[ics 4.0.4] One Of A Kind Rom V29 Final 2 - 4 Seçenek! En Iyi Rom! (batarya + Performans)

Sponsorlu Bağlantılar

HeroMR

HeroMR

Üye
    Konu Sahibi
[ics 4.0.4] One Of A Kind Rom V29 Final 2 - 4 Seçenek! En Iyi Rom! (batarya + Performans)

One Of A Kind Final 2 V29
CM9 Alt Yapısı

Ekran Görüntüleri:

Özellikleri:
Günlük Kullanım İçin!
Final versiyonundan öncesi odexli!
4 Kullanım Seçeneği!
Stabil Versiyon CM9 Final (EOL) Alt Yapısıyla Yapıldı!
Hybrid Versiyon CM9 RC6 Alt Yapısıyla Yapıldı!
Gaming Versiyon CM9 RC6 Alt Yapısıyla Yapıldı!
Battery Versiyon CM9 RC2 Alt Yapısıyla Yapıldı!
Stabil Versiyonda Hurtsky Kernel Var!
Hybird Versiyonda Yoon Kernel Var!
Gaming Versiyonda Yoon Kernel Var!
Battery Versiyonda Honyx 7up Kernel Var!
Ayda 2-4 Adet Güncelleme!
Çok Hafif Rom! (70MB - 95MB)
Google Uygulamaları (Gapps) hafifletilerek içine eklendi!
Çok Hafif Zeam Launcher!
Performans İçin Seeder V7 Eklendi!
Performans İçin build.prop Düzenlemeleri Yapıldı!
OneOfAKind Mavi Teması Eklendi!
Holo Temasıyla Sistem Uygulamaları Entegre Edildi!
Google Playstore 4.1.6
Stable/Hybird Versiyonda QuikPic Eklendi!
OTG Desteği!
HD Oyunları Güçlü Oynıyabilirsiniz!
İnanılmaz Performans ve Grafik!
Çok Sayıda Gereksiz Uygulama Silindi!
Rootlandı!

Çalışanlar:
Her şey çalışıyor. FM Radyo için Spirit FM'i indirin.

İndirme:

GAPPS İÇİNDEDİR TEKRAR FLASHLAMAYIN!!!!

Stabil Versiyonlar:
OneOfAKind Version 29
OneOfAKind Version 28
OneOfAKind Version 27 (02/08/2013)
OneOfAKind Version 26 (19/07/2013)
OneOfAKind Version 25 (30/06/2013)
OneOfAKind Version 24 (26/06/2013)
OneOfAKind Version 23 (08/06/2013)
OneOfAKind Version 22 (02/06/2013)
OneOfAKind Version 21 (18/05/2013)
OneOfAKind Version 20 (04/05/2013)
OneOfAKind Version 19 (28/04/2013)
OneOfAKind Version 18 (19/04/2013)
OneOfAKind Version 17 (15/04/2013)
OneOfAKind Version 16 (13/04/2013)
OneOfAKind Version 15 (05/04/2013)
OneOfAKind Version 14 (30/03/2013)
OneOfAKind Version 13 (24/03/2013)
OneOfAKind Version 12 (19/03/2013)
OneOfAKind Version 11 (15/03/2013)
OneOfAKind Version 10 (11/03/2013)
OneOfAKind Version 9 (22/02/2013)
OneOfAKind Version 8.1 (15/02/2013)
OneOfAKind Version 8 (14/02/2013)
OneOfAKind Version 7 (12/02/2013)
OneOfAKind Version 6 (11/02/2013)
OneOfAKind Version 5 (09/02/2013)
OneOfAKind Version 4 (08/02/2013)
OneOfAKind Version 3 (04/02/2013)
OneOfAKind Version 2 (02/02/2013)
OneOfAKind Version 1 (27/01/2013)

Hybird Versiyonlar:

OneOfAKind Version 29.1
OneOfAKind Version 28.1
OneOfAKind Hybrid Version 25.1 (06/07/2013)
OneOfAKind Hybrid Version 22.1 (02/06/2013)
OneOfAKind Hybrid Version 19.1 (28/04/2013)
OneOfAKind Hybrid Version 10.1 (07/04/2013)
Gaming Versiyonlar:

OneOfAKind Version 29.2
OneOfAKind Version 28.2
OneOfAKind Gaming Version 4 (23/06/2013)
OneOfAKind Gaming Version 3 (28/04/2013)
OneOfAKind Gaming Version 2 (29/03/2013)
OneOfAKind Gaming Version 1 (25/03/2013)

Battery Versiyonlar:

OneOfAKind Version 29.3
OneOfAKind Version 28.3
OneOfAKind Battery Version 1 (06/05/2013)

Aosp ICS Versiyonlar:

OneOfAKind AOSP V3.1
OneOfAKind AOSP V3
OneOfAKind AOSP V2.2
OneOfAKind AOSP V2.1
OneOfAKind AOSP V2
OneOfAKind AOSP V1

Kurulum:

- CWM Yüklü OLMALIDIR! buradan indirebilirsiniz.
- Kurulumdan önce backup alın!!!

1- İlk Kurulumda:
- Wipe Data / Factory Reset
- Wipe Cache
- Advenced / Wipe Dalvik Cache
- Mounts And Stogare / Format /System
- Install Zip (Romu Seçin ve Kurun)
- Advanced / Fix Premissions
- Reboot (Kurulum Tamamlandı!)

2- Güncelleme Yaparken (Örnek: v20'den v21 veya v22 gerçeken)

- Wipe Cache
- Advanced / Wipe Dalvik Cache
- Install Zip (Romu Seçin ve Kurun)
- Advanced / Fix Premissions

Değişiklikler:

Romun çok sayıda sürümü olduğu için çok uzun süreceğinden değişiklikleri yazmadım. İsteyen olursa yazarım. Mesela v20 ile v29 arasındaki değişiklikleri isteyen biri olursa vs. yazarım. Bundan sonraki güncellemelerdeki değişiklikleri yazacağım.

Performans / Kullanım Ayarları:

1- SD Swap (SD Kart ile Telefon Hafızasının Yerini Değiştirir)

Depolama / (Menü Tuşu) Depolama Yapılandırması / Dahili Hafızayı Kullan ayarını aktif etmeniz yeterli.

2- Performans Ayarları

1- Ayarlardan Performansa tıklayın ve "16Bit Şeffaflık" kutusunu işaretleyin.

2- Yine Performanstan Bellek Yönetimine girin ve "Nesneleri Temizle", "Kernel samepage (KSM)" kutularını işaretleyin, zRam'e tıklayın %10 yapın.

Seeder: (Lag Azaltır)
Bu adresten indirebilirsiniz.
LAG yani takılmaları önler. Ayarlarına gelince;
3 Ayarıda açın;
Suspend RNG service while screen off
Extend I/O queue
Start automatically on boot

Ardından RNG service performance profile kısmını Aggressive yapın ve üstten KPL yazısına tıklayın AÇK olarak değişirse çalışmaya başlamıştır.

3- İşlemci / Grovner Seçimi!

Performanstan İşlemciye girin (Bir CPU uygulamasıyla da yapabilirsiniz) ve İşlemci yöneticisini kendinize göre seçin;

-Lulactive: (Tavsiye Ettiğim)
Noop ve Deadline karışımıdır. Stabildir. Gelişmiş İnteractive de denebilir.

-İnteractive:
Onemand ile çalışma açısından benzerdir. Ancak daha dengeli ve hızlı CPU geçişi yapar. Mesela oynadığınız oyun çok az cpu istiyorsa az bir cpu ayırır ve bunu hızlı yapar veya birden kastı ve cpu gerekti hızlıca cpu arttırır.

-Conservative:
Onemandden biraz daha yavaş CPU geçişi yapar, pil tasarufu sağlar. Telefonda yüksek performans gerektiren işler yapmıyorsanız ve pile ihtiyacınız varsa kullanılabilir.

-Onemand:
Genelde standart olarak bu seçili olur. Orta pil ve Orta performans sağlar. Ancak cpu değiştirme konusunda interactive'ye göre yavaştır.

-Powersave:
Çok düşük performans sağlar pili korumak amaçlıdır piliniz düştüğünde kullanabilirsiniz ama onun dışında kesinlikle tavsiye etmiyorum.

-Performance:
Telefonunuzun maximum cpu seviyesini kullanır gereksede gerekmesede bu yüzden telefonun gereksiz ısınmasını ve pil harcamasına sebep olur. Benchmark testlerinde veya performans gerektiren birşey yapıyorsanız kısa süreliğine yapabilirsiniz. Uzun süreli kesinlikle tavsiye etmiyorum.

Performanstan I/O Scheluder'a girin (Bir CPU uygulamasıyla da yapabilirsiniz) ve İşlemci yöneticisini kendinize göre seçin;

Açıkcası tüm I/O Scheluderlar hakkında bilgim yok bunun için tavsiye ettiğim ayarları yazacağım sadece.

-Sio: (Tavsiye Ettiğim)

Telefonun ısınmasını engeller ve stabil çalışmasını sağlar.

-SioPlus:
Tavsiye etmiyorum sio daha başarılır.

-VR:
Performans açısından en iyisidir ancak günlük kullanım için uygun değildir. Kendinizi tatmin etmek için benchmark testlerinde kullanabilirsiniz.

4- Başlatıcılar (Launcherlar):

1- Nova Launcher:
Hızlı çalışır ancak ben uygulamaları sıralayamadığım için tercih etmiyorum. (Alfabetik)

adresinden indirebilirsiniz.

Ayarları:

Ayarlarını istediğiniz gibi yapabilirsiniz ama önerdiğim birkaç ayar var:

Ayarlardan başlatıcıya gelin. Uygulama menüsüne gelin ve Arkaplan Saydamlığını yarının yarısına yani ilk çeyreğe getirin.

Bak ve hissete gelin ve Kaydırma Hızı, Animasyon Hızı ve Uygulama Animasyonuna tek tek tıklayın ve Novanın altındaki HIZLI ayarını seçin.

2- Smart Launcher

Ram kullanımını azaltır ben bunu kullanmaktayım ayrıca çok görsel bir başlatıcı. (Değişik bir başlatıcı widget eklenmiyor resimlerine bakarsanız anlayacaksınız)

Market Linki:

Ayarı bulunmamakta kurduktan sonra menüden uygulamalara basılı tutup doğru alana atmanız yeterli (Örnek: Oyunları oyun kategorisine vs.)

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: mesutgaga, Neagf, ilcarnefice ve 1 kişi daha

Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici
Teşekkürler

ali.clay

ali.clay

Üye
Konu çok iyi. Teşekkürler.
Hybird ve ıcs romlarının farkı ne

HeroMR

HeroMR

Üye
    Konu Sahibi
Base alındıkları sürüm farklı mesela RC6'yı base alınıyor vs. birde kurulan kernel farklı. Size Stabil sürümü kurmanızı öneririm. (Stabil sürümde Final (EOL) base alınıyor.)Herkese tavsiyem bu rom neden mi?
Belli romlar var şuan. CM9 CM10 CM10.1'in yetersiz olduğunu herkes biliyor. Geriye stabil iyi performans gösteren sayılı rom kalıyor. Bunlar One Of A Kind, Monster Rom, Touchwi5 Bunlardan monster rom eskiden çok iyi bir seçimdi cm10 base alındığı için ancak ADC Team tarafından yapılan cm10.1 alpha 1 sürümüne geçirdi ipromeh romu bu sebeple artık yeterince stabil değil. TouchWi5 desen base sürümü çok eski. İpromeh ile iletişime geçtim birdahaki ayın 15'inde tüm romlarını güncelliyecekmiş. Şuanda sınavları varmış.

en-sel

en-sel

Üye
dostum ben şuan yaklaşık bir aydır oneofakind hiybrid v25.1 i kullanıorum gerçekden çok çok harika bir rom daha önce hiçbir romu bukadar stabil görmedim ve bukadar da uzun kullanmamıştım şimdi sence 29.1e güncellemelimiyim

ilcarnefice

Üye
Bu stabil ve hybrid versiyon arasındaki fark nedir?

HeroMR

HeroMR

Üye
    Konu Sahibi
dostum ben şuan yaklaşık bir aydır oneofakind hiybrid v25.1 i kullanıorum gerçekden çok çok harika bir rom daha önce hiçbir romu bukadar stabil görmedim ve bukadar da uzun kullanmamıştım şimdi sence 29.1e güncellemelimiyim

Güncellemenizi tavsiye ederim hybird ile stabil versiyon arasında biri rc6 tabanlı öteki eol birde kerneller farklı size stabil versiyonu tavsiye ederim.

• Beğen
Tepkiler: en-sel

ilcarnefice

Üye
Burası yeri değil fakat bunu yüklemek istediğim için soruyorum

Bu linkteki romda kullanıcı arayüzünün rengini değiştiren bibayar var acaba onu nasıl one of a kind romunun kurulumuna entegre edebilirim?

Bluetoothun altındaki ayar işte

burak_909

burak_909

Üye

hybrid yani karışık, hem performans hem pil orta düzeyde bir şey. Stabil ise performans açısından biraz daha düşük ama sarj açısından daha iyi.

HeroMR

HeroMR

Üye
    Konu Sahibi
hybrid yani karışık, hem performans hem pil orta düzeyde bir şey. Stabil ise performans açısından biraz daha düşük ama sarj açısından daha iyi.

Ancak hybird rc6 baz aldığı için tercih etmiyorum. rc6'da bilinen hatalar var.

ilcarnefice

Üye
Yukarda bir sorunumu belirttim biliyorsanız yardım edermisiniz bu benim için çok önemli

HeroMR

HeroMR

Üye
    Konu Sahibi
Tam olarak anlamadım ne tarz bir değişiklik arayüzde tema gibi bir şey mi?Çok yakında yeni bir sürüm geleceğini tahmin ediyorum stabil versiyona çünkü hurtsky kernel rev6 güncellemesi geldi.

ilcarnefice

Üye
Tam olarak anlamadım ne tarz bir değişiklik arayüzde tema gibi bir şey mi?Çok yakında yeni bir sürüm geleceğini tahmin ediyorum stabil versiyona çünkü hurtsky kernel rev6 güncellemesi geldi.

o resimdeki dark liquid i açık yapınca ekrandaki gri yerlerin hepsi siyah oluyor bildirim perdesi klavye sistem barı vs..

HeroMR

HeroMR

Üye
    Konu Sahibi

ilcarnefice

Üye
Belki yapılabilir bir ara indirir sistem dosyalarına bakarım.

Ben kurcaladım bayaa da pek birşey bulamadım valla bulursan çok iyi olur hocam birde tam olarak nerde olabilir bir bilgin varmı en azından tek bir yere yoğunlaşıyım bütün sistemde aramıyım :)

siepls13

siepls13

Üye
batarya versiyonu kullaniyorum citten iyi batarya öylesine akip gitmiyor

HeroMR

HeroMR

Üye
    Konu Sahibi
Rom ile ilgili güzel bir haber var!
XDA Developers'da Rom Sahibi İPROMEH'den alıntı:

Thread converted to DEVDB Project. You can now report bugs, feature requests or giving a review for this ROM. I will not change my phone because of some problem, so i will keep using my galaxy wonder and this ROM continued again.

Enjoy!

Türkçesi:

Konu DEVDB Projesine çevrilmiştir. Artık bugları (hataları), özellik istekleri veya görüşlerinizi bildirebileceksiniz. Bazı problemlerden dolayı telefonumu değiştireceğim ancak tekrar galaxy wonder'a dönüp geliştirmeye devam edeceğim.

Bu iyi bir haber final'den sonra tekrar geliştirilmeye devam edilecek olması. (Zaten kernel güncellemeleri vs. yapılıyordu ancak yeni özellikler de eklenecek) Umarım kısa sürede galaxy wonder'a döner.Konu güncellenmiştir. Performans ayarları eklenmiştir.

• Beğen
Tepkiler: Neagf
caca41

caca41

Üye
Dostum bu sorunu bitek ben mi yaşadım yoksa herkeste mi böyle bilmiyorum ama kamera baya baya sıkıntılı.Gerikalan herşey mükemmel emeğine sağlık kamera için bi çözüm var mı ?

ali.clay

ali.clay

Üye
stabil versiyonu yukledim ama oyunlar guzel oynanmıyor laglar oluyo. bataryasıda iyi gidiyodu aslında ama yapcak bisey yok. gaming versiyonuda bi deneyim

HeroMR

HeroMR

Üye
    Konu Sahibi
Dostum bu sorunu bitek ben mi yaşadım yoksa herkeste mi böyle bilmiyorum ama kamera baya baya sıkıntılı.Gerikalan herşey mükemmel emeğine sağlık kamera için bi çözüm var mı ?

Kamerada ben herhangi bir sorun yaşamıyorum. Ne tarz bir sorun yaşıyorsunuz söylerseniz yardımcı olmaya çalışırım.

stabil versiyonu yukledim ama oyunlar guzel oynanmıyor laglar oluyo. bataryasıda iyi gidiyodu aslında ama yapcak bisey yok. gaming versiyonuda bi deneyim

Bazı oyunlarda kasma olabiliyor evet ancak cm9'dan daha iyi. Cm10 mu daha iyi bu mu bilmiyorum. Sizde daha iyi bir rom bulursanız performans konusunda söylerseniz sevinirim.

Üst Alt