Nokia 5800 RM-356 Blue Firmware Modifiye Hack Beta 1 By @n!wa+*R [GÜNCELLENDİ]

Sponsorlu Bağlantılar

@n!wa+*R

@n!wa+*R

Üye
    Konu Sahibi
Nokia 5800 RM-356 Blue Firmware Modifiye Hack Beta 1 By @n!wa+*R [GÜNCELLENDİ]
MERHABALAR;:bye2:
Arkadaşlar "NokiaEditör" adındaki firmware modifiye proğramı ile 5800 R-M 356 Blue dosyası üzerinde yaptığım modifiyeden bahsedeceğim..:deal:
*Dosya üzerinde yaptığım değişiklikler:
1.6 ikon ve Navigation Ev ekranı temaları eklendi.

2.İnternet önbelleği C: yerine E: hafızasına taşındı.

3.Yeni bir tema efekti eklendi.

4.Formattan sonraki oto çalışan Nokia hoşgeldiniz mesajı kapatıldı.

5.Ve yine format sonrası oto mynokia sms kapatıldı.

6.Direk hackli bir sistem kuruluyor ayrıca sorunsuz'dur.

7.Başlangıçta açılan (Mesajlar,İşlem kaydı,Rehber,Saat vs.) gibi prolar kapatıldı.

8.Kamerada kaliteli çekim ayarı yapıldı.

9.Kurulumdan sonraki tel hafıza 72 mb'dır.Fakat tel flash atınca formatlandığı için format geçmişi olan C:private/102072C4/reserved.bin dosyasını silerek ki bu dosya 4.76 mb dır,yani 5 mb yakın tel hafızanızı 77 mb yükseltbileceksiniz.;) [bu dosyayı Firmware geçmişidir,yani hiç bir soruna yol açmaz rahatlıkla silebilirsiniz:oke:.Hatta her formatladığınızda telefonunuzu aklınızda bulunsun o geçmişi silin ki 5 mb tel hafızanız genişlesin ;) ]

10.Yeni bir yazı fontu eklenmiştir,caps altta.Bu yazı fontu her formatladğınızda tel bu yazı fontunu kullanacaktır :).Tabii siz isterseniz değiştirebilirsinizde:oke:

11.Ram 60 mb olmuştur.
*Fakat bu işlemden önce
ayrilik arkadaşımızın açtığı Nokia 5800 v40.0.005 Hack!Türkçe & Resimli Anlatım
konusundaki Navıfirm ile 5800'ın orjinal dosyalarını indirin ve hepsini "C:\Program Files\Common Files\Nokia\DataPackage\Products\RM-356" klasörü içine atın.
Ardından benim eklediğim linkteki dosyayı indirin ve rar'dan çıkararak
"C:\Program Files\Common Files\Nokia\DataPackage\Products\RM-356" klasörü içine atın ve "RM-356_40.0.005_prd.rofs2.V02" dosyası ile değiştirin.
RM-356_40.0.005_prd.rofs2.V02 dosyası;

Ve son olarakta Nokia 5800 v40.0.005 Hack!Türkçe & Resimli Anlatım konusundaki flash atma işlemini uygulayarak sistem dosyalarını yükleyin.:evet:
&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
Eğer bu üstteki firmware dosyasına eklediğim yazı fontunu beğenmediyseniz ve ayrıca 6 icon ve Navigation Menu'lü Ev ekranı temaları'nı istemiyorsanız bu altta eklediğim linkteki firmware dosyasını indireceksiniz :) [Arkadaşlar biraz önce bu fontu denedim resimde inglizce olduğu için haliyle "ş" harfini göremiyoruz..Ama ben şimdi denedim ve tr karakterleri desteklemiyor sanırım siz isteğiniz bir tr karakterli fontu Telefonu pc ye usb moduyla bağlayın ve hafıza kartında resource/Fonts adında bir klasör açın içine isteğiniz fontu s60snr,s60ssb,s60tsb ve S60ZDIGI olarak 4 kere kopyalayıp bu her birine bu isimleri verip fonts klasörüne atıp tel resetlenince fontta değişecektir:oke:]

Kurulum bittikten sonra ekte verdiğim yamaları patcher klasörüne atıp Install server RP& OPEN4ALL yamalarını aktif ederek telefonunuzu hackliyebilirsiniz:evet::evet:
Ayrıca diğer yamalar ile de telefonunuzda değişiklikler yapabilirsiniz:oke:
Kendi telefonunda defalarca denedim,hiç bir riski yada sorunu yoktur emin olun:pro:

Yinede yüklemede sorun yaşayanlara tabiiki yardım edebilirim:sarıl:
ARKADAŞLAR HERKES AYNI HATAYA DÜŞÜYOR BAKIN BENİM MODİFİYE DOSYAMI ORJİNAL DOSYANIZ İLE NASIL DEĞİŞTİRİYORSANIZ HACKLERKENKİ HACK DOSYASINIDA SİZİN ORJİNAL DOSYANIZ İLE DEĞİŞTİRECEKSİNİZ..AKSİ HALDE ROM PATCHER YÜKLÜ OLMAYACAKTIR VE HACKİDE !!
ROM PATCHER PATCHLERİNİN OTO OLMASI İÇİN EKTE VERDİĞİM
ROMPATCHERPLUS_2.3_LITEVERSION-YSNCN_.SiGNED.SIS
DOSYASINI İLK ÖNCE SİZDEKİ ROM PATCHER İLE ıNSTALLER SERVER RP&OPEN4ALL YAMALARINI AKTİFLEŞTİRİN VE YÜKLEYİN AMA TEL HAFIZANA KURUN!DAHA SONRA İSTEDİĞİNİZ YAMALARINI AUTO PATCH YAPIN YANİ OTO OLARAK AYARLAYIN VE TELİ RESETLEYİN BAKIN OTO BAŞLIYACAKTIR ;)
Bu kadar uğraşım sonucu bir teşekkürü de maruz görmezseniz sevinirim:anlas:

İyi Forumlar

@n!wa+*R™ :sirit:

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: suren_cx, cemee61, mavrakar ve 13 diğerleri

bozic

Üye
öncelikle teşekkürler kardeş indiriyorum deniyecem mutlakaki güzel olmuştur bide bieş sorcam ayrılık ın yaptıgından farkı nedir yazı fontu dısında ( yanlıs anlama olan farkları bılelım dıye soruyorum ) birde verdiğin dosya 10 mb orjinali 24 diğer arkın 30 mb bi yanlışlık yok dimi ?

--------------- Ekleme ---------------

pardon rardan cıkıcna 24 mb oldu :)

tugrul_27

tugrul_27

Üye
deneyelim bakalım kardeşim inşallah sorunsuzdur kaç gündür bekliyoruz vallaha yaw

@n!wa+*R

@n!wa+*R

Üye
    Konu Sahibi
öncelikle teşekkürler kardeş indiriyorum deniyecem mutlakaki güzel olmuştur bide bieş sorcam ayrılık ın yaptıgından farkı nedir yazı fontu dısında ( yanlıs anlama olan farkları bılelım dıye soruyorum ) birde verdiğin dosya 10 mb orjinali 24 diğer arkın 30 mb bi yanlışlık yok dimi ?
:pro: Ben zaten yazmıştım fakat tekrar yazabilirim sorun değil:oke:

*Bak öncelikle benim verdiğim dosya 24.2 mb

*Ayrılık, arkadaşımızın verdiği dosya mağalsef telefonu hacklemiyor,yani o sistem ile hackli bir sistem kurulamıyor.."Bu dahili bir bileşendir,yüklenemez" hatası alırsın yamaları etkin yapsan bile
*Bu dosyada hack sorunsuz bir şekilde yapılmıştır
*Yazı fontu değiştirilmiştir
*Tel hafıza ayrılık arkaşımda 72 mb oldu demişti benim bu dosyada sileceğiniz ki yazdım 77 mb tel hafızası yapabiliyorsunuz

deneyelim bakalım kardeşim inşallah sorunsuzdur kaç gündür bekliyoruz vallaha yaw
Hiç meraklanma gönül rahatlığı ile hiç bir sorun almadan flash at ve keyfini çıkar:oke:

tibet53

Üye
Dostum eline sağlık. Aslında bende kendime özel yapmak istiyorum. Mesala örneğin program eklebiliyor muyuz?

bozic

Üye
aydınlattığın için saol kardeş şimdi attım flash ı local moddan çıkmasını bekliyorum açılsın hemen mesaj yazıcam

Mustafa1300

Mustafa1300

Üye
ben bunları denemekten korkuyorum tel açılmaz die birde resim koyarsan sevinirim

@n!wa+*R

@n!wa+*R

Üye
    Konu Sahibi
Dostum orayı okudum zaten, ama malesef çok karışık daha detaylı anlatabilecek birileri yok mu? Resimli yada videolu?
Evet dediğin konu anlatımı gibi karışıktır yapmakda şu an hiç bir yerde tam detaylı bir anlatım yok ama sen yabancı siteleri dolaş bende yapıyorum ama profesyonel değilim:evet:

ben bunları denemekten korkuyorum tel açılmaz die birde resim koyarsan sevinirim
Dostum resimlendirilecek bir şey olsa koyarım ama öyle bir şey değil kaldı ki hiç bir risk olmadığıı belirrttim ve kendi telimde denedim:oke:

aydınlattığın için saol kardeş şimdi attım flash ı local moddan çıkmasını bekliyorum açılsın hemen mesaj yazıcam
Bekliyorum..:evet:

bozic

Üye
yükşedim yanlız rompatcher yuklu olarak gelmedi flash da bende sertifikalayıp yuklıyeyım dedim dahili bir bileşendir diye hata verdi :S

rompatcher ın farklı bir versiyonunu yukledım hack sorunu ortadan kalktı ... su rezerved.bin i silicem c de private klasoru var ama klasorun ıcı bos xplore ile bakıyorum

escuridao

escuridao

Üye
phonix şu hatayı verdi refurbish diyince

Getting list of files to be flashed failed:0X84210021(-2078212063)-CRC checksum of file 'C:\Program Files\Common Files\Nokia\DataPackage\Products\RM-356\RM-356_40.0.005_prd.rofs2.V02' does not match with the checksum in data-package

BarisOlsun

BarisOlsun

Üye
arkadaşım yeni baktım konuya acaba ayrılık arkadaşımızın yaptığı gibi mi telefonun açılışı ben onu hiç beğenmemiştim yani nokıanın el birleşmesi çıksın istiyorum yine açılışta...inş bu öyle dir.. tşkler

@n!wa+*R

@n!wa+*R

Üye
    Konu Sahibi
yükşedim yanlız rompatcher yuklu olarak gelmedi flash da bende sertifikalayıp yuklıyeyım dedim dahili bir bileşendir diye hata verdi :S

rompatcher ın farklı bir versiyonunu yukledım hack sorunu ortadan kalktı ... su rezerved.bin i silicem c de private klasoru var ama klasorun ıcı bos xplore ile bakıyorum
Rom patcher da patchleri aktifleştir-Install Server ve OPEN4ALL yamalarını aktif hale getir

arkadaşım yeni baktım konuya acaba ayrılık arkadaşımızın yaptığı gibi mi telefonun açılışı ben onu hiç beğenmemiştim yani nokıanın el birleşmesi çıksın istiyorum yine açılışta...inş bu öyle dir.. tşkler
Evet dostum o açılış ekranını zaten bi pro var onunla kolaya yapılabileceği için ben o orjinal animasyonu ellemedim merak etme :oke:

phonix şu hatayı verdi refurbish diyince

Getting list of files to be flashed failed:0X84210021(-2078212063)-CRC checksum of file 'C:\Program Files\Common Files\Nokia\DataPackage\Products\RM-356\RM-356_40.0.005_prd.rofs2.V02' does not match with the checksum in data-package
Burayı dikkatli incele mesala güncelleme dosyalarını nereye koyacağını falan Nokia 5800 v40.0.005 Hack!Türkçe & Resimli Anlatım :oke:

tugrul_27

tugrul_27

Üye
neden böyle bi yazı fontu koymayı düşündün ve bu yazı fontunu nasıl değiştirebiliriz bu konuda da bi yardımcı olursan seviniriz dostum emeğine sağlık bir de tel hafıza sı 77 mgbyt olur demişsin neyi silicez tam olarak tekrar emeğine sağlık

iyide room pacther nerde nasıl yüklücez bende sertifikada yok ee analamadım bu işten bişey noldu yani şimdi bi font değişti

@n!wa+*R

@n!wa+*R

Üye
    Konu Sahibi
neden böyle bi yazı fontu koymayı düşündün ve bu yazı fontunu nasıl değiştirebiliriz bu konuda da bi yardımcı olursan seviniriz dostum emeğine sağlık bir de tel hafıza sı 77 mgbyt olur demişsin neyi silicez tam olarak tekrar emeğine sağlık

iyi room pacther nerde nasıl yüklücez bende seertikada yok ee analamadım bu işten bişey noldu yani şimdi
Dostum birde yazdıklarımı okumayı denesen ya neyse...

Bak şimdi rom potcher zaten kurulu geliyor bir,bir değeri fontu değiştirmek istiyorsan hafıza kartında e:resource:fonts adında bi klasör aç ve seçtiğin fontu "S60snr,s60ssb,s60tsb,s60ZDIGI diye 4 adet yap ve fonts klasörüne at resetle :oke:
9.Kurulumdan sonraki tel hafıza 72 mb'dır.Fakat tel flash atınca formatlandığı için format geçmişi olan C:private/102072C4/reserved.bin dosyasını silerek ki bu dosya 4.76 mb dır,yani 5 mb yakın tel hafızanızı 77 mb yükseltbileceksiniz.;) [bu dosyayı Firmware geçmişidir,yani hiç bir soruna yol açmaz rahatlıkla silebilirsiniz:oke:.Hatta her formatladığınızda telefonunuzu aklınızda bulunsun o geçmişi silin ki 5 mb tel hafızanız genişlesin ;) ] ,işte tel hafoıza yükseltme <-

bozic

Üye
evet şu anda bir problem yok yanlız flash atarken rompatcher yuklu olsaydı daha ıyı olurmus sonradan sertıfıkalayıp yukledım

@n!wa+*R

@n!wa+*R

Üye
    Konu Sahibi
evet şu anda bir problem yok yanlız flash atarken rompatcher yuklu olsaydı daha ıyı olurmus sonradan sertıfıkalayıp yukledım
Ya arkadaşlar bende oto kurulu geldi aslında:bilmm ya neyse siz sertifikalayıp kurun bakalım patchler işe yarıyormu:evet:

tugrul_27

tugrul_27

Üye
iyide yokki varda bizmi görmüyoz nerde room pacther uygulamaların içinde olması gerekmiyo mu flaştan sonra normalde uygulamalrın içinde olması lazım ama yok ve şunu da belirteyim yazdıklarını sonuna kadar ve dikkatli bi şekilde okudum az çok bizde anlarız bu işten benim bunları sormamın nedeni bilmeyen arkadaşımız bayağı çok öyleki hack konusu nerdeyse 30 sayfayı bulacak hala anlamayan bir sürü arkadaş var ondan dolayı sordum genede emek için saol

@n!wa+*R

@n!wa+*R

Üye
    Konu Sahibi
iyide yokki varda bizmi görmüyoz nerde room pacther uygulamaların içinde olması gerekmiyo mu flaştan sonra normalde uygulamalrın içinde olması lazım ama yok ve şunu da belirteyim yazdıklarını sonuna kadar ve dikkatli bi şekilde okudum az çok bizde anlarız bu işten benim bunları sormamın nedeni bilmeyen arkadaşımız bayağı çok öyleki hack konusu nerdeyse 30 sayfayı bulacak hala anlamayan bir sürü arkadaş var ondan dolayı sordum genede emek için saol
Doğru söylüyorsunda bende en açık şekilde anlattım zaten :)

Sen şu an sys&private dosyalrını göremiyor musun ?

Üst Alt