Telefoncuyla Aramda Geçen Diyalog :D

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

cukuleaks

Üye
    Konu Sahibi
Telefoncuyla Aramda Geçen Diyalog :D
-Selamunaleykum abi :)
-Aleykümselam buyur .:)
-Abi 2.elden cihaz alıyormusunuz ?
-Evet alıyoruz ne vardı cihaz?
-Galaxy s var s1
-Bi bakayım
-Tabi buyur abi .....
-Galaxy s dimi bu ?
-Evet abi galaxy s. Fakat telefon rootlu , özel rom yüklü cyanogenmod yüklü yani. Kernel felanda yükledim , şuanda telefon 1.4 ghzde işlemcisi performance ' da ve güç tasarrufu olarakda değiştirilebiliyor.
-Rootmu , root ne ? :hmmm
-Abi root işte hani , symbianda hack var ya .... :D
-....... :hmmm
-Abi symbianda hack var ya işte hiç yapmadınızmı abi ? (İçimden gülüyorum tabi :d:)
-halit abi bi baksana arkadaş root diyo ne ya bu ? :allalla:
-Rootmu ? Valla bilmiyorum :hmmm (2 telefoncu arasında gözgöze bakışmalar :D )
-Root ne kardeşim bi söyle bakalım
-Abi şimdi nasıl söyleyeyim bilmiyorumda , telefondaki engelleri kaldırıyor , yönetici gibi kullanıyorsun telefonu. tüm sistem özelliklerini değiştirebiliyorsun sistem özelliklerine girebiliyorsun , bunlar için telefona izin vermen yani root yapman gerekir.
-................ :hmmm (elinde telefonu sağa sola yapıyor )
- Bide abi bunda cyanogenmod yüklü. Jelly bean tabanlı 4.1.2
-............................. :hmmm
-Abi bide ben bunu 1.4 ghze çektim 1 ghz değil ha onuda söyleyeyim. Oyun performansı neredeyse s2 ile aynı. Hatta geçik bile diyebiliriz. Vmlagtunner de var yani.
-...................... :hmmm ............. :allalla:
-Ha bu arada swapta var .
-Swap nedir ?
-Ram diyebiliriz abi. şuanda yaklaşık 1 gb ram var diyebiliriz.
-O nasıl oluyor :hmmm
-Hafıza kartında bi alan oluşturuyor ve swağ yapıyor. Yani ramde çalışacakları orada çalıştırıyor.
-........................
-......................
-.......................
-......................
-......................
-e abi ne diyosun kaç sayarsın buna ?
-Abicim valla bak bişey demek istemiyorum çünkü sen ne dedin hiçbişey anlamadım ama yani bunun şarj aleti varsa 100 tlden alırım zaten satarken fabrika ayarlarına dönüp verecez o yüzden senin dediklerin bi işe yaramıyor .
-:zzz: :zzz: :zzz: :zzz: :zzz:
-Evet 100 tl.
-:zzz: :zzz: :zzz: Hayırlı işler abi :zzz: :zzz: :zzz:
-Saol yeğenim .

• Beğen
Tepkiler: cnbrs56, seytan_avcisi, HAM ZA ve 4 diğerleri

maxirabit

maxirabit

Üye
100tl mi yok daha neler,bunlar s3'ü bile 200tl'ye almaya çalışır zaten telefoncularda ki,fiyat performans hiç bir yerde bulunmaz.
Yaklaşık 3-4 ay onların içindeydim tanıdık geldi o manzara:D
Adam kutusu açılmamış,en yenisinden telefon getiriyor piyasası 1200tl gibi bir ürün ama ''arkadaşım 300 tl veririm ha zorlasam 350 çıkar'' diyor:D
Yersen politikası olduğundan işine gelirse derler:)

.Murat.

.Murat.

Üye
çok üstüne gitmişsin :aha:

• Beğen
Tepkiler: cnbrs56
hmgurbuz2

hmgurbuz2

Üye
Ne ? :D :D 100 tl mi dedi :kop2:

furkan5800

furkan5800

Üye
Adama yazik bende bir ara benim eski tel yere dustu camda sorun vardi adama cfw li dedim yuzune bakti yani baska yazilim dedim yine bakti navifirm dedim jaf dedim phonex dedim afalladi iyice baktim hayir gelmez bundan gittim baska telcide yaptirdim :)

cukuleaks

Üye
    Konu Sahibi
Ne ? :D :D 100 tl mi dedi :kop2:
Fiyatını geçtimde okadar anlattım adam dedi şarj aleti varmı diye :zzz:

- - - Eklendi - - -

Adama yazik bende bir ara benim eski tel yere dustu camda sorun vardi adama cfw li dedim yuzune bakti yani baska yazilim dedim yine bakti navifirm dedim jaf dedim phonex dedim afalladi iyice baktim hayir gelmez bundan gittim baska telcide yaptirdim :)
Ben 12 yaşındayken 5800 xpress musice n97 yazılımı atmıştım telefoncuya anlattım imkansız diyor. Anlatıyorum anlatıyorum yok asla diyor olmaz ... :D

- - - Eklendi - - -

100tl mi yok daha neler,bunlar s3'ü bile 200tl'ye almaya çalışır zaten telefoncularda ki,fiyat performans hiç bir yerde bulunmaz.
Yaklaşık 3-4 ay onların içindeydim tanıdık geldi o manzara:D
Adam kutusu açılmamış,en yenisinden telefon getiriyor piyasası 1200tl gibi bir ürün ama ''arkadaşım 300 tl veririm ha zorlasam 350 çıkar'' diyor:D
Yersen politikası olduğundan işine gelirse derler:)
:oke:

- - - Eklendi - - -

çok üstüne gitmişsin :aha:
Keşke okadar saymasaydım :zzz:

hmgurbuz2

hmgurbuz2

Üye
MrTech

MrTech

Üye
Adam cok biliyor :d: Gecen gün hackledim diyorum adam diyor "O ne" :zzz:

• Beğen
Tepkiler: HacKLess
maxirabit

maxirabit

Üye
Doğru düzgün 3-5 tane telefoncu olur onlarda işini gereğince yapar ama genelde o türler kvk,telpa,genpa vs o yerler oluyor.
Gerisi kendi dükkanını açıpta,siz telefonunuzu satmayı düşünüyorsanız vay halinize,tabi bunların içinde de insaflısı çıkar ama onları çok zor bulursunuz yada o meslekten bıkıp yapmaktan vaz geçmişlerdir:)
Götürdüğünüzde ilk size soracağı,garantisi var mı ve kaç aylık kaldı.Daha sonra''abi bütün kutu içerikleri tam olsun,müşteri eksik kabul etmiyor'' bu cümle şaşırtmacadır çünkü adam sizden orjinal aksesuarları alıp onları tekrardan satacaktır.Kolay kolay bir telefoncu orjinal aksesuarıyla 2. el telefonu size satmaz anca çakma bir şarj aleti verir oda 2-3 gün sonra ya ucu kopar yada bozulur:D

MrTech

MrTech

Üye
Doğru düzgün 3-5 tane telefoncu olur onlarda işini gereğince yapar ama genelde o türler kvk,telpa,genpa vs o yerler oluyor.
Gerisi kendi dükkanını açıpta,siz telefonunuzu satmayı düşünüyorsanız vay halinize,tabi bunların içinde de insaflısı çıkar ama onları çok zor bulursunuz yada o meslekten bıkıp yapmaktan vaz geçmişlerdir:)
Götürdüğünüzde ilk size soracağı,garantisi var mı ve kaç aylık kaldı.Daha sonra''abi bütün kutu içerikleri tam olsun,müşteri eksik kabul etmiyor'' bu cümle şaşırtmacadır çünkü adam sizden orjinal aksesuarları alıp onları tekrardan satacaktır.Kolay kolay bir telefoncu orjinal aksesuarıyla 2. el telefonu size satmaz anca çakma bir şarj aleti verir oda 2-3 gün sonra ya ucu kopar yada bozulur:D
benim 5130'u satmıstım bi baktım orjinal kasa ucmus cakma kasa koymus.Sonra dedim ki "vay :islik"

The East

The East

Üye
:birak: kardeş bak ben senin dediklerimden hiç biy şey anlamadım valla 100 tl ye alırım :D bide
telefonu nasıl 1.4ghz yaptın bende tabletime yapmak istiyorumda 1.0 ghz benimki

cukuleaks

Üye
    Konu Sahibi
Aynen öyle :oke: Diğerine gittim bi arkadaşım demişti o adam iyi anlıyor dedi. Adama anlattım az biraz anladı gibi sanki. Ne dedi biliyormusun "Abicim sen bunu telefonculara satma buna çok vermezler,kandırırlar. Sen en iyisi bunu internetten sat. bu 300 felan eder" dedi. :)

- - - Eklendi - - -

:birak: kardeş bak ben senin dediklerimden hiç biy şey anlamadım valla 100 tl ye alırım bide
telefonu nasıl 1.4ghz yaptın bende tabletime yapmak istiyorumda 1.0 ghz benimki
İş galaxy serisinin dışında bi cihaza heleki tablete gelince duruyor işte. Tabletin hiç bilinmedik bi ismi felan varsa neredeyse imkansız yapman :)

Android dünyasında en çok modifiye edilebilen telefon Galaxy S. Onun dışında s2 , s3 note note 2 , neo v , galaxy ace felan belli başlı modifiye edilecek cihazlar. Tabletler hakkında bilgim yok :)

• Beğen
Tepkiler: maxirabit
Esendağlı

Esendağlı

Üye
O telefoncu hangi köyde acaba,belliki şehirde dükkan açmamış:)

• Beğen
Tepkiler: HacKLess
maxirabit

maxirabit

Üye

Aynen öyle :oke: Diğerine gittim bi arkadaşım demişti o adam iyi anlıyor dedi. Adama anlattım az biraz anladı gibi sanki. Ne dedi biliyormusun "Abicim sen bunu telefonculara satma buna çok vermezler,kandırırlar. Sen en iyisi bunu internetten sat. bu 300 felan eder" dedi. :)
Türkiye garantiliyse kutu içeriği eksiksizse 450ye kadar gideri olan bir telefon:)
Şansın varsa benim gibi gidip ip. 3g'yi 700e bile satabilirsin,şansım orada tutmuştu çünkü adam bu telefondan lazım diyordu bende vermiştim:)

- - - Eklendi - - -

benim 5130'u satmıstım bi baktım orjinal kasa ucmus cakma kasa koymus.Sonra dedim ki "vay :islik"
Orjinal şarj aletini,hafıza kartını,orjinal kulaklık vs onlar hep sonradan başka müşteriler için saklanır:)

MrTech

MrTech

Üye

Türkiye garantiliyse kutu içeriği eksiksizse 450ye kadar gideri olan bir telefon:)
Şansın varsa benim gibi gidip ip. 3g'yi 700e bile satabilirsin,şansım orada tutmuştu çünkü adam bu telefondan lazım diyordu bende vermiştim:)

- - - Eklendi - - -

Orjinal şarj aletini,hafıza kartını,orjinal kulaklık vs onlar hep sonradan başka müşteriler için saklanır:)
İşte o adam "Okul Çocugu" :ah

The East

The East

Üye

İş galaxy serisinin dışında bi cihaza heleki tablete gelince duruyor işte. Tabletin hiç bilinmedik bi ismi felan varsa neredeyse imkansız yapman :)

Android dünyasında en çok modifiye edilebilen telefon Galaxy S. Onun dışında s2 , s3 note note 2 , neo v , galaxy ace felan belli başlı modifiye edilecek cihazlar. Tabletler hakkında bilgim yok :)

o zaman ace yi nasıl hızlandırıyoz

spy ghost

spy ghost

Üye
adama bilmediği yerden sormuşsun be :d:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt