Telefon Tavsiyesi Sony Xperia L -Nokia Lumia 620

Sponsorlu Bağlantılar

lolaman

lolaman

Üye
    Konu Sahibi
Sony Xperia L -Nokia Lumia 620
Arkadaşlar iki telefonun incelemelerini izledim kullandım telefonları ben ikiside çok güzel telefonlar.Aralarında çok fiyat farkı yok.Xperia da yeni nesil işlemci var.Lumiada eski nesil.Kamera konusunda aynı gibiler ama xperiada HDR var.Oyun konusunda işlemci iyi olduğu için doğal olarak xperia daha iyi.Menü arası geçişler falan akıcı iki telefonda da.Gerçi android değil mi ileriki zamanlarda mutlaka kasmaya başlar ama bir kaç şey silersiniz düzelir.Lumiada uygulama yok zaten uygulama olsa menü 2-3 kare,diktörtgenden oluşuyor.Değişik bir deneyim :D fakat xperianında arayüzü çok hoşuma gitti.Tasarım konusunda yine xperianın tasarımı daha iyi(zevkler ve renkler tartışılamaz bence xperia daha iyi)Fiyat olarak Lumia 749 tl xperia 899 tl(TEKNOSA fiyatları)Ve bence bu fiyat aralığına göre ikiside çok iyi.Yani fiyatı 900'ü geçmeyenler için xperia öneririm.Fakat xperianın hafıza sorunu var hafıza bölümlere ayrılmış ve bu sıkıntı oluyor siliyorsunuz başka bölüme taşıyorsunuz yeni uygulama yüklemek için.fakat root ile halledilir.İki telefonada sd kart takılıyor.Xperianın alt kısmında ledler var.Xperianın ekran boyutu 4.3 Lumianın 3.8 Sonra xperia daha ince ve xperiada radyo var lumiada radyo yok bence en büyük eksisi lumianın radyosu olmaması.İki telefonda 720p video çekiyor fakat xperia da HDR var.Aradaki fiyat farkına kesinlikle değer.Bütçeniz 750 yi aşmıyorsa 620 en iyi seçenek fakat 1000'i aşmıyorsa xperia en iyi seçenek gibi görünüyor.

Invoke

Invoke

Üye
Hangisini alıyım diye soruyosun sandım, oturdum okudum...

Invoke

Invoke

Üye
Neyse şunlara bişi ekleyebilir miyim?

"Oyun konusunda işlemci iyi olduğu için doğal olarak xperia daha iyi." Zaten wp de android kadar oyun yok :D Yalnız şu var işlemcisi daha iyi değil ikiside Snapdragon S4 Plus işlemci kullanıyor, İkisi de adreno 305 kullanıyor yani oyun olarak düşündüğümüzde WPde oyun olsa daha kötü bir performans vermez.

Lumia MSM8227, Xperia MSM8230 işlemcisini kullanıyor ikisi de adreno 305 destekliyor kamerada fark var sanırım, msm8227(lumia) 720p video destekliyor, 8230(xperia) 1080p destekliyor.

"Gerçi android değil mi ileriki zamanlarda mutlaka kasmaya başlar ama bir kaç şey silersiniz düzelir." Kullanmayı bilene xperialar iyidir, çünkü geliştirici dostu olduklarından yani herşey açık(bu bir artı bence diğer androidlere göre), ve dandik de bir işlemcisi yok kasmaz yani.:D

"Fiyat olarak Lumia 749 tl xperia 899 tl(TEKNOSA fiyatları)" Lumiaları bilmem ama bence L 900 lira etmez teknosadan almayın :D

Penci Hoca

Penci Hoca

Üye
Bu ikisi arasında seçim yaparsak tabi Xperia L :)

TheLastWarrior

TheLastWarrior

Üye
bende xperia L alıcm güzel telefon :oke: Xperia l al :oke:

Kerim.

Kerim.

Üye
xperia l tabiki

GuiTaRisT111

GuiTaRisT111

Üye
Bu ikisi arasından Nokia Lumia 620.

fk555897

fk555897

Üye
Bence Xperia L ama sadece tasarımı için alınır. Oyunlarda iki telefondan da fazla birşey bekleme. Diğer kamera vs. gibi işlevler de iki telefonda memnun eder.

Üst Alt