5800 Modifiye Firmware Türkçe - Hack!

Sponsorlu Bağlantılar

ayrilik

ayrilik

Üye
    Konu Sahibi
5800 Modifiye Firmware Türkçe - Hack!
Merhabalar,

Not: Kendi telefonumda defalarca denedim hiç bir riski yoktur!

5800 RM-356 Blue firmware dosyası üzerinde biraz oynadım ve ufak-tefek değişiklikler yaptım.

Değişikler;

1. Hackli bir sistem kuruluyor
  2. Kurulum direk Türkçe olarak geliyor
  3. Gereksiz dilleri silerek hafızada yer açıldı (Sadece Türkçe ve İngilizce mevcut)
  4. RomPatches+ ve Handy Taskman otomatik kurulu olarak geliyor
  5. 6 Icons ve Navigation Ev Ekran temaları eklendi
  6. Ek yazma dilleri eklendi mesajlarda istediğiniz dillere yazı yazabilirsiniz (Rusça,Arapça,İtalyanca)
  7. Ovi Maps Z: üzerine kurularak C:'den yer kazanıldı
  8. İnternet öbelliği C: yerine E: hafızasına taşındı
  9. Klasik tema efekti yerine farklı bir tema efekti eklendi
  10. Açılış ve Kapanış ekranı değiştirildi
  11. Formattan sonra otomatik açılan hoşgeldiniz ekranı kapatıldı
  12. Formattan sonra My Nokia'ya otomatik gönderilen SMS kapatıldı
  13. Başlangıçta otomatik açılan programlar kapatıldı (Mesajlar,Rehber, Saat, İşlem Kaydı vs.)
  14. Kamerada kaliteli çekim ayarları yapıldı
  15. Kurulumdan sonraki RAM 60-70 MB
  16. Kurulumdan sonraki Telefon hafızası 72 MB
...

Not: Lütfen kurulumda ve kurulum sonrası yaşadığınız sorunları yazın

Eklenmesini ve değişmesini istediğiniz ayarları yazın eklemeye çalışayım.

Kurulum;

1. Navifirm ile 5800 firmware dosyalarını indirip hepsini; "C:\Program Files\Common Files\Nokia\DataPackage\Products\RM-356" klasörü içine atınız.
  2. Ardıdan eklediğim dosyayı indirip rardan çıkartıp; "C:\Program Files\Common Files\Nokia\DataPackage\Products\RM-356" klasörü içine atın ve "RM-356_40.0.005_prd.rofs2.V02" dosyası ile değiştirin
  3. Ve son olarak http://www.maxicep.com/symbian-v9-4...5-hack-turkce-and-resimli-anlatim-304566.html bu konudaki anlatım ile telefonunuza flash atınız.
RM-356_40.0.005_prd.rofs2.V02 dosyası:

Kurulum bittekten sonra;

RomPatches ve Handy Taskman dosyalarını tekrar kurarsanız programlar otomatik açılışta başlayacaktır.

Çeşitli Patcheslere bu linkten ulaşabilirsiniz, İndirdiğiniz klasörü rardan çıkarıp "Patches" klasörünü hafıza kartı içine atınız E:\ ye

(c2z.rmp - Install Server RP+.rmp - NoOpenMenuShows.rmp - Open4All RP+.rmp - ResetOnPowerLong 5800.rmp - vs.)

Ovi Store'yi kurmanız gerekmektedir.

Kurulum sonrası programlar;

• Beğen
Tepkiler: Mertolozzi, POLAT8124, suren_cx ve 9 diğerleri

Nadir

Nadir

Emekli Yönetici
teşekkürler..

Nadir

Nadir

Emekli Yönetici
bide navi koduyla olsa süper olacakmış..

serkankay

Üye
merak ettim denemek isterim emek icin tesekkurler
1- bir kac duzenleme daha yapip nokia ya gondersen ne guzel olur v 41 i yayinlarlar hemen:)
2- garanti acisindan supheliyim: hack yaptigimz telefona format atinca telefon orjinal ayarlarina donuyor yani garanti acisindan sorun olmuyor ama bunu yukleyince format atsak dahi orjinal firmware e donmeyecek sanirim. diyelimki telefon bozuldu ve garantiye gondermemiz gerekti bu sekilde garanti disi kalmaz mi?

selimakyazi61

selimakyazi61

Üye
arkadaşım bu dosya ıle nasıl oynadın hangı programla kendıme ozel hazırlamak ıstıyorumda ıstersen ozelden programın adını verırmısın lutfenn

ayrilik

ayrilik

Üye
    Konu Sahibi
merak ettim denemek isterim emek icin tesekkurler
1- bir kac duzenleme daha yapip nokia ya gondersen ne guzel olur v 41 i yayinlarlar hemen:)
2- garanti acisindan supheliyim: hack yaptigimz telefona format atinca telefon orjinal ayarlarina donuyor yani garanti acisindan sorun olmuyor ama bunu yukleyince format atsak dahi orjinal firmware e donmeyecek sanirim. diyelimki telefon bozuldu ve garantiye gondermemiz gerekti bu sekilde garanti disi kalmaz mi?

Garanti dışı kalmaz. Eğer ki sorun olursa tekrardan orjinal firmwaresini yükleyebilirsin.

tibet53

Üye
Dostum çok teşekkürler denemek isterim bende. Daha yeni hackledim teli. Ama tek sorunum bir sürü program yükledim tele ve şimdi tekrar sıfırdan format atıp uğraşmak istemiyorum. Telefonun yedeğini alsam senin hacki yüklesem ve sonra tekrar aldığım yedeği yüklesem programlarım çalışırmı?

Birde resimli bir şekilde bize de anlatman mümükünmü? Bizde kendimize göre oynasak ve modifiye etsek 5800ümüzü. Süper olur valla.

selimakyazi61

selimakyazi61

Üye
ayrilik arkadaşım bu dosya ıle nasıl oynadın hangı programla kendıme ozel hazırlamak ıstıyorumda ıstersen ozelden programın adını verırmısın lutfenn

ayrilik

ayrilik

Üye
    Konu Sahibi
@n!wa+*R

@n!wa+*R

Üye
:S Bunuda denedim rom patchlerini aktif hale getirdim..Fakat bütün unısigned proları yüklemiyor ve şöyle bir hata devamlı yüklemeye çalışırken "bu dahili bir bileşen,yüklenemiyor" hatası

uydu

uydu

Üye
arkadaşım dosyaları Modifiye için gerekli programlardan ve hangi işlem için hangi dosyada değişiklik yapmak gerekiyor biraz bahseder misin?

mesela sırası ile aşağıda belirttiğin değişiklikleri nasıl yaptığını anlatır mısın?

3. Gereksiz dilleri silerek hafızada yer açıldı (Sadece Türkçe ve İngilizce mevcut)
  6. Ek yazma dilleri eklendi mesajlarda istediğiniz dillere yazı yazabilirsiniz (Rusça,Arapça,İtalyanca)
  13. Başlangıçta otomatik açılan programlar kapatıldı (Mesajlar,Rehber, Saat, İşlem Kaydı vs.)

ReaqL

ReaqL

Üye
biraz daha anLaşıLır şekiLde anLatabiLir misiN benim gibi daha bircok insanın Oldugunu tahmın edıorum:) (resımlı vb)

@n!wa+*R

@n!wa+*R

Üye
Dostum ben denedim hatta 2 kere üst üste fakat ikisinde de en büyük gözlem tele rom patcher yükleniyor,ve patchleri aktif hale getrsen bile unisıgned lar kesinlkle yüklemiyor!

uydu

uydu

Üye
evet @n!wa+*R™ sorununa verilecek cevabı sabırsızlıkla bekliyorum

ayrilik

ayrilik

Üye
    Konu Sahibi
İlk postta eklediğim yamaları aktif hale getiriyorsunuz di mi? "Install Server RP+" ve "Open4ALL RP+" yamalarını.

Bu arada hangi programları kurarken bu hataları alıyorsun?

Progressivity

Progressivity

Üye
teşekkürler gerçekten güzel bir çalışma olmuş denemek lazım, özellikle ovi maps'in c ye değilde e ye kurulması çok iyi olur ve de office paketi ni c ye kurmasak ta başka bir sürücüye kursak diye düşünüyordum hep demek ki bunun bir yolu varmış, inş daha da geliştirirler böyle yazılımları, kamera çekiminde nasıl bir değişme olacagınıda çok merak ediyorm şu aşamada kurmayı düşünmesemde ilerleyen zamanlarda deneyebilirim, uğraşan arkadaşın gerçekten ellerine sağlık

@n!wa+*R

@n!wa+*R

Üye
İlk postta eklediğim yamaları aktif hale getiriyorsunuz di mi? "Install Server RP+" ve "Open4ALL RP+" yamalarını.

Bu arada hangi programları kurarken bu hataları alıyorsun?
Dostum ben tam 2 kere denedim üst üste bak yamaları aktif hale getiriyorsun senin verdiğin 2 yamayı fakat bu seferde bütün unısıgned uygulamarda "bu dahili bir bileşendir,yüklenemez" gibi bir hata alıyorsun..Yani sys&private gbi özel klasörler gözüküyor fakat sertifika hatası yine aynı kalmış..:sopa:

selimakyazi61

selimakyazi61

Üye
Merhabalar,

Not: Kendi telefonumda defalarca denedim hiç bir riski yoktur!

5800 RM-356 Blue firmware dosyası üzerinde biraz oynadım ve ufak-tefek değişiklikler yaptım.

Değişikler;

...

Not: Lütfen kurulumda ve kurulum sonrası yaşadığınız sorunları yazın

Eklenmesini ve değişmesini istediğiniz ayarları yazın eklemeye çalışayım.

Kurulum;

1. Navifirm ile 5800 firmware dosyalarını indirip hepsini; "C:\Program Files\Common Files\Nokia\DataPackage\Products\RM-356" klasörü içine atınız.
  2. Ardıdan eklediğim dosyayı indirip rardan çıkartıp; "C:\Program Files\Common Files\Nokia\DataPackage\Products\RM-356" klasörü içine atın ve "RM-356_40.0.005_prd.rofs2.V02" dosyası ile değiştirin
  3. Ve son olarak http://www.maxicep.com/symbian-v9-4...5-hack-turkce-and-resimli-anlatim-304566.html bu konudaki anlatım ile telefonunuza flash atınız.
RM-356_40.0.005_prd.rofs2.V02 dosyası:

Kurulum bittekten sonra;

RomPatches ve Handy Taskman dosyalarını tekrar kurarsanız programlar otomatik açılışta başlayacaktır.

Çeşitli Patcheslere bu linkten ulaşabilirsiniz, İndirdiğiniz klasörü rardan çıkarıp "Patches" klasörünü hafıza kartı içine atınız E:\ ye

(c2z.rmp - Install Server RP+.rmp - NoOpenMenuShows.rmp - Open4All RP+.rmp - ResetOnPowerLong 5800.rmp - vs.)

Ovi Store'yi kurmanız gerekmektedir.

Kurulum sonrası programlar;

ayrilik arkadaşım bu dosya ıle nasıl oynadın hangı programla kendıme ozel hazırlamak ıstıyorumda ıstersen ozelden programın adını verırmısın lutfenn

Üst Alt