Lumialar Neden Piyasada Yok / Türkiye'deki Durum

Sponsorlu Bağlantılar

luckysleven

luckysleven

Üye
Koptunmu.burası wp bolumu ama.koptuğuna eminmisin:)

Ya sorma forumdan kopamadim haha : ) ya android forumlarina gidiyorum cok bayik .. ici gecmis telefonlara rom atip birbirlerine birseyler diyorlar hahha
Ama simdi androidci oldum ya kendimi muhalefet gibi hissettim : )

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi ve Esendağlı

oznkrts

oznkrts

Üye
Ben tam okuyamadı. Eylem varsa gelirim
Bu arada ben resmi yollarla aldım cihazı

• Beğen
Tepkiler: BLasTeaR ve Aybin.Kilic
StartTheGame

StartTheGame

Üye
Lanet 920 yi satarsam Xperia Z2 alıcam satana kadar z4 çıkarsa Z3 alırım , Sony bile telefonda Türkiye ye önem veriyor gerçi sony her yerde eziyor Microsoft u pc dışında Telefonda eziyor konsolda eziyor oyun yapımında eziyor grafikde eziyor tv yapımında eziyor resmi site olarak bile eziyor siz duşunun , vede Türkiye ye en çok önem veren buyuk firmalardan biri Sony diğeri de HTC

• Beğen
Tepkiler: oktaygezgin
oznkrts

oznkrts

Üye
Lanet 920 yi satarsam Xperia Z2 alıcam satana kadar z4 çıkarsa Z3 alırım , Sony bile telefonda Türkiye ye önem veriyor gerçi sony her yerde eziyor Microsoft u pc dışında Telefonda eziyor konsolda eziyor oyun yapımında eziyor grafikde eziyor tv yapımında eziyor resmi site olarak bile eziyor siz duşunun , vede Türkiye ye en çok önem veren buyuk firmalardan biri Sony diğeri de HTC
Alınmayın ama bunların bi Gerçeklik Payı yok

StartTheGame

StartTheGame

Üye
Emin misin ? Neye dayanarak soyluyorsun bunu cidden Nokia Çare Ankarayı aradım 400 tl para dediler ekran çatlağı için dokunmatikte sorun olmadığı halde sanki bana iPhone ekranı paneli değiştiriyor arkadaş vede Ekran garanti dışı kalırmış oldu canım başka ? Sony nin Türkiye yi desteklediği konulardan en önemlisi konsol bknz konsolda Xbox da çoğu şeyler hala turkçe değilken ps4 Türkçe ? Xbox da hala garanti sıkıntısı yaşanırken sonyde yok ? Ve de Sony çıkardığı tüm oyunlara Turkçe,dil desteğiyle çıkarıyor çıkarmasada pkg ile veriyor zaten o desteği yada guncellemeyle telefon içinde öyle zaten ama ms? Önem vermiyor arkadaşım bu dediklerim gerçek site stabilitesi ve grafik ve piksel kalitesini karşılaştır bakalım kim daha ustun geliyor ?
Vede sony nin yetkili servisi Ankara da ms den fazla :) Kvk genpa desteği yok bi kere ms de ne halt yiyebiliyor ki teleservice telefonun ki yerini yapıyor diğerini bozuyor 2 kat fazla para alıyor bu mudur yani onem
Ankarada 3-4 tane yetkili servis var ve ben daha ekrana tam oturan ekran jelatini görmedim hepsi sorunlu , kılıf desen öyle , garanti desen öyle anlayın artık açın gozunuzu
Ben bu telefonu buyuk bi hevesle aldım 920 yi ha gelişti ha gelişecek ha geldi ha gelecek diye diye 1,5 sene geçti bi gıdım ilerleme var mı ? Yok aksine gerileme var diyoduk bildirim çubuğu gelsin geldi e peki müzik oldu resim oldu smart cam bitik zaten Lumia Camerayı guncelledilwe noldu ? Eskiden saniye geçmeden açılırken şimdi saniye sayıyorum 5 saniyede açılıyor whatsapp Facebook ona keza yapmayın artık savunulacak yeri kalmadı şu lanet sistemin
Bana diceksin sende şimdi değiştir o zaman diye parasını versinler seve seve , ben zengin değilim Allaha şükür fakirde değilim ama parayıda yolda bulmadım 1500 para saydım z2 alırdım o parayla o zaman ? Ama bilemedik gelişir dedik iyice b*k ettiler açılcası

oznkrts

oznkrts

Üye
Emin misin ? Neye dayanarak soyluyorsun bunu cidden Nokia Çare Ankarayı aradım 400 tl para dediler ekran çatlağı için dokunmatikte sorun olmadığı halde sanki bana iPhone ekranı paneli değiştiriyor arkadaş vede Ekran garanti dışı kalırmış oldu canım başka ? Sony nin Türkiye yi desteklediği konulardan en önemlisi konsol bknz konsolda Xbox da çoğu şeyler hala turkçe değilken ps4 Türkçe ? Xbox da hala garanti sıkıntısı yaşanırken sonyde yok ? Ve de Sony çıkardığı tüm oyunlara Turkçe,dil desteğiyle çıkarıyor çıkarmasada pkg ile veriyor zaten o desteği yada guncellemeyle telefon içinde öyle zaten ama ms? Önem vermiyor arkadaşım bu dediklerim gerçek site stabilitesi ve grafik ve piksel kalitesini karşılaştır bakalım kim daha ustun geliyor ?
Vede sony nin yetkili servisi Ankara da ms den fazla :) Kvk genpa desteği yok bi kere ms de ne halt yiyebiliyor ki teleservice telefonun ki yerini yapıyor diğerini bozuyor 2 kat fazla para alıyor bu mudur yani onem
Ankarada 3-4 tane yetkili servis var ve ben daha ekrana tam oturan ekran jelatini görmedim hepsi sorunlu , kılıf desen öyle , garanti desen öyle anlayın artık açın gozunuzu
Ben bu telefonu buyuk bi hevesle aldım 920 yi ha gelişti ha gelişecek ha geldi ha gelecek diye diye 1,5 sene geçti bi gıdım ilerleme var mı ? Yok aksine gerileme var diyoduk bildirim çubuğu gelsin geldi e peki müzik oldu resim oldu smart cam bitik zaten Lumia Camerayı guncelledilwe noldu ? Eskiden saniye geçmeden açılırken şimdi saniye sayıyorum 5 saniyede açılıyor whatsapp Facebook ona keza yapmayın artık savunulacak yeri kalmadı şu lanet sistemin
Bana diceksin sende şimdi değiştir o zaman diye parasını versinler seve seve , ben zengin değilim Allaha şükür fakirde değilim ama parayıda yolda bulmadım 1500 para saydım z2 alırdım o parayla o zaman ? Ama bilemedik gelişir dedik iyice b*k ettiler açılcası

Bi kere Sony'nin servisi knk degil teleservisdir bunu unutmayın Türkçe dil olayına girmek istemiyorum bi oyunda ne kadar zor bir ingilizceyle karşılaşacaksanız aksesuar desteğinde jelatin ekranın bombeli olmasından dolayı olmıyor sony gibi pimapen camı koymadığı için ki sonydede aksesuar sıkıntılı apple veya samsung deseniz anlarım aksesuar destekleri iyidir telefondanda memnun değilseniz satar değiştirirsiniz 2 sene kullanmışsınız para iadesi istiyorsunuz

StartTheGame

StartTheGame

Üye
Arkadaşım ben kvk demedim ki orda teleservice ms bolumunun ilgilenmediğini vurguladım , vede ben pişman olacağımı bilmedim ki ? Geliştireceğiz diye söz verdiler tartışmayalım lütfen bilmiyorsan mağazayı bu sene güya android le eşitleyeceklerdi sozlerinde noldu fos çıktı :)

oznkrts

oznkrts

Üye
Arkadaşım ben kvk demedim ki orda teleservice ms bolumunun ilgilenmediğini vurguladım , vede ben pişman olacağımı bilmedim ki ? Geliştireceğiz diye söz verdiler tartışmayalım lütfen bilmiyorsan mağazayı bu sene güya android le eşitleyeceklerdi sozlerinde noldu fos çıktı :)
Ne alakası var yahu bende aynı mağazayı kullanıyorum bence şu an gayet yeterli servis konusundada şikayetvar.com a bakarsanız orda teleservisdir Nokia'ya farklı sonye farklı bi muamele yapmadığını görürsünüz sonra sen en azından Güncelleme alıyorsun wp10 da alırsın 920 Döneminde s3 vardı bak yalan oldu sen en azından bende bi 920 var diyorsun :D bu arada amacım Tartışmak degil sonyde kullandım ms den bi üstün yanını göremedim abartılmasına karşıyım

StartTheGame

StartTheGame

Üye
Arkadaşım bak :D ya anlamıyorsun beni yada dalga geçiyorsun bana mağza yetersiz geliyor Nitro Nation benzeri bi kaliteli Perfect Shift var oda bi upradge yapıyosun 1-2 saat , drag Racing 4x4 androiddekiyle aynı mı kalite vs vs ? Değil.. Clash of Clans ? Yok ? Retrica ? Yok ? Whatsapp gönderilen ses kayıtlarını bile dosyalarıma ekleyemiyorum nerde eşit mağaza sen geçiştiriyorsun sadece sorunları
Abartmadım ben sony yi olanları yazdım ms nin yok mu iyi yanı ? Var dediğin gibi wp10 gelecek mesela ama sorun guncelleme değil her guncellemeyle 2 adım geri 1 adım ileri gitmek

ferit.61

ferit.61

Üye
Lumia telefonlar veya WP 8 / 8.1 / 10 vs vs... için...

Yapılması gereken neydi biliyor musunuz ?

Sadece Microsoft çalışanları kullanacaktı bu cihazları en az 5 yıl. Onda sonra sistem / donanım oturdu mu herşeyi ile, o zaman piyasaya çıkaracaklardı.

Son kullanıcıyı da böyle geliştirici/kobay/ saf yerine koymayacaklardı.

Diğer sistemler ilk çıktğında nasıldı diye biri yazmasın, yıl olmuş 2015...

Saygılarımla...

Emre

Üye
Lumia telefonlar veya WP 8 / 8.1 / 10 vs vs... için...

Yapılması gereken neydi biliyor musunuz ?

Sadece Microsoft çalışanları kullanacaktı bu cihazları en az 5 yıl. Onda sonra sistem / donanım oturdu mu herşeyi ile, o zaman piyasaya çıkaracaklardı.

Son kullanıcıyı da böyle geliştirici/kobay/ saf yerine koymayacaklardı.

Diğer sistemler ilk çıktğında nasıldı diye biri yazmasın, yıl olmuş 2015...

Saygılarımla...
5 Seneye kadar torunun Olur :kop:

ferit.61

ferit.61

Üye
:icelim:

Katılıyorum arkadaşlar, torun bile olur o zamana kadar ama WP den birşey olmaz işte. Mevzuu orada... :ehe

merlin19

merlin19

Üye
    Konu Sahibi
Hayır halen Market ve işletim sistemine takıyorsunuz arkadaşlar burada tartışmanın bir manası yok hala kafanız aynı soruyorum android kaç yıllık..? 10 İos ?? 10 Peki ya Wp ?? ilk Wp çıkalı 4 yıl ya oldu ya olmadı hadi sende 5 yıl şimdi Android ne zaman gerçek android oldu?? Android 3 ten sonra peki kaçınız ilk androidleri gördü kullandı? V3 e kadar kaç güncelleme kaç ara sürüm yedi?? ios ?? kaç ara sürüm kaç güncelleme yedi?? ee Windows Phone kaç ara sürüm ve versiyon yedi?? hayır boş konuşuyorsunuz sizin android dediğiniz sistem 10 güncellemede bu hale geldi ama sizin kötülediğiniz wp androidin 10 sürümde verdiğini 4 sürümde bize sundu şimdi kalite nerede??? bizim en kötü Lumialar windows phone 10 alacak sizin daha 1 yıllık androidler android 5 alamıyor neden acaba?? hayır efendim daha işletim sistemlerinin ne olduğunu bilmeyenler geliyor yorum yapıyor biraz mantıklı olun wp çıktı çıkalı kullanıyorum inanın bana adamlar zaten Lumia 900 ile bile wp öyle bir sundu ki sorunsuz yüzde 80 performans ile çalıştı sizin android 10 yıllık ama nedense 8 çekirdek 3 gb ramlar dahi yetersiz kalıyor burada yersiz konuşmalara gerek yok siz android seviyorsunuz diye bizler kasılan şişen bir işletim sistemine bile bile geçecek değiliz burada çoğu kişi iosta kullandı androidte ve farkını çok iyi biliyorlar Microsoft yazılım devi olduğunu ve kalitesini androidlerin 10 yılda yaptığı işi 5 yılda yaparak zaten kanıtladı o yüzden boşuna konu kalabalığı yapmayalım amacımız belli neden bu konuyu açtığımızda belli..

• Beğen
Tepkiler: BLasTeaR, nigzes1907, wpfurkan ve 1 kişi daha
wpfurkan

wpfurkan

Üye
Hayır halen Market ve işletim sistemine takıyorsunuz arkadaşlar burada tartışmanın bir manası yok hala kafanız aynı soruyorum android kaç yıllık..? 10 İos ?? 10 Peki ya Wp ?? ilk Wp çıkalı 4 yıl ya oldu ya olmadı hadi sende 5 yıl şimdi Android ne zaman gerçek android oldu?? Android 3 ten sonra peki kaçınız ilk androidleri gördü kullandı? V3 e kadar kaç güncelleme kaç ara sürüm yedi?? ios ?? kaç ara sürüm kaç güncelleme yedi?? ee Windows Phone kaç ara sürüm ve versiyon yedi?? hayır boş konuşuyorsunuz sizin android dediğiniz sistem 10 güncellemede bu hale geldi ama sizin kötülediğiniz wp androidin 10 sürümde verdiğini 4 sürümde bize sundu şimdi kalite nerede??? bizim en kötü Lumialar windows phone 10 alacak sizin daha 1 yıllık androidler android 5 alamıyor neden acaba?? hayır efendim daha işletim sistemlerinin ne olduğunu bilmeyenler geliyor yorum yapıyor biraz mantıklı olun wp çıktı çıkalı kullanıyorum inanın bana adamlar zaten Lumia 900 ile bile wp öyle bir sundu ki sorunsuz yüzde 80 performans ile çalıştı sizin android 10 yıllık ama nedense 8 çekirdek 3 gb ramlar dahi yetersiz kalıyor burada yersiz konuşmalara gerek yok siz android seviyorsunuz diye bizler kasılan şişen bir işletim sistemine bile bile geçecek değiliz burada çoğu kişi iosta kullandı androidte ve farkını çok iyi biliyorlar Microsoft yazılım devi olduğunu ve kalitesini androidlerin 10 yılda yaptığı işi 5 yılda yaparak zaten kanıtladı o yüzden boşuna konu kalabalığı yapmayalım amacımız belli neden bu konuyu açtığımızda belli..
Aynen katılıyorum. Ama lakin Microsoft'un kendi suçu. Adamların 7 senelik sistemleri vardı. 0'dan başlayarak bence hiç iyi etmediler. Ama neyse konu o değil. Adamlar 3 sene sonra 4.0' dan 5'e geçmiş ms'nin 1 senede 8'den 10'a geçmesine laf ediyorlar.

• Beğen
Tepkiler: BLasTeaR ve merlin19
merlin19

merlin19

Üye
    Konu Sahibi
Aynen katılıyorum. Ama lakin Microsoft'un kendi suçu. Adamların 7 senelik sistemleri vardı. 0'dan başlayarak bence hiç iyi etmediler. Ama neyse konu o değil. Adamlar 3 sene sonra 4.0' dan 5'e geçmiş ms'nin 1 senede 8'den 10'a geçmesine laf ediyorlar.
Adamların 7 senelik işletim sistemi vardı hatta ilk gerçek Mobil işletim sistemi diyelim neden değişti?? Windows Mobile 6 ya kadar zaten Microsoftun mobil işletim sistemi vardı ancak bu sürümler Windows Vista ve üzeri sürümler çıkınca yazılım geliştiriciler sorunlarla karşılaştı bunun nedenide Kernel sorunu idi yani Windows Xp yada Windows Me gibi sisemlerde Kodlanan Windows Mobile yazılımları Mobil işletim sisteminde sorunsuz çalışıyordu ancak Windows vista windows 7 gibi işletim sistemlerinde yazılan kodlamalar sorun teşkil ediyordu bunun nedeni Windows Vista ile gelen Köklü kernel değişimi idi Yazılımcılar bilirler ki Bir işletim sisteminin ana Kökü Kerneldir Kerneli değiştirmek demek yazılımı Komple yazmaktan daha zor ve sorunlu iş demek adamlar bununla uğraşmak yerine 2 yıllık çalışma ile Windows Phone 7 yazdı sıfırdan ve sorunsuz ilk cihazda Nokia Lumia 900 ve 800 oldu sonra bu cihazlar satışa sunuldu tabiki iyi reklam ve diğer rakiplere göre reklam yapılmadı ancak sadece 8 ara sürümde şimdi kullandığımız Windows Phone 8 geldi ve sadece 3 ana güncelleme ile Windows phone 8.1 ve üzeri şekillendi yani Bu aslında çok büyük başarı bakın Google ram ve Cpu sorununu dalwik ten vaz geçerek yapmayı planladı ama yapamadı neden işin içine kernel girdiğinde bu ister Linux olsun ister ios ister windows köklü sorunları getirir o yüzden ya sıfırdan kerneli yazarsın ona göre gidersin yada yıllarca sorunlarla uğraşmaya devam edersin işletim sistemi konusunda Microsoftun başarısı zaten ortada ve Microsoftun diğerlerinden Apple dahil farkı şu değişik Donanım ve Cihazlara her şekilde optimize ve stabilize olanakları yani İşletim sisteminin donanım ile uyumu demek performans demek önemli olan budur bilgisayarlarda aslında bu mantıkla çalışırlar yani elinizde bir AMD 4 çekirdek vardır diğer elinizde İntell 7 işlemci vardır ancak Güç ve performans konusunda duyduklarınızın aksine i7 aslında çokta güçlü bir yapı değildir bunu anlamak için doğru parçalarla AMD işlemciyi birleştirmek gerekir İntell zoru gördüğünde kendini kasar ya ram ı yakar ya ekran kartını yada işlemciyi ama AMD öyle değildir AMD Oyun oldun yüksek performans olsun tık demez yani mantık şu doğru donanım ve işletim sistemi ile 100 kiloyu taşımak var birde zorlana zorlana 100 kiloyu taşımak var mantıklı olunuz herşey market demek değildir bugün kötülenen Windows Phone daha öncede dediğim gibi 5 yıl içinde Tek olacak Bilgisayarlarda olduğu gibi düzen olacak 1. Windows 2. Mac Os 3. Linux Mobil pazarda tamam Şimdilik android olabilir ancak Karşısında Jolla var Ubuntu Os var Firefox Os var Ama en güçlüsü tartışmasız Nokianın işten çıkarttığı Meego geliştirici ekibin kurduğu Sailfish Os yani Jolla olacak gerçek yüzde yüz Linux kullandığını sananlar bence android kullanmasın bence Ubuntuyu görseler yada Sailfish os u derlerki android hamallıkmış derler zaten Sailfish osun en büyük özelliği direk android marketi kullanacak olması videoları var araştırın neyse konuyu sapıtmayalım anlamak istemeyenler zaten okumadan şak yorum yapıyorlar.

• Beğen
Tepkiler: BLasTeaR, emre207, ferit.61 ve 2 diğerleri
wpfurkan

wpfurkan

Üye
Kernel wp8 ile değişmedimi. Wp7 yanılmıyorsam Wm6.5 ile ayni kerneldi. Sadece sorunlar giderilmiş bir şekilde ve wp8deki asıl değişikliğin hazırlığı yapılmıştı.
Benim bildiğim böyledir ama yanlış olabilir.
Konuyu sapıtmamak için senin dediğin gibi linux, android ve jolla konusuna girmeyeceğim. :)

lazye

lazye

Üye
Windows ve kernel hea :)

Üst Alt