Karşılaştırma Xperia SP Vs Moto G Vs Lumia 820 :)

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
orxan_92

orxan_92

Üye
4g ve nfc kullanmiyacaksan bu bir arti oldugunu degiştirmezki, sonucta aralarinda fiyat farki var,ayni fiyat olsalardi Moto gni alsaydin bence akilsizlik olurdu,fiyati duşuk ama cihaz iyi al gitsin)

• Beğen
Tepkiler: KinG CrazY

0MG90

0MG90

Üye
6 sayfa yetmedi mi hala?

Moto G alman daha iyi

• Beğen
KinG CrazY

KinG CrazY

Üye
    Konu Sahibi
sp nin ekranı siyahları çok kötü gösteriyor :D

6 sayfa yetmedi mi hala?

Moto G alman daha iyi

mesaj kasma gibi bir niyetim yok aslında böyle uzatınca biraz daha iyi oluyor çünkü forumda yardım sever insanlar tanıyorum :D ve biraz da sohbet eder gibi oluyor

Invoke

Invoke

Üye
Mesaj kastın diyen yok kardeş. Onun için daha işlevsel konular mevcut. (:D)

Sen Moto G al, pişman olmazsın.

• Beğen
0MG90

0MG90

Üye
sp nin ekranı siyahları çok kötü gösteriyor :D

mesaj kasma gibi bir niyetim yok aslında böyle uzatınca biraz daha iyi oluyor çünkü forumda yardım sever insanlar tanıyorum :D ve biraz da sohbet eder gibi oluyor
6 sayfa boyunca karar veremedin mi diyorum?

• Beğen
KinG CrazY

KinG CrazY

Üye
    Konu Sahibi
6 sayfa boyunca karar veremedin mi diyorum?

ilk 3 sayfa moto g ile xperia sp arasında kaldım 4-5 sayfa lumilara baktım buda son sayfa karar vermedim maymun iştahlıyım :D ama şimdi kararımı verdim ? hem karar veremesem nolacakki ? sonuçta bu bir konu 20 sayfa boyunca da gidebilir ?

gorkem2239

Üye
zaten xperia sp ye bütçem yetmiyor ama dedimki 800 tl civarına düşerse anca alabilirim xperia sp de karar kılsaydım fiyatının düşmesini bekliyecektim bir de adreno 305 ile 320 arasında ne kadar fark olur yani oyunlarda 1-2 fps olurmu yoksa çok büyük farklarmı olur :) bu arada moto g su sıçramalarınada dayanıklı ama bazı arkadaşlar suyun içine sokup çıkarıyor hiç bir sorun olmamış youtube de videoları var ve sp nin led ışıkları dışında beni çeken pek bir şey yok

Sanırım moto g alacağım ama hepsiburada dan değil normal mağazalardan alacağım :) cevaplarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar :)

Hayırlı olsun kardeşim umarım istediğin gibi bir cihaz olur sorun çıkarmaz :) Güle Güle kullan :)Bu arada hafıza kartına gerek yok ya :D çünkü 8gb hafıza kartım var 1-2 gb kullanıyorum içinde yaklaşık 1 gb lık müzik var onun dışında gereksiz dosyalar var

artıları 4g var zaten türkiye de 4g yok diye biliyorum :D nfc var nfc de kullanmıyorum bir de kenarları aluminyum diyor ama bazı incelemelerde plastik ile alüminyum karışımı olduğunu diyor :)
hayırlı olsun şimdiden :)

KinG CrazY

KinG CrazY

Üye
    Konu Sahibi
bu telefonlar nasıl sizce :D Arkadaşlar bugün kalktım telefon alıcaz diye heyecandan uykusuz kalmışım :D gözlerim kırpkırmızı kanlanmıştı :D gittim 4 mağazada gezdim 3 mağazada moto g nin şarjı yoktu 1 mağazada telefona sadece elime alıp bakabildim telefon kurulum ekranındaydı adam kurulum yapıp açmama izin vermedi moto g inceleyemedim ama bimeks e gidip xperia sp ye baktım çok çok çok çok beğendim :D gittim albüm den fotoğraf açtım alttaki led ler çok güzel duruyordu kasası çok hoşuma gitti kenarlarının keskin olması yüzünden moto g ye göre elime tam oturmadı moto g elime tam oturmuştu ama kasası çok kaliteli al beni at yere der gibi bir kasası var biraz ağırdı ama ağır olması hoşuma gitti :D moto g kalitesiz gibi geldi bana sadece bir şey hoşuma gitmedi telefonun normal arayüzünde widgetler sayfayı çevirince yüklenmeye başladı onu anlamadım zaten 2-3 dakika anca bakabildim telefon ekranına baktım çok beğendim ekran ips değil ama sağa sola çevirince ekranı bir şey olmuyor s4 mini,s3 e falan baktım telefondan zevk alamadım arayüzü zevksiz ama xperia sp menüdeki kutu gibi bir tasarım varya o hoşuma gitmedi tabi moto g incelemeden birşey diyemem ama xperia sp tam aradığım telefon özellikle o led ışık olan yer saydam çok şık telefon :D bu telefonu ben 5 sene bile kullanırım o kadar beğendimki :D

Babam dedi ki biraz daha para biriktir aslında taksit olsaydı alacaktık ama taksit için ihtiyaç kredisi gerekiyormuş babam daha sonra gelip alırız dedi hem o zamana kadar ucuzlar dedi

0MG90

0MG90

Üye
bu telefonlar nasıl sizce :D Arkadaşlar bugün kalktım telefon alıcaz diye heyecandan uykusuz kalmışım :D gözlerim kırpkırmızı kanlanmıştı :D gittim 4 mağazada gezdim 3 mağazada moto g nin şarjı yoktu 1 mağazada telefona sadece elime alıp bakabildim telefon kurulum ekranındaydı adam kurulum yapıp açmama izin vermedi moto g inceleyemedim ama bimeks e gidip xperia sp ye baktım çok çok çok çok beğendim :D gittim albüm den fotoğraf açtım alttaki led ler çok güzel duruyordu kasası çok hoşuma gitti kenarlarının keskin olması yüzünden moto g ye göre elime tam oturmadı moto g elime tam oturmuştu ama kasası çok kaliteli al beni at yere der gibi bir kasası var biraz ağırdı ama ağır olması hoşuma gitti :D moto g kalitesiz gibi geldi bana sadece bir şey hoşuma gitmedi telefonun normal arayüzünde widgetler sayfayı çevirince yüklenmeye başladı onu anlamadım zaten 2-3 dakika anca bakabildim telefon ekranına baktım çok beğendim ekran ips değil ama sağa sola çevirince ekranı bir şey olmuyor s4 mini,s3 e falan baktım telefondan zevk alamadım arayüzü zevksiz ama xperia sp menüdeki kutu gibi bir tasarım varya o hoşuma gitmedi tabi moto g incelemeden birşey diyemem ama xperia sp tam aradığım telefon özellikle o led ışık olan yer saydam çok şık telefon :D bu telefonu ben 5 sene bile kullanırım o kadar beğendimki :D

Babam dedi ki biraz daha para biriktir aslında taksit olsaydı alacaktık ama taksit için ihtiyaç kredisi gerekiyormuş babam daha sonra gelip alırız dedi hem o zamana kadar ucuzlar dedi
Baban oyalıyor seni unut telefon falan

• Beğen
KinG CrazY

KinG CrazY

Üye
    Konu Sahibi
Baban oyalıyor seni unut telefon falan

yok şimdi 300 tl var bende 1-2 hafta içinde yine gideriz aslında babam alacaktıda galaxy trend vardı 500 tl ye :D bende aldırmadım geçen yaz laptop almaya gittik aynısı oldu 2 hafta sonra gidip lenovo z500 almıştım ama ciddi ciddi xperia sp düşünüyorum çok beğendim telefonu moto g inceleyemedim bir ara abimle gidip bakıcam belki şarjı varsa biraz moto g incelerim :D

0MG90

0MG90

Üye
yok şimdi 300 tl var bende 1-2 hafta içinde yine gideriz aslında babam alacaktıda galaxy trend vardı 500 tl ye :D bende aldırmadım geçen yaz laptop almaya gittik aynısı oldu 2 hafta sonra gidip lenovo z500 almıştım ama ciddi ciddi xperia sp düşünüyorum çok beğendim telefonu moto g inceleyemedim bir ara abimle gidip bakıcam belki şarjı varsa biraz moto g incelerim :D
Sp 4.4 den başka almaz gibime geliyor

• Beğen
KinG CrazY

KinG CrazY

Üye
    Konu Sahibi
Sp 4.4 den başka almaz gibime geliyor

güncelleme benim için önemli değil telefon 1-2 güncelleme alsın performansı en iyi şekle gelsin yeter :)b uarada gidip lumia da baktım çok sıkıcı sadece menüyü aşağı yukarı yaptınmı birde sağa çekip tüm uygulamalara bakıyosun bitti :Dmoto g alacağım sanırım çünkü sp nin tek artısı gpu ve kamera kafam çok karışık :D

caps6

caps6

Üye
güncelleme benim için önemli değil telefon 1-2 güncelleme alsın performansı en iyi şekle gelsin yeter :)b uarada gidip lumia da baktım çok sıkıcı sadece menüyü aşağı yukarı yaptınmı birde sağa çekip tüm uygulamalara bakıyosun bitti :Dmoto g alacağım sanırım çünkü sp nin tek artısı gpu ve kamera kafam çok karışık :D
moto g nin beğenmediğim tarafları sd kart takılamaması birde ekranın altında çok boş yer bırakmış sanal tuş yerine kapasitif tuş olmalıydı onun dışında iyi telefon

• Beğen
GuiTaRisT111

GuiTaRisT111

Üye
Moto G 4G'de sd kart girişi var. Türkiye'ye gelecek mi bilinmiyor. :D Yurtdışından getir.

• Beğen

gorkem2239

Üye
hocam anlamadım ben seni :D çok beğendim diyorsun sp'yi ama moto g alacağım diyorsun :D paradan dolayımı

• Beğen
KinG CrazY

KinG CrazY

Üye
    Konu Sahibi
moto g nin beğenmediğim tarafları sd kart takılamaması birde ekranın altında çok boş yer bırakmış sanal tuş yerine kapasitif tuş olmalıydı onun dışında iyi telefon

sd kart benim için önemli değil :) xperia sp de aynı boşluk var
hocam anlamadım ben seni :D çok beğendim diyorsun sp'yi ama moto g alacağım diyorsun :D paradan dolayımı

Gerçekten anladın :D sp yi gerçekten çok çok beğendim ama moto g yi bi açıp kullanamadan yorum yapamıyorum belkide moto g yi kat kat daha beğeneceğim :) ama internette sp kasıyor,donuyor diye konular açılmış k.kulübünde sordum dedilerki en son çıkan güncelleme ile hiç bir sorun kalmadı telefon yağ gibi akıyor :) evet paradan dolayı çünkü ithalatlı yani garantisi ıvır zıvır firma olan sp bile 900 tl :) ama moto g 720 tl civarında xperia sp 800 tl civarına düşerse koşa koşa gider xperia sp alırım o derece beğendim :D hatta geçen yaz 400 tl param vardı gidip xperia u alayım dedim sadece o led ışıkları yeter dedim ama sonradan vazgeçtim :) çünkü donanımı çok kötü şimdi gidip moto g k.kübüündeki mesajları okuyunca moto g alasım geliyor ama xperia sp k.kulubüne bakıyorum bu seferde xperia sp alasım geliyor :D insan belli bir yerden sonra kararsızlıktan bıkıyor kendi kendime düşünüyorum diyorumki xperia sp alayım gitsin hem led ışıklarıda güzel gpu falanda iyi sonra diyorumki eee moto g nolacak ? :D moto g de karar kılıncada xperia sp aklıma geliyor :D

• Beğen
Tepkiler: gorkem2239

MaxipmaN

Üye
sp ekrandan gitti moto g imajdan 820 derim

• Beğen
orxan_92

orxan_92

Üye
Ne oo?? Gitti.gidiyor.com-mu burasi?))

• Beğen
KinG CrazY

KinG CrazY

Üye
    Konu Sahibi
sp ekrandan gitti moto g imajdan 820 derim

820 inceledim ya o ne sıkıcı telefondur ana menü var ya onu aşağıya indirdim yukarıya çektim bir de ekranı sağa kaydırdım tüm uygulamalara baktım sonra arama tuşuna bastım başka telefonda yapacak bir şey yok :) sp ekrandan gitmedi bence gittim inceledim çok çok iyi bir ekranı var yandan bakınca falanda sorum olmuyor mesela gittim resimleri açtım renkler o kadar canlı ki ... :D gittim bir de s4 mini,s3 falan inceledim zevk almadım ama xperia sp arayüzü falan çok zevkliydi bir de bir telefon ne kadar ısınsa sorun olmaz xperia sp 40 dereceye kadar çıkmıyormuş
Ne oo?? Gitti.gidiyor.com-mu burasi?))

anlamadım ? :D

orxan_92

orxan_92

Üye
820 inceledim ya o ne sıkıcı telefondur ana menü var ya onu aşağıya indirdim yukarıya çektim bir de ekranı sağa kaydırdım tüm uygulamalara baktım sonra arama tuşuna bastım başka telefonda yapacak bir şey yok :) sp ekrandan gitmedi bence gittim inceledim çok çok iyi bir ekranı var yandan bakınca falanda sorum olmuyor mesela gittim resimleri açtım renkler o kadar canlı ki ... :D gittim bir de s4 mini,s3 falan inceledim zevk almadım ama xperia sp arayüzü falan çok zevkliydi bir de bir telefon ne kadar ısınsa sorun olmaz xperia sp 40 dereceye kadar çıkmıyormuş

anlamadım ? :D
Sen dedinya sp şöyle gitdi moto g böyle gitdi bende diyorumki dur hele nereye gidiyor)

• Beğen
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt