Monte s5620 Türkçe task managerlı en son firmware 2012 (AEJF1 SFRF1)

Sponsorlu Bağlantılar

gonuldostu82

gonuldostu82

Üye
    Konu Sahibi
Bana niye cevap vermiyorsunuz?
hocam monte nin yeni sürümlerinde samsung türkçe sözlük koymayı unutmuş türkçe dışında tüm diller var
gecen bir arkadaş 4 yada 5 ay önce almış teli değişik bir sürüm türü vardı fakat telefon bizim jtjl2 sürümünün aynısı
sen teli en kısa zamanda servise ver sözlük türkçe değil diye birde Q KLAVYENİN çalışmadığını söyle sorunun düzelecektir

burda biz sınırları zorluyoruz yanı bu işlem garanti dışı bir uygulamadır sen hiç bulaşma bu işe :) yeni sürümünü bıkana kadar bi kullan önerim budur

bu sürüm Fransa nın kullandığı bir sürümdür Q Klavye yoktur görev yöneticisi vardır
sen şimdi internete girdiğinde mjs gelirse interneti kapatmadan msj a bakamazsın ama biz bu sürüm ile interneti kapatmadan bakabiliyoruz

sen dosyalarımdan bir müzik aç ortadaki tuşa bastığında müzik sonlanır ve başa döner bu sürümde ise şarkı nerde kaldı ise o kaldığı yerden devam eder.

bilmem anlata bildim mi?

----------Eklendi @ 21:58:22 ---------- Yazıldı @ 21:50:04 ----------

kardeşim merakla bekliyoruz linklerini inşallah sözlük olayınıda halledersin ozaman dört dörtlük olur bide o başlangıçdaki vodafone yazısını kaldırabilirmisiniz ?tekrar tekrar tşk edrm bu arada bundan oncaki mesajımdada söledim şu orange temalı olan fwyi kullandım ben o sorunsuzdu kapanma problemi mesajda takılma problemi olmuyordu inşallah bunda olmuyordur
hocam sözlük halledildi sadece orjinal sözlük fransızca bizim onunla hiç işimiz olmayacak ana menüde ve widget te başka bir türkçe sözlük var onu kullanacağız.
bu sürüm jtjl2 sürüm üzerinden yapıldığı için olabilir ben çok fazla msj alıp atmadığım için kesin cevap veremeyeceğim
ama gerek ram olsun gerek dahili hafızası olsun daha güçlü olduğu için eskiye nazaran daha az bu olay olabilir diye düşünüyorum.
açılış ekranını değiştirme işlemine yarın bakacağım

----------Eklendi @ 22:00:49 ---------- Yazıldı @ 21:58:22 ----------

Benim fw de samsung olarak açılıyor... benim söylemek istediğim bu fw daha önce vardı sen buna sadece bir şeyler eklemissin dediğim gibi emeğine sağlık böyle paylaşımlar olmasa fwler de yenilerini göremeyecegiz.
hocam sende ana menüde ne gibi değişik uygulamalar var jtjl2 ye göre o uygulamaları bana söyle belki biraz da olsa yardımım dokunur

archillus

Üye
kardeşim tek kelimeyle muhteşemsin çok sağol inşallah açılış ekranınıda değiştirebilirsin telefonu satarken fln da bizim için sorun olmasın bunu yükleyelim sorunsuz şekilde bizde bizden sonrakiilerde kullansın

Faraza42

Faraza42

Üye
Sağolasın güzel oldu da keşke orjinal sözlüğü Türkçe-İngilizce yapsaydık veya SFR Find Go ya editlemek yerine normal sözlüğün simgesine editleseydin daha iyi olurdu

ByOttOmAn28

ByOttOmAn28

Üye
kardesim benim fwde aynı ozellıkler benim söylemek istediğim bu fw 1 yıldir bu sitede var o da fransiz fwsi yani sizin yaptığınizin en sade hali siz üzerine bir şeyler koymuşsunuz 2012 yılı fwsi demissin... daha önceden var di bu fw anlatmak istediğim bu benim.

gonuldostu82

gonuldostu82

Üye
    Konu Sahibi
Sağolasın güzel oldu da keşke orjinal sözlüğü Türkçe-İngilizce yapsaydık veya SFR Find Go ya editlemek yerine normal sözlüğün simgesine editleseydin daha iyi olurdu
hocam orjinal sözlük yama yaparak düzeltebilirim ama bu fw açan bir proğramım yok bu konuda benimle irtibata geçip birileri bu frimware dosyalarını açan proğramları verirseler çok daha güzel şeyler yapabilir.

denizkrdnz

denizkrdnz

Üye
kardeşim tek kelimeyle muhteşemsin çok sağol inşallah açılış ekranınıda değiştirebilirsin telefonu satarken fln da bizim için sorun olmasın bunu yükleyelim sorunsuz şekilde bizde bizden sonrakiilerde kullansın
yapılabilir fakat tk file programı sistem dosyalarını editlemeye izin vermiyor dosyaların yerini değiştirsek bile telefon reset atıyor. farklı bir programla editledim oldu fakat bu samsungun kendi developlarına kimlik lisanslı nadir dağıttığı bir program 1. si bulunmuyor 2. başka birisine ait olsa bile isim vermek kullanmak yasak anlatım yapmak isterim ama boşuna başım yanmasın fw yi editleyip tamamen stabil yapmak için uğraşıyorum çoğu halloldu fakat telefona yuklediğinde imei tamamen sıfırlanıyor fakat sonuca yıkınım şu an samusng jet için uğraşıyoruz onunla işim bitince imei sorununu halledeceğim olmassa bile bu fw yi yuklemeye devam edin gördüğüm en kullanışlı firmware bu herkes için birebir.

archillus

Üye
yapılabilir fakat tk file programı sistem dosyalarını editlemeye izin vermiyor dosyaların yerini değiştirsek bile telefon reset atıyor. farklı bir programla editledim oldu fakat bu samsungun kendi developlarına kimlik lisanslı nadir dağıttığı bir program 1. si bulunmuyor 2. başka birisine ait olsa bile isim vermek kullanmak yasak anlatım yapmak isterim ama boşuna başım yanmasın fw yi editleyip tamamen stabil yapmak için uğraşıyorum çoğu halloldu fakat telefona yuklediğinde imei tamamen sıfırlanıyor fakat sonuca yıkınım şu an samusng jet için uğraşıyoruz onunla işim bitince imei sorununu halledeceğim olmassa bile bu fw yi yuklemeye devam edin gördüğüm en kullanışlı firmware bu herkes için birebir.

yok kardeşim yasal olmayan şeylere bende karşıyım gerek yok garantili telefon alıyorum neden illegal iş yapalım bu arada bu fw fransa için yapılmış bir fw demişlerdi bu fw yi yükleyince telefonumuzun imail i sıfırlanıyormu yasal olmayan bir fw mi bu ona göre yükleyelim

gonuldostu82

gonuldostu82

Üye
    Konu Sahibi
denizkrd kardeşim normalde jtjl2 sürümünde;

*#5239870*# = Yönetici Menüsü --pre-configuration--> operator code *#27236*# ( dikkat bu meyüye girip herhangi bir seçeneği yükle dediğinizde telefona format atılıyor.)

bu kodlar işe yarıyordu bu sürüm orjinal olduğu için içinde mutlaka samsung un orjinal açılışi içinde kayıtlı olduğunu düşünüyorum

bu yönetici menüsüne girebilirsem bu açılış ekranını değiştirebilirim diye düşünüyorum gerekli kodlamalar bende var

birde sen bu fw dosyalarını hangi proğram ile açıyorsun bende orjinal sözlük dosyalarının türkçesi var sistem dosyası oldu için tk file ile atılmıyor MultiLoader_V5.56 ile değişikliği yaparak bu işte çözülür şimdilik teli kandırarak başka bir sözlük kullanıyoruz

ya sen bana şu fw açan proğramı ver yada ben sana sözlük dosyalarını vereyim hallet şu işi.

denizkrdnz

denizkrdnz

Üye
yok kardeşim yasal olmayan şeylere bende karşıyım gerek yok garantili telefon alıyorum neden illegal iş yapalım bu arada bu fw fransa için yapılmış bir fw demişlerdi bu fw yi yükleyince telefonumuzun imail i sıfırlanıyormu yasal olmayan bir fw mi bu ona göre yükleyelim

yok bu yuklemiş olduğunuz firmware yasal ama yukledikten sonra garanti dışına çıkıyor o ayrı mesele zaten hangi firmware olurasa olsun yukledikten sonra garanti dışı oluyor bunu zaten biliyorsunuz. benim uzerinde çalıştığım olan yasal değil hala uzerinde çalışıyorum fakat sonuca bende yakın olduğumu zannediyodum fakat muhtemelen olmicak.

denizkrd kardeşim normalde jtjl2 sürümünde;

*#5239870*# = Yönetici Menüsü --pre-configuration--> operator code *#27236*# ( dikkat bu meyüye girip herhangi bir seçeneği yükle dediğinizde telefona format atılıyor.)

bu kodlar işe yarıyordu bu sürüm orjinal olduğu için içinde mutlaka samsung un orjinal açılışi içinde kayıtlı olduğunu düşünüyorum

bu yönetici menüsüne girebilirsem bu açılış ekranını değiştirebilirim diye düşünüyorum gerekli kodlamalar bende var

birde sen bu fw dosyalarını hangi proğram ile açıyorsun bende orjinal sözlük dosyalarının türkçesi var sistem dosyası oldu için tk file ile atılmıyor MultiLoader_V5.56 ile değişikliği yaparak bu işte çözülür şimdilik teli kandırarak başka bir sözlük kullanıyoruz

ya sen bana şu fw açan proğramı ver yada ben sana sözlük dosyalarını vereyim hallet şu işi.

hocam sözluk konusuna gelirsek montedeki sözlük harpercollins firmasnın verdiği versiyonlu sozlukimiş sanırım sitesinden updete falan olabilir dosyalarla uğraşmayız jtjl2 deki gibi bulursam yazının devamına eklerim ayrıca bende farkettim bazı kodların bu firmware için geçerli olmadığını hala araştırma aşamasındayım sizi bilgilendirmeye devam edeceğim şimdilik iyi geceler.

archillus

Üye
bunlarda benden uygulama dosyaları ve editleme dosyaları;

Download UYGULAMA DOSYALARI rar

GRS DOSYASININ İÇİNDEN ÇIKAN LbsConfig.ini dosyası : PHONE/REGİSTRY İÇİNE ATIN (aynı dosyayı orda gördügünüzden emin olun)
ANA MENÜ DOSYADAN ÇIKAN KJxDispatch dosyası :PHONE/EXE/JAVA DOSYASININ İÇİNE ATILACAK(aynı dosyayı orda gördügünüzden emin olun)

kardeşim burda dediklerini nasıl yapacağız ? mesela phone registry vs oralara nasıl gireceğiz? açıklayabilirmisin ben dikkat ettim göremedim ama gözümdende kaçmış olabilir?

denizkrdnz

denizkrdnz

Üye
bunlarda benden uygulama dosyaları ve editleme dosyaları;
hocam konunun girişinde tk file diye bi program ekli

Download UYGULAMA DOSYALARI rar

GRS DOSYASININ İÇİNDEN ÇIKAN LbsConfig.ini dosyası : PHONE/REGİSTRY İÇİNE ATIN (aynı dosyayı orda gördügünüzden emin olun)
ANA MENÜ DOSYADAN ÇIKAN KJxDispatch dosyası :PHONE/EXE/JAVA DOSYASININ İÇİNE ATILACAK(aynı dosyayı orda gördügünüzden emin olun)

kardeşim burda dediklerini nasıl yapacağız ? mesela phone registry vs oralara nasıl gireceğiz? açıklayabilirmisin ben dikkat ettim göremedim ama gözümdende kaçmış olabilir?

sen şimdi bunu indir kullanımı burada http://www.maxicep.com/samsung/samsung-monte-de-gpsi-jet-gibi-hizlandirin-448845.html yazıyor fakat sen bizim verdiğimiz dosyaları anlatılan yerlere at hallolur hemen.

SEYDİALİ

Üye
msn code: 37 hatası veriyor

uygulamamları kurmak için ayrıntılı bilgi

gonuldostu82

gonuldostu82

Üye
    Konu Sahibi
msn code: 37 hatası veriyor

uygulamamları kurmak için ayrıntılı bilgi

hocam videoda tüm gerekli anlatımları kendi bilgisayarımdan yaptım video iyi izle
kies olayını hallettin mi teli görüyor mu
editleme işi tk file ile yapılacak o da var video da

asdf9735

Üye
aga çok teşekkür ederim iniyor şimdi inş bi sorun cıkmaz....
bide multiloader benim ekrana sığmıyo aşşağıya doğru cok uzun port searh yazısını zor görüyom yarısını anca allta monte ready fln görünmüyo ne yapabilirim

gonuldostu82

gonuldostu82

Üye
    Konu Sahibi
aga çok teşekkür ederim iniyor şimdi inş bi sorun cıkmaz....
bide multiloader benim ekrana sığmıyo aşşağıya doğru cok uzun port searh yazısını zor görüyom yarısını anca allta monte ready fln görünmüyo ne yapabilirim

hımm sanırım minibook gibi küçük bir monitör kullanıyorsun galiba o küçülmüyor dostum üsteki mavi yere tıklayıp biraz daha yukarı alabilirsin yada monitörü yan çevir ana ekranda sağ tıkladığında özelliklerden filan yan dönüyordu xp de vardı wind7 de var mı bilmiyorum başka bir şey aklıma gelmiyor

asdf9735

Üye
yoq bildiğin masaüstü bilgisayar off nolcak şimdi yha

asdf9735

Üye
aga bu menüdeki messenger,mes favoris , sfr find&go filan onları nasıl kaldırabilirz... bende tıklayınca hiçbişey açılmıyor...başta yaptım açılıyodu ama sfr find&go tıklıyodum cepsözlük açılıyodu falan ... menüde bu şeylerin yerini değiştirdim ondanmı acaba ??
nese bunlar pek lazım değil nasıl kaldırabilirm onu söylersen sevinirim....
ayrıca bu firmware çok güzel herkese tavsiye ederim 10 numara sorunsuz....sanada çok teşekkür ederim aga

gonuldostu82

gonuldostu82

Üye
    Konu Sahibi
Tamamen stabildir sürüm , kesinlikle ana menüdeki ikonların yerini değiştirme ile bir problem çıkmaz tel kapansa bile ayarların ne ise o olur ne kasma ne donma asla öyle bir şey olmaz çok hızlı ve kaliteli bir sürüm dür tek sıkıntı Türkiye için lisanslı olmamasıdır.
Şimdi teli kapatıp aç tekrar dene ilk başta açıldı ise her o ikonlara bastığında çalışması lazım eğer olmazsa tekrar dene önce uygulama dosyalarını kur( jar olanlar) sonra video deki gibi o editleme yaptığım dosyaları tk file tele at inşallah burda hata yapmıyor dursun dosyanın atacağın yere iyi bak aynı dosya aşşağıda olduğunu gör karambole sallama :) çok basit aslında video çok anlaşılır en son teli kapa tekrar aç olması lazım .

ana menüde o uygulamalar çok kaliteli ben de çok memnun o ikonlardan eğer illa kaldıracağım dersen biraz karışık reğistrey klasörün içinde main menü diye bir dosya var onun içinde o ikonların kodlamaları var hangi numara hangi ikona tekamül ediyor onu bilmiyorum o numaraları (0) yaparsan kalkar.

asdf9735

Üye
Tamamen stabildir sürüm , kesinlikle ana menüdeki ikonların yerini değiştirme ile bir problem çıkmaz tel kapansa bile ayarların ne ise o olur ne kasma ne donma asla öyle bir şey olmaz çok hızlı ve kaliteli bir sürüm dür tek sıkıntı Türkiye için lisanslı olmamasıdır.
Şimdi teli kapatıp aç tekrar dene ilk başta açıldı ise her o ikonlara bastığında çalışması lazım eğer olmazsa tekrar dene önce uygulama dosyalarını kur( jar olanlar) sonra video deki gibi o editleme yaptığım dosyaları tk file tele at inşallah burda hata yapmıyor dursun dosyanın atacağın yere iyi bak aynı dosya aşşağıda olduğunu gör karambole sallama :) çok basit aslında video çok anlaşılır en son teli kapa tekrar aç olması lazım .

ana menüde o uygulamalar çok kaliteli ben de çok memnun o ikonlardan eğer illa kaldıracağım dersen biraz karışık reğistrey klasörün içinde main menü diye bir dosya var onun içinde o ikonların kodlamaları var hangi numara hangi ikona tekamül ediyor onu bilmiyorum o numaraları (0) yaparsan kalkar.

tamam çok teşekkür ederim ben ebuddy yi kurmamışım messenger ondan çalışmıyormuş diğerlerinide
kaldırdım MainMenu.ini deki kodlama işini çözdüm yedekleyipte yaptım zaten kodlar telefondaki dizilişle aynı sırayla bende sırasına bakıp 0 yaptım oldu, kalktı :)
ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM 10 NUMARA FİRMWARE

gonuldostu82

gonuldostu82

Üye
    Konu Sahibi
evet bende çözdüm olayı hatta o fransızca olan sözlüğü ve myspace ikonlarını da kaldırdım
birde ekrana video player i ekledim sanırım 57 idi kod numarası 0 yazan herhangi bir yere yazsan oluyor
sözlük (fransızca olan) 9 numaraydı myspace de 25 numaraydı onları sıfır yaptım oldu ana ekranda görünmüyor
isteyen yapsın o sıfır olan yere de 57 yazarsanız vide player geliyor ekrana .(teldeki videoları direk açıyor)
hatta biraz sallama numaralarda yazdım bir tek wifi çıktı gerisini tutturamadım amacım ana ekrana başka ikon koyup başka uygulamaları o ikonlara editlemek bakalım uğraşıyorum belki bir şeyler çıkar.

Üst Alt