Reisv1.7 N8 Belle RM-596_111.030.0609 Türkçe

Sponsorlu Bağlantılar

ЯReiS

ЯReiS

Üye

Arkadaslar Konu 01-03-2012 tarihinde guncellenmistir.Guncelleme sebepleri asagida yazilmistir.
UYGULANAN MODLAR;
-Hic bir titresim kapatilmamistir..her sey orjinaldeki gibidir(ekran ve keylock titresimi)
-Aktif aramalar etkin bildirimi kaldirilmistir.
-N9 ekran koruyucu saat eklenmistir.
-İlk açılışta 4 ekran vardır..siz iştediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.
-Ses ve batarya icin gerekli duzenlemeler yapilmistir.
-Nfc destegi tamamen kaldirilmistir.
-Açılıştaki SMS gönderme kaldırıldı.
-Açılıştaki OVİ kaydı iptal edildi.
-Açılış sesi wakup tone olarak ayarlandı ve ses yükseltildi.
-Galeri klasör yaması eklendi. Sadece belirlenen klasörler taranıyor. (E,F:\Images E,F:\Images)
-Müzikçalar klasör yaması eklendi. Sadece belirlenen klasörler taranıyor. (E,F:\Music E,F:\Sounds)
-E hafizadaki GFV (Gizli foto video) klasorune galeride gorunmesini istemediginiz resim videolari atin galeride gorunmez.
-Tarayıcı önbelleği "E" sürücüsüne alındı.
-Tarayıcıyı yeniden başlattıktan sonra indirmeler kaldığı yerden devam edebiliyor
-Java izinleri için mod eklendi
-FOTA sıfıra ayarlanıp kapatıldı.
-Efektler için efekt yolu C den E ye değiştirilmiştir.Effects klasorunu E deki MyEfekt klasorune atip telefonu kapayip/acin kullanmaya baslayin.
-Sözlük için Türkçe veri tabanı eklendi.
-Arama esansında karşı taraf cevap verince veya konuşma bitince titreme(tactile feedback) eklendi.
-Wi-fi duyarlılığı artırılmıştır.
-Güç kaynağı tuşuna Yeniden Başlat seçeneği eklenmiştir.
-Connect popup eklendı(Bağlantı anında sol üst köşede açılan pencere)
-Tema effectleri default olarak AÇIK gelir.
- Dokunmatik Ekran Titreşiminde İyileştirilme Yapıldı
-Arayüz (UI) hızlandırma ayarları yapıldı (Max CPU kullanımı 75 den 90 'a çıkarıldı, FPS 75 olarak ayarlandı.)
-GPS adresi supl.nokia.com eklendi.
-Muzik player screensaver eklendi
-Equallizer eklendi.(alternatif duzenleme secenekleriyle)
- Telefonun okuma dili ingilizce ve turkcedir.Yazma dili tr-ing ve ruscadir.
-Tweaks.sis eklenmiştir (flashtan sonra x-plore yardımıyla Z/ Tweaks klasörü içindeki tweaks.sis dosyasına tıklayıp kurunuz.)
Tweaks ile telefonun gizlenmiş bütün ince ayarlarına kolayca erişebileceksiniz ve daha keyifli ve rahat bir kullanıma erişeceksiniz.Ben klasör içine bazı pluginler koydum siz daha çok isterseniz sitesiden indirebilirsiniz.Eğer hiç kullanmak istemezsenız Z/ !Tweaks klasörünü silebilirsiniz.
Tweaks ile;
-Telefon bildirimlerini (batarya dolu batarya boş bildirimi,Tasarruf modu bildirimi gibi) açıp kapatabilirsiniz.
-Erişim noktası ayarı,Bluetooth ayarı,sms ayarları vs vs..
-C hafızada Startup klasörü eklenip açılış müziği ve anımasyonu sizin tercihinize bırakılmıştır.(klasör içindeki dosyalari silip kendi tercihinizi buraya koyuk kullanabilirsiniz.Ama Koyduğunuz dosyların isimleri kaldırdıklarınızla aynı olmalı onun için eklediklerinizin ismini düzenlemeyi unutmayın!!!)
NOT; Eklediğiniz gif anımasyon boyutu 360x640 olmalı ve uzunluğu 10 saniyeyi geçmemelidir.
KALDIRILAN PROGRAMLAR;
-Shazam müzik programı
-Microsoft Communicator
-Youtube
-F-secure
-Ovi müzik kaldırıldı.
-TopApp kaldırıldı.
-Office
EKLENENLER;
-Buyuk saat ve Muzik player widget (degisik guzel bir goruntusu var)
-Bütün widget ler türkçe olarak ROM a eklenmiştir ve sorunsuz çalışıyor.(Hard format sonrasi silinmez)
-Anna video Player
-Takvim widget.(turkce cevirisi ene49)
-Video ve Photo editor (ikiside stabil olarak calisiyor galeride resimleri duzenle secenegi var)
-Bildirimler widget (notification)
-Cift e-mail widget (masa ustune 2 e-mail adresinizi ekleyebilirsiniz)
-Screen snap (ekran goruntusu programi)
-Search widget (Arama araci)
-Iki adet tema eklenmistir(Daeva112 retro ve Dark illisuion Belle)

Z hafizadaki Gerekliler klasorunde olanlar:
-send_protected_files_145.sis - dosyasi ile korumali sistem dosyalarini(sis ve sisx gibi) gonderebileceksiniz.
-osenok_modification2331_168.sis -video ve foto ayari iyilestirme modu..
-Takvim widget
Onemli: Arkadaslar Ofisi kurmadan once Adobeyi kurun sonra C/system/data icindeki quickoffice klasorunu silin sonra ofisi istediginiz hafizaya kurabilirsiniz..(bu klasoru silmeden yukleme yapamazsiniz hata verir(guncelleme hatasi alirsiniz))
Not:Arkadaslar kuruluma baslamadan once mutlaka E hafizaya format atin sonra telefona *#7370# ile hard format atin ve butun klasorler temizlensin!!!

Konu 04-03-2012 itibariyle guncellenmistir..sebepler

v1.7 tamam oldu arkadaslar..mukemmel ve iyi demicem cunku bu kavramlara pek inanmam daha iyisi her zaman vardir ama yaptiklarimin icinde en iyisi oldu diyebilirim..-batarya 1.4 dekinden daha iyi -video sesi artirildi-widgetler duzenlendi-search widget ve kisayol duzeltildi ikiside stabil calisiyor-sozluk eklendi ve calisiyor-videolarda sorun yok-en onemlisi SAHIN yazsi YOK -calaculator widget eklendi-gereksiz gordugum sistemi kastigini disindigim bazi modlari kaldirdim-cache optimasyonu icin mod ekledim-temalari kaldirdim herkes istedigini kendisi secip yukleyesin orjinali kaldi-hizli bir sistem oldu-dokunma hassasiyetinide yukselttim.Aktif aktarmalar icin mod ekledim bu sefer rofs2 ye aldim..ama bilmiyorum etkili olurmu olmaz mi? bende yok..operatorle alakali oldugunu dusunuyorum..sunuda soyleyim farkliliklari ustte yazdim..ilave olaraka nokia melodilerin bir kismini sildim 808 den bir resim ekledim ana ekrana birde E klasorde GFV (gizli foto video) galeride gorunmesini istemediginiz video ve fotolari bu klasore atin galaeride gorunmez..simdilik bu kadar arkadaslar...Bu finaldir..insallah begenirsiniz ve gule gule kullanirsiniz..ve herkese verdigim (ozellikle son surumlerde bayagi uzdum herkesi) rahatsizliktan dolayida tekrar ozur dilerim.

Arkadaslar 1.7 surumden farki hatalar giderilmistir hard format sonrasi bile ilk kurulumda gordugunuz program ve ayarlar geri gelir.tema yolu E\temaefekti\ klasoru icine effects klasorunu atin tamamdir.widgetler rofs2 icindedir.restart ozelligi sorunsuz..yukaridaki resimler bu surume aittir.GFV (gizli video foto) klasoru mevcut galeride gorunmesini istemediginiz video ve fotolari icine atin tamadir gorunmez.

• Beğen
Tepkiler: minti43, ŞenolTÜRK, SalihByk ve 15 diğerleri

dogan64

Üye
teşekkürler ustam ellerine sağlık indiriyorum başarılar.

• Beğen
Tepkiler: ЯReiS

yahyademirci

Üye
Eline sağlık şahin.Şahin 1.4 ün direk üstüne atma gibi bi şansım varmı programlar ve ayarlar silinmeden phoneix hangi seçeneği seçip yükleyeyem 1. 2.3 mü şuan tel yanımda değil takıp bakamıyom phoneixin seçeneklerine

• Beğen
ЯReiS

ЯReiS

Üye
Eline sağlık şahin.Şahin 1.4 ün direk üstüne atma gibi bi şansım varmı programlar ve ayarlar silinmeden phoneix hangi seçeneği seçip yükleyeyem 1. 2.3 mü şuan tel yanımda değil takıp bakamıyom phoneixin seçeneklerine

emin degilim ama 90% olmali gibime gibi geliyor..rm-596 klasorunu nokia/phoenix/product icine atin sonra phoenixten software update basin..refurbishe basmayin..bi deneyin ve sonucuda bizede yazarsaniz cok memnun olurum..ogrenmis oluruz ilginc bir teklif..ben defalarca yaptim cfw yi yap[arken ama ayni cfw idi..sorun cikmadi hem hizli hem ayarlari kaybetmiyosunuz..siz deneyin ama genede yedek almayi unutmayin.

vcihan

vcihan

Üye
eline sağlık şahin umarım uğraşıların sonucu hatasız bir cfw çıkmıştır

• Beğen
ЯReiS

ЯReiS

Üye
insallah..bende bakiyorum simdi..

Dandanakan92

Dandanakan92

Üye
Hocam software update yaparsam şimdi kullandığım ayarlar durur mu?

ЯReiS

ЯReiS

Üye
bilmiyorum hic denemedim cunku uda da olacak..ben udasiz cok defa denedim ama denemek lazim..

vcihan

vcihan

Üye
link çalışmıyor mu

Dandanakan92

Dandanakan92

Üye
ya şimdi rahmetlik olursa bide onunla uğraşmayalım :) hiç deneyen yok mu? :)

wratH!

wratH!

Üye
tek fark aktif aramalar etkin bildiriminin kaldırılması mı bir tek o farklı geldi de ?

• Beğen
ЯReiS

ЯReiS

Üye
tek fark aktif aramalar etkin bildiriminin kaldırılması mı bir tek o farklı geldi de ?

evet sadece onu kaldirdim digerleri ayni...onun icin indirmene gerek yok.resimlere bak ve sunumu oku ben onu yazmak icin ugrastim sen 1 dakikada okuyabilirsin ama..saglik olsun..tabiki tek fark o degil..lutfen oku sunumu ben bi onceki yaptigimla bunun arasinda cok fark var..linki yarim saatligine kaldirdim video plugin eklenmemis video acilmadi onu ekledim duzelttim simdi eklicem linki herkesden ozur dilerim hata icin..

----------Eklendi @ 17:12:26 ---------- Yazıldı @ 16:49:35 ----------

link duzeltilmistir..

dogan64

Üye
videolara girmiyor usta belki hata bendedir yükleyen arkadaşlar bakarmıbi

ЯReiS

ЯReiS

Üye
videolara girmiyor usta belki hata bendedir yükleyen arkadaşlar bakarmıbi

evet dogan biliyorum onu duzletmek icin kaldirmistim linki duzlettim tekrar ekledim pluginleri unutmusum eklemeyi..bundan dolayi herkesten ozur dilerim amacim kimseyi magdur etmek degildir..ama hatada insana mahsus..link duzletildi kardesim..ben denedim baktim sonra ekledim..

wratH!

wratH!

Üye
ЯReiS;4419716' Alıntı:

evet sadece onu kaldirdim digerleri ayni...onun icin indirmene gerek yok.resimlere bak ve sunumu oku ben onu yazmak icin ugrastim sen 1 dakikada okuyabilirsin ama..saglik olsun..tabiki tek fark o degil..lutfen oku sunumu ben bi onceki yaptigimla bunun arasinda cok fark var..linki yarim saatligine kaldirdim video plugin eklenmemis video acilmadi onu ekledim duzelttim simdi eklicem linki herkesden ozur dilerim hata icin..

----------Eklendi @ 17:12:26 ---------- Yazıldı @ 16:49:35 ----------

link duzeltilmistir..
2 kere okudum sunumu onun için sordum zaten. Yanlış anlaşıldıysam kusura bakma emeğini takdir ediyorum. Sorayım demiştim gözümden kaçan bir şey olmuşsa kusura bakma tekrardan.

• Beğen
ЯReiS

ЯReiS

Üye
ya simdi sunumun cogunu eskisinden aldim cunki modlar ayni degisik olanlarida yazdim ama eskisiyle cok fark var..2 tane tema ekledim n9 screensaver ekledim ses ve batarya icin tekrar ayar yapildi searc widget,anna video player butun widgetler roma alindi hard format sonrasi silinmez ne bilim daha var..bence bunlar buyuk fark digeriyle kiyaslayinca..bu arada yorumun icin saol..

dogan64

Üye
ЯReiS;4419877' Alıntı:

evet dogan biliyorum onu duzletmek icin kaldirmistim linki duzlettim tekrar ekledim pluginleri unutmusum eklemeyi..bundan dolayi herkesten ozur dilerim amacim kimseyi magdur etmek degildir..ama hatada insana mahsus..link duzletildi kardesim..ben denedim baktim sonra ekledim..
çok teşekkür ederim ustam sağol varol

• Beğen

hus.277

Üye
reis şimdi son video plugni de ekledinmi indirelm mi şimdi .Eline sağlık.birde video ve foto editörü ekledinmi

ЯReiS

ЯReiS

Üye
reis şimdi son video plugni de ekledinmi indirelm mi şimdi .Eline sağlık.birde video ve foto editörü ekledinmi

indirebilirsiniz arkadaslar normal..ben yukledim ayarlarini yaptim haritayi kurdum telefonda kullandigim butun kisimlari kontrol ettim bi sorun yok gayet stabil..baska eksik varsada bilmiyorum..evet video ve photo editor ekli kurmaniza gerek yok sorunsuz calisiyor..galeride resimlere tiklayinca duzenle secenegi var..

wratH!

wratH!

Üye
ЯReiS;4420203' Alıntı:
ya simdi sunumun cogunu eskisinden aldim cunki modlar ayni degisik olanlarida yazdim ama eskisiyle cok fark var..2 tane tema ekledim n9 screensaver ekledim ses ve batarya icin tekrar ayar yapildi searc widget,anna video player butun widgetler roma alindi hard format sonrasi silinmez ne bilim daha var..bence bunlar buyuk fark digeriyle kiyaslayinca..bu arada yorumun icin saol..
ben teşekkür ederim ilgin için şuan zamanım yok. En kısa zamanda flashlayacağım. Tekrar teşekkürler.

• Beğen

Üst Alt