Telefon Tavsiyesi LG nexus 4 LG optimus G vs SAMSUNG galaxy s3

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
maskedboy

maskedboy

Üye
    Konu Sahibi
LG nexus 4 LG optimus G vs SAMSUNG galaxy s3
arkadaşlar uzun zamandan beri yazı belkiyordum ve aklımda hep s3 vardı s4 çıkmasıyla beraber fiyatlar düştü fakat araştırmalarım sonucu 3 telefon arasında kaldım aslında burda galaxy s3 ü bir kenara koyup nexus 4 ile optimus g yi incelemek daha doğru olabilir teknik detaylar olarak ekran işemci ram aynı fakat kamera ve depolama alanı farklı (pek sorun değil nexus 4 te 16 gb bana yeter) 2 sinide tasarım olarak çok beğendim fakay nexus 4 ün beyaz modeli yok ve ben beyaz bir telefon istiyorum çünkü siyah bir telefon kullandım ve mersinde yaşıyorum sıcaklığı siz düşünün :D internetten araştırdığımda nexus 4 ile ilgili hem çok iyi hemde çok kötü şeyler okudum kimisi telefonu havaya kaldırırken kimisi yerin dibine vuruyor en çok sorulan sorunlar aşırı ısınma cızırtılı ses wifi ve şebeke kopukluğu gibi sorunlar var diyorlar optimus g de ise bu sorunlarla ilgili bir yer okumadım 2 side benim kafamı çok karıştırdı onun için günden güne kafam çok değişiyor ve karasızım sizce bu 3 telefondan hangisini almalıyım

EmreReiz

EmreReiz

Üye
biraz daha bekle lg nexus 4'ün beyazı çıkcakmış bence nexus 4 al.

maskedboy

maskedboy

Üye
    Konu Sahibi
aslında bu yaz almayı düşünüyorum zaten yani temmuz hatta ağustosa doğru alabilirim beyaz nexus gelirse almayı düşünüyorum bu arada optimus g ile ilgili görüşü olan var mı ya da yazdığım ısınma wifi cızırtı sallayınca ses çıkma gibi sorunla karşılaşan var mı

Matthe

Matthe

Üye
10 Haziran'ı geçtik, geldi mi beyaz Nexus 4 ?

maskedboy

maskedboy

Üye
    Konu Sahibi
şu an yok

MaxipmaN

Üye
nexus 4 :oke:

maskedboy

maskedboy

Üye
    Konu Sahibi
peki nededini belirtir misiniz aslında bende nexus 4 istiyorum çünkü s3 herkeste var bu arada nexus 4 karşılaştığınız bir sorun var mı

oguztz

Üye
Lg optimus g

fk555897

fk555897

Üye
İkiside benzer özelliklere sahip telefonlar. Ama bence LG Optimus G. Çünkü çok şık bir tasarıma sahip ve multimedya özellikleri Nexus 4'de çok kötü. Ayrıca Optimus G'nin ekranının çok kaliteli olduğunu duymuştum.

oguztz

Üye
nedenini belirmisiniz ve bu cihazı kullanıyor musunuz ?

1.Geçen yılın en güçlü telefonu.
2.Kamera olarak s3 ve n4 ten çok daha iyi.
3.2gb ram ve 32gb dahili sana yeterli olur.
4.Çok şık(s3 ve n4 e nazaran)
5.Oyunlarda akıp gidiyor.
6.Ekranı en iyi ekran ne açıdan bakarsan bak banamısın demiyor.
7.zerogap,qslide,yüz tanıma vs. birçok yenilikçi özelliği var.
KISACASI LG OPTIMUS G AL RAHATLA(LG ARTIK GÜNCELLEME VERIYOR BU KONUYA TAKILMA SAKIN!)

maskedboy

maskedboy

Üye
    Konu Sahibi
eğer güncelleme verecekse iyi bir neden eskiden telefon alsan n4 alırdım çünkü s3 1700 tl n4 1400 tl idi ama artık fiyatları neredeyse aynı n4 ekranı 4.7 inç ama tuşları ekranda olduğu için boyutu 4,5 inç oluyor ve kamerası ve sesi çok iyi değil fakat 2 gb ram var s3 te 1 gb ram işte bu yüzden kafam takılıyor ve 2 side bilinen telefonlar optimus g ye gelirsek nedense dünyada çok satmış bir telefon değil ve custom rom desteği biraz az eğer 4.2.2 gelecekse alabilirim artık s3 pek almak istemiyorum farklı deneyimler istiyorum ve tasarımı dediğiniz gibi çok hoş ve sağlam ve optimus g türkiyeye yeni geldi ben en iyisi biraz daha bekleyeyim

Berk E.

Üye
Beyaz Nexus 4 isinize yaramaz ekran bakimindan ön panel yine simsiyah arkasi beyaz

oguztz

Üye
G pişman etmez lg optimus serilerini güncellemesiz bırakmayacağını açıkladı.

maskedboy

maskedboy

Üye
    Konu Sahibi
nexus 4 ün önünün yine simsiyah olduğu biliyorum zaten ama dediğim gibi ben beyaz bir telefon istiyorum artık :D bu arada lg optimus g internetten bakarken farklı modeller keşfettim e971,e973,e975 bunlar kafamı çok karıştırdı ben eğer ilerde optimus g alacaksam en iyisini olmak istiyorum mesela hatırlarsınız insanlar galaxy s2 alacakken kandırılıp i9100G modelini aldılar yada galaxy s te i9000 alacakken kandırılıp i9003 modelini alanlar oldu mesela galaxy ace s5830 alacakken biraz daha kötü olan s5830i modelini aldılar ve benim böyle tanıdıklarım var onun için endişeliyim biraz :( mesela bu linklere bakın birde buna ikisinin model numaraları farklı yardımcı olursanız sevinirim

oguztz

Üye
nexus 4 ün önünün yine simsiyah olduğu biliyorum zaten ama dediğim gibi ben beyaz bir telefon istiyorum artık :D bu arada lg optimus g internetten bakarken farklı modeller keşfettim e971,e973,e975 bunlar kafamı çok karıştırdı ben eğer ilerde optimus g alacaksam en iyisini olmak istiyorum mesela hatırlarsınız insanlar galaxy s2 alacakken kandırılıp i9100G modelini aldılar yada galaxy s te i9000 alacakken kandırılıp i9003 modelini alanlar oldu mesela galaxy ace s5830 alacakken biraz daha kötü olan s5830i modelini aldılar ve benim böyle tanıdıklarım var onun için endişeliyim biraz :( mesela bu linklere bakın birde buna ikisinin model numaraları farklı yardımcı olursanız sevinirim

Ben aynı diye biliyorum.Tek bi model farklı oda sd kartlı olan ama o bizim ülkemizde satılmayacak.

maskedboy

maskedboy

Üye
    Konu Sahibi
Ben aynı diye biliyorum.Tek bi model farklı oda sd kartlı olan ama o bizim ülkemizde satılmayacak.
acaba dediğiniz amerikada satılan ve 8 mp kamerası ve sd kart desteği olan model mi öyle bir şey var galiba bu arada lg optimus g ile galaxy s3 arasında 100 tl fark var sizce değer mi bu arada lg optimus 4x hd diye bir telefon var special edition olarak 100 tl civarı değerinde hediye veriyorlarmış bunlar 16 gb sd kart,ekran koruyucu yedek batarya,koruyu plastik kılıf,dokunmatik kalem, masaüstü şarj aparatı ve bir tane daha hediyesi var galiba hatırlamıyorum htc one x ile aynı işlemciyi tegra 3 kullanıyormuş gerçi tegra 3 htc one x te çok sorunluymuş fakat optimus 4x de o kadar kötü değilmiş fiyatına göre iyi bir telefona benziyor fakat 4.2.2 alır mı acaba ve şu an piyasa değeri tam 1000 tl

oguztz

Üye
acaba dediğiniz amerikada satılan ve 8 mp kamerası ve sd kart desteği olan model mi öyle bir şey var galiba bu arada lg optimus g ile galaxy s3 arasında 100 tl fark var sizce değer mi bu arada lg optimus 4x hd diye bir telefon var special edition olarak 100 tl civarı değerinde hediye veriyorlarmış bunlar 16 gb sd kart,ekran koruyucu yedek batarya,koruyu plastik kılıf,dokunmatik kalem, masaüstü şarj aparatı ve bir tane daha hediyesi var galiba hatırlamıyorum htc one x ile aynı işlemciyi tegra 3 kullanıyormuş gerçi tegra 3 htc one x te çok sorunluymuş fakat optimus 4x de o kadar kötü değilmiş fiyatına göre iyi bir telefona benziyor fakat 4.2.2 alır mı acaba ve şu an piyasa değeri tam 1000 tl

4x hd sorunlu bi tel aşırı ısınıyor ve aşırı kasmalar mevcut.Sen g al.4.2 de alıcak 5 ide bana güven =D

maskedboy

maskedboy

Üye
    Konu Sahibi
4x hd sorunlu bi tel aşırı ısınıyor ve aşırı kasmalar mevcut.Sen g al.4.2 de alıcak 5 ide bana güven =D
gerçekten mi eğer 4.2 alacaksa 4.3 te alır ve telefon güncel kalır eğer gerçekten lg sözünü tutarsa çok iyi olur valla :D yalnız lg optimus g türkiyeye mart-nisan gibi geç bir tarihte girdiği için hala biraz pahalı ben biraz daha bekleyeceğim yada indirim olursa almayı düşünüyorum :D. oğuz kardeş sende bu telefonu almayı düşünüyorsun galiba başka bir konuda seni gördüm :D optimus 4x düşümmemin nedeni fiyat/performans açısından değerlidirmesi ve yaklaşık 100-150 tl civarı aksesuar paketi vermesi en çok sorulan soru htc one x gibi fazla ısınma sorunu fakat çoğu kişi en azından htc one x kadar ısınmadığı söylüyor ve şu an 4.1 jelly bean güncellemesi var fakat 4.2 ve 4.3 gelir mi belli olmaz galaxy s3 android 5.0 a kadar hep güncel kalacak fakat dediğim gibi samsung galaxy s3 artık herkeste var ve herşeyini zaten biliyorum farklı marka ve modeller düşünüyorum htc de htc one s-one x-one dışında güzel telefon yok ve fiyatları bana pek uygun gelmedi samsungdan zaten birtek galaxy s3 düşünüyorum sony de xperia z dışında güzel telefon yok diğerlerinden hayır gelmez :D işte bu yüzden lg ye yöneliyorum çünkü hoş ve şık ve gayet kaliteli
telefonlar üretiyorlar ve fiyat/performans açısından iyi telefonlar üretiyor bu son 1 yılda . bana göre tek ama tek sorun güncelleme konusu yoksa kamera ses bunlar faso fiso diğerleri pek önemli değil ve ben optimus arayüzünü çok sevdim neden derseniz s3 gibi fazla görsel efek olmasına rağmen daha akıcı ve stabil çalışıyor benim kısaca yorumlarım bunlar :D eğer optimus g 1300 1400 tl felan bulabilirsem alırım herhalde :D

oguztz

Üye
gerçekten mi eğer 4.2 alacaksa 4.3 te alır ve telefon güncel kalır eğer gerçekten lg sözünü tutarsa çok iyi olur valla :D yalnız lg optimus g türkiyeye mart-nisan gibi geç bir tarihte girdiği için hala biraz pahalı ben biraz daha bekleyeceğim yada indirim olursa almayı düşünüyorum :D. oğuz kardeş sende bu telefonu almayı düşünüyorsun galiba başka bir konuda seni gördüm :D optimus 4x düşümmemin nedeni fiyat/performans açısından değerlidirmesi ve yaklaşık 100-150 tl civarı aksesuar paketi vermesi en çok sorulan soru htc one x gibi fazla ısınma sorunu fakat çoğu kişi en azından htc one x kadar ısınmadığı söylüyor ve şu an 4.1 jelly bean güncellemesi var fakat 4.2 ve 4.3 gelir mi belli olmaz galaxy s3 android 5.0 a kadar hep güncel kalacak fakat dediğim gibi samsung galaxy s3 artık herkeste var ve herşeyini zaten biliyorum farklı marka ve modeller düşünüyorum htc de htc one s-one x-one dışında güzel telefon yok ve fiyatları bana pek uygun gelmedi samsungdan zaten birtek galaxy s3 düşünüyorum sony de xperia z dışında güzel telefon yok diğerlerinden hayır gelmez :D işte bu yüzden lg ye yöneliyorum çünkü hoş ve şık ve gayet kaliteli
telefonlar üretiyorlar ve fiyat/performans açısından iyi telefonlar üretiyor bu son 1 yılda . bana göre tek ama tek sorun güncelleme konusu yoksa kamera ses bunlar faso fiso diğerleri pek önemli değil ve ben optimus arayüzünü çok sevdim neden d

Teknosada 1499tl ama internette n11 de 1200 e bulursun.Gelelim güncelleme işine şimdi bak herkes lg den önce davranır güncelleme dağıtırken lg hep bekler çalışır en geç ve en iyi güncellemeyi verir bu açıdan lg geç ama öz güncelleme verir 4x nın alacagı son güncelleme belkide 4.1di.Ama lg optimus pro,optimus g2 teller çıkardı bunlar için g serisinin başlangıcı olan lg optimus g ve diger optimuslar güncel kalacak...

- - - Eklendi - - -

g yi yakın zamanda alıcam ilk izlenimlerimi seninle paylaşırım =D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt