Samsung Galaxy S Advance Kullanıcılar Kulübü Ana Konu( Her Türlü Yardım Ve Destek )

Sponsorlu Bağlantılar

hgaziyilmaz

Üye
silindi

Son düzenleme:

hgaziyilmaz

Üye
Arkadaşlar şimdi ben s advance modeline harsh jelly yüklemeyi düşünüyorum . bu rom nasıldır pil konusunda birde bu kerneli custom romdan öncemi sonramı yükleyecez ben kerneli yükledikten sonra romu yüklersem samsung yazısında kalıyor daha doğrusu custom roma hiçbir şekilde ne cocore ne de başka bir kernel yükleyebiliyorum yardımcı olursanız sevinirm stock jelly illalah getirdi. Custom romlarda pil konusunda berbat

Ben harshjelly 5.1 i kullanmıştım. Kurulum şöyleydi. Önce almanya romunu (sonu lqe olan) kurmuştum. Telefonun geliştirici seçeneklerine girip usb hata ayıklamayı ve sahte konumlara izin ver seçeneklerini aç. Ardından harsh jelly v1.00 , harsh jelly v5.2 ve tweaker dosyasının son dosyasını indirip sd karta at. Sd kartta update.zip (cvm yükleme dosyası) ve root. zip dosyalarını da at. Telefonu cwm den başlat
. Önce update. Zip dosyasını yükle. (Cwm degişecektir
) sonra telefonu reboot etmeden cwm den root. zip dosyasını yükleyip yeniden başlat. Açıldıktan sonra telefonu tekrar cwm den başlat. Tekrar update. zip ı çalıştırıp cwm yi güncelliyoruz. Sonra harsh jelly v1.00 ı yükleyip reboot yapıyoruz. Telefon açıldıktan sonra tekrar cwmden başlatıp vipe dalvik ve vipe cache yaptıktan sonra harsh jelly v5.2 yi seçip yüklüyoruz. Telefon açıldıktan sonra dosya yöneticisinden tweak dosyasını kurup çalıştırıyoruz. Tweaker açıldıktan sonra menü tuşuna basıp reset defaults yapıyoruz.
Kurulum bitiyor. Kernel olarak en iyi cocore 8.2 (twrp olanı yükleme) ile çalışıyor. Slimkata geçince bir daha jb ye geçmeyi düşünmüyorum. Çok fazla ugulama kullanıyorum. Jb birkaç hafta sonra şişiyor yavaşlıyor. Şarjı çabuk bitmeye başlıyor. Slimkata geçince aradaki farkı görüyorsun. Ayrıca Jb de çalıştıramadığım birkaç oyun slimkatta çalıştı...

bssdtmz

bssdtmz

Üye
Ben harshjelly 5.1 i kullanmıştım. Kurulum şöyleydi. Önce almanya romunu (sonu lqe olan) kurmuştum. Telefonun geliştirici seçeneklerine girip usb hata ayıklamayı ve sahte konumlara izin ver seçeneklerini aç. Ardından harsh jelly v1.00 , harsh jelly v5.2 ve tweaker dosyasının son dosyasını indirip sd karta at. Sd kartta update.zip (cvm yükleme dosyası) ve root. zip dosyalarını da at. Telefonu cwm den başlat
. Önce update. Zip dosyasını yükle. (Cwm degişecektir
) sonra telefonu reboot etmeden cwm den root. zip dosyasını yükleyip yeniden başlat. Açıldıktan sonra telefonu tekrar cwm den başlat. Tekrar update. zip ı çalıştırıp cwm yi güncelliyoruz. Sonra harsh jelly v1.00 ı yükleyip reboot yapıyoruz. Telefon açıldıktan sonra tekrar cwmden başlatıp vipe dalvik ve vipe cache yaptıktan sonra harsh jelly v5.2 yi seçip yüklüyoruz. Telefon açıldıktan sonra dosya yöneticisinden tweak dosyasını kurup çalıştırıyoruz. Tweaker açıldıktan sonra menü tuşuna basıp reset defaults yapıyoruz.
Kurulum bitiyor. Kernel olarak en iyi cocore 8.2 (twrp olanı yükleme) ile çalışıyor. Slimkata geçince bir daha jb ye geçmeyi düşünmüyorum. Çok fazla ugulama kullanıyorum. Jb birkaç hafta sonra şişiyor yavaşlıyor. Şarjı çabuk bitmeye başlıyor. Slimkata geçince aradaki farkı görüyorsun. Ayrıca Jb de çalıştıramadığım birkaç oyun slimkatta çalıştı...
burda kerneli tam olarak ne zaman yüklüyoruz? tweaker kerneli yüklüyomu kendi bnm cevap getirmeye calıştığım yer burası kerneli en sonmu yüklüyoruz? birde harshjellynin pil ömrü jb den iyimi yoksa onun gibimi cünkü ben diğer romlardan memnun kalmamıştım

hgaziyilmaz

Üye
Ben Kernel i en son yüklüyorum. Tweaker kernel i yüklemiyor işlemci hızıyla ve rom a bazı özellikleri açıp kapatmak için kullanılıyor. Pil ömrü kesinlikle jb stok romlardan daha iyi.

bssdtmz

bssdtmz

Üye
Ben Kernel i en son yüklüyorum. Tweaker kernel i yüklemiyor işlemci hızıyla ve rom a bazı özellikleri açıp kapatmak için kullanılıyor. Pil ömrü kesinlikle jb stok romlardan daha iyi.
inşallah kernel bu şekilde yüklenir çünkü ben romu atıp üzerine direk kerneli twrp ile birlikte yükleyince açılmıyodu bu şekilde insallah olur.

hgaziyilmaz

Üye
Harsh jelly twrp ile uyumsuz. Cwm ile sorunsuz çalışıyor.

bssdtmz

bssdtmz

Üye
indirdim bu gece denerim yarın inşallah sonucunu söylerim sizeromu yaptım oldu peki bu yuvarlak pil simgesini kapatabilirmiyiz şarj oranını gösteren?son olarak bildiginiz baska rom varmi pil sorunu olmayan stabil

hgaziyilmaz

Üye
JB nin en stabil cusrom rom u harsh jelly.Yuvarlak pil simgesinin nasıl kapatılacağını bilmiyorum :(

ertanboyer

Üye
orjinal statüs barı yükle xda da indirme link var

bssdtmz

bssdtmz

Üye
teşekkür ederim ilgilendiğiniz için. eyvallah

alperen 8181

Üye
Güzel tema varsa önerir misin telefonu daha renkli kılmak için felan bildiğiniz yenilikler varsa söyler misiniz
Slimkat kurulumunu anlatır mısnız lütfen slimkat kurmak istiyorumda ?

hgaziyilmaz

Üye
Temiz kurulum için önce stock rom kurmalısın (lql italya romunu öneriyorlar.) Kurduktan sonra ayarlar>geliştirici seçenekleri>usb hata ayıklamayı aktif edin. CM11 i indirip sd karta kopyalayın.
(ortada siyah download yazanı tıklayın). CWM recovery yükleyip sd karta kopyalayın . Telefonu kapatıp CWM modda açın. sd karttaki update.zip dosyasını yükleyin.CWM Recovery güncellenecektir. Hemen ardından sd karta kopyaladığımız cm11 romunu kuruyoruz. Yeniden başlatıyoruz.Sonra Ayarlar>Telefon Hakkında>Derleme numarasını 7 defa ard arda tıklıyoruz ayarlar bölümünden geliştirici seçenekleri açılıyor. Geliştirici seçeneklerini açıp usb hata ayıklamayı ve sahte konumlara izin ver i açıyoruz. Ayarlar>güvenlikten bilinmeyen kaynaklarda yüklemeyi de aktif hale getiriyoruz. Bilgisayardan slimkat romu indiriyoruz. Ardından gaps dosyası indiriyoruz. . SD karta kopyalayıp Telefonu CWM modda açıyoruz. Sırasıyla factory reset, wipe cache, wipe dalvik yapıyoruz. Slimkat romunu ( yüklüyoruz.Telefonu yeniden başlatıyoruz. Dil ayarlarını yaptıktan sonra tekrar cwm modda başlatıp vipe cache ve vipe dalvik yapıp telefonu yeniden başlatıyoruz kurulum bitiyor...

ZALAZULA

ZALAZULA

Üye
Arkadaşlar merhaba, almanya romu üzerine carbon12 4.4.2 kullanıyorum herseyden cok memnunum performans skintisi yaşamıyorum. Ama bir sorunum var oda Youtube'un 1 temmuz güncellemesi sonrasi videolarin hata vermesi. Yükleme sırasında sorun oluştu tekrar denemek için dokunun gibi bişey diyor. Son güncellemeyi kaldırdığımda ise düzeliyor videolar açılıyor. 2 adet ayni telefonumdada ayni problem mevcut. Benim ile ayni romlara sahip olan arkadaşlarda kontrol etsinler. Bu problemin güncel sürümde kesin bir çözümü bulabilirmiyiz acaba? Görüşlerinizi bekliyorum. Herkese iyi çalışmalar.

gonuldostu82

gonuldostu82

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar merhaba, almanya romu üzerine carbon12 4.4.2 kullanıyorum herseyden cok memnunum performans skintisi yaşamıyorum. Ama bir sorunum var oda Youtube'un 1 temmuz güncellemesi sonrasi videolarin hata vermesi. Yükleme sırasında sorun oluştu tekrar denemek için dokunun gibi bişey diyor. Son güncellemeyi kaldırdığımda ise düzeliyor videolar açılıyor. 2 adet ayni telefonumdada ayni problem mevcut. Benim ile ayni romlara sahip olan arkadaşlarda kontrol etsinler. Bu problemin güncel sürümde kesin bir çözümü bulabilirmiyiz acaba? Görüşlerinizi bekliyorum. Herkese iyi çalışmalar.

hocam yedeklerinizi alın direk slimkat4.4.4 e geçin bende carbon rom kullanıyordum bir çok sorun mevcut o romda ayrıca ekran gelen aramalarda uyanma sorunu da vardı ben slimkata geçtim hiç sorun yok neyse ben her şeyi sıfırlamanızı önce cm11 in final sürümünü kurmanızı üstüne de slimkatı kurmanızı tavsiye ederim
Galaxy S Advance i9070 - i9070 advance 4.4.4 SlimKat - MaxiCep

alperen 8181

Üye
Hocam twrp.yüklü bende cmw nin yapacagi isi twrp yapamaz mi yoksa cwm ye mi geceyim

alperen 8181

Üye
Son düzenleme:

hgaziyilmaz

Üye
şimdi baktım da gönüldostu daha temiz bir kurulum yaptırıyor. ben şimdilik kullanıyorum da bir daha kurmak zorunda kalırsam gönüldosu'nun yaptığı gibi yapacağım. O başlığı nasıl kaçırmışım...

alperen 8181

Üye
tamam o zaman ben gönül dostunun kurulumunu yapıyorum ama root atmadan yapsam olur mu ?

gonuldostu82

gonuldostu82

Üye
    Konu Sahibi
şimdi baktım da gönüldostu daha temiz bir kurulum yaptırıyor. ben şimdilik kullanıyorum da bir daha kurmak zorunda kalırsam gönüldosu'nun yaptığı gibi yapacağım. O başlığı nasıl kaçırmışım...
1. sayfada belirtmiştim hangi romu kullandığımı ne yapalım site samsung android romlar bölümünde açılmasını istiyor bu tip konuları ama tavsiye ederim çok güzel bir rom
tamam o zaman ben gönül dostunun kurulumunu yapıyorum ama root atmadan yapsam olur mu ?
olur yalnız çok iyi oku denilenleri geliştirici seçenekler aktif olsun hepsi yazıyor orada hiç bir satırı atlama sorun olursa konuya yaz buraya yazma!

Üst Alt