vücudumuzda gezdirelim nerede enerji birikmesi var nerede rhatsızlık var anlasın, didreşip bize masaj yapsın uygun bitkileri söylesin, karışım iksirinin formülünü yzsın. içelim hacı hocaya vereceğimiz parayı da noki alsın!

feel and love yeniliği de gelsin! gara gaşlım onu ne kadar çok sevdiğimi bilsin, o da beni sevsin. o kadar anlayışlı olsun ki daha ben söylemeden hangi müziği açacağını bilsin, hangi siteden hangi filmi indireceğime kimi arayacağıma da o karar versin! sevgili bulma derdine düşmeyelim, manitaya yedirdiğimiz paralar nokiye gitsin! noki de kıymet bilsin şu yazılımı güncellesin!
Hepsi bukadarmı:)n8 bu...halleder

Uruloki

Uruloki

Üye
beyler siz şunu düşünün meego çıktı nokia 2011de kullanmaya başlıcak ve 1ay var istermisiniz yeni güncelleme meego olsun hem daha hızlı olur hemde virüs derdi olmaz hem açık kaynak kodlu herkes bişe yapabilir ne fena olur o zaman N8 değilmi siz bide burdan bakın

cenewar88

cenewar88

Üye
şuan ovi storedaki masaj programını söyleyince bir oha çektim yarı içimden yarı dışımdan olmak kaydıyla
ben buraya esprikcikten yazdım harbiden varmış masaj yapma programı laa! duyduk duymadık demeyin millet! artık masaj salonlarına gitmiyoruz!

heyecanla şu plug and touch özelliğini bekilyorum, birdahaki sunumlarda şeklimi koyayım ortaya. ah bugün gelseydi keşke... yarın da bi sunumum var, o da plug and touchsız geçecek. ama hiç değilse artık çantayla laptop taşımıyok ortağım. cebimden çıkarıp sunup çıkıyorum ya

aslında yeni bi özellik getirseler de sunumu da n8 yapsa olmamı ya la?

erkara_64

canaver kardeş Nokia ilk N8 duyurduğunda yok öyle bir cihaz olmaz nokia hayal kurduruyor filan dioduk ama sen harbiden hayalden öte resmen fantazi kurmuşsun...mazallah N8 bu bakarsın düğünü de geceyide o yaptırır:)

venusutarit

venusutarit

Üye
Benim N8 im Bluetooth üzerinden yada Wi fi yada Usb üzerinden Pc içinde gezebilsin o kadar para verdik yaww

ozggurr

ozggurr

Üye
    Konu Sahibi
Benim N8 im Bluetooth üzerinden yada Wi fi yada Usb üzerinden Pc içinde gezebilsin o kadar para verdik yaww

o zaten cikacak bir remote control programi ile gerceklesecek. cok zor birsey degil.

nokia n73'un bile yaptigi birsey...

Esendağlı

Esendağlı

Üye
Yahu birisi beni N8 in internet performansının iyi olduğuna,flash destekli sitelerde web browserinin çökmediğine ikna etsin.ben bu cihazı almak istiyorum ama bunlar kafamı karıştırıyor.

Üst Alt