Nokia 808 vs Nokia N8 (karsilastirma ve Nokia 808 hakkinda ilk elden bilgiler)

Sponsorlu Bağlantılar

Metin MF

Metin MF

Üye
son resim linki ölmüş açılmıyor

crazy_oruc

crazy_oruc

Üye
Telefonun Hoparlör ses kalitesi 5800 kadar olmasa da N8'den daha tok ve gür.. Kesinlikle sizi doyuracaktır.

Abstract_Loco

Üye
kaçırmış olabilirim ama 808 in daha hızlı olması muhtemelken neden sadece n8 de hafıza kartı takılı anlayamadım :s bide bu çoklu şarj durumu cidden çok kötü estetiğimi bozulurmuş sanki sadece usb yapmışlar :(

iatis

iatis

Üye
Imkansizliklar icinde gelistirilmeye acik bir karsilastirma tarzi :) Cogu site burda yasakli gorselleri aktarmakta sikinti cekiyorum...
Özgür,bende yeni 808 aldım.Sen hacklimi kullanıyorsun?Ben hack yapmak istiyorum.Nasıl yapılacağını belirtebilirmisin?Teşekkürler:hmmm

punisher123

punisher123

Üye
Şu hotmaile girerken benim 603tede wml hatası alıyorum :/

muttalip07

muttalip07

Üye
nokia lumia 920 acayip fark atar 808 e rakip olarak iphone 5 i görüyor

CanKartaL

CanKartaL

Emekli Yönetici
Konuyu atlamışım sanırım yeni gördüm daha :S
Öncelikle inceleme için teşekkürler.
Fotoğraflara bakarken ilk 1 TL nin fotoğrafı dikkatimi çekti. Flaşlı çekimler miydi? Ayarlarla ilgili birşey yaptın mı? Exif bilgilerinde flaş bilgisi boş ve diğer bilgiler aynı. Hatta N8 İso-161 kullanırken 808 İso-50 değerinde çekmiş ki bu İso değerinde 808 in çok daha karanlık çıkartması gerekirken resmen flaş patlamış gibi bembeyaz çekmiş. Fotoğraflar belki eski olduğundan hatırlamayabilirsin ama imkanın varsa tekrar deneyebilirsen çok iyi olur. Eğer tahmin ettiğim gibiyse 808 in ışık kullanımı N8 e göre baya yüksek gibi duruyor.

ozggurr

ozggurr

Üye
    Konu Sahibi
Konuyu atlamışım sanırım yeni gördüm daha :S
Öncelikle inceleme için teşekkürler.
Fotoğraflara bakarken ilk 1 TL nin fotoğrafı dikkatimi çekti. Flaşlı çekimler miydi? Ayarlarla ilgili birşey yaptın mı? Exif bilgilerinde flaş bilgisi boş ve diğer bilgiler aynı. Hatta N8 İso-161 kullanırken 808 İso-50 değerinde çekmiş ki bu İso değerinde 808 in çok daha karanlık çıkartması gerekirken resmen flaş patlamış gibi bembeyaz çekmiş. Fotoğraflar belki eski olduğundan hatırlamayabilirsin ama imkanın varsa tekrar deneyebilirsen çok iyi olur. Eğer tahmin ettiğim gibiyse 808 in ışık kullanımı N8 e göre baya yüksek gibi duruyor.

Telefonlara ozel bir ayar yapmadan flashsiz cekmistim diye hatirliyorum.

Su anda sanirim isik konusunda 808'i geride birakabilecek tek alet lumia 920 olacak gibi.

808 isigi gercekten cok daha iyi algiliyor.

CanKartaL

CanKartaL

Emekli Yönetici
Evet 920 biraz daha kontrollü versiyonu olacak gibi 808 in.
Peki ayarlarda manuel kontrol şansı var mı Özgür? Yani diyafram, enstantane hızı gibi seçenekleri düzenleyebiliyor musun yoksa sadece iso-beyaz dengesi-pozlama süresi gibi ayarları mı ayarlatıyor?

Uruloki

Uruloki

Üye
Valla n8 kullanmayı bıraktım ama aldığım zaman özgür abi buradaydi yine onu kusturmuslerdi foruma ama geri gelmiş cok iyi olmuş ilklerin adamı özgür abidir bu forumda dikkat edin o konuda gerçi o gidince ben nicki degistim ama olsun ve cok guzel konu eline saglik ayrica son resim ve n8 resimleri acilmiyor abi tapatalk da :D

• Beğen
Tepkiler: pRime.

Üst Alt