Samsung S5620 Monte Firmware İzlenimlerim

Sponsorlu Bağlantılar

mkeles84

Üye
    Konu Sahibi
Samsung S5620 Monte Firmware İzlenimlerim
Bu telefon elime geçtiğinden beri 20'ye yakın firmware yükledim. Çoğunda telefonun donanımsal hatasında dolayı (şansa bağlı) "ekranın 180 derece dönmesi" ve "kamera hatası" ile karşılaştım. İzlenimlerimi arkadaşlara aktarayım, yanlışım varsa düzeltin:

- S5620BVJD2, maxicep forumlarında "Bada" yada "Orange" temalı diye geçiyor, şuana kadar gördüğüm FW'ler içinde kullanım ve tama olarak en farkı olanı. Diğer montelerdeki 3 yanyana 3 masaüstü yerine alta devam eden tek bir masaüstü var. Wifi-Bluetooth ile özelleştirilebilir Widgetları da güzel.
Bende kamera başarısız hatas aldığım için kullanamıyorum. Türkçe var

- S5620JTJL2, en yeni ve kullanışlı FW, QWERT klavyeli. Onun dışında ek bir özelliği yok.
Bende arada resetleme yaptığı için kullanmıyorum, çünkü reset attığında alarmı sıfırlanıyor, sabah öneml bir işin varsa çok riskli.

- S5620MFJF1, navigasyonlu FW. Şuan kullanıyorum, özellikle GPS çok iyi, Google maps diğerlerinde evin içersinde 3800m hata payı ile derken bu FW'de 30m hata payı :D
Büyük şehirlerde navigasyon ve ücretsiz harita ile internet istemeden istedğiniz yere rahatça ulaşın.
Şuan kullandığım FW.
Ek: Türkçe dili için "CSC_S5620_PLUS.csc" dosyasını kullanmalısınız.

S5620JPKC1, son çıkan FW ama arapça, türkçe dili yok, QWERT klavye ve reset sorunu yok, içerisinde güneşe göre kıble bulma ve tesbih programları var, java değil direk telefonun kendisinde. El yazısı tanıma desteği var arapça olduğu için...

Devam edecek...

----------Eklendi @ 17:57:59 ---------- Yazıldı @ 16:17:03 ----------

S5620AEJF1, bu FW'nin kamera problemi olduğu söyleniyordu, bu FW'yi XAIL4'ün CSC ile harmanladığınızda ortaya çok güzel, task manager'lı, türkçe bir FW çıkıyor, hem de Bluetooth ve Wifi widgetleri ile beraber. Aslında Fransız destekli bir FW, massenger widgetli bir uygulaması da var ama ben bağlanamadım msn'e.
Hızlı, sorunsuz, GPS'i de iyidir FW.
EK: Yalnız task manager menü içerisinde, geri tuşuna uzun bastığınızda menüye bağlanırsınız orada tek tuşla task managerdasınız.

S5620XXJA4,
En çok bilinen task managerlı FW, bende yine kamera çalışmadığı gibi sık sık reset atması sonucu vaz geçtim.

S5620XEJB3,S5620XEJI2,S5620XFJE1,S5620XXJH2 bunların da pek bir özelliğini göremedim.

• Beğen
Tepkiler: kdz

archillus

Üye
arkadaşlar benim telefonumun versiyonu son versiyon olan SW VER s5620JTJL2 CSC VER S5620OJTJI1 olan yüklü ama bendede aynen bazen mesaj gönderiliyor yazısı ekranda kalıyor ata sıra telefon kendisine reset atıyo bazen kapanıp açılıyor açılırken pin kodunu tekrar giriyorum yani bide ekranda ol üst köşede mavi bir E yazısı varya o telefon açıldıktan kısa bir süre sonra gidiyor bu hataları gidermem lazım lütfen yardım edermisiniz ne yapmam gerek

Sertug1991

Sertug1991

Üye
S5620AEJF1 dostum bu fw nin karıştırılmış halini link olarak bize sunarmısın

mkeles84

Üye
    Konu Sahibi
S5620AEJF1 dostum bu fw nin karıştırılmış halini link olarak bize sunarmısın

Ben darkforest forumundam aldım linkleri, oradakileri kurdum:
for the S5620AEJF1
I upload the CSC of XAIL now but I think this work with all CSC cuz you reflash the S5620AEJF1 CSC after the 1st flash so you can do it whit any CSC i think (to be confirmed)
EDIT : the XAIL4 CSC :

EDIT 2 : I've not say you that : Multitasking is with long press on return button , short press does a normal return .
EDIT 3 : It's have WIFI && BLEUTOOTH widgets

Burada yine arkadaşlar da sunmuşlar:
http://www.maxicep.com/samsung/mont...-fw-bluetooth-ve-wi-fi-widgetleri-499238.html

----------Eklendi @ 21:12:11 ---------- Yazıldı @ 21:07:53 ----------

arkadaşlar benim telefonumun versiyonu son versiyon olan SW VER s5620JTJL2 CSC VER S5620OJTJI1 olan yüklü ama bendede aynen bazen mesaj gönderiliyor yazısı ekranda kalıyor ata sıra telefon kendisine reset atıyo bazen kapanıp açılıyor açılırken pin kodunu tekrar giriyorum yani bide ekranda ol üst köşede mavi bir E yazısı varya o telefon açıldıktan kısa bir süre sonra gidiyor bu hataları gidermem lazım lütfen yardım edermisiniz ne yapmam gerek

Mesaj gönderirken problem yaşamadım ama reset atması bayağı skıntıya soktu çünkü alarm sıfırlanabiliyor gece, telefonu kurup sınava gidecek olsan riskli yani. "E" olayı şuanki FW'de de yok, az önce baktım, o sorun olmasa gerek.
İşte illede QWERT klavye diyorsan "S5620JPKC1" var ama türkçe desteği yok.

LaHeY81

Üye
- S5620MFJF1, navigasyonlu FW. Şuan kullanıyorum, özellikle GPS çok iyi, Google maps diğerlerinde evin içersinde 3800m hata payı ile derken bu FW'de 30m hata payı :D
Büyük şehirlerde navigasyon ve ücretsiz harita ile internet istemeden istedğiniz yere rahatça ulaşın.
Şuan kullandığım FW.

Dostum Türkçe Desteği Yok Bunun SAnırım? Biraz Önce YükLedim Türkçe Yok:(

mkeles84

Üye
    Konu Sahibi
Şuan kullandığım FW.

Dostum Türkçe Desteği Yok Bunun SAnırım? Biraz Önce YükLedim Türkçe Yok:(

CSC_S5620_Open_Europe_Slav.csc dosyasını değil de, CSC_S5620_PLUS.csc diye bir CSC dosyası var, bunu kullanacaksınız, o zaman Türkçe oluyor.

aslankaplants

aslankaplants

Üye
S5620JPKC1in türkçe desteği çıkar mı bence iyi bir fw

LaHeY81

Üye
CSC_S5620_Open_Europe_Slav.csc dosyasını değil de, CSC_S5620_PLUS.csc diye bir CSC dosyası var, bunu kullanacaksınız, o zaman Türkçe oluyor.

iLgiLendiğin İçin TeşekürLer.. Dediğin Gibi Yaptım Sorun DüzeLdi Fakat Eski Fw yee Geri Döndüm:)

musticihat

Üye
çok iyi oldu bu dün gece yükledim ne kilitlenme ne kendi kendine kapanıp açılma var çok rrahatım şimdi ama şöyle bir sıkıntı var Gpsi çalıştıramıyorum :( yardımlarınızı bekliyorum :)

mkeles84

Üye
    Konu Sahibi
Geçen gün S5620MFJF1'nin de bir problemi ile karşılaştım. İşcep Mobil, "geçersiz imza" hatası verdi ve kuramadım. Çok sık kullandığım bu program için bu FW'den vazgeçmek zorunda kaldım. Her FW'nin bir eksiği var, anlamadım.
Son olarak S5620XXJA4'ü yükledim, kamera çalışmayacağını bile bile. Dur bakalım, onu da kullanayım biraz.
S5620AEJF1'ye tekrar dönüş yapacağım galiba.

----------Eklendi @ 10:21:45 ---------- Yazıldı @ 10:19:29 ----------

çok iyi oldu bu dün gece yükledim ne kilitlenme ne kendi kendine kapanıp açılma var çok rrahatım şimdi ama şöyle bir sıkıntı var Gpsi çalıştıramıyorum :( yardımlarınızı bekliyorum :)

GPS için diğer FW'lerden farklı birşey yapmıyorsun. Yine de , ayarlardan-> telegon ayarları, gps ayaları, konumum dediğinde orada uyduları görürsün, ilk olarak açık mekanda dene derim.

Üst Alt