(Çözüldü) Sony Ericsson Xperia Pro'daki Android 4.0.4 ICS'in Kasma Sorununa Çözüm Arayışları

Sponsorlu Bağlantılar

enes-1907

enes-1907

Üye
arkadaşlar benim telefon xperia neo..bnde 4.04 ıcs yi yüklediğimde furkandaki gibi arayüzde geçişlerde felan kasmalar olmadı.telefon gerçekten süperdi sadece video kaydı yaparken donma yapıyordu.şimdi ben bi taktik deneyeceğim.telefona tekrar 4.04 yükleyip servise vereceğim ve arızaya video çekerken donuyo diyeceğim.bakalım servis ne yapacak ....belki servis bi şekilde sorunları düzeltir.ama eğer gingerbread yükleyip verirlerse ben ıce cream sandwich istiyorum diycem.nasıl olsa sony çıkardı yazılımı..servis nasıl düzeltecekse düzeltsin banane..belki servis yüklerse yazılımı düzeltebilir..

Emma-Watson

Emma-Watson

Üye
Güncelleme: 13.07.2012

Telefonun arayüzünün her milimetre kaydırmada kasmasının sebebini buldum ve bunun sonucu ICS 4.0.4'ten sonsuza kadar soğudum. Demekki sorun değilmiş, özellikmiş!

Evet sorunun çözümüne gelelim. İnternette kasma sorununun alternatif çözümlerine yabancı forumlarda bakarken şöyle bir yorum rastladım:

Yorumun bulunduğu adres:

Burada anlıyorum ki, Sony telefonun 3D uygulamalar dışında GPU hızlandırmasını iptal etmiş. Böylece güya performans ve pil ömrü artışı olmasını sağlıyor. Bu konu ile ilgili ICS'nin "GPU oluşturmayı zorla" özelliği de havada kalmış oluyor. Aktif/pasif olması hiçbirşey değiştirmiyor.

Ancak sonuç olarak arayüz GPU hızlandırmasız son derece müthiş bir şekilde kasıyor. Lanet olsun böyle versiyona!

Yorumun devamında anlayacağınız üzere Xperia S Homelauncher ev ekranı uygulamasının kasmayı azaltmasının nedeni de, GPU hızlandırma olmadan çok daha hızlı çalışması. Ancak çok yetersiz kalıyor, zira ICS'de sadece ev ekranı değil her türlü uygulamada kasma mevcut.

Bir sonraki ICS güncellemesine kadar elveda ICS 4.0.4

Eski konu:

Sen pro sun !!!!!

PriZm

PriZm

Üye
Sony Tamamen saçmalamış.Gpu olmadığı sürece nasıl 720P video çekmeyi düşünüyorlar ya akıllı adamlar :D

Never_Back_Down

Never_Back_Down

Üye
Sony Tamamen saçmalamış.Gpu olmadığı sürece nasıl 720P video çekmeyi düşünüyorlar ya akıllı adamlar :D

Xperia pro nasıl çekiyor o zaman internette ve kutusunda bile 720p hd yazıyor :hmmm 1280x720 çözünürlükte çekiyor galiba 8mp kamerası var
Edit. Sizin kadarda android bilgim yok :( ama sadece ics de oluyor bu gpu olayı galiba

PriZm

PriZm

Üye
Xperia pro nasıl çekiyor o zaman internette ve kutusunda bile 720p hd yazıyor :hmmm 1280x720 çözünürlükte çekiyor galiba 8mp kamerası var
Edit. Sizin kadarda android bilgim yok :(
Xperia Pro'da ICS sürümünde GPU kapatılmış.yani telefonun 5800 dan farkı kalmamış.ben böyle bir saçmalık görmedim.Gpu olmadığı sürece ne adam akıllı 720 p video çekersin,menüleri kasarak dolaşırsın,internet zaten felaket olur,oyun saymıyorum bile :D tamamen saçmalık.

Never_Back_Down

Never_Back_Down

Üye

Xperia Pro'da ICS sürümünde GPU kapatılmış.yani telefonun 5800 dan farkı kalmamış.ben böyle bir saçmalık görmedim.Gpu olmadığı sürece ne adam akıllı 720 p video çekersin,menüleri kasarak dolaşırsın,internet zaten felaket olur,oyun saymıyorum bile :D tamamen saçmalık.

Şimdi jeton düştü :D peki custom rom yani cm9 da böyle bir şey yoktur galiba

PriZm

PriZm

Üye
Şimdi jeton düştü :D peki custom rom yani cm9 da böyle bir şey yoktur galiba
CM Developerları zaten genelde driverleri baştan yazıyorlar.Cm'ler o yüzden bu kadar hızlı çalışıyor.tamamen optimize edilmiş driverleri var.birde Linaro eklendimi tamam :D

Never_Back_Down

Never_Back_Down

Üye

CM Developerları zaten genelde driverleri baştan yazıyorlar.Cm'ler o yüzden bu kadar hızlı çalışıyor.tamamen optimize edilmiş driverleri var.birde Linaro eklendimi tamam :D

Neyse yeni hafıza kartımı alayım cm9 rc1 yüklerim :D

enes-1907

enes-1907

Üye

Bendeki xperia neoda o dediklerinin hiçbiri olmadı gpu kapatılıyosa bnde neden olmadı ki.bnde sadece video 720 p çekim yaparken takılıyordu.

- - - Eklendi - - -

peki arkadaşlar sony ler donanım yüzünden kaldırmıyorsa turkcelin çıkardığı bu telefon nasıl 4.0 kullanabiliyor.
http://www.maxicep.com/cep-telefonlari-genel/turkcell-t21-maxiplus-5-geliyor-669422.html

Never_Back_Down

Never_Back_Down

Üye
Bendeki xperia neoda o dediklerinin hiçbiri olmadı gpu kapatılıyosa bnde neden olmadı ki.bnde sadece video 720 p çekim yaparken takılıyordu.

- - - Eklendi - - -

peki arkadaşlar sony ler donanım yüzünden kaldırmıyorsa turkcelin çıkardığı bu telefon nasıl 4.0 kullanabiliyor.
http://www.maxicep.com/cep-telefonlari-genel/turkcell-t21-maxiplus-5-geliyor-669422.html
Belki bir tek Xperia Proda kapatmışlardır diyeceğim ama mantıksız olacak

Cihanî Sultan

Cihanî Sultan

Üye

- - - Eklendi - - -

CPU güçleri aynı mı iki cihazın?
---------------
:hmmmAynıymış.
Ayrıca donanım kaldırmıyor değil ağır bir yazılım.Her şeyi tastamam yapılınca sorun kalmıyor.Bkz: Grand ve Minik Ali.:D

• Beğen
Tepkiler: ~N.A.W.Y~
PriZm

PriZm

Üye

- - - Eklendi - - -

Cpu dan naber? :)

- - - Eklendi - - -

Ayrıca Neo,Pro modelleri falan ICS yi hayli hayli kaldıran modeller.sorun %100 GPU kaynaklı.

• Beğen
Tepkiler: Cihanî Sultan
enes-1907

enes-1907

Üye

Cpu dan naber? :)

- - - Eklendi - - -

Ayrıca Neo,Pro modelleri falan ICS yi hayli hayli kaldıran modeller.sorun %100 GPU kaynaklı.
ya zaten ben neyin davasındayım dandik turkclin telefonu 4.0 ıcs li telefon veriyosa bizimkiler hayli hayli kaldırması lazım...

• Beğen
Tepkiler: Never_Back_Down
Never_Back_Down

Never_Back_Down

Üye
mesajı düzelt olmazsa şikayet eden olabilir :hmmm

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Srun kesinlikle GU kaynaklı. Tam ICS^nin kasmasına alışmışken GingerBread'e döndüm, uzay çağına geçmiş gibi telefonun hızlı çalıştığını anladım.

PriZm

PriZm

Üye
Bir gün gelecek herkes custom roma geçecek:ehe:d:

Üst Alt