Samsung Monte Task Manager'li Orjinal Firmware

Sponsorlu Bağlantılar

yasin0650

Üye
grafixer kardeş bana bi yardmcı olrmsn

yasin0650

Üye
kardeş frimware yüklüyodum usb kablosu çıkardım yanlşlkla Security fail!! bu yazdı multiloaderde tel açılmıo şimdi

M3L!H

M3L!H

Üye
    Konu Sahibi
Tekrar bağlamayı dene ve pili çıkar tekrar tak daha sonra programı kapat tekrar aç. Yine aynı şekilde bağla ve "Port Search" dene...

GrafiXer

GrafiXer

Üye
kardeş frimware yüklüyodum usb kablosu çıkardım yanlşlkla Security fail!! bu yazdı multiloaderde tel açılmıo şimdi

yapman gereken tek yöntem var benmde başıma gelmişti pc cihazı görmez 3 tuş kombinasyonunu uygulayarak cihazıdownload moduna geçirmelisin bunun için ise; telefonu tamamen kapatın ses kısma tuşuna + tuş kilit tuşuna + telfonu açma tuşuna 10 saniye kadar basarak aç download yazısı gelecektir daha sonra telefonu pc ye tak görünecektir firmware yükleyebilirsiniz.:oke:

yasin0650

Üye
olmuo kardeş hiç bşy gelmıo ya genede saol

--------------- Ekleme ---------------

başka bi öneriniz olursa sölein daha yeni aldm teli 1hafta oldu gitti tel

kardeş ?

GrafiXer

GrafiXer

Üye
olmuo kardeş hiç bşy gelmıo ya genede saol

başka bi öneriniz olursa sölein daha yeni aldm teli 1hafta oldu gitti tel

kardeş ?

şimdi tam olarak anlat nasıl oluyor sorun benm dediğim yöntem olur %99

SinNombre

SinNombre

Üye
Samsung Monte Task Manager'li Orjinal Firmware versiyonu ne arkadaşlar ?

ve halen java yükleme problemi devam ediyormu? Yoksa Giderildimi sorun

sevince1971

Üye
yapman gereken tek yöntem var benmde başıma gelmişti pc cihazı görmez 3 tuş kombinasyonunu uygulayarak cihazıdownload moduna geçirmelisin bunun için ise; telefonu tamamen kapatın ses kısma tuşuna + tuş kilit tuşuna + telfonu açma tuşuna 10 saniye kadar basarak aç download yazısı gelecektir daha sonra telefonu pc ye tak görünecektir firmware yükleyebilirsiniz.:oke:

selam
arkadasım bende debug level format attım
bendede arkadasın bahsettıgı gıbı telefon formatlarken securıty fail!! hatası verıyor.
dedıgınıde yaptım.pılı cıkardım ses tusu kılıt tusu ve acma tusuna bastım 20 sn.bekledım.telefonum 1 saaatır mavı ekranda kaldı.altta sılındır doluyor ve oylece mavı ekranda kalıyor.pılı cıkarıp tekrar sadece acma tusuna basıyorum telefon acılıyor ve update data to pc yazısı cıkıyor.usb baglıyorum multıdownloader calıstırıyorum anlatılanları yapıyorum ama download yapmıyor security faill!! hatası verıyor.nasıl cozebılırım yardım edın lutfennnnnn

yasin0650

Üye
bn garantie verdm valla yapamadm

sevince1971

Üye
aynı sorun bende vardı cozumu:
1.multi loader programını hazırla.(boot dosyalarını v.s.) nasıl frımware yapıldıgı resımlı anlatılıyor.ancak dosyaları yüklerken cok dikkat et aynı frimware klasorundekıler olsun .programın hazırsa.
2.telefonun pilini cıkar.
3.usb kablosunu bilgisayara tak telefon tarafı beklesin
4.pili tak
5.sadece sestusu+acma tusuna bas dovnloadıng yazısı cıkar.
6.usb telefona bagla
7.multiloader programından port search yap port numarası yanındada monte yazısı cıkacak
8.download işlemine basla
9.dosya yukleme işleminin bitmesini bekle. all fıles downloadıng yanında kac sanıyede bıttıgı yazar
10.cokkkk onemliiiii.sakın bitti diye usb kablosunu cıkarma
11.pili cıkar
12.pili geri tak ve bekle sakın baska bırsey yapma bekle
13.dosyalar güncelleniyor yazısı cıkacak acık mavı ekran uzerınde
14.telefon kapanacak.ve acılacak.acılmassa acma tusuna bas.
15.telefon acılmaya baslayacak 5-10 sanıye kadar bekle.usb cıkar artık telefonun hazır.
DİKKAT:bu işlemleri yaparken sakın usb kablosunu cıkarma....cok dıkkat et.:yuru
kendı hatamdan kaynaklanmıss

:nono::nono::nono:
aynı sorun bende vardı cozumu:
1.multi loader programını hazırla.(boot dosyalarını v.s.) nasıl frımware yapıldıgı resımlı anlatılıyor.ancak dosyaları yüklerken cok dikkat et aynı frimware klasorundekıler olsun .programın hazırsa.
2.telefonun pilini cıkar.
3.usb kablosunu bilgisayara tak telefon tarafı beklesin
4.pili tak
5.sadece sestusu+acma tusuna bas dovnloadıng yazısı cıkar.
6.usb telefona bagla
7.multiloader programından port search yap port numarası yanındada monte yazısı cıkacak
8.download işlemine basla
9.dosya yukleme işleminin bitmesini bekle. all fıles downloadıng yanında kac sanıyede bıttıgı yazar
10.cokkkk onemliiiii.sakın bitti diye usb kablosunu cıkarma
11.pili cıkar
12.pili geri tak ve bekle sakın baska bırsey yapma bekle
13.dosyalar güncelleniyor yazısı cıkacak acık mavı ekran uzerınde
14.telefon kapanacak.ve acılacak.acılmassa acma tusuna bas.
15.telefon acılmaya baslayacak 5-10 sanıye kadar bekle.usb cıkar artık telefonun hazır.
DİKKAT:bu işlemleri yaparken sakın usb kablosunu cıkarma....cok dıkkat et.:yuru

Yüklemeyin kardeş.Telefon kendınden geçti.Yeniden başlatıp duruyor kendini.Yeni sürüm yükleyeceğim.

Bir şekilde daha deniyorum.Bakalım bu defa olacak mı ? Olmazsa normal bir firmware yükleyeceğim.Hangisini yükleyeyim sizce ?

Birdaha denedim.Yine olmadı.Normal bir firmware yükleyeceğim.

:bye2:dosyayı indirdim ve baktım telefonun acılıp kapanması normal.cunku verilen frimware dosyası hatalı rc 2 (low)olmalı.mutlaka low yazan olmalı yoksa hata veriyor....:oke:

Arkadaşlar bugün itibariyle Monte'me kendinden Task Manager'li Firmware yükledim. Yani bildiğiniz geri tuşuna uzun basınca, Task Manager geliveriyor :)

Yenilikler:

1) Task Manager

2) Yeni Monte'ye özel arka planlar

3) Menü arka planı

4) Menü'de Sağ Altta Geri Tuşu

5) Açılış Ekranı Değişmiş ve Samsung Star'ınkine Benzer Olmuş

6) Ana Menü'de Değişmeler Var

7) Widgetler Çok Daha Güzel :)

8) Ve En İyisi: Türkçe Dil Destekli!

Hemen İndirmek İçin Linki,

Site Şifre İsteyecek Şifreside: diendanmobile.com Yazın :)

Yükleyin Pişman olmazsınız eski Firmware'lere Bin Basar! :):):):)

Teşekkür ve Yorumunuz Yeter :)

Not: Nasıl Firmware Yüklemesini Bilmek İstiyorsanız, http://www.maxicep.com/samsung/samsung-s5233a-flash-atmak-yazilim-silmek-244217.html Konuma Bakın:oke:

Firmware Resimleri :

Yedek Link:

Not: Yedek Link ve Resimler İçin GrafiXer Arkadaşımıza Teşekkürler

bendede calısmadı sorunu arastırdım 1 gun boyunca nedir diye
sonuç olarak:rardaki dosyalarda hata var.

CSC_diendanmobile.com.ccs

FactoryFs__diendanmobile.com.ffs

Rsrc__diendanmobile.com.rc1

Rsrc2__diendanmobile.com.rc2 :bye2: !!!!hata burada!!!!Rsrc2diendanmobile.com.(Low).rc2 gibi dosya olması lazımdı o yok !!!:bye2:

ShpApp

akdenizx

akdenizx

Üye
Keşke sorunlu olmasaymış. gercekten hoş ve kullanışlı bir firmware goruntusu var..

Emre-45

Emre-45

Üye
Şarj her bir diş azaldığında cihaz restart atıyor. Firmware sorunlu

TasteKiN

TasteKiN

Üye
bu link mi yenilendi ben bir öncekini kullanıyordum ve gayet başarılı idi XXJA4 fw si yok ise paylaşabilirim...

mkeles84

Üye
bu link mi yenilendi ben bir öncekini kullanıyordum ve gayet başarılı idi XXJA4 fw si yok ise paylaşabilirim...
Dünden beri bakıyorum o kadar çok FW modeli çıktı ki kafam allak bullak oldu. Bu "XXJA4" modelinde task manager var mıydı Tastekin hocam?

apexepa

Üye
Ben yaklaşık 2 haftadır bu fwyi kullanıyorum bahsedilen telefonda restart atma gibi her hangi bir sorun ile karşılaşmadım, kullanmak isteyenlere tavsiye ederim. Ancak menu arka planını değiştirmeyi bir türlü bulamadım :)

blacx44

Üye
bende yükledim ama tek sorun bnde kamera başarısız hatası verio onun haricinde süper ama kamera olmassa tekrar eski fwyi yüklücem

ramadiso

Üye
Kardeş yeni fw vermişsinde sorunsuz çalışıyor değil mi bu yazılım,
ben teli ilk aldığımda bu yazılım yüklüydü sürekli resetliyodu tele sonradan eski fw attımda anca kendine geldi.
Haa bide qwerty klavye var mı?

sevince1971

Üye
bunun frimware kodu ne arkadasım mumkunse yazabılırmısın?

Arkadaşlar bugün itibariyle Monte'me kendinden Task Manager'li Firmware yükledim. Yani bildiğiniz geri tuşuna uzun basınca, Task Manager geliveriyor :)

Yenilikler:

1) Task Manager

2) Yeni Monte'ye özel arka planlar

3) Menü arka planı

4) Menü'de Sağ Altta Geri Tuşu

5) Açılış Ekranı Değişmiş ve Samsung Star'ınkine Benzer Olmuş

6) Ana Menü'de Değişmeler Var

7) Widgetler Çok Daha Güzel :)

8) Ve En İyisi: Türkçe Dil Destekli!

Hemen İndirmek İçin Linki,

Site Şifre İsteyecek Şifreside: diendanmobile.com Yazın :)

Yükleyin Pişman olmazsınız eski Firmware'lere Bin Basar! :):):):)

Teşekkür ve Yorumunuz Yeter :)

Not: Nasıl Firmware Yüklemesini Bilmek İstiyorsanız, http://www.maxicep.com/samsung/samsung-s5233a-flash-atmak-yazilim-silmek-244217.html Konuma Bakın:oke:

Firmware Resimleri :

Yedek Link:

Not: Yedek Link ve Resimler İçin GrafiXer Arkadaşımıza Teşekkürler

Üst Alt