Windows Phone 8.1 2014 Şubat ayında surprizlerle geliyor

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
Windows Phone 8.1 2014 Şubat ayında surprizlerle geliyor

Geçtiğimiz günlerde sizlere verdiğimiz haberlerimizde Windows Phone 8.1'in mevcut durumda bazı cihazlarda test edildiğini ve bu cihazlardan sızan ekran görüntülerine göre Live tile bildirim merkezinin olacağını ayrıca task barda * işaretinin bulunacağını belirtmiştik.

Bugün sızan resimde bildirim merkezi ve (*) sembolü açıkça gözükürken başka bir ayrıntı daha ortaya çıktı. Başlat ekranında multiple tile seçilebiliyor. Bu da şu demek;Windows Phone8.1 ile uygulamalar ve Live tile'lar gruplara ayrılabiliyor. Tıpkı Windows 8.1'de olduğu gibi.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Nextman, m542tf ve ÖEY

dakamon

dakamon

Üye
Pardon da ne grubu acaba? Foto da grup mu var? Anlamadım ben o dör tane kutucuk aynı şekilde gelebiliyor yanyana zaten :) Bide live tile bildirim merkezi de dünyanın en saçma şeyi olur eğer yaparlarsa. Bildirim merkezi için neden ana ekranımda yer işgal ettireyim yandan alttan sağdan soldan üstten çekim gelsin.

• Beğen
Tepkiler: ÖEY
charmingraul

charmingraul

Üye
Umarım bildirim merkezi Live tile olarak gelmez gerçekten hiç hoş gözükmüyor bence de çok saçma olur

remzi33

remzi33

Üye
bence de bildirim merkezinin Live tile olması saçma olmuş. Ekranda yer kaplayacağına yukarda bataryanın yanında Bi sembol göster, ekranı sağa çekince bildirimler görünsün. Çok mu zor bunu yapmak???

dakamon

dakamon

Üye
Aynen öyle ya zaten o kadar çok live tile oluyorki bazen insan gruplamak istiyor tek bi live tile da ve yer kaplamasın istiyor bu yüzden de bildirim merkezinin

Heimdalll

Heimdalll

Üye
:dry:valla saçmalıkta uzay olur

fk555897

fk555897

Üye
Bilgisayar için de çıkacak ama yüklemeyi düşünmüyorum.

dakamon

dakamon

Üye
Bilgisayar için çıkanı yükle ya daha da güzelleştiriyorlar sistemi :D

efeler12

efeler12

Üye
windows 8.1 e benzetiyorlar giderek orda da toplu seçip taşıma vs vardı

turbocore35

turbocore35

Üye
arkadaslar konu acmamak adına burdan sorayım dedim şimdi 520 ye bugunde nsu gelmedi yeter artık dedim en azından deneme amaçlı kurmak istyorum india romunu indirip flaslasam falan sorun yasarmıyım sebekede sorun olur diyorlar olurmu birde yeni tr nsu gelince onu kurarım nedersiniz*

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
Öncelikle Live tile konusunu tam anlatamadım herhalde. Evet o şekilde grup oluşturabiliyoruz fakat deneyin bakalım resimdeki gibi dört tile birden seçebiliyor musunuz. Bu büyük ihtimalle klasörler halinde uygulama grupları oluşturup o grupları Live tile olarak atamaya yarıyor olabilir. Ayrıca Microsoft'un interaktif Live tile çalışması olduğunu da biliyoruz.

bildirim merkezine gelirsek;Microsoft modern arayuze uymayacak bir özellik veya eklentiyi bu sisteme getirmez. Sağdan soldan çekilecek bir bildirim merkezi de bu ara yüzün doğasına aykırı.

ogzhnoTr

ogzhnoTr

Üye
Öncelikle Live tile konusunu tam anlatamadım herhalde. Evet o şekilde grup oluşturabiliyoruz fakat deneyin bakalım resimdeki gibi dört tile birden seçebiliyor musunuz. Bu büyük ihtimalle klasörler halinde uygulama grupları oluşturup o grupları Live tile olarak atamaya yarıyor olabilir. Ayrıca Microsoft'un interaktif Live tile çalışması olduğunu da biliyoruz.

bildirim merkezine gelirsek;Microsoft modern arayuze uymayacak bir özellik veya eklentiyi bu sisteme getirmez. Sağdan soldan çekilecek bir bildirim merkezi de bu ara yüzün doğasına aykırı.

ama yine bildirim merkezini açmak için ana menüye dönmek zorunda kalıcaz. Bunun yerine geri tuşunu basılı tuttuğumuzda çalışan uygulamalar geleceğine bildirimleri gorebileceğimiz, yani böyle ayarlayabilceğimiz Bi seçenek olsa daha guzel olurdu

vegatablo

vegatablo

Üye
bence ana ekranda sola cekince bildirimler gelse daha iyi olur saga cek uygulamalar sola cek bildirimler

cesurpolis61

cesurpolis61

Üye

neden doğasına aykırı olsunki yukardan aşağı kayan kilit ekranı varda bildirim merkezi neden aykırı oluyor birde size bir sorum olacak nsu dan 920 yi 2003 e güncelledim çağrı ve ms engelleme özelliğini bulamadım ya dikkatimden kaçtı bulamadım yada yokmu bilgi verirmisiniz

ogzhnoTr

ogzhnoTr

Üye
neden doğasına aykırı olsunki yukardan aşağı kayan kilit ekranı varda bildirim merkezi neden aykırı oluyor birde size bir sorum olacak nsu dan 920 yi 2003 e güncelledim çağrı ve ms engelleme özelliğini bulamadım ya dikkatimden kaçtı bulamadım yada yokmu bilgi verirmisiniz
telefondaki uygulamaları guncelleyin

narnia16

narnia16

Üye
Abi şubat ayı kesin mi? Fotoğraftaki bitiş tarihi 1.15.2014 i işaret ediyor. Hatta saatine kadar vermişler. Bundan sonra gecikme olmayacağı anlamını çıkarabilir miyiz burdan :D

• Beğen
Tepkiler: ogzhnoTr
cesurpolis61

cesurpolis61

Üye
telefondaki uygulamaları guncelleyin
uygulamalar konusunda indirilenler kısmında uygulama indiriliyor yazıyor üstünde ilgilenmeniz gerekiyor diyor tıklıyorum işlem gerçekleştirilemiyor daha sonra tekrar deneyin hata kodu 8000fff sorun ne acaba wifi ve 3g açık

SonyXperia

SonyXperia

Üye
:kotu: Bizimle Diğılsın

• Beğen
Tepkiler: ogzhnoTr
goktas19

goktas19

Üye
@papakudioflu Neden dogasina aykiri? @ogzhnoTr dedigi gibi bildirim merkezine menu haricinde ulasamayacagiz sacma degil mi? Birde baska ne gelicek Win 8,1 de?

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
Sistem uygulamalarını güncellemeniz gerekiyor. Mevcut yuklenemeyen uygulamaları basılı tutup yüklemeyi iptal edin.

Kilit ekranı ile arayuz aynı şeyler değil. Ki wp'nin kilit ekranı bile kendisine has bir yapıya sahip.

Peki yarın bir gün windows8'deki o sağ ve sol yanları kullanan özellikler geldiğinde ne olacak bildirim merkezi:D mesela açılır pencere

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...