Karşılaştırma Xperia SP Vs Moto G Vs Lumia 820 :)

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
KinG CrazY

KinG CrazY

Üye
    Konu Sahibi
Xperia SP Vs Moto G Vs Lumia 820 :)
Merhaba arkadaşlar bu yaz bir telefon alacağım aslında bütçem 700 tl civarında ama bu fiyata xperia sp görünce umutlandım çünkü telefon 1100 Tl idi şimdi 900 tl olmuş belki 1 ay içinde biraz daha düşer
moto g hoşuma gidiyor ama 5-6 ay önce gaza gelip xperia u alacaktım sadece o altındaki led bar için dün bir xperia u gördüm keşke alsaydım dedim çünkü o kadar hoşuma gittiki o altındaki ışıkları xperia sp çok güzel bir telefon antutuda 21.000 yaparken moto g 17.000 yapıyor ben 3-4 sene kullanmayı düşünüyürom tabiki telefon 2 sene sonra bozulmaya başlıyacak ama yinede 3 sene kullanmam lazım 2 sene sonra xperia sp takoza çıktığında o altındaki led ışıkları çok güzel gelebilir çünkü benim için alacağım telefon diğer telefonlardan ayrıcalıklı olmalı örneğin led ışıklar xperia u ve xperia sp den başka telefonda yok

Oyun kısmına gelince çok oyun oynarım çünkü şu anda 5800 kullanıyorum :D siz anladınız ne demek istediğimi ve xperia sp de 8gb dahili hafıza var oyun için yetermi arkadaşım s3 kullanıyor bana dediki oyunlar clean master diye program ile hafıza kartına atılıyor dedi öyle bir şey var mı ?

kamera ve tasarım olarak sp daha önde ama ekran olarak bilemem bir de ben biraz küçük bir telefon istiyorum 3.2 ekran bana yetiyor 4.6 ekran biraz büyük olmazmı

sizce fazladan para vermeye gerek var mı yoksa al moto g kullan yeter sanamı dersiniz bir de xperia sp de sesli komutlar falan varmı hani telefonla sohbet edilen varya iphone siri gibi arkadaşımdaki s3 de baya telefonla ingilizce sohbet ettim çok çok hoşuma gitti :D

bunları düşünürken aklıma lumia 820 geliyor sizce 820 nasıl olur biraz eskidi ama ? ben sorunsuz bir telefon istiyorum böyle 20 oyun falan yükleyince kasmayacak hızlı olacak telefonun arayüzünde bile zevk almam lazım haftaya teknosa ya gidip inceleyeceğim

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
4 sene götürecek bir telefon yok. Ama güncelleme desteği ve stabilize olması nedeniyle 820 bir tık öne çıkıyor.

• Beğen
Tepkiler: KinG CrazY
KinG CrazY

KinG CrazY

Üye
    Konu Sahibi
4 sene götürecek bir telefon yok. Ama güncelleme desteği ve stabilize olması nedeniyle 820 bir tık öne çıkıyor.

yorumunuz için teşekkür ederim 4 sene derken güncelleme demedim yani telefon 4 sene bozulmadan sapa sağlam dursun dedim bu arada lumia 820 yi gerçekten beğendim ama üst seviye bir telefonun ekran çözünürlüğü 480x800 olurmu ? çok saçmabu arada xperia sp 4.4 güncellemesi almış

gorkem2239

Üye
bak kesinlikle sp almalısın ! hem sony kalitesi hem performans,tip,ve alttaki led ışık :) ben 1 aydan beri alcam alcam alamıyorum. sipariş verdik stokta yokmuş 15 gün bekletildik hop iptal para gelsin kredi kartına alıcam inş

• Beğen
KinG CrazY

KinG CrazY

Üye
    Konu Sahibi
bak kesinlikle sp almalısın ! hem sony kalitesi hem performans,tip,ve alttaki led ışık :) ben 1 aydan beri alcam alcam alamıyorum. sipariş verdik stokta yokmuş 15 gün bekletildik hop iptal para gelsin kredi kartına alıcam inş

Yorumun için gerçekten çok çok teşekkür ederim :D ama bazı arkadaşlar yazmış s3 te 1gb ram yetmiyor diye belki sp de yetmez o yüzden biraz korkuyorum telefon kasar diye

gorkem2239

Üye
yok ya 1 gb ram neyine yetmiycek işlemcisi 1.7 çok fazla ve ekran kartı iyi. birde bende golddan alıcam indirim ne kadar sürücek *

KinG CrazY

KinG CrazY

Üye
    Konu Sahibi
yok ya 1 gb ram neyine yetmiycek işlemcisi 1.7 çok fazla ve ekran kartı iyi. birde bende golddan alıcam indirim ne kadar sürücek *

indirimi bilmiyorum ama s4 mini ile karşılaştırma videosunu izledim s4 mini ekranı çok iyi geldi gözüme ?

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

gorkem2239

Üye
s4 mininin ekranı biraz daha iyi ama diğer özelliklerde sp üstün. birde sen golddanmı alıcaksın ?

• Beğen
orxan_92

orxan_92

Üye
Bu cihazlar arasinda SP daha iyi.sp kullaniyorum evet ekran bakimindan s4 iyi ama diger ozelliklerine bakarsan sp daha onde

• Beğen
caps6

caps6

Üye
s4 mini ekranı daha net xperia sp de güncelleme sonrası telefonda yavaşlama olmuş

• Beğen
orxan_92

orxan_92

Üye
s4 mini ekranı daha net xperia sp de güncelleme sonrası telefonda yavaşlama olmuş
Spmi kullaniyorsunki yavaşlama olmuş diyorsun?? 4.3den sonra daha iyi oldu ve 4.4 yolda

• Beğen
caps6

caps6

Üye
  • Beğen
orxan_92

orxan_92

Üye
Belki onda bir sorun vardir diye duşunuyorum cunki sp kullaniyorum ve 4.3den sonra daha hizli akici oldu ve tek bende degil bazi arkadaşlarda da var gayet iyi calişiyor..

• Beğen
Invoke

Invoke

Üye
Bence Nexus 4 alın. :D

Yok olmaz diyorsanız;

SP alın. :D

Moto G'de kesinlikle pişman etmez. Hatta bazı açılardan üstündür. Ekran ve destek gibi.

SP 4.4'den sonra güncelleme alamaz ama XDA'de Xperia telefonlar için geliştirici çok. Adreno 320, alttaki cafcaflı led, media apps, hafıza kartı. Bunlar da SP'nin artıları.

820'yi listeden silin, gitsin. :D

• Beğen
Tepkiler: BRKTNL ve KinG CrazY
caps6

caps6

Üye
Belki onda bir sorun vardir diye duşunuyorum cunki sp kullaniyorum ve 4.3den sonra daha hizli akici oldu ve tek bende degil bazi arkadaşlarda da var gayet iyi calişiyor..
eski sürüme göre daha yavaşladı dedi menülerde takılma mesajlara aramalara girişte ve açılışta yavaşlama olmuş servise yolladı düzelmedi sonra baya uğraştık hallettik sony güncellemelerinde oluyor bunlar xperia s de aynı sorunlarla karşılaşmıştım

• Beğen
Invoke

Invoke

Üye
Sony ile alakası yok. OTA ile güncelleme yapınca böyle şeyler olabiliyor.
PC Comp. ile onar deseydiniz ya da flashtool ile stock romu flashlasaydınız düzelirdi, büyük ihtimalle.

• Beğen
KinG CrazY

KinG CrazY

Üye
    Konu Sahibi
Yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar :) bu benim ilk android telefonum olacak o yüzden iyi bir seçim yapmak istiyorum ben gold,bimeks,vatan,medimarkt gibi mağazalardan alacağım babama internetten alalım kapıda ödeme yaparız falan dedim ama daha önce internetten alışveriş yapmadığımız için güvenmedi xperia sp ye resmen aşık oldum :D özellikle o led ışıkları varya sanki benim için yapmışlar her gün farklı bir renkli led ve duvar kağıdı ile kullanırım ilk çıktığı gün internette görmüştüm o zaman 1100 tl idi dedimki bu telefonu bekleyip alacağım şimdi 200 tl birikmişim var babam telefonun ücretinin yarısını verecek o yüzden 1-2 hafta daha çalıştımmı telefon almak için yeterli param olacak DH de sp kullanıcı kulübü var orda hemen hemen herkes kasıyor diyor ama telefon ilk çıktığı zamanki yorumlar yani şimdiki 4.4 güncellemesi ile belki telefon kasma yapmaz internette xperia sp kasıyor diye konular var umarım 4.4 ile bu sorun gitmiştir bu arada telefona root falan yapmadan clean master adlı uygulama ile oyunları hafıza kartına atabiliyomuyuz bu arada xperia sp ucuzlamaz ise ne olur ne olmaz 2. ihtimal moto g alacağım

caps6

caps6

Üye
Sony ile alakası yok. OTA ile güncelleme yapınca böyle şeyler olabiliyor.
PC Comp. ile onar deseydiniz ya da flashtool ile stock romu flashlasaydınız düzelirdi, büyük ihtimalle.
onları denemiştik gerek kalmadı forum xda dan halletmiştik şimdilik sorunu yok

Invoke

Invoke

Üye
spyi 1100liraya mı alacaksın? Kesinlikle değmez. Nexus 5'e yürü daha mantıklı.

• Beğen
KinG CrazY

KinG CrazY

Üye
    Konu Sahibi
bu arada geçenlerde bu misafirliğe gittim adamlar akıllı tv almış ama 10 senelik sony hoparlörler var altında :D dedim ki eski değilmi bu hoparlörler dediler ki eski ama hala sorunsuz çalışıyor
sp ses kalitesi nasıl orxan arkadaşım cevap verirsen sevinirim :) bu arada şimdi biraz araştırayım nexus 4 bulabilicekmiyim mağazalarda .oyun falan yükleyince sp kasma yaparmı mesela ben 6gb ram i5 işlemci ve 2gb ekran kartlı laptop aldım 10 oyun yükledim laptop şimdi kasıyor kastıktan sonra kullanmanın hiç bir zevki kalmıyor gerçekten sp oyun yükleyince yavaşlamıyorsa ve ekranı çok kötü değilse fiyatı düşmesi için 3 ay bile beklerim ben o telefonu alırım 1-2 hafta içinde bir forum istanbul'a gidip telefon inceleyeceğim :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt