Öneri Nokia Lumia 625 - 128Gb Hafıza Kart Testi (Video eklendi)

Sponsorlu Bağlantılar

BLasTeaR

BLasTeaR

Üye
    Konu Sahibi
Nokia Lumia 625 - 128Gb Hafıza Kart Testi (Video eklendi)
Merhaba arkadaşlar.

AliExpress'ten, 5 Aralık'ta sipariş verdiğim 3 üründen 2'si sonunda elime ulaştı. (diğeri bugün elimde olur sanırım)
Siparişlerden biri de
SanDisk Ultra 128Gb Class 10'luk hafıza kartımı da sonunda test ettim. :cool
Aslında işin doğrusunu söylemek gerekirse neden ve niçin aldım ben de bilmiyorum :D
İstediğim birkaç ürünü sipariş ederken onu da alayım dedim bulunsun köşede her ne kadar 16Gb'lık olmuş olsa da :gul:

• Öncelikle şunu söylemeliyim ki, Nokia Lumia 625'te destekleme/desteklememe gibi herhangi bir sıkıntı olmadı, çok rahat destekliyor ve bir gram da kasma olmadı.
  • Veri Okuma/Aktarım hızı inanılmaz derece hızlı okuyor. (dosya aktarımı yaparak test ettim)
  • CrystalDiskMark ile birkaç test yaptım ama ne kadar doğru hiç bilmiyorum :dry::allalla:
Not: Bu arada test bitmeden ss almışım şimdi şimdi fark ettim :D

Görseller:

128 Gb Tam Dolum Testi:

Bu arada, bir arkadaş (ilgili konuyu bi türlü bulamadım) yurtdışından alışveriş olayı da durumu izah ettim ama dolandırıcılık gibi durumlar söz konusu olduğu için dikkat etmemi söylemişti (kendisini dolandırılmışlardı da :ehe) gerçi ben önce referanslara dikkat ederim.

İpinUcu: Yurtdışından alışveriş yaparken Referanslara, satıcının Elmas ve değerlendirme kısmına dikkat etmek çok önemlidir.(Bilmeyen arkadaşlarımız için)

Örn:

Video:

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Eveett, düşüncelerinizi alayım :alkis

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: zbahadir ve Esendağlı

serinaga

serinaga

Üye
Çok iyi, fiyat olarak kaça aldınız ? Makul bir fiyat ise bende almayı düşünüyorum. Hatta sizden ricam aldığınız linki özelden gönderebilir misiniz acaba ...

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Peki gerçek sığasını kontrol ettiniz mi?
Çin kaynaklı bazı ürünlerde sahtekarlık olabiliyor.
Yani örneğin aldığınız 32GB'lık bir hafıza kartı yada flash disk bilgisayara veya telefona taktığınızda 32GB gösteriyor ama aslında 8GB veri atabiliyorsunuz.

Gerçek 128GB olup olmadığını test ettiniz mi?

SanDisk'i bilmem ama bir ara Toshiba marka diye bizim yurtiçinde de sahte ürünler satıyorlardı millete.

Bu arada telefona 128GB hafıza kartı takmışsınız ama bu durum ara ara donmalara sebebiyet verebilir.

• Beğen
Tepkiler: BLasTeaR
serinaga

serinaga

Üye
Yani örneğin aldığınız 32GB'lık bir hafıza kartı yada flash disk bilgisayara veya telefona taktığınızda 32GB gösteriyor ama aslında 8GB veri atabiliyorsunuz.

SanDisk'i bilmem ama bir ara Toshiba marka diye bizim yurtiçinde de sahte ürünler satıyorlardı millete.

Bu arada telefona 128GB hafıza kartı takmışsınız ama bu durum ara ara donmalara sebebiyet verebilir.

Bak bu hiç aklıma gelmemişti :hmmm, bir PC'de içerisine dosyalarla doldurup test etmek lazım, biraz uzun sürer ama :bilmm

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Bak bu hiç aklıma gelmemişti :hmmm, bir PC'de içerisine dosyalarla doldurup test etmek lazım, biraz uzun sürer ama :bilmm

Öyle de olur ama o kadar uğraşmaya gerek yok.
Bununla ilgili tester uygulamaları var.
Google'da Flash Drive Tester deyince pek çok uygulama çıkacaktır.

serinaga

serinaga

Üye
Öyle de olur ama o kadar uğraşmaya gerek yok.
Bununla ilgili tester uygulamaları var.
Google'da Flash Drive Tester deyince pek çok uygulama çıkacaktır.

Adamlar o uygulamaları da aldatmışlardır belki, en güzeli yükle bakalım yükleniyor mu ? Sonrada başka bir PC'de aç çalıştır bakalım uygulamaları, en güvendiğin yol bildiğin yoldur, Çinli Bunlar herşeyi yaparlar vallahi :haha: ...

BLasTeaR

BLasTeaR

Üye
    Konu Sahibi
Çok iyi, fiyat olarak kaça aldınız ? Makul bir fiyat ise bende almayı düşünüyorum. Hatta sizden ricam aldığınız linki özelden gönderebilir misiniz acaba ...

Türkiye fiyatına göre hatta yurtdışındaki normal satış fiyatından bile daha uyguna aldım. Ve hatta bedavaya* :D
Lâkin ben sipariş verdikten sonra tedarikçinin mağazasını (site üzerindeki) 'Şüpheli Sipariş' nedeniyle askıya aldılar (donduruldu) ve birkaç mail gönderdiler; Yaşadığınız durumdan dolayı özür dileriz, Gecikme zamanını kurtarmak için 3 iş günü içinde size ödeme yapılacaktır, iletişim bilgileri, anlayış ve işbirliği son derece önemlidir vs vs.

*Böyle bir durum söz konusu olunca da ödemeyi geri yaptılar, ürün de dün elime geldi Bedavaya :gul:
Ama yolladıkları mailde; ürün gelirse ödeme yapmamda rica ediyor -ki ben de dürüstlük ve insanlık namına ödemeyi yapacağımı söyledim. :blush:
Bu arada, ürün: 16,80 $ (38~40:tl:) (Bir de Türkiye'deki satış fiyatı ise 300~360:tl: arası değişiyor)

Dün 2 Pc için dosya aktarımı gerekiyordu, 11 Gb'lık dosya aktarırken baktım kalan alana doğruydu.
Emin olmak için de şu an sürücü testi yapıyorum, biraz uzun sürecek ama :zzz:

Bugün kartı tam kullanıma alacağım,7 günlük testten sonra burada -/+ yönlerini bildiririm.
128 Gb'lık kart almak da ayrı bi sıkıntı/dert ya :D

Bu arada, yorumlarınız ve ilginiz için de Teşekkür Ediyorum . . :tebessüm:

• Beğen
Tepkiler: serinaga

MaxipmaN

Üye
sandiskin ambalajı daha renkli daha orjinal durur,garbime gitti

BLasTeaR

BLasTeaR

Üye
    Konu Sahibi
sandiskin ambalajı daha renkli daha orjinal durur,garbime gitti

Nedense N11 ve Gittigidiyor'da da aynı, illa kusur bulmak için çabalamayın.
Sanki kutusunu çerçevelicez ya, o ambalajla dün ben ısındım ki :D

BLasTeaR

BLasTeaR

Üye
    Konu Sahibi
belki bunlar da çakmadır :D

Sen orjinal kutusunu gördün mü bakim? ha bire çamur atıp duruyorsun :D
Bak burada sana katılıyorum, kendi memleketimizdekiler ürünler çakmadır, güven olmaz ama yurtdışındaki ürünler orjnaldir.
Dikkat ederseniz bizim Ülkemiz kadar uyanık Ülke yoktur şu Dünya'da. bildiğimiz kadar çakma/çin malı vb'den geçilmiyor. :gul:

• Beğen
Tepkiler: MaxipmaN
bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Bak burada sana katılıyorum, kendi memleketimizdekiler ürünler çakmadır, güven olmaz ama yurtdışındaki ürünler orjnaldir.
Dikkat ederseniz bizim Ülkemiz kadar uyanık Ülke yoktur şu Dünya'da. bildiğimiz kadar çakma/çin malı vb'den geçilmiyor. :gul:

Test sonucu?

BLasTeaR

BLasTeaR

Üye
    Konu Sahibi

Ya abi çok uzun sürüyor 1.5 saat geçmesine rağmen kalan 7~7,5 saat diyordu bende iş yerinde olduğum için iptal ettim.
Evdeki oyun canavarımla hızlıca yapar koyarım ss'yi artık. :gul:

MaxipmaN

Üye
tamam tamam yaw :D hayırlı olsun iyi günler de kullan diyelim :) videodan geçilmez artık telefon

• Beğen
Tepkiler: BLasTeaR
ponçikEnişte

ponçikEnişte

Üye
la benim evdeki PCde sistemin ve uygulamaların yüklü olduğu 128gb SSD var, adam telefona 128 almış :zong: aynen video depolanır en iyi :)

• Beğen
Tepkiler: BLasTeaR ve MaxipmaN
BLasTeaR

BLasTeaR

Üye
    Konu Sahibi
tamam tamam yaw :D hayırlı olsun iyi günler de kullan diyelim :) videodan geçilmez artık telefon

Sağlasın Kardeşim, video ile pek işim olmaz. Genelde Mobil için uygulama / Pc için program setupları ve en çok yoğunlukta Müziğe veriyorum (sadece Enya ablamın 84'ten bu yana çıkardığı albümleri 4 GB toplamda Müzikler 7 Gb) :) (hastasıyım kendisine de) :blush:

la benim evdeki PCde sistemin ve uygulamaların yüklü olduğu 128gb SSD var, adam telefona 128 almış :zong: aynen video depolanır en iyi :)

:D az ama idare eder ya :pro:

* Dur Gsm kısmına + diye ekleyeyim (h)

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: ceza87
serinaga

serinaga

Üye
Ya abi çok uzun sürüyor 1.5 saat geçmesine rağmen kalan 7~7,5 saat diyordu bende iş yerinde olduğum için iptal ettim.
Evdeki oyun canavarımla hızlıca yapar koyarım ss'yi artık. :gul:

Akşama hemen araştırmaya başlıyorum, vallahi bu fiyata 32 GB. vermiyorlar, sonuçlarını bekliyorum, hemen sipariş vereceğim ...

OnurYurdakul

OnurYurdakul

Üye
Abi 128 mb nedir ya istesem bile dolduramam :)

Üst Alt