Apkenv ile Android Oyunları N9'da

Sponsorlu Bağlantılar

pRime.

pRime.

Üye
    Konu Sahibi
Apkenv ile Android Oyunları N9'da
İndirmek için:
Uyumluluk listesi:

Öncelikle Apkenv MeeGo ve Maemo cihazları için bir uyumluluk katmanıdır. N900 için Palm Pre oyunlarının çalışmasını sağlayan preenv gibi.
Henüz 4-5 adet oyun çalışıyor. Erken geliştirme aşamalarında olduğu için zamanla uyumlu oyun sayısı artacaktır.

Kuruluma buradan ulaşabilirsiniz:

Mert arkadaşımızın N9'undan görüntüler:

Kendi cihazımdan videolar:

[video=youtube;5mgwkHbkm2c]http://www.youtube.com/watch?v=5mgwkHbkm2c[/video][video=youtube;4RjvEi4Vn-A]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=4RjvEi4Vn-A[/video]
NITDROID DEĞİLDİR! MEEGO ÜZERİNDE ÇALIŞAN ANDROID OYUNUNA BAKIYORSUNUZ.

Not: Sadece oyunları çalıştırır.

• Beğen
Tepkiler: kullanıcıadları, FirstPioneer ve El~PisToLeRo

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
Teşekkürler Serdar,bende talk.maemo da buna bakıyordum şimdi daha çok oturunca paylaşırım diye düşünmüştüm :)

mert_1047

mert_1047

Üye
Arkadaşlar şuan için proje daha çok taze ve çeşitli hatalar vermekte. Karışık olarak hatalar vermekte Serdar'ında belirttiği gibi sadece fruit ninja çalışıyor şuan için onuda başta Aranel olmak üzere sadece bi kaç kişi açabildi. Zamanla gelişir umarım. Ben biraz denedim fakat henüz fruit ninjayı açabilmiş değilim eğer açabilirsem küçük bir video hazırlayabilirim.

• Beğen
Tepkiler: pRime.
MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
Sana da teşekkürler Mert aynen henüz daha taze umarım geliştirilebilir,nitdroid kurma riskini almayanların çok işine yarar.

pRime.

pRime.

Üye
    Konu Sahibi
Teşekkürler Serdar,bende talk.maemo da buna bakıyordum şimdi daha çok oturunca paylaşırım diye düşünmüştüm :)

haber konusu gibi bu şu an için. olay bilinsin diye açtım Can. :)

- - - Eklendi - - -

bu arada yorumlar inception ve open mod'a gerek duymayacağımızın habercisi gibi.

mert_1047

mert_1047

Üye
An itibariyle Fruit Ninja sorunsuz çalışıyor cihazda bir uygulamaymış gibi harika :oke: Fotoğraflar az sonra :).

• Beğen
[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
bekliyoruz heyecanla :D

- - - Eklendi - - -

haber konusu gibi bu şu an için. olay bilinsin diye açtım Can. :)

- - - Eklendi - - -

bu arada yorumlar inception ve open mod'a gerek duymayacağımızın habercisi gibi.
umarım dedigin gibi olur Serdar

mert_1047

mert_1047

Üye
Evet fruit ninjadan bi iki görüntü vereyim oyun kesinlikle harika çalışıyor.

• Beğen
MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
hadi hayırlı olsun o zaman :eller:

pRime.

pRime.

Üye
    Konu Sahibi
evet arkadaşlar oyun bende de çalışmış bulunuyor hayırlı uğurlu olsun :D

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
Serdar ben kütüphane dosyalarını apknerv e kopyalayamıyorum ya,yetkili değilsiniz diyor deli etti akşamdan beri

VeysiTekinTR

VeysiTekinTR

Üye
Bu çok güzel bir haber.umarım daha fazla android uygulama ve oyun çalıştırırız proje tam oturduğunda.

- - - Eklendi - - -

arkadaşlar şimdi nasıl yüklicez fruit ninja oyununu? tam olarak anlatabilecek olan var mı?

pRime.

pRime.

Üye
    Konu Sahibi
Serdar ben kütüphane dosyalarını apknerv e kopyalayamıyorum ya,yetkili değilsiniz diyor deli etti akşamdan beri

o çok uğraştırıcı bir şey Can. ben de yapabilmek için Mert'le baya bi uğraştım. nasıl yapıldığını teamviewer gibi bir şeyle göstermek lazım. izinler falan çok can sıkıyor. root girişinin olması lazım home/user'a

- - - Eklendi - - -

bu arada oyunun meegoda çalışan hali androidde çalışan halinden daha hızlı. :D

VeysiTekinTR

VeysiTekinTR

Üye
Arkadaşlar şimdi fruit ninjayı nasıl yüklicez yapan bilileri anlatabilir mi acaba?

pRime.

pRime.

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar şimdi fruit ninjayı nasıl yüklicez yapan bilileri anlatabilir mi acaba?
şu anda yüklemeyi tavsiye etmiyorum. kaldı ki bildiğimiz şekilde yükleme olmuyor. bir sürü işlem var.

---

bu arada kendi cihazımdan video çektim oyun acayip hızlı çalışıyor.
[video=youtube;5mgwkHbkm2c]http://www.youtube.com/watch?v=5mgwkHbkm2c[/video]

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
ben mert e sorayım en iyisi :ehe

PalmerTech

PalmerTech

Üye
androidboylar çok ağlayacak desenize :d:

şaka bir yana yapana helal olsun

- - - Eklendi - - -

arkadaşlar soundhound deneyecek gönüllü var mı?

ya bu arada şu chmod +x apkenv no such files hatası veriyor. yani permission denied hatasını almamak için giriyorum ama başarılı olmuyor. bu kodu nasıl yazdınız?

• Beğen
Tepkiler: MertcaN9
mert_1047

mert_1047

Üye
Arkadaslar angry birds spaceide oynamis bulunmaktayim oyun gayet guzel calisiyor oyundan resimler sunarim. Bu uygulamanin kurulumu gercekten cok cetrefilli uygulamayla oyun acabilirsiniz suan icin proje o yonde ilerliyor android uygulamalarini acacak sekilde yapilmamis sadece oyunlari acabiliyoruz.

PalmerTech

PalmerTech

Üye
Arkadaslar angry birds spaceide oynamis bulunmaktayim oyun gayet guzel calisiyor oyundan resimler sunarim. Bu uygulamanin kurulumu gercekten cok cetrefilli uygulamayla oyun acabilirsiniz suan icin proje o yonde ilerliyor android uygulamalarini acacak sekilde yapilmamis sadece oyunlari acabiliyoruz.

çetrefilli olması mühim değil, sonuçta yazdığımız kodu bilelim karıştırılmaz kolay kolay. ama şu konuyu anlamadım: android oyun ve uygulamaların yapısal farkı mı var ki oyunlar çalışacak uygulamalar çalışmayacak?

mert_1047

mert_1047

Üye
çetrefilli olması mühim değil, sonuçta yazdığımız kodu bilelim karıştırılmaz kolay kolay. ama şu konuyu anlamadım: android oyun ve uygulamaların yapısal farkı mı var ki oyunlar çalışacak uygulamalar çalışmayacak?

Evet var bu uygulama genel hatlariyla oyun calistirmak icin yapilmis zaten yorumlardada belirtiliyor. Daha once N900 icin preenv diye bir proje vardi palm pre oyunlarini oynuyorduk ama uygulamalari kullanamiyorduk bu da ayni hesap. Bu apkenvin kurulumunda bi kac kod verilmis vs... Ama o sekilde istenen sonucu alamadim ben sshla filan elle /home/user da klasor olusturdum olmazsa bu aksam anlatimi yapacagiz. Kurulum ve tam bi sonuc almak suan icin diyebilirimki nitdroidden daha cetrefilli ve hata kabul etmiyor cunku kurarken bi dosya eksik olsa hangi dosyanin eksik olduguna dair uyarmiyor. Genede bakalim bu aksamustu anlatmaya calisiriz bi problem olmazsa.

Eklemeyi unutmusum her apkde olmuyor deneyecegimiz apknin native olmasi gerekiyor. Bazilarinda not supported (Suan icin desteklenmiyor). Diyebiliyor.

• Beğen
Tepkiler: MertcaN9, pRime. ve Yönetici___