5800 Modifiye Firmware Türkçe - Hack!

Sponsorlu Bağlantılar

agusilememo

agusilememo

Üye
kardeş, bende de n97 v20.0.019 var.Senin anlatımına benzer bir anlatım vardı yabancı bi sitede, bu hackli firmware olayını denemek istedim,tüm söylenilenleri yaptım.Hackli RM-505_20.0.019_001_U292.uda.fpsx dosyasını orijinali ile değiştirdim(yani c:\programfiles\common files\nokia\datapackage\products\R-505 içindeki navifirmin indirdiği orijinalinin yerine) ama Phoenix'ite her şeyi ayarlayıp "REFİRBUİSH" yani flash komutu verince şu yazı çıkıyo
Getting list of file to be flashed failed:0x84210010(2078212080)-Flashingfile not found. c:\programfiles\common files\nokia\datapackage\products\RM-505_20.0.019_001_U292.uda.fpsx"
Oysa bu bulunamayan dosya var zaten orada ama hackli firmware olduğu için mi görmüyo yoksa başka bişi mi var bilemedim?!!!!!!! LÜTFE BİR EL AT ŞU İŞE DE KURTULALIM..

hitachi

hitachi

Üye
Eline sağlık.Bir şey merak ediyorum.Şu video izleyememe olayıjnıda halledebilirmisiniz.face ve youtubr a telefonun kendi web brovserıyla girince açmıyo ya vidyoları.Elinden gelirse onuda hallediver :))

efendy19

Üye
Hangi link ölü?

kanky indiremedim hiç bi şekilde bu dosyayı özel mesajla msn werirmiin rica etsem sormam gereken bi kac şey daha war benim telde 5800 xm v40.0.5 ben hackladım bunu yaklaşık 3 hafta önce ama senin werdiqin wersiyon editlenmiş o daha cazip geldi msn wereyim ekle olurmu yardımcı olursan sewinirim... [ [email protected] ]:hmmm

cengizsadikli

cengizsadikli

Üye
evet çok iyi olur. ben bitane buldum çok güzel ama türkçe değil. kendim türkçe yapmaya çalıştığım tam istediğim gibi olmadı. sen bi bakabilir misin?

şuan kullanıyorum ingilizce olarak. sadece türkçe dil eklemek gerekiyor. çok güzel hazırlamışlar.

ilgin için sağol ben türkçesini beklicem

hell26

hell26

Üye

Teşekkürler, Yeni sürüm hazırlıyorum bir kaç gün içinde yayınlayacağım. İlk sürümdeki hataları gidereceğim. Bu ilk denememdi ufak tefek hatalar illaki çıkabilir. Handy taskman'in dil sorunu çözülecek. Başlagıç animasyonunu sadece bırakmaya çalışırım. (ya da 2 farklı sürüm yapabilirim) Ovi derken? Maps mi yoksa store mi? Tema efekt programı ayarlanabilinir ama çok fazla yer kapladığı için olmaz. Sonradan kurulması daha iyi ;)

Daha açık yazabilir misin? Wireless'e bağlanırken ki şifre girme ekranında herhangi bir sorun yok.

Zamanım olursa evet.

Navifirm ile istediğin sürümü indirip flash atarak orjinal sürümü dönebilirsin.

bende bu modifiye sistemi yükledim ve beğendim tek hoşuma gitmeyen yanı açılış ve kapanış resimleri oldu onları nasıl değiştirebiliyoruz?

efendy19

Üye
Backing up CRT...
Detected P-: 9000AAC9
P- nokia module version 01.02
Init usb communication...
Reading IMEI...
Failed! Aborting!
Failed to backup CRT...
PRESS POWER ON NOW!
Searching for phone...Found
Error reading phone init data...

bu hatayı weriyor ne yapmalıyım ?

tugrul_27

tugrul_27

Üye
Backing up CRT...
Reading IMEI...
Failed! Aborting!
Failed to backup CRT...
PRESS POWER ON NOW!
Searching for phone...Found
Error reading phone init data...

bu hatayı weriyor ne yapmalıyım ?

dostum bak bütün dosyaları şu dizine at iyi bak C:\program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-356 hepsini hackli dosyada dahil bu yolu izle diğer şekilde jaf dosyaları görmüyo yani yolun yanlış olduğunu söylüyo zaten jafı açtığında sana hangi yola dosyaları atıcanı gösteriyo common files klasörü değil direk yazdığım gibi takip et yani sen kendin bu klasörleri oluştur sonra jafı aç bas flaşa gitsin umarım yardımcı olmuşumdur

escuridao

escuridao

Üye
Arkadaşlar dosyanın boyutu 30 mb olması gerekli ama arkadaşım senin çalışmn 31.4 zaten o yüzden refusbin yapınca dosyayı görmüyor bile dosyanın boyutunu küçültmen gerekli kısacası yinede eline sağlık diğer şeyleri kuramadığımdan deneyemedim

efendy19

Üye
dostum bak bütün dosyaları şu dizine at iyi bak C:\program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-356 hepsini hackli dosyada dahil bu yolu izle diğer şekilde jaf dosyaları görmüyo yani yolun yanlış olduğunu söylüyo zaten jafı açtığında sana hangi yola dosyaları atıcanı gösteriyo common files klasörü değil direk yazdığım gibi takip et yani sen kendin bu klasörleri oluştur sonra jafı aç bas flaşa gitsin umarım yardımcı olmuşumdur

kanky herşey iyi güzelde biliyorum bu yolu izleyeceqimizi daha önce flash attım buna ben o yüzden olabilirmi simdi tekrar atmamın sebebide ayrilik nickli arkadaşın rm 356 dosyasını editleyip cazip hale getirmesi

agusilememo

agusilememo

Üye
Arkadaşlar bir yardım da ben istemiştim yukarıda, kimse bişey demiyecek mi Allah aşkına????

mathman20

Üye

Teşekkürler, Yeni sürüm hazırlıyorum bir kaç gün içinde yayınlayacağım. İlk sürümdeki hataları gidereceğim. Bu ilk denememdi ufak tefek hatalar illaki çıkabilir. Handy taskman'in dil sorunu çözülecek. Başlagıç animasyonunu sadece bırakmaya çalışırım. (ya da 2 farklı sürüm yapabilirim) Ovi derken? Maps mi yoksa store mi? Tema efekt programı ayarlanabilinir ama çok fazla yer kapladığı için olmaz. Sonradan kurulması daha iyi ;)

Daha açık yazabilir misin? Wireless'e bağlanırken ki şifre girme ekranında herhangi bir sorun yok.

Zamanım olursa evet.

Navifirm ile istediğin sürümü indirip flash atarak orjinal sürümü dönebilirsin.

Mevcut sorunların düzeltileceği yeni sürüm hazırlıyorum demiştiniz.Daha hazır değil mi ?

metinbestil

Üye
RM-505_20.0.019_001_U292.uda.fpsx

BU DOSYAN EKSİKMİŞ. Bunu da navifirmle indirmen gerek. veya hackli olanını forumlardan indireceksin.

yusuf16231990

Üye
s.a ben opdadan sertifika aldım 5800xm için uygulama signed liyorum ama tel. açmıyor.yardım edebilirmisiniz.

ayrilik

ayrilik

Üye
    Konu Sahibi
Mevcut sorunların düzeltileceği yeni sürüm hazırlıyorum demiştiniz.Daha hazır değil mi ?

Zamanım olmadığı için ilgilenemedim henüz. Kısa bir süre içinde hazırlayacağım.

cemee61

cemee61

Üye
arkadasim oncelikle paylasimin icin tesekkurler.
en cok merak ettigim konu bu yontemle telefondaki sim kilidinden kurtulmak mumkunmudur.
ikinci bir soru da diyelimki yontemi uyguladik, hard format atinca yine hackli sistemmi oluyor elimizde. yada diyelimki yukledim bu sistemi ama hosuma gitmedi orjinale donmek istiyorum. bunu nokia software update ile yada baska bir yontemle gerceklestirmem mumkunmudur...
aydinlatirsan sevinirim...

Tracy35

Tracy35

Üye
saol progamın sorunsuz calışıyor çok sevdim Saol emegine saglık

--------------- Ekleme ---------------

ustdeki yazımı telefonu 2 3 saat kulanıp da ogle dedim telefonu akşama kadar kulan dim sorunlari yazıyorum

1 Müzik dinlerkene 15 20 dk bir system hatası alıyorum telefona kapatıp açmadan düzelmiyor

2 butun uygulamalarkurarkene mesela onçe dıyer dosyayı yukleyın dıyoo Sonra tel kasıyoo 5 dk Kendine gelmiyor Lüt fen Bu Günçelemeyi Düzeltim Geri Yuklersen Sevinirim şimdiden teşekürler

kovboy09

Üye
tesekkurler kardes

manyakca333

Üye
ben hepsini yaptım yükleme bitti ama ekren gitti tel acılmıyor yardımmm

sobe16

sobe16

Üye
Arkadasım linkler ölmüs. bilgin olsun...:pro:

alican_3

Üye