Samsung galaxy wonder 8150 hakkinda herşey

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
esokmen

esokmen

Üye
    Konu Sahibi
Samsung galaxy wonder 8150 hakkinda herşey
Evet Arkadaşlar Belki Sizde Benim gibi Wonder kullanıcısı olabilirsiniz. Burada Wonder kullanan bütün arkadaşların sorunlarını ve çözümlerini bir şekilde paylaşmalarını istiyorum. Ve bu amaçla konumu açıyorum.

GALAXY WONDER

Arkadaşlar bilindiği üzere telefonumuz budur.

Telefonunu daha verimli ve daha özgürce kullanmak isteyen arkadaşlar için ilk olarak ROOT olayını anlatmak istiyorum. Şimdiden telefonunuzda oluşabilecek her hangi bir sorundan ne şahsm nede maxicep ailesi sorumlu değildir.

ROOT NEDİR ?

“Root” sözcüğü aslında android’in de temel alındığı linux dünyasından gelmektedir, ve linux sistemlerindeki en yetkili kullanıcıyı ifade eder. Windows sistemlerinde bu kullanıcıyı “Administrator” olarak biliyoruz. Telefonunuza root erişimi sağlamak da (“getting root”, “rooting”) işletim sistemini modifiye edilerek size bu “root” kullanıcısının haklarını vermek, böylece sistem üzerinde tam kontrol hakkı tanımaktır. Bunu da sisteme su (superuser) programını yükleyerek isteyen programlara bu yetkiyi tanıyarak gerçekleştirir.
Bu sayede telefonunuz üzerinde gelen gereksiz programlardan kurtulmaya tutun da, hosts dosyasını değiştirmek, hatta telefonunuza başka bir ROM yüklemeye kadar root olmadan yapamayacağınız bir çok işlemi yapmanızı sağlamakta..

GALAXY WONDER ROOT

-İlk önce gerekli olan update.zip dosyasını indirin.

-İndirdiğimiz dosyayı telefonumuzun kendi belleğine atalım.

-Galaxy W cihazınızı kapatın.

-Ses açma tuşu, orta tuş ve güç tuşuna aynı anda basılı tutarak cihazı açın.

-Cihaz açıldığında güç tuşunu bırakabilirsiniz, ama diğer iki tuşu basılı tutmaya devam edin.

-Kutu resmini gördüğünüzde ses açma ve orta tuşu bırakın.

-Menü tuşuna basarak menüyü açın. Menü tuşuna bastığınızda ekran hafif soluklaşıyor ve birkaç saniye sonra menü geliyor.

-Açılan menüden ses açma ve kapama tuşlarını kullanarak "apply update from sdcard" seçeneğinin üzerine gelin ve orta tuşa basarak bu seçeneği seçin.

-Yine ses açma ve kapama tuşlarını kullanarak update.zip dosyasının üzerine gelin ve orta tuşa basarak güncelleme işlemini başlatın.

-Güncelleme işlemi tamamlandıktan sonra "reboot system now" seçeneğini seçerek cihazınızı yeniden başlatın.

-Cihazınız açıldıktan sonra uygulamalara girip Superuser uygulamasının yüklü olup olmadığını kontrol edin. Eğer yüklü ise root işlemi başarılıdır.

NASIL UNROOT YAPARIM ?

Unroot işlemi root işlemi ile aynıdır. Sadece aynı işlemleri update.zip dosyası yerine unroot.zip dosyası ile yapmak yeterlidir.

Arkadaşlar Root ve Unroot işlemleri bu şekilde. yukarıda dediğim gibi bütün sorumluluk size ait. korkulacak birşey yok ama. Kendinize güvenerek herşeyi başarabilirsiniz.

Şimdi birkaç uygulama paylaşmak istiyorum bunlar işinize yarayacak uygulamalar.

Arkadaşlar ilk olarak şunu vereyim bu kablo driveri belki lazım olabilir. Motorala yazdığına aldanmayın benim kini çalıştırdı. Deneyin olmazsa silersiniz.

--BLACK MART

Arkadaşlar bu uygulma ile Google Playdeki paralı uygulamaları bedava indirebilirsiniz.

--TİTANİUM BACKUP

Arkadaşlar buda yedek almanızı ve gerekli durumlarda kurmanızı sağlayacak bir uygulama. Yalnız dikkatli olmanızı tavsiye ederim yanlış şeyler yapmayınız.

ROOT VE UNROOT DOSYALARI YEDEK LİNKLERİ

Arkadaşlar unutmadan şunuda yazayım. Telefonumuzun işlemcisi ADRENO dur. Oyun yüklerken lazım olabilir.

SAMSUNG GALAXY WONDER CWM YÜKLEME

SAMSUNG GALAXY W(GT-I8150) HARİCİ HİÇBİR CİHAZLA DENEMEYİN.SADECE I8150 MODELİ İÇİNDİR.DİĞER CİHAZLARA YÜKLERSENİZ CİHAZINIZ BRİCK OLABİLİR.

CWM NEDİR ?
Cwm recovery temel olarak rom ve modlarımızı yükleme yarayan gelişmiş bir recoverydir.zip olarak paketlenmiş birçok rom ve modlama dosyalarını herhangibir erişim iznine ihtiyaç duymaksızın gerekli birime yükleyebilen bir araçtır.Bu yüzden rom yükleyebilmek için gereklidir.

WİNDOWS 8 DRİVER ÇÖZÜMÜ
http://www.maxicep.com/android-cihaz-destek/android-modif...ml#post5768238

1)Gerekli Dosyaları indirin ve rardan çıkarın.

2)"Odin Multi Downloader" ı çalıştırın.
3)Gelen program ekranından "OPS" butonuna tıklayarak "Ancora.ops" dosyasını seçin
4)Soldaki "Option" bölümünden "One Package"yi işaretleyin."One Package" butonu aktif olacaktır.
5)"One Package" butonuna basarak 2.linkteki "recovery-clockwork-6.0.1.0-ancora.tar.md5" dosyasını seçin.
6)Telefonunuzu download moduna alın ve usb ile bağlayın.(Ses kısma+home+açma/kapama)
8)Program telefonunuzu otomatik olarak tanıyacaktır.Starta basın ve işlemin bitmesini bekleyin(Yaklaşık 5-6 sn sürüyor).İşlem bitince telefonunuz otomatik olarak açılacaktır.Telefonunuz açılmadan usb kablosunu çıkarmayın.

]

KONUNUN ANLATIMI SADIK BİRCAN KARDEŞİMİZE AİTTİR.

GALAXY WONDER ICS CYANOGENMOD9 YÜKLEME

Arkadaşlar aslında bu olayda oldukça kolay. Konunun anlatımını yine sitemizde verilen bir konudan alacağız. Onun linkini paylaşacağim. Hertürlü anlatım orada mevcut. Ve gerçekten kolay. Videolu anlatım olduğu için rahatlıkla ve güvenle yapabilirsiniz. Şahsen ben kullanıyorum ve romdan gerçekten mutluyum memnunum. Her türlü anlatım içeride buyurun

http://www.maxicep.com/samsung-andr...yanogenmod-9-rom-rc5-01-02-2013-a-658162.html

ROM ile ilgili sormak isteiğiniz şeyler varsa soralım arkadaşlar.

Herşey Kendime Aittir. Emeğe Lütfen Saygı Gösterilim..

İnşallah Konu da Herkes Aradığını Bulabilir

Arkadaşlar Takıldığımız ve Sormak istediğimiz şeyleri lütfen yazalım

StaLKeR-190E

StaLKeR-190E

Üye
:tşk:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt