Kendi İşletim Sistemini Kendin Yap - Symbian OS v9.4, Series 60 rel. 5 telefonlar için! 5800 özel

Sponsorlu Bağlantılar

Sizce yazdığım konu yararlı mıdır? Bu yazıyı beğendiniz mi? Bu yazı orjinal mi?

• Kullanılan toplam oy
    365
uydu

uydu

Üye
    Konu Sahibi
kardeşim teşekkür ederim ama bu program ile neyi düzenleyecez onuda açıklasan iyi olur binlerce dosya var ne ne işe yarıyor ne neye bağlı ne nerede varmı bilginiz

--------------- Ekleme ---------------

4000 tane dosya var ne ne işe yarıyor bilen varsa anlatsın yoksa bu bir işe yaramaz

http://www.maxicep.com/symbian-v9-4...m-nokia-5800-modification-by-uydu-384854.html

burda anlattım bi kısmını

ya herşey iyi güzelde şu değişiklik olayını nasıl yapıcaz ya illa o konu hakkında deneyim olması mı gerekiyor...herşeyi anlatmışsınız ama dosyaları nasıl düzenleyeceğimizi anlatmamışsınız...forumda böyle konu da yok araştırdım...eğer yapan varsa nasıl yaptıgını bizlede paylaşsında bizde neyi nasıl yapıcağımızı öğrenelim...5530 düzenlemek istiyorum ama bi türlü hangi dosaynın ne işe yaradıgını bilmiyorum eğer bu olaya bi açıklık getirilirse çok sevinirim...

http://www.maxicep.com/symbian-v9-4...m-nokia-5800-modification-by-uydu-384854.html

burda anlattım bir kısmını

bu konunun neden bu kadar hit yaptıgını anlayamadım.hem maxicep hem de symbian hack mudavimlerindenimdir ama bastan assa sıkılmadan okudum.burda onemlı olan sudur arkadaslar benım dıkkatımı ceken nokia editor yazılımı ıle ıstenılen bır seyın nasıl yapılacagı anlatılmamıstır ve bunu ancak bu konuda ılerı derecede bılgısı olan ınsanlar yapabilir.kımse oyle kafasına gore dosya degıstırıp sılemez.bu kullandınız xp ya win 7 ye benzemez.yanlıslıkla yapılacak bır sılme olası ısletım sıstemı sorunlarını beraberınde getırecektır.eger ınsanlara bu konuda yardımcı olmak ıstıyorsanız acık acık ornek verıp resım veya vıdeo koymanız gerekmektedır.kendı kısısel gorusum degıldır.uzman arkadasların zaten zamanı yoktur ama kımsenın zamanını da bosa harcamamak gerekır takdır ederler ki:...

Herşey sırayla

burda bir kısmını anlattım

Şimdi biri çıkar, çok biliyorsan kendin yap der.:ehe
Ben de ilk mesajı büyük bir sabırla okudum, ama en ufak bir bilgi bile yok. Tamam az buçuk bu işlerden anlıyoruz ama, adamla FW yapıyor çatır çatır. Bilmediğimiz bir şeyler var ki bizler yapamıyoruz. Neyse uzun lafın kısası, ilk mesajda kayda değer en ufak bir bilgi bile yok.

Katılıyorum... Nokia Editor bulmak iş değil, asıl sorun nasıl modifiye edileceği...

Arkadaslar sonuc olarak bilginin paylasarak cogaldıgı cagdayız.Burda kimsenin emegine hevesine ve heyecanına engel olmak ıcın yazmadım ama uzun zamandır bakıyorum nası mod yapılabilecegine ne site bulabildim ne de anlatan bi arkadas.sadece belirli takımlar var onlar da kendı aralarında ıs bolumu yapmıslar ve kendı yeteneklerıne gore proje gelıstırıyorlar.Nitekim Nokia Symbian sistemi açık kod haline getirdi yani kodlar acık isteyen gelistirebilsin diye :!
Her yerde ingilizce ve diğer dillerde sıkı paylasımlar var.Ama maalesef biz TUrkler'de baska CFW'yi turkcelestirip ben yaptım deme alıskanlıgı.Nys o da bir emek.Ama kisisel takıntılarımızı tatmın edecegımıze bilgi paylassak en fazla bi kac kisinin 5800 ı bozulur.o da kucuk bi maliyet olsa gerek bu işe gercekten gonul vermıs olanlar için.Paylasımlarımızın artması dileğiyle.

Desteğine çok teşekkür ederim. Bende senin gibi düşünüyorum. Belki ilk adımı ben atarsam daha meraklı olanlar daha iyisini yapar ve paylaşımcı olur düşüncesiyle bazı şeyler araştırıp yazdım. Senden yardımlarını ve desteklerinin devamını bekliyorum.

Bu konunun devamı http://www.maxicep.com/symbian-v9-4...m-nokia-5800-modification-by-uydu-384854.html

selaam

Üye
selamlar merak ediyorum acaba ana ekranı n97'ninki gibi yapma ihtimalimiz var mı? yani widgetlar yüklenecek, ekran yan dönebilecek vs.

siteye girince farkettim ki varmış. ama nasıl yapacağımı bilmiyorum.

arkadaşım bölümde bulunan '' Nokia 5800XM & Nokia 5530XM İçin Nokia C6 Türkçe FW (Widget Destekli En Stabil Çalışan FW) ''

konuda ki FW'yi yüklediğin zaman birerbir istediğin özellikte oluyor.ben 2 gün önce yükledim.hiç yapama dediğim şeyi gece 3:30 a kadar uğraşarak yaptım.Uğraştığıma değmedi dersem yalan olur :) süper oldu gerçekten ;)

uydu

uydu

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşım bölümde bulunan '' Nokia 5800XM & Nokia 5530XM İçin Nokia C6 Türkçe FW (Widget Destekli En Stabil Çalışan FW) ''

konuda ki FW'yi yüklediğin zaman birerbir istediğin özellikte oluyor.ben 2 gün önce yükledim.hiç yapama dediğim şeyi gece 3:30 a kadar uğraşarak yaptım.Uğraştığıma değmedi dersem yalan olur :) süper oldu gerçekten ;)

AYNEN BENDE DENEDİM OLDU. GÜZEL ÇALIŞIYOR. AMA EKRANIN DÖNME KONUSUNDA Bİ PROBLEM vAR SANKİ. 5800 gibi başarılı değil geldi

Crixus07

Crixus07

Üye
inş yakında o da olur :D:D

By Y@VUZ

By Y@VUZ

Üye
Teşekkürler Gayet faydalı

nwileck

Üye
teşekkürler

Jomolocco

Jomolocco

Üye
img dosyasını acılmıyor..magiciso ile denedim ama hata verdi napmam gerekiyor?

Jomolocco

Jomolocco

Üye
nedemek konu disi kac tane fw denedim hi bir img acilmadi ..konu icinde magiciso kelimesi gecior dimi?..ugrasmk istemediginiz seyleri hemen konu disi :@

kagandeniz

Üye
arkadaşlar herkese mrb kolay gelsin , benim sorunum music ve Images dosyalarıyla ilgili, müziklerimin ve resimlerimin sadece bu dosyaları görmesi için ne yapabilirim. teşekkürler herkese

uydu

uydu

Üye
    Konu Sahibi
nedemek konu disi kac tane fw denedim hi bir img acilmadi ..konu icinde magiciso kelimesi gecior dimi?..ugrasmk istemediginiz seyleri hemen konu disi :@

modifiye için birşey somuş olsan cevap vereyim veya kodlarla ilgili bir soru !

ama sen programın nasıl kullanılacağı hakkında kurs istiyorsun. bu aynı ofis öğrenmek için kursa gitmek gibi birşey. konunun amacı magiciso yu kullanmayı öğretmek değil.

sorunun birçok şey olabilir. uyumluluk modunu açmamış olabilirsin , yanlış kurulum yapmış olabilirsin , yanlış dosyayı açmaya çalışıyor olabilirsin , progrramı yanlış kullanıyor olabilirsin.

bunun için yapman gereken magiciso yu kullanmayı resimli anlatan bir siteyi google de arattırmak.

yardımcı olabildim inş.

modifiye için birşey somuş olsan cevap vereyim veya kodlarla ilgili bir soru !

ama sen programın nasıl kullanılacağı hakkında kurs istiyorsun. bu aynı ofis öğrenmek için kursa gitmek gibi birşey. konunun amacı magiciso yu kullanmayı öğretmek değil.

sorunun birçok şey olabilir. uyumluluk modunu açmamış olabilirsin , yanlış kurulum yapmış olabilirsin , yanlış dosyayı açmaya çalışıyor olabilirsin , progrramı yanlış kullanıyor olabilirsin.

bunun için yapman gereken magiciso yu kullanmayı resimli anlatan bir siteyi google de arattırmak.

yardımcı olabildim inş.

Mertolozzi

Mertolozzi

Üye
:tşk:

İskenDer™

İskenDer™

Üye
Teşekkürler

addmin

addmin

Üye
SAGOLASIN EYW :oke:

cankadir

Üye
resimli anlatımı eklemiyecekmisin yazılarda yok kısa zamanda bekliyorum...

ibrahimyuksel

ibrahimyuksel

Üye
hani konu nerede yazıyor.. .s

jayjay16

jayjay16

Üye
Konu nerde ? :S

öksüz mehmet

Üye
arkadaşlar n73 için hızlandırma programı arıyorum speddy go hariç fazla işe yaramıyor
:heyo:

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
Konu hortlamış |-)

Üst Alt