Sony Xperia Z1 Kullanıcılar Kulübü

Sponsorlu Bağlantılar

burak_102

burak_102

Üye
Arkadaşlar, bu Google sesle yazma tuşu hala yok yaa, android 5.0 ile olmasını bekliyordum ortalarda yok. Yada var da benmi bulamıyorum acaba. Bir de Ayarlar / güvenlik / ekran kilidi ,, içinde yüz tanıma kilidi yok? bilgisi olan var mı acaba? (bu arada root'SUZ resmi sürümü kullanıyorum):ah
Yüz kilidi için ayarlar/güvenlik/smart lock

Klavye için klavye ayarlarından google voice' yi seç buton gelecek

cimbomluekiz

cimbomluekiz

Üye
Klavye için klavye ayarlarından google voice' yi seç buton gelecek

yüz tanıma kilidini buldum yardımın için çok teşekkürler.
Google voice yazma için de gelecek demişsiniz, daha sonra bi güncelleme ile falan mı gelecek? çünkü klavye ayarları içinde öyle bir buton görünmüyor benim telefonumda?

burak_102

burak_102

Üye
yüz tanıma kilidini buldum yardımın için çok teşekkürler.
Google voice yazma için de gelecek demişsiniz, daha sonra bi güncelleme ile falan mı gelecek? çünkü klavye ayarları içinde öyle bir buton görünmüyor benim telefonumda?
Rica ederim klavye ayarlarında bunu bulmanız lazım

burak_102

burak_102

Üye

Dünkü şarj istatistiğim daha iyi geldi biraz daha zorlasam 6 saati bulacağım :D

cimbomluekiz

cimbomluekiz

Üye
Rica ederim klavye ayarlarında bunu bulmanız lazım

:cnfsd:
eyvah eyvah.. benim telefonda sıkıntımı var,, ben de öyle bir seçenek yokki yaa..

eyvah eyvah.. benim telefonda sıkıntımı var,, ben de öyle bir seçenek yokki yaa..
tek elle kullanılan klavye de pasif durumda bende..!! :(

burak_102

burak_102

Üye
Hangi ülkenin romu bu? Bu arada ben Rusya romuna geçtim tümünü kapat tuşu geldi daha stabil gibi

@Nextman teşekkür ederim Rusya romu tavsiyesi için :)

• Beğen
Tepkiler: Nextman
Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
  • Beğen
Tepkiler: burak_102
cimbomluekiz

cimbomluekiz

Üye

tek elle kullanılan klavye de pasif durumda bende..!! :(

???

cimbomluekiz

cimbomluekiz

Üye
Temiz kurulum mu yaptınız pc den onar diyebilirsiniz yada Flashtool ile başka ülke yazılımı flashlayın
evet pc"den sorunsuz bir şekilde yaptım. zaten daha önce de millette olan seçenek bende pasif olarak seçilemiyordu. android 5 ten sonra da kayboldu tamamen..
başka ülke rom"u için bunun için telefon root"lamak gerekiyormu?
TAMAM OLDU SORUN ÇÖZÜLDÜ. UYGULAMALAR ARASINDA GOOGLE UYGULAMASI ADINDA Bİ UYGULAMA DEVRE DIŞI GÖRÜNÜYORDU. ONU ETKİNLEŞTİRDİM VE SEÇENEK AKTİF OLARAK GERİ DÖNDÜ. ÇOK MUTLUYUM. :D

• Beğen
Tepkiler: burak_102
burak_102

burak_102

Üye
evet pc"den sorunsuz bir şekilde yaptım. zaten daha önce de millette olan seçenek bende pasif olarak seçilemiyordu. android 5 ten sonra da kayboldu tamamen..
başka ülke rom"u için bunun için telefon root"lamak gerekiyormu?
TAMAM OLDU SORUN ÇÖZÜLDÜ. UYGULAMALAR ARASINDA GOOGLE UYGULAMASI ADINDA Bİ UYGULAMA DEVRE DIŞI GÖRÜNÜYORDU. ONU ETKİNLEŞTİRDİM VE SEÇENEK AKTİF OLARAK GERİ DÖNDÜ. ÇOK MUTLUYUM. :D
Root gerekmiyor garanti dışı kalmıyor neyse ki siz olayı çözmüşsünüz :)

Bülent872

Bülent872

Üye

Beyler Z1 Compact telefonumu bilgisayara bağladığımda aldığım uyarı telefonum zaten 5.0.2 Lolipop sanırım hata düzeltmek için küçük çaplı bir güncelleme gelmiş.

burak_102

burak_102

Üye

Beyler Z1 Compact telefonumu bilgisayara bağladığımda aldığım uyarı telefonum zaten 5.0.2 Lolipop sanırım hata düzeltmek için küçük çaplı bir güncelleme gelmiş.
Evet hata düzeltmeleri için güncelleme geldi

Bülent872

Bülent872

Üye

Beyler 5 güncellemesi alan diğer modellerdede böyle bir sıkıntı var çözümü varmı.

burak_102

burak_102

Üye
Sen diyince fark ettim ilginç gerçekten, bende de durum aynı.

• Beğen
Tepkiler: Bülent872
Invoke

Invoke

Üye
Lollipop ile alakalı değil bu durum. Güvenlik ayarlarıyla ilgili. Device administrators dan bir bakın, disable edin varsa enteresan bir şey ya da sertifika ayarlarına bakın. Storage encrypted mi decrypted mi onun da etkisi olabilir.

burak_102

burak_102

Üye
Şu an titreşim sorunu yaşıyorum internette araştırdım yazılımsalmış çok fazla aynı sorunu yaşayan var titreşim bazen kesiliyor bazen ses yapıyor bazen de çok zayıf çalışıyor motor bozuldu sandım klavye titreşimi canavar gibi ama diğer yerlerde titreşim yok gibi cepte hiç hissedilmiyor bunu yazarken titreşim tamamen gitti ben bi hard reset atayım bakalım sonuçlar ne olacak

skartmen35

Üye
İyi günler bende z1 almak istiyorum sizce nasıl bir telefon 3 sene kullanicagim bu telefonu kasma donma varmi lolipop gelicekmi?

Invoke

Invoke

Üye
İyi günler bende z1 almak istiyorum sizce nasıl bir telefon 3 sene kullanicagim bu telefonu kasma donma varmi lolipop gelicekmi?
Lollipop geleli oluyor biraz. Ekranı çok iyi değil açıkçası. Bütçe söylersen başka modeller de önerebilirim.

skartmen35

Üye
1200 e dusermi sizce nasil telefon performans yönünden

Üst Alt