Lumialar Neden Piyasada Yok / Türkiye'deki Durum

Sponsorlu Bağlantılar

merlin19

merlin19

Üye
    Konu Sahibi
Lumialar Neden Piyasada Yok / Türkiye'deki Durum
Evet Dostlar Bu Konuyu Açma ihtiyacı Duydum inşallah Yararlı olur ve Sabitlenir herkeste Katkıda Bulunur.
Öncelikle Nokia Namı Diğer Microsoft Lumia yada Mobile her neyse işte Adını Siz koyun.
Konu şu İstediğiniz Cihazı Bulamamak..
Çoğunuz Bu Sorunu Özellikle Nokianın Microsoft'a 5 Yıllık cihaz İsmi + 10 Yıllık Patent Kullanım hakkını verdiğinden beri ( Kimse Nokia satıldı sattılar gibi şeylerle gelmesin Nokia satılmadı bu bir Marka yaratma anlaşması idi ) Bu olay olduktan Sonra çoğunuz fark etmişsinizdir Önce kvk ve genpa ile yollar ayrıldı özellikle teknik servis konusunda kvk yı kaybettik sonra Teleservice denen sağlam cihazları bozan bir zihniyete kucak açtık ve Özellikle Türkiyede cihaz bulamama sıkıntısı yaşadık evet yanlış duymuyorsunuz Resmi Distribütör'ün Ülkeye getirdiği Cihaz yok denecek kadar az ( kimsede bunun aksini idda etmesin ) piyasada Satılan çoğu özellikle Teknosa , Mediamarkt , Kliksa , istanbul bilişim , Hızlı al , hepsiburada gibi çoğu yer ve 3 Büyük operatörün sattığı ürünler bakın arkadaşlar çoğu Paralel İthalat yani Distribütör'ün ülkeye soktuğu değil bazı uyanık firmaların getirdiği cihazlar Örnek bir Lumia 930 almaya kalktım ve 4 aydır hiç bir yerde bakın abartmıyorum hiçbir yerde Resmi Distribütör'ün getirdiği Lumia 930 yok Nokia ile iletişim kurdum Microsoft ile iletişim kurdum lakin aldığım cevap : Aradığınız cihaz Çoğu teknoloji mağzasında satılmakta onlardan temin ediniz bende dedimki bana yer söyleyin alayım cevap : sadece susmak.. yani Microsoft türkiye dahi bu cihazın nedere kimler tarafından satıldığından hiç haberleri yok neyse arkadaşlar demem o ki Lumia alırken 5 kere düşünün örnek Hepsiburadadan alınan 100 Lumia 930 cihazın yaklaşık 80 adetinin 1 ay içinde servislere tamire yollandığı gerçekleri.. gibi şimdi ben bugün bir değerli abimizle görüşme yaptım bu abimiz İphone , Samsung ve çoğu büyük firmadan direk cihaz temin eden biri ve şu yukarıda adlarını verdiğim hepsiburada dahil çoğu online siteye ürün getiren biri adam gözümün önünde bugün hepsiburada genel müdürü ile sırf benim lumia 930 istediğimi ama bulamadığımı anlattı seste dışarda duyuyorum dediki o cihaz resmi yollarla ülkede yok Çoğu paralel ithalat bunun sebebi ise şuymuş Microsoft kısıtlı üretim yapmış ve Kos koca Türkiyeye yani Microsoft Türkiye Distribütör'üne Ayda 5 - 10 cihaz yolluyorlarmış o gelen cihazlarda 1 sana bir bana bir diğerine hop bitiyormuş bunu fırsat bilen uyanık bazı firmalarda kendi imkanları ile bu cihazları piyasaya sürüyorlarmış..

yani lumia 930 alacaktım ama artık almayacağım lumia 920 ye devam bu konulara dikkat edelim ayrıcak herkes farkındadır bir Apple dahi mağza açtı ülkeye ama ne hikmetse Yıllardır Oem pazarını elinde tutan türkiyede ve dünyada lider konumdaki bir Microsoft'un ülkemizde ürünlerini sattığı 1 tane mağzası yok varda biz mi bilmiyoruz bence artık sesimizi duyurma vakti geldi ve geçiyor bakınız bir iphone 6 çıkmadan 3 4 ay evvel bu cihazların kılıfları ekran koruyucuları v.s piyasaya girdi ama düşünün 3.5 yıllık bir lumia 920 cihaza bile doğru dürüst kılıf bulamıyoruz işte nokia veya microsoft bunlardan kaybediyor bize lazım olan şeyler :

1. Bolca Resmi Distribütör tarafından getirilen cihazların satışının yapıldığı Wp Mağzaları yada Ms Mağzaları yada Online olarak internetten alabileceğimiz bir kanal.

2. Satışa çıkan cihazlara ürün desteği adam gibi bir teknik servis hizmeti.

3. Aksesuar çeşitliliği herkesin bu konuda yakındığını gayet iyi biliyorum başlıca sorunlar bana göre bunlar.

Çoğunuz işletim sisteminin ve mağzanın gelişmediğinden yakına bilirsiniz ancak yaklaşık 10 yıllık bir android bana göre 3 versiyonda ve yaklaşık 15 ara sürümde android oldu ios yaklaşık 10 yıllık oda android gibi çok sürümle bu hale geldi ve çoğu özellik androidlerde v3 ten sonra verildi ama bakınız 3.5 yada 4 yıllık bir işletim sistemi olan Wp sadece 3 ana sürüm ve 4 - 5 ara sürümde onların 10 yılda yaptığını yaptı ve şu mağza ve oyun olayına takanlar arkadaşlar yazılım yazmak zor iş kafa işi şimdi neden Applenin masa üstü bilgisayarlarına kimse Oyun yapmıyor?? yapamadığı için mi?? cevap belli yaygın değil keza android marketin ne denli tehlike saçtığını kendileride çok iyi biliyor ama nedense toz konduramıyorlar.. zamanla herşey güzel olur Unutmayın Birlikten Kuvvet doğar eğer Microsofta birşeyler yaptıracaksak adres Burası Referans Bu site olsun ve baskı uygulayalım gerekirse istanbulda oturanlarla toplanıp MS Türkiye ofisine gidelim eylem yapalım sonuçta bir bu cihazlara gönül verdik helede nokia gibi bir efsaneye çoğumuz hala aşık..

Yönetici tarafından düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: csbaz, BLasTeaR, csH ve 6 diğerleri

luckysleven

luckysleven

Üye
Dostum bos bulundum direk yazinin sonunu okudum eylem falan demissin bende dusunuyorum eylem yapmayi 1 aydir satamadim 1320 yi..

Burdan ilgililere duyrulur satilik 1320 var hahhah her yere yazicam satilana kadar : )

• Beğen
Tepkiler: skynet
The SLayeR

The SLayeR

Üye
kardeşim işiniz mi yok altı üstü telefon ya sat başka bişe al olay bu kadar basit bence tabi ki bende eskiden nokia aşığıydım ama yane yok eylem yok cart curt bunlar bi tel için boş iş bence niye dert ediyorsunuz ki satın başka bişe alın ki zira ki bu işler hep böyle tel alıyorsun birkaç aya modası geçiyor kılıfları daha yaygın olmuyor güncelleme gelmiyor bunlar lumianın değil teknolojide lüks olmanın zorunluluk olduğunu sananların veya daima yeni diye telefona teşvik eden firmaların gerçekleri...

• Beğen
Tepkiler: sahte_suhte, suyunsesi, GianniInfantino ve 2 diğerleri
braayn

braayn

Üye
ilk defa bu kadar uzun bir yazıyı burada okudum arkadaşıma sonuna kadar katılıyorum.MS Türkiye ofisine kadar gitme fikride oldukça mantıklı organize olup gidilecekse bir arkadaşımla birlikte ben gelebilirim anlatacağım çok şey var yeterki bizi dinleyecek birileri olsun.

• Beğen
Tepkiler: BLasTeaR ve sahte_suhte
suyunsesi

suyunsesi

Üye
Arkadaşlar tamam bu sistemler bizim değil, sorumlularıda bizler değiliz. Bu bana hizmet vermezse ötekine giderim, öteki vermezse bir başkasına giderim demek kolay. Ama bazılarımız bu sistemi sevdi ve yeni telefonlarında da kullanmak istiyor (Bende dahil). Şimdi gidişata bakıyoruz, açıkça Türkiyede bazı tembel ve işini yapmayan insanlar yüzünden bu sistem geri kalacak, doğru dürüst bulunamayacak, satılmayacak ve satılabilenlere de adam gibi hizmet verilmeyecek gibi görünüyor. İşte bu durumda bizlerin istekleri, hakları hiçe sayılmış oluyor. Şimdi kalkıpta arkadaşlarımıza "Git başka sistem al" dediğimizde İşini yapmayan bu insanlara ve çalışanlara saçmalıklarında devam etme şansı tanımış oluyoruz.
Bence arkadaşın isyan etmesi ve eylem yapmak istemesi haklı bir davranıştır.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: ceza87
maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
Distribütörlere ya da mağaza sorumlularına kızmanın bir anlamı yok. Bu insanların ne suçu var? Sonuçta bu insanlar para kazanmak için bu işi yapıyorlar. Mağaza görevlileri biz en iyi teknolojiyi kullanalım en iyi fotoğrafları çekelim diye sabahtan akşama stand başında durmuyorlar. Satış yapacaklar para kazanıp hayatlarını devam ettirecekler. Bu işin birinci önceliği ticaret. Yani satış-kazanç ilişkisi. Şimdi siz bir satıcı olsanız sevmediğiniz ve kullanmak istemeyeceğiniz bir Htc'yi müşteriye önerirmisiniz? Ya da bir distribütör olsanız piyasada yer edinememiş bir ürüne sermaye yatırıp sermayenizi riske atarmısınız? Kimse bunu yapmaz. Satış görevlileri Lumia önermiyor diye kızmak faydasız. Android cihazlar ve Iphone kendini nasıl sevdirdiyse WP de kendini öyle sevdirmeliydi. Mesele bu.

braayn

braayn

Üye
hafta içi lumia 1520 cihazımı garantiye vereceğim netten şişlide ki nokia care teknik servisini aradım bana hangi model diye sorunca L1520 dedim biz bakmıyoruz o modele ve bazı modellere Teleservice bakıyor dedi şaşırdım nedenini sordum nokia o şekilde istediğini aktardı bana.Ama cihazınızı buraya geitirin biz teleservice yollayacağız ve cihazınızı sizin adınıza takip edeceğiz dediler.Şimdi genpa ve kvk neden nokia cihazlarına bakmıyor acaba MS'a devredince kvk ve genpa cihaz başına nokiadan aldıkları parayımı kıstılar yada yedek parça tedarik etmektemi sıkıntı yaşadılarda bıraktılar çözemedim.
Neyse sorunu tarif ettim hafta içi yollayacağım bakalım 15 günde vermedikleri takdirde AUT bir cihaz vereceklerini idda ettiler.30 iş günü dolduğunda direk para iadesi hakkımın olduğunu söyledim eve kabul ettiler.Eğer 30 iş gününü doldururlarsa Nokia tarafından yha ürünün yenisini yada para iadesini yapacaklarını aktardılar.Bu teknik servis işi canımı çok sıkdı.

suyunsesi

suyunsesi

Üye
Distribütörlere ya da mağaza sorumlularına kızmanın bir anlamı yok. Bu insanların ne suçu var? Sonuçta bu insanlar para kazanmak için bu işi yapıyorlar. Mağaza görevlileri biz en iyi teknolojiyi kullanalım en iyi fotoğrafları çekelim diye sabahtan akşama stand başında durmuyorlar. Satış yapacaklar para kazanıp hayatlarını devam ettirecekler. Bu işin birinci önceliği ticaret. Yani satış-kazanç ilişkisi. Şimdi siz bir satıcı olsanız sevmediğiniz ve kullanmak istemeyeceğiniz bir Htc'yi müşteriye önerirmisiniz? Ya da bir distribütör olsanız piyasada yer edinememiş bir ürüne sermaye yatırıp sermayenizi riske atarmısınız? Kimse bunu yapmaz. Satış görevlileri Lumia önermiyor diye kızmak faydasız. Android cihazlar ve Iphone kendini nasıl sevdirdiyse WP de kendini öyle sevdirmeliydi. Mesele bu.
Hocam sana katılıyorum ancak benim kızdığım, senin örnekte bahsettiğin çalışanlar değildi. Gerçekten ilgilenmesi gerekipte ilgilenmeyen sorumlu kişilerdi. Satış yapan elemanın işi ve görevi mümkün olduğunca satış yapmak zaten. Ama Windowsphone Türkiye'nin işi ve görevi nedir?

Rainesto

Rainesto

Üye
hafta içi lumia 1520 cihazımı garantiye vereceğim netten şişlide ki nokia care teknik servisini aradım bana hangi model diye sorunca L1520 dedim biz bakmıyoruz o modele ve bazı modellere Teleservice bakıyor dedi şaşırdım nedenini sordum nokia o şekilde istediğini aktardı bana.Ama cihazınızı buraya geitirin biz teleservice yollayacağız ve cihazınızı sizin adınıza takip edeceğiz dediler.Şimdi genpa ve kvk neden nokia cihazlarına bakmıyor acaba MS'a devredince kvk ve genpa cihaz başına nokiadan aldıkları parayımı kıstılar yada yedek parça tedarik etmektemi sıkıntı yaşadılarda bıraktılar çözemedim.
Neyse sorunu tarif ettim hafta içi yollayacağım bakalım 15 günde vermedikleri takdirde AUT bir cihaz vereceklerini idda ettiler.30 iş günü dolduğunda direk para iadesi hakkımın olduğunu söyledim eve kabul ettiler.Eğer 30 iş gününü doldururlarsa Nokia tarafından yha ürünün yenisini yada para iadesini yapacaklarını aktardılar.Bu teknik servis işi canımı çok sıkdı.
hocam ben verdim 10 gün içinde kargolandı araya haftasonu geldi 12 günde elimde oldu 10 iş günü yani 14 gün sonra vermek zorundalar.

ıRagnaRı

ıRagnaRı

Üye
Kardeş haklısın da adamlar bize değer vermiyorsa biz ne diye uğraşalım onlarla? Kendileri kaybeder

merlin19

merlin19

Üye
    Konu Sahibi
Bazı arkadaşlarım magza personelinden falan bahsetmiş arkadaşlar inanın bana Hangi mağzaya girerseniz girin hiç birinin wp bilgisi yok yani bilgileri olmadığı halde bir cihazı bir sistemi nasıl insanlara kötülerler?? ben çok şahit oldum bu olaya adama diyorum nokia telefon alacağım adam diyorki abi nokia battı windows çok kötü gel samsung verelim android bilmem ne diyor ben adama ısrarla diyorum ki bak arkadaşım ne kadar bilgin var wp hakkında? bakıyor bir kere diyorum android hantal istediğiniz kadar ram ve işlemciniz olsun her cihazı kasar diyorum yok canım olurmu diyor ya bana gösterin 6 ayını doldurupta en kral amiral gemisi androidli cihazın donamalrdan kasılmalardan format atılmadığını? gösterin abi gösteremezsiniz en kral android 6 ayda bir format ister bizim wp cihazlar o kadar stabilki hiç formatlama tıkanma yok donma yok stabil ve hızlı hayır kızdığım nokta birşeyler hakkında bilgisi olmayan birisinin çıkıp bir başka sistemi kötülemesi hayır adam eline hiç wp almamış hiç windows phone kullanmamış veya ios kullanmamış ve çıkıyor efenim şu android daha iyi şu bundan daha iyi falan hayır bizim insanımızda o kadar safki kanıyorlar aynı olayı bana yapttılar yıllar önce sony xperi p cihazda ben Nokia N9 almaya gittim çocuk bana abi gel sony çıkartı 13 megapixel kamera yok şöyle iyi yok şöyle hızlı abi inandık yok android falan 1650 tl saydık sonuçmu? internete girersin abi hücresel veri kapanmaz servisi ararsın ayarlara gir hücresel veriyi sonlandır kapanır der yok abi internetten çıkmaz kulaklıkları bozuk çıkar çektiği 13 megapixelleri çakma çıkar ve bu adam 2. gün gider mağzadaki çocuğun kafasına atar al sana övdüğün cihaz arkadaşlar Mağzadaki olay şudur bazı cihazlar stokta çoktur ve satışından ek prim alırlar elemanlar yani bile bile size stoktaki fazlalığı eritmek için satış yaparlar daha artık ne demek istediğimi anlamayan kurbanlar varsa anlatacak değilim halen diyorum bizim ne çakma 4 çekirdeklere ne çakma 20 megapixellere nede çakma 4k lara ihtiyacımız yok bizim tartışmak istediğimiz konu zaten ilk konuda yazılı yani buraya gelip yok mağza şunu dedi yok şu sistem daha iyi yok onun mağzası ve güncellemesi çok gibi konular değil konumuz açık ve seçik Microsoft Lumia Türkiye Şirketinin Dikkatini nasıl çekeriz? nasıl yaptırım yaparız bizler artık sahte ve yasak yollarla ülkeye sokulan cihazları almak istemiyoruz buradaki başlıca konumuz bu alıyorsunuz 2 bin tl verip aaa cihaz 2 ay sonra bir sms geliyor kapanıyor abi bizim sorunumuz bunlar işte
Hatta birgün başıma geldi Bilenler bilir Wp mağzada Turkcell'in online işletim merkezi programı var eskiden hem mobil şebeke ile hemde wifi ile girip ne kullanmışım ne kalmş bakıyorduk sonra güncelleme geldi sadece hücresel veri ile bakılıyor wifi ile girdiğinizde türkcell abonesi ol diyor online işletim merkezi şifrenizi girsenizde girdirmiyor neyse Şu bilgi konusuna getirecem olayı aradım türkcelli dedim böyle böyle ( not ben Gold üyeyim türkcell abinize yani müşteri temsilcim benle konuşurken benden dakka başına para alıyor ücretli yani ) neyse aradığımda şak konuşuyorum dedim böyle böyle anlattım bana aynen şunu dedi Sinan bey Google Play storeye girin Türkcell Online işletim merkezi yada adı neyse işte onu aratın ve indirin kurun Google play hesabınız olması gerek dedi.. Bak bak bende dedimki Hocam ben Windows Phone Kullanıyorum dedim aynen Yeniledi Sinan bey Google Play storede şu şu isimde aratın kurun çalışacak dedi ben yine Ben windows Phone kullanıyorum bizde Google Play store yok dedim bu kez bu akıllı suste ve itunes hesabınız falan varmı dedi ben dedimki ben Windows phone kullanıyorum Telefonum Apple değil.. Şimdi soruyorum Kos koca Türkcellin teknik servis yardım masası Abiniz neyin ne olduğunu bilmiyorsa sizin Mağza elemanlarının bilgisini ben Hayal edemiyorum.. Bunların olayı dediğim gibi Müşteriye şu şu şu ürünleri satın pirimizini alın diğerlerini satarsanız pirim yok..

• Beğen
Tepkiler: BLasTeaR, Murat Alper, wpfurkan ve 1 kişi daha
lost68

lost68

Üye
Ben lumia alırken hiç sorun yaşamadım adam gayet güzel bir şekilde anlattı. Tel özellikler artı bide kendiside iphone kullanan kişi teli aldığım şirket Teknosa şehir Aksaray burada teknoloji konusunda baya bilgililer

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Ben lumia alırken hiç sorun yaşamadım adam gayet güzel bir şekilde anlattı. Tel özellikler artı bide kendiside iphone kullanan kişi teli aldığım şirket Teknosa şehir Aksaray burada teknoloji konusunda baya bilgililer
Kesin Maxicep üyesidir:) Yoksa sittin sene öyle satıcı çıkmaz. Ben kuzenimle Lumia 520-525 için ismi lazım değil bir teknoloji özürlü bir mağazaya girdik. Biz lumia bakacağız dedik. Dakika 1 gol 1. Abi size Android işlemcili!!! cihaz verelim.
Lumia diyorum adam damacana plastiği Samsung diyor, android işlemci diyor.
Dayanamadım adamı taşbeyaza :) aldım.

O android işlemci kaç Çekirdek dedim.
Abi Samsung bilmem kaç 8 çekirdek:)
Android çekirdek kaç mghz hızında çalışıyor.
Gayet güzel cevap veriyor:)
Menüye , rehbere girerken kasıyor mu
Yok abi android işlemci olduğu için kasmaz!
Lumia cihazlarıda kötülemekten de geri kalmıyor arkadaş!
Abi bak yukardan aşağı çekince bildirim merkezi var, Lumia da yok!
Ana ekran karışık simgeleri ekranlara eklemek zor (Arkadaş 5 ekrana ayrı ayrı oyun internet gibi tıkıştırmış , bizim karolara laf sokma derdinde)

Mağaza kötü oyun yok uygulama yok!

Artık son laf arkadaşın ölüm fermanı oldu :)

Benim üvey evlat 620 yi çıkarttım şöyle yukardan aşağı çektim "Bu ne peki?"
Abi nasıl yaptın!!!
Klasör özelliği ile ana ekranda her şey yerli yerinde. (Oyun , internet, Multi medya, Navigasyon, Fotoğraf vs vs)
Arkadaşa şöyle bir oyun klasöründeki oyunları gösterdim, gözleri fal taşı gibi açıldı.(60 kusur oyun varda)
Konuşma sırası bende artık:
Senin o android işletim sistemli :) Samsungun bu kadar oyun ve uygulama ile kafayı yer.
Ha ayrıca İŞLEMCİ ile İŞLETİM SİSTEMİNİ bir araştır daha fazla rezil olma.
Bilgi konusunda senden daha donanımlıyım o yüzden bir şeylere çamur atarken destekli at.
Ha bu arada telefon almadan çıktık. Satıcıyı bozmakta acayip keyifliydi be :)

• Beğen
Tepkiler: kursat99, sahte_suhte, pirenuri ve 13 diğerleri
lost68

lost68

Üye
Kesin Maxicep üyesidir:) Yoksa sittin sene öyle satıcı çıkmaz. Ben kuzenimle Lumia 520-525 için ismi lazım değil bir teknoloji özürlü bir mağazaya girdik. Biz lumia bakacağız dedik. Dakika 1 gol 1. Abi size Android işlemcili!!! cihaz verelim.

Ana ekran karışık simgeleri ekranlara eklemek zor (Arkadaş 5 ekrana ayrı ayrı oyun internet gibi tıkıştırmış , bizim karolara laf sokma derdinde)

Abi nasıl yaptın!!!
Klasör özelliği ile ana ekranda her şey yerli yerinde. (Oyun , internet, Multi medya, Navigasyon, Fotoğraf vs vs)
Arkadaşa şöyle bir oyun klasöründeki oyunları gösterdim, gözleri fal taşı gibi açıldı.(60 kusur oyun varda)
Senin o android işletim sistemli :) Samsungun bu kadar oyun ve uygulama ile kafayı yer.
Bilgi konusunda senden daha donanımlıyım o yüzden bir şeylere çamur atarken destekli at.

Adama iyi demişin.

• Beğen
Tepkiler: Aybin.Kilic
suyunsesi

suyunsesi

Üye

Abi nasıl yaptın!!!

Gram acımadım elemana. Lan bilmediğin bir sistemi kötüleyerek para kazanmak mı var. Az bişi bari öğren sonra düzgün anlat. Sana düşmez kötülemek.

• Beğen
Tepkiler: Aybin.Kilic
ıRagnaRı

ıRagnaRı

Üye
Yürü be delioğlan :box

• Beğen
Tepkiler: mzcoools
wpfurkan

wpfurkan

Üye
Bunların alayı böyle. Takmışlar Samsung'da samsung. Lumialar kötüymüş de android serbestmiş de daha iyimiş de bilemem ne. Bırakın bunları. Microsoft her satılan lumia için samsung'dan çok prim versin bakın görün ne oluyor. Kapış kapış gider.
İnsanların 80% mağazaya gider satıcını ne derse inanır ve alır.
Bir anlamıyor şu firmalar ki milyar dolarlık reklamlar nafile telefonu satacak bilgisi olan satıcı yoksa.
Sen milyarlar harca her yerde boy boy gösterilsin mağazadaki salaklar gitsin insanlara samsung satsın.

• Beğen
Tepkiler: BLasTeaR ve Aybin.Kilic
wpfurkan

wpfurkan

Üye
Zamanında benide kazıkladılar. Sene 2011 ben daha telefondan anlamayan maxicepi tanımayan bir insan evladı.
Eski nokiam artık yavaş yavaş sizlere ömür. Ben giderim mağazaya bakarım ve iki telefon arasında kalırım. Galaxy ace ve motorola defy. İnternete bakarım chip diye bir sayfaya. Vay neymiş galaxy ace daha iyimiş daha hızlı imiş bilmem ne. Mağazaya giderim aynı sözler galaxy ace daha iyi. Neyse derim adamların bir bildiği vardır samsungda baya yükselen marka alayım şunu.
Almaz olaydım. Yarım sene içinde ram root işlemci ne varsa ne yoksa profesörü oldum. Ve ne deyim bildiğiniz kazıklamışlar. 2006'dan kalma armv6 işlemci (defy armv7) 360x480 civarı çözünürlük (defy 480x848 civarı bir şey) 158mb hafıza (defy bir kaç gb) 256mb ram (defy 512mb ram) ve üstüne üstlük defy suya dayanıklı. O günden sonra kendime yemin ettim mağazada ve internette tavsiye edileni değil tam tersi edilmeyeni alacam dedim ve mutlu bir lumia kullanıcısı oldum ve kararımın da arkasındayım.
#direnlumia :)

• Beğen
Tepkiler: BLasTeaR ve Aybin.Kilic
luckysleven

luckysleven

Üye
Beyler biraz objektif olmak gerekmiyormu ? Bir zamanlar muptelasi oldugum wp den gecte olsa koptugum icin kendimi asiri derecede sansli sayiyorum. Acaba bendemi bir terslik var ?

Esendağlı

Esendağlı

Üye
Beyler biraz objektif olmak gerekmiyormu ? Bir zamanlar muptelasi oldugum wp den gecte olsa koptugum icin kendimi asiri derecede sansli sayiyorum. Acaba bendemi bir terslik var ?
Koptunmu.burası wp bolumu ama.koptuğuna eminmisin:)

• Beğen
Tepkiler: BLasTeaR

Üst Alt