Reisv4.0 N8 Belle RM-596_111.030.0609 Türkçe

Sponsorlu Bağlantılar

ЯReiS

ЯReiS

Üye

Arkadaşlar gayet stabil ve kararlı bir sürüm oldu.Bütün widgetler Rofs2(rom) gömüldü.Formattan sonra bile kaybetmezsiniz.Sysapp restart mod kaldırıldı onun yerine başka bir program eklendi.Ses ve batarya gerçekten çok iyi ses net ve yüksek.Deneyin bakın ben bütün programları(sizin E diskte reis klaörü içindekileri) kurdum denedim bir sorun yok.
NOT;Kurulumu tamamladıktan sonra E diskinizde Reis isminde bir klasör oluşacak (45-50 mb arası)burda benim kullandığım bütün programlari sis olarak bulacaksınız..İstediğinizi kurun ve klasörü silin kolaylık açısından yaptım.Ayrıca Nokia808 e ait wallpaperlar galeriye otomatik olarak yüklenecek beğenmediklerinizi silin size kalmış.
UYGULANAN MODLAR;
-Hic bir titresim kapatilmamistir..her sey orjinaldeki gibidir(ekran ve keylock titresimi)
-Aktif aramalar etkin bildirimi kaldirilmistir.
-İlk açılışta 4 ekran vardır..siz iştediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.
-Ses ve batarya icin gerekli duzenlemeler yapilmistir.
-Nfc destegi tamamen kaldirilmistir.
-Açılıştaki SMS gönderme kaldırıldı.
-Açılıştaki OVİ kaydı iptal edildi.
-Açılış sesi wakup tone olarak ayarlandı ve ses yükseltildi.
-Galeri klasör yaması eklendi. Sadece belirlenen klasörler taranıyor. (E,F:\Images E,F:\Images)
-Müzikçalar klasör yaması eklendi. Sadece belirlenen klasörler taranıyor. (E,F:\Music E,F:\Sounds)
-E hafizadaki GFV (Gizli foto video) klasorune galeride gorunmesini istemediginiz resim videolari atin galeride gorunmez.
-Tarayıcı önbelleği "E" sürücüsüne alındı.
-Tarayıcıyı yeniden başlattıktan sonra indirmeler kaldığı yerden devam edebiliyor
-Java izinleri için mod eklendi
-FOTA sıfıra ayarlanıp kapatıldı.
-Efektler için efekt yolu E kö klasörüdür.beğendiğiniz efekti (effects klasörü olarak) E/effects atın ve telefonu kapayip/acin kullanmaya baslayin.
-Sözlük için Türkçe veri tabanı eklendi.
-Arama esansında karşı taraf cevap verince veya konuşma bitince titreme(tactile feedback) eklendi.
-Wi-fi duyarlılığı artırılmıştır.
-Tema effectleri default olarak AÇIK gelir.
-Arayüz (UI) hızlandırma ayarları yapıldı (Max CPU kullanımı 60, FPS 40 olarak ayarlandı.)
-GPS adresi supl.nokia.com eklendi.
-N9 screensaver eklendi
-Equallizer eklendi.(alternatif duzenleme secenekleriyle)
- Telefonun okuma dili ingilizce ve turkcedir.Yazma dili tr-ing ve ruscadir.
-C hafızada Animation klasörü eklenip açılış müziği ve anımasyonu sizin tercihinize bırakılmıştır.(klasör içindeki dosyalari silip kendi tercihinizi buraya koyuk kullanabilirsiniz.Ama Koyduğunuz dosyların isimleri kaldırdıklarınızla aynı olmalı onun için eklediklerinizin ismini düzenlemeyi unutmayın!!!)
NOT; Eklediğiniz gif anımasyon boyutu 360x640 olmalı ve uzunluğu 10 saniyeyi geçmemelidir.
KALDIRILAN PROGRAMLAR;
-Shazam müzik programı
-Microsoft Communicator
-Youtube
-F-secure
-Ovi müzik kaldırıldı.
-TopApp kaldırıldı.
-Office
EKLENENLER;
-Buyuk saat ve Muzik player widget (degisik guzel bir goruntusu var)
-Bütün widget ler türkçe olarak ROM a eklenmiştir ve sorunsuz çalışıyor.(Hard format sonrasi silinmez)
-Anna video Player
-Video ve Photo editor (ikiside stabil olarak calisiyor galeride resimleri duzenle secenegi var)
-Bildirimler widget (notification)
-Iki tema eklenmistir.
Onemli: Arkadaslar Ofisi kurmadan once yüklemelerden office dosyasını kaldırın(unutulmus dosya var sorun yok ben kaldırdım ve olan ofısı kurdum) istediğiniz offisi istediginiz hafizaya kurun sonra C/system/data icindeki quickoffice klasorunu silin ve isterseniz adobeyi yükleyin bu klasoru silmeden yukleme yapamazsiniz hata verir(guncelleme hatasi alirsiniz))
Not:Arkadaslar kuruluma baslamadan once mutlaka E hafizaya format atin sonra telefona *#7370# ile hard format atin ve butun klasorler temizlensin!!!

Arkadaslar cok uzun anlatmak istemiyorum 3.2 deki butun ince ayarlar vardir burdaki farklar:

1-Yeniden baslat ozelligi eklenmistir

2-Power menuye simgeler eklenmistir

3-Butun widgetler tekrar duzenlenmistir ve tamamen rofs2 ye gomulmustur.

4-HS deki batarya iconu rengi degismistir

5-widgetlerin iconlari degistirildi

6-Muzik player icin sarkilari duzenleme secenegi(isim-tur gibi) eklendi(tercume icin Mesut Akatas kardesime tesekkur ederim)

7-Performans ayari yeniden duzenlendi

8-Paket icerisinde rofs2 yoktur bunlari ayri ayri verdim secenekli

a-toplu menu

b-standart belle menu

hangisini isterseniz o rofs2 yi indirin ikisinide indirmenize gerek yok

9-E diskte hem reis hem tweaks_plugins klasoru hemde patch klasoru olusur gerekli dosyalar icindedir

10-Anna video player eklidir video izlemede sorun yoktur.

11-Butun programlarimi kurup ayarlarimi yaptiktan sonra C hafiza 206 mb dir.

12-Alarm mod eklenmistir ve calismaktadir(telefonu ters cevirince alarm ertelenir)

13-Tema orginal 808 evolve temasidir.

14-Efekt orjinal 808 efecti ama ben biraz ekleme yaptim (iphone tip donus ekledim)

Once Reisv3.1 N8 Belle RM-596_111.030.0609 Türkçe.zip klasorunu indirin icinde ROFS2 haric diger dosyalar vardir..(RM-596_M003.50.emmc klasoru eklidir silmeyin phoenix ile flashlama esnasinda hic bir dosya silmeyin) tesekkurler kurtulus40

ROFS2 secmelidir hangisini isterseniz onu indirin (toplu menu ve orjinal menu olarak secenekler var ekran goruntusunde toplu menu vardir)

1

3-

Ekran goruntuleri v4.0 a aittir.​

:

Daha önce bu cfw'yi yüklemiş olanlar sadece bu rofs3 ile dead flash atacaklar ve sorunsuz yeni taskswitcher karşılarında. ilk defa bu cfw'yi yükleyecekler ise 1. adımdaki rofs3 ile bu dosyayı değiştirecekler.

Tesekkur:
Ahmet Demirci,ene49(program turkcelestirmeleri icin),kurtulus40(bilgi ve program paylasimlari icin),CODeRUS (modlar icin), nicesoni_ash(bilgilendirmeler icin) ve daha bir cok kisi bu konuda paylasim yapmis mod yapmis herkese cok tesekkur ederim..

GÜLE GÜLE KULLANIN !!

• Beğen
Tepkiler: emrah674, Frittvilt, nkrn83 ve 13 diğerleri

Dandanakan92

Dandanakan92

Üye
Teşekkürler Şahin abi bu akşam hemen deniycem :)

• Beğen
Tepkiler: ЯReiS
ЯReiS

ЯReiS

Üye
kolay gelsin..guzel oldu deneyin..

batmanyavuz

batmanyavuz

Üye
Çalışmanız için teşekkürler, daha dün flaş atmıştım o yüzden soruyorum: 2.0 sürümü ile bunun arasında ciddi bir fark var mı? Özellikle batarya performansı açısından?

---

İlave olarak da şunu sormak istiyorum: Günlük olarak: 100 sms atıyorum, yaklaşık bir saat internete giriyorum, yaklaşık bir saat müzik dinliyorum nadiren de yarım saat oyun oynamak amacıyla telefonu kullanıyorum. Bu kullanımla şarj bir gün gitmiyor. Bunu neye bağlarsınız? Bataryayı mı yenilemem gerekir?

Dandanakan92

Dandanakan92

Üye
Şu an iniyor :)

vcihan

vcihan

Üye
şahin eline sağlık.yazma dili arapça türkçe olsaydı çok iyi olacaktı

• Beğen
selly1310

selly1310

Üye
sahin au harita widget varmı.harita widgeti süper yaw

• Beğen
Dandanakan92

Dandanakan92

Üye
Yükledim arkadaşlar gerçekten çok stabil tavsiye ederim :oke:

• Beğen

hus.277

Üye
şahin ustam web e girmiyor bateri info türkçe yüklenmiyor x plore çalışmıyor bilgin olsun

----------Eklendi @ 23:16:54 ---------- Yazıldı @ 22:53:14 ----------

arkadaşlar şu an bekleyin ustamız düzeltecek öyle indirelim

----------Eklendi @ 23:59:50 ---------- Yazıldı @ 23:16:54 ----------

şahin kardeşim nerde kaldın yoksun düzeltme yaptım demiştin

• Beğen
ЯReiS

ЯReiS

Üye
valla ugrasiyorum ama web olayini cozemedim..her sey tamam o sorun cikartiyor..ama cozulcek baska yolu yok..

HRMNKY

Üye
Sahin hocam yaptığın bu sürüm mükemmel olmuş.Şimdilik 2sorun keşfettim onlar da çözülür elbet.
1.Web tarayıcı çalışmıyor maalesef.Bu sorunu opera ile çözdüm
2.Mağaza simgesine tıklayınca bi sayfa açılıyor ve programı indirin diyor.Programı indiriyorum.Yüklerken son kısma kadar geliyor ve program yüklenemedi diye hata veriyor.Kısacası mağazayi çalıştıramadım.Onun dışında mükemmel olmuş.Ellerine yüreğine emeğine sağlık.

SuaT6027

SuaT6027

Üye
Sahin hocam yaptığın bu sürüm mükemmel olmuş.Şimdilik 2sorun keşfettim onlar da çözülür elbet.
1.Web tarayıcı çalışmıyor maalesef.Bu sorunu opera ile çözdüm
2.Mağaza simgesine tıklayınca bi sayfa açılıyor ve programı indirin diyor.Programı indiriyorum.Yüklerken son kısma kadar geliyor ve program yüklenemedi diye hata veriyor.Kısacası mağazayi çalıştıramadım.Onun dışında mükemmel olmuş.Ellerine yüreğine emeğine sağlık.
mağazanın eski bir surumunu kurun guncellemesını yapın.. O şekılde calısıyor...

• Beğen

xiksyx

Üye
web tarayıcı çalışmıyor videolarda açılmıyor açılır gibi oluyor sonra donup duruyor artı mağaza çalışmıyor bunların dışında yazı fontu insanın gözünü yoruyor menüde dolaşırken takılmalar oluyor ..bu sorunlar çözülürse mükemmel bir sistem olur

• Beğen

esinnti

Üye
merhaba ben yenıden flash atıcam en guncel surum onerırmısın yada yenı bır belle yapmayı dusunuyomusn yapıcaksan onu beklıyeyım

Dandanakan92

Dandanakan92

Üye
merhaba ben yenıden flash atıcam en guncel surum onerırmısın yada yenı bır belle yapmayı dusunuyomusn yapıcaksan onu beklıyeyım

En günceli bu. Ben şu an kullanıyorum gayet güzel çünkü opera mobile kullanıyorum web'e gerek duymuyorum, uygulamaları Maxicep'ten indiriyorum mağazaya gerek yok ve video izlemiyorum. Bence gayet güzel.

ЯReiS

ЯReiS

Üye
biliyorum arkadaslar dunden beri ugrasiyorum onu bulmak icin simdi yeni geldim caliscam biraz daha..insallah bu gun hallolur..herkese tesekkur ediyorum.

tarama

Üye
Reis kardeşim, Emeğine sağlık. Kolaylıklar diliyorum. Yeni düzenlemeni bekliyorum. 2.0 versiyonunda toplantı modunda titreşim bazen çalışmıyor

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
ya üstadım sanırsam rehber widgeti gibi birşey andrey yazıyor hani bi tarafında arama bi tarafında mesaj simgesi var o widgetin adını veya linkini verebilirmisin

xiksyx

Üye
mükemmelsin üstad böyle hızlı dikkate alıp cevap yazdığın için teşekkürler..tüm eksiklere rağmen kullanıyorum sen daha iyisini yapıncaya kadar

KeSeGeN

KeSeGeN

Üye
şahinim kolay gelsin kardeşim. eminim üstesinden geleceksin. Allah kolaylıklar versinnnnn

Üst Alt