Telefon Tavsiyesi xperia sola vs lumia 520

Sponsorlu Bağlantılar

ismet.100

ismet.100

Üye
    Konu Sahibi
xperia sola vs lumia 520
Öncelikle bunun benzeri bi konu daha önce açılmış galiba.Ama o karşılaştırmada xperia go falan olunca ben yeniden bu konuyu açtım.
Soruma gelince 2.5 senedir 5800 kullanıyorum :D
Ama android olsun wp olsun telefonlardan anlarım.
Benim telefonda aradıklarım en önemlisi oyun>internet>müzik> vs. vs
xperia sola ve lumia 520 arasında kaldım.fiyatı,arayüzü ve tasarımıyla lumia yı beğenmistim ama detaylı arastırınca wp marketin kötü olduğunu(uygulamalar oyunlar az bulunanlara bakınca da google playda ücretsiz olanlar burda ücretli :off:ileride ne olur bilmiyorum)
arayüz ve fiyat dışında xperia sola daha cazip.oyun uygulama bolluğu olsun,kamera olsun sonra flaş falan ha birde solada ücretli olan oyunları falan burdan indirip yüklemenin yolları mevcut galiba (rom atmak falan gerekiyosada hallederim:ehe)
ama lumia da maalesef marketten indirdiğimizin dışında uygulama kuramıyoruz galiba :angry: :dry:
KONU BİRAZ UZUN OLDU GALİBA AMA OKUYANLARA ŞİMDİDEN :tşk:

Kerim.

Kerim.

Üye
General mobile discovery al.gec bu dediklerini

Xelord

Xelord

Üye
Madem illa bu ikisinden biri diyorsun ve oyun>internet>vs vs şeklinde sıralamışsın zaten cevap soruda mevcut :) Xperia Sola alacaksın.
Arayüzü beğenmediysen ve rom filan atmaktan çekinmiyorum demişsin istediğin kadar özelleştirirsin... Çok güzel olur arayüzün, emin ol. =)
Ücretli oyunları bedava yüklemek için rom atmana da gerek yok. Stock romda da atarsın çok kolay bir iş =)

ismet.100

ismet.100

Üye
    Konu Sahibi
Madem illa bu ikisinden biri diyorsun ve oyun>internet>vs vs şeklinde sıralamışsın zaten cevap soruda mevcut :) Xperia Sola alacaksın.
Arayüzü beğenmediysen ve rom filan atmaktan çekinmiyorum demişsin istediğin kadar özelleştirirsin... Çok güzel olur arayüzün, emin ol. =)
Ücretli oyunları bedava yüklemek için rom atmana da gerek yok. Stock romda da atarsın çok kolay bir iş =)
kardeş çok saol cevap için aslında lumia hoşuma gitmişti renkli falan ama nokia nerdeyse gözümü boyuyomş :d:
peki galaxy w alsam fiyatı yakın hangisi daha iyidir krds cevap için de :tşk:

Kerim.

Kerim.

Üye
Galaxy w alma.bu arada discovery'ye neden hayir dedin?:)

ismet.100

ismet.100

Üye
    Konu Sahibi
Galaxy w alma.bu arada discovery'ye neden hayir dedin?:)
Bilmiyorum ben telefonun görünüşüne de çok takıyorum o yüzden. tasarımını pek sevmedim zaten lumia 520 düşünmemin bi sebebi de buydu ama sola da bi o kadar güzel :naughty:

Xelord

Xelord

Üye
kardeş çok saol cevap için aslında lumia hoşuma gitmişti renkli falan ama nokia nerdeyse gözümü boyuyomş :d:
peki galaxy w alsam fiyatı yakın hangisi daha iyidir krds cevap için de :tşk:

Tabiki de Sola daha iyi galaxy wden =)

- - - Eklendi - - -

Bilmiyorum ben telefonun görünüşüne de çok takıyorum o yüzden. tasarımını pek sevmedim zaten lumia 520 düşünmemin bi sebebi de buydu ama sola da bi o kadar güzel :naughty:

Aynen lumiaların tasarımı güzel ama market olmayınca olmuyor var birşeyler ama bir googleplay değil =)
Xperialar'ın tasarımı güzel dediğin gibi =)

• Beğen
Tepkiler: ismet.100
ismet.100

ismet.100

Üye
    Konu Sahibi

Tabiki de Sola daha iyi galaxy wden =)

- - - Eklendi - - -

Aynen lumiaların tasarımı güzel ama market olmayınca olmuyor var birşeyler ama bir googleplay değil =)
Xperialar'ın tasarımı güzel dediğin gibi =)
tasarım da biryere kadar :bilmm uygulama-oyun olmadıktan sonra işime yaramaz zaten tasarım konusunda solayı da beğeniyorum da wp nin arayüzüyle telefonun canlı rengi hoşuma gitmişti :ehe

Xelord

Xelord

Üye
Hacı yalnız, general mobile discovery denmiş ya ilk yorumda şimdi baktım o telefona. Soladan daha iyi üstelik 600lira?
Vaktinde (bundan 2-3yıl önce) babam bir tel. almıştı general mobile, çift sim kartı var diye, bildiğin tuşlu küçük ekranlı telefonlardan akıllı filan değil. Biraz dandikti bozulmuştu. General mobile kötü demiyorum, markayı pek bilmiyorum, başımızdan geçeni anlattım ki akıllı da değildi. Uzun lafın kısası nasıl bir üründür, kullananlar sorun yaşamış mı googleda bir araştır bence. Özellikleri daha iyi çünkü... Tasarımı da hoşmuş.

- - - Eklendi - - -

Ayrıca IPS ekranı ve çözünürlüğü de yüksek, ve daha büyük.

- - - Eklendi - - -

4çekirdekli powervr544mp fln diyorlar... 600lira nasıl telefon arkadaş bu :D

Kerim.

Kerim.

Üye
Hacı yalnız, general mobile discovery denmiş ya ilk yorumda şimdi baktım o telefona. Soladan daha iyi üstelik 600lira?
Vaktinde (bundan 2-3yıl önce) babam bir tel. almıştı general mobile, çift sim kartı var diye, bildiğin tuşlu küçük ekranlı telefonlardan akıllı filan değil. Biraz dandikti bozulmuştu. General mobile kötü demiyorum, markayı pek bilmiyorum, başımızdan geçeni anlattım ki akıllı da değildi. Uzun lafın kısası nasıl bir üründür, kullananlar sorun yaşamış mı googleda bir araştır bence. Özellikleri daha iyi çünkü... Tasarımı da hoşmuş.

- - - Eklendi - - -

- - - Eklendi - - -

Ahaha gittikce sasirmis:ehe

ismet.100

ismet.100

Üye
    Konu Sahibi

- - - Eklendi - - -

- - - Eklendi - - -

yok kardeş pek marka tutkunu değilimdir zaten öyle olsam nokia yada samsung alırdım ama general mobile de istemem açıkcası sola aklıma yattı ama bi yanım hala lumia 520 diyo :hmmm telefon büyüledi beni heralde :d:

kardeş şimdi baktım da telefon harika fiyatı neden bu kadar ucuz :d::aha:

SeniGördüm

SeniGördüm

Üye
cihazin yurtdisi fiyatı 600Tl ye denk geliyor.yani bu teli yurtdışı da alsanız ödeyeceğiniz rakam 600Tl:oke:cihaz tam f/p telefonu.donanım haberde inceleme videosu var.bak bi istersen.

maskedboy

maskedboy

Üye
arkadaşlar discovery hiç adını bile dutmamıştım sonra bi baktım 4 çekirdekli işlemci 1 gb ram ips ekran sadece 600 tl beleş :D galaxy w bile 600 tl hadi bunuda açıklayın ateyizler

ismet.100

ismet.100

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar discovery hiç adını bile dutmamıştım sonra bi baktım 4 çekirdekli işlemci 1 gb ram ips ekran sadece 600 tl beleş :D galaxy w bile 600 tl hadi bunuda açıklayın ateyizler

:d::alkis

- - - Eklendi - - -

telefon güzel bu 3g sorunu da benim içn önemli değil ztn genellikle wifi kullanıyorum
korkum gm nin telefon arızalarında ki garanti durumu ama telefonun arasında telpa var :oke:
geriye bir tek telefonun çin malı olması yani cıkartıcağı sorunlar ve malzeme kalitesi kalıyo yoksa sistem olarak gayet stabil görünüyo :D

- - - Eklendi - - -

gm discovery nin kötü olduğuna dair ya da artık bu tür cihazların ucuza satılacağına,bu telefonu almanın hata olduğuna dair görüşler var hatta en basitinden android takılma sorunları,normal kullanımda (oyun vs dışında) takılmalara aksamalar olduğunu düşünüyorlar bu konuda ne diyosnz

maskedboy

maskedboy

Üye
herkes anlamıyorum çin malı diye alay ediyorlar yalnız benim bildiğim tüm telefonlar zaten çinde üretiliyor :D şu an herkesin övdüğü iphone bile benim bildiğim çinde üretiliyor neden derseniz bir işçiyi orda sadece bir kaç dolara çalıştırabiliyorsunuz

ismet.100

ismet.100

Üye
    Konu Sahibi
herkes anlamıyorum çin malı diye alay ediyorlar yalnız benim bildiğim tüm telefonlar zaten çinde üretiliyor :D şu an herkesin övdüğü iphone bile benim bildiğim çinde üretiliyor neden derseniz bir işçiyi orda sadece bir kaç dolara çalıştırabiliyorsunuz
Alay edilecek bi durum yok zaten telefonu bende almak istiyorum.suan 5800 var bende 2.5 senedir kullanıyorum yani bu telefon da bi 2 sene idare eder mi onu arastırıyorum malum öğrenciyiz :D sence 2 sene falan kullanılır mı ?
ayrıca bu çin malı konusuna gelince telefon Abd marka çin malı benim bildiğim kadarıyla
hem bu özellikler sorunsuz olarak (ufak telef problemler olabilir 3g-2g geçişi beni bağlamaz zatn :) ) bu fiayata alınabiliyorsa ve telefon 2-2.5 sene dayanıcaksa 600 Tl yerine gidipte 900-1000 Tl vermenin anlamı yok ki zaten belki de 1000 versek bile bu özellikleri bulamayız :) :ehe

maskedboy

maskedboy

Üye
bence alınır zaten öğrenciymişsiniz eminim her türlü ihtiyacınızı karşılar kullanmadım fakat sizi 2 sene götürür diye tahmin ediyorum

ismet.100

ismet.100

Üye
    Konu Sahibi
bence alınır zaten öğrenciymişsiniz eminim her türlü ihtiyacınızı karşılar kullanmadım fakat sizi 2 sene götürür diye tahmin ediyorum
ilgilendiğin için :tşk: satışaa çıksın kaçırmadan alırım İnşallah sizce ne kadar piyasada kalr ?
birde gold-teknosa-vatan gibi yerler satar mı sizce :)

LimePie

LimePie

Üye
gm discovery daha iyi bir seçim olur.