Samsung Galaxy S Advance Kullanıcılar Kulübü Ana Konu( Her Türlü Yardım Ve Destek )

Sponsorlu Bağlantılar

alperen 8181

Üye
hocam yükledim adam uygulamalar durdu diye hata veriyor napmalıyım ?

bssdtmz

bssdtmz

Üye
arkadaşlar ben gingerbreade döneyim diyorum ilk dönüşümde 2g/3g çalışıyor ama ingilizce , türkçe romu yüklediğimde ise 2g/3g çalışmıyor. Hattan internet ayarlarını alsam bile çalışmıyor. Sonra bende jb ye döneyim diyorum odinden onu yüklediğimde ise açılışında hiçbir önayarlar olmuyor direk menüye girip başlatıyor. Önceden samsung yazısı çıkıp kayıt işlemleri olurdu şimdi onlar olmadan direk menüye giriyor. İşin kötü yanı jb de birzaman sonra 2g/3g çalışmamaya başlıyor. Sorunun donanımsal olacağını zannetmiyorum çünkü çalıştığı zaman çatır çatır çalışıyor. Dert sahibi oldum bu telefondan değiştircem artık :). Neyse sizce acaba bu iki soruna çözüm varmıdır?

gonuldostu82

gonuldostu82

Üye
    Konu Sahibi
büyük bir ihtimal ile wipe data ve carce işlemleri yapmadığın için oluyordu bak şimdi
ilk önce recoveri mod ile wipe data ve carce kayıtlarını sil ve sonra telefonu aç ama hiç bir ayar yapma ilk açıldığında telefonu kapat 4.1.2 yi odin ile yükle cihaz açıldığında yine hiç bir ayar filan yapmadan ayarlardan telefonu fabrika ayarlarına geri çevir (dahili hafızayı da sil) ve telefon tekrar açıldığında dil ve google play ayarlarını filan hepsini yap
not: bu işlemlleri yaparken sim kart takılı olsun ve hafıza kartını çıkart ve pc de biçimlendir

bssdtmz

bssdtmz

Üye
hocam açıkçası telefonun kafayı yediğini düşünüyorum. Jbde 2g/3g sıkıntısı hattan kaynaklı olduğunu çözdüm ama gingerda hala devam ediyor. Bu sizin anlattığınız yöntem 2g/3g sıkıntısı içinmi yoksa jb başlangıç kurulumunun geri gelmesi içinmi? birde bu gingerdaki sorun için varsa öneriniz nedir? sizede baya bi soru sorduk ama :)

gonuldostu82

gonuldostu82

Üye
    Konu Sahibi
jely bean için anlattım gingerbread benim için bitmiştir, her ne kadar kaliteli bir yazılım da olsa artık bir çok oyun ve uygulama destek vermiyor maalesef o yüzden gingerbread için bir şey diyemeyeceğim ama hat takılı olmadığı rom yüklendiği zaman ve çakma imeil kullananlarda ve eski tip hat kullananlar 3g sorunu duydum

bssdtmz

bssdtmz

Üye
Hocam gingerbread candır :D saka bi yana ben öyle çok bişey yapmıyorum telefonda eğerki sorununu çözemezsem lumia serisine geçiş yapıcam artık

esokmen

esokmen

Üye
Dun itibariyle 500 tl ye sattım. Servise verdik tanidiklsr vardi cerceve ve arka kapağı degistirdiler. Aldim dukkanda rafa koydum 1 saat içinde sattım

bssdtmz

bssdtmz

Üye
Ben telefonu 450 tlye aldığım için o kadara satamam :) gerçi normaldede satmam telefon satma gibi bir alışkanlığım yok olsa olsa birine veririm kullansın diye ama iyi satmışsın helal

esokmen

esokmen

Üye
Ben telefonu 450 tlye aldığım için o kadara satamam :) gerçi normaldede satmam telefon satma gibi bir alışkanlığım yok olsa olsa birine veririm kullansın diye ama iyi satmışsın helal
Artik dayanamadim sattim gitti

bssdtmz

bssdtmz

Üye
arkadaşlar geçen telefona sammobiledan brezilya romu yükledim telefon s2 lite diye açılıyor. int araştırdım telefon s2 lite diye üretilmiş aynı şekil ile. acaba s2 lite romları bulabilirmiyiz şöyle kaliteli stabil

gonuldostu82

gonuldostu82

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar geçen telefona sammobiledan brezilya romu yükledim telefon s2 lite diye açılıyor. int araştırdım telefon s2 lite diye üretilmiş aynı şekil ile. acaba s2 lite romları bulabilirmiyiz şöyle kaliteli stabil
benim cihazda ilk aldığımda s2 lite diye açılıyordu sorun yok almanya romu en iyisi tavsiye ederim

• Beğen
Tepkiler: bssdtmz

affo75

Üye
Arkadaslar 4.4.4 slimkat yukledim. Kiesle bavlanti kuramiyorum. Birde facebook galeri senkronu yapamiyorum senkronizede sadece kisiler cikiyor. Galeri yok

gonuldostu82

gonuldostu82

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaslar 4.4.4 slimkat yukledim. Kiesle bavlanti kuramiyorum. Birde facebook galeri senkronu yapamiyorum senkronizede sadece kisiler cikiyor. Galeri yok
kies ile bağlantı kuramazsın! çünkü cm11 samsung a ait bir yazılım değil.
senkronizasyon olayı ayarlar google oradan tüm sekronizasyonları sorunsuz yapıldığını kontrol et eğer sorun yoksa face sil tekrar kur olmadı fabrika ayarlarına dön bazen böyle ufak sorunlar çıkıyor ama dikkat etmen gereken şu an kullandığın sekronizasyonda kullanıcı ismin ile aynı olsun farklı bir isim girme gerek rehber gerekse sekronizasyonlar karışıyor

affo75

Üye
kies ile bağlantı kuramazsın! çünkü cm11 samsung a ait bir yazılım değil.
senkronizasyon olayı ayarlar google oradan tüm sekronizasyonları sorunsuz yapıldığını kontrol et eğer sorun yoksa face sil tekrar kur olmadı fabrika ayarlarına dön bazen böyle ufak sorunlar çıkıyor ama dikkat etmen gereken şu an kullandığın sekronizasyonda kullanıcı ismin ile aynı olsun farklı bir isim girme gerek rehber gerekse sekronizasyonlar karışıyor

Dostum dediğin gibi yaptım ama değişen bişey olmadı face sildim kurdum fabrika ayarlarına döndüm hala hesaplardan face seçip senkronize etmeye çalıştığımda sadece kişiler gözüküyor birde ben gapps mini olarak yükledim ondan olabilir mi? Birde sormak istediğim bişey daha var eskiden menü tuşuile kapama tuşuna basılı tutunca ekran görüntüsü alıyordum artık o da olmuyor? yardımın için teşekkür ederim.

The Shadow

The Shadow

Üye
Dostum dediğin gibi yaptım ama değişen bişey olmadı face sildim kurdum fabrika ayarlarına döndüm hala hesaplardan face seçip senkronize etmeye çalıştığımda sadece kişiler gözüküyor birde ben gapps mini olarak yükledim ondan olabilir mi? Birde sormak istediğim bişey daha var eskiden menü tuşuile kapama tuşuna basılı tutunca ekran görüntüsü alıyordum artık o da olmuyor? yardımın için teşekkür ederim.
Ekran görüntüsü için ses kısma ve güç tuşunu kullan.

affo75

Üye
Arkadaşlar orjinal roma nasıl dönebilirim foru araştırdım ama bişey bulamadım yardımlarınızı bekliyoru.

Saygılar

Üst Alt