Anket Windows Phone 8.1 Eksikler ve İstekler Anketi (En Fazla 10 Oy Kullanabilirsiniz)

Sponsorlu Bağlantılar

Hangi özellik sizin için önceliklidir?

• Kullanılan toplam oy
    139
papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
Windows Phone 8.1 Eksikler ve İstekler Anketi (En Fazla 10 Oy Kullanabilirsiniz)
Merhabalar değerli Maxicep üyeleri ve takipçileri. Yeni bir anketle yine karşınızdayız.

Windows Phone 8'de sizlerle birlikte gerçekleştirdiğimiz eksikler anketini bu sefer Windows Phone 8.1 için gerçekleştiriyoruz.

Windows Phone 8 için yaptığımız ankette belirlediğiniz eksikler listedeki bir çok ihtiyacımız Windows Phone 8.1 ile tamamlandı fakat bizler firmalara ve ürünlerine para veren kullanıcılar olduğumuz için bizim isteklerini bit mezun, bitmemelidir de. Bu yüzden sizlerden gelen istekler doğrultusunda oluşturduğumuz anketimizde 10 maddeye oy vererek bir sonraki Windows Phone güncellemesinde giderilmesini istediğiniz eksiklikleri belirtiniz.

Sizlerin oylarıyla belirlenecek olan 10 maddelik eksik listemizi hem Windows Phone User Voice aracılığıyla hem de bizzat kendim direk olarak ilgili ve yetkili Microsoft, Nokia ve Windows Phone yöneticilerine ulaştırmaya çalışacağız.

NOT: Lütfen On taneden fazla oy kullanmayınız. Oylarının geçersiz sayılacaktır.

ANKET LİSTESİ

1-Video kaydı sırasında Duraklatma ve Devam etme özelliği.
*“Pause and continue” features while recording a video.

2- Görev yöneticisinden çoklu uygulama kapatma veya tüm uygulamaları birden kapatabilme.
*Multiple termination and kill’em all features in task manager

3- Yalnızca Skype üzerinde değil, doğrudan sistemde görüntülü görüşme desteği
*Video call feature for the system as a direct calling option.

4- Genel USB OTG desteği
*General USB OTG support for all devices.

5- Bluetooth isminin telefondan değiştirilebilmesi ve önce Bluetooth'u açmaya gerek kalmaksızın gönderme/paylaşma seçeneklerine varsayılan olarak “bluetooth ile gönder” seçeneğinin eklenmesi. Kullanıcı bu ayarı seçtiğinde bluetooth’un kendiliğinden açık hale gelmeli.
*Direct bluetooth option in sharing possibilities. If users select that option, bluetooth should be turned on automatically by the system.

6- Bağlantı ve ayar kısayollarına "Mobil Veri Aç/Kapa" kısayolunun eklenmesi.
*Celluar data (2G/3G/4G/Off) toggle for quick settings.

7- Bağlantı ve ayar kısayollarında görülen maksimum seçenek sayısının artırılması ve yana kaydırılarak görülebilmesi.
*The number of avaliable quick settings should be increased and They all shoud be seen by sliding left or right.

8- Alternatif klavye uygulamalarına izin verilmesi (3.Parti uygulamalar dahil)
*Alternative keyboards should be allowed (including 3rd party apps)

9- Cihazın kapalıyken de şarj olması ve şarj olurken "açılsın mı" diye sorması.
*Charging availability when the device is off. There should be a “do you want to open” question when the plug’s inserted.

10- Kilit tuşuna basılı tutunca "Yeniden başlat, ekran görüntüsü al, kapat, sessiz moda geç" gibi seçeneklerin gelmesi.
*When users press and hold the power button, there should be a screen which asks for “restart, screen capture, turn off, silent mode etc” options.

11- Yedekleme özelliğinin geliştirilmesi. Uygulama ve oyunların sadece linkleri değil içerikleri, ayarları ve save dosyaları ile tam olarak yedeklenebilmesi. (PC Suite stili tam kapsamlı yedekleme)
*An advanced backup&restore possibility for WP Desktop App. (like PC Suite)

12- Bildirim merkezinin etkileşimli bir yapıya kavuşturulması. Bazı uygulama bildirimlerine doğrudan buradan cevap verilebilmesi.
*A more advanced, actionable notification center.

13- Çoklu pencerede çalışma ve uygulama yönetimi desteği.
*Multi-window support.

14- Kilit ekranında ekrana çift tıklayarak uyku moduna alabilme.
*Double tap to turn off the screen on the Lockscreen. (Double tap to sleep availability).

15- Bildirim ikonunun her uygulama için standart olmak yerine bildirim gelen uygulamaya göre farklı şekillerde görünmesi.
*Each notification should be seen with the apps own icon in the notification center.

16- Ekran videosu kaydedebilme.
*Video capturing availability for the system and the screen activities.

17- Kulaklık takıldığında sistem tepsisinde kulaklık simgesinin görünür olması.
*Headphone icon for the system tray when the headphones are plugged.

18- İnternet Explorer'da görünür buton ve kısayol sayısının artırılması.
*Users should see much more buttons and shortcuts on Internet Explorer.

19- Çekilen videoların kamera rulosunun yanı sıra Video uygulamasında da görülebilmesi.
*User-recorded videos should be seen in Video app. (not only in camera roll).

20- Uygulama listesinde çeşitli kriterlere göre sıralama yapabilme.
*Alternative sorting options for the app list.

Yönetici tarafından düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: erolbuyukdag, pirenuri, ogzhnoTr ve 8 diğerleri

4MaGuS

4MaGuS

Üye
bunların hepsini istiyorsak ne olacak acaba :)

skynet

Üye
Abi birde diğer klasörü sorununa da değinseydin keşke :)

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Arkadaşlar en fazla 10 maddeye oy kullanabilirsiniz.
10'dan fazla oy kullanmış üyelerin kullandığı tüm oylar geçersiz sayılacaktır.

• Beğen
Tepkiler: emz ve beats
papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
  • Beğen
Tepkiler: beats, Aybin.Kilic, 4MaGuS ve 2 diğerleri
ÖZGÜNBEY

ÖZGÜNBEY

Üye
Abi hepsi de cihazlarımızda görmek isteyebileceğimiz eksiklikler, o yüzden hepsine birden oy verebilseydik eyiydi :tebessüm:

• Beğen
Tepkiler: dedereis123
ponçikEnişte

ponçikEnişte

Üye
:ahben hiç yazıyı okumadan hemen oy vermeye kalktım, sonra okudum ki maks 10 maddeye vermemeiz lazımmış, bi saydım ki 13 :islikoylarımız silinince tekrar verebilecem mi? :utan:utan

ErenMSC

Üye
Yıl: 2016
Konu: Windows Phone 9 Eksikler ve istekler anketi

:ehe

• Beğen
Tepkiler: luckysleven, emz ve baysal.onur
bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Yıl: 2016
Konu: Windows Phone 9 Eksikler ve istekler anketi

:ehe

Eeee kullanıcıları memnun etmek mümkün değil.
Her sistemde herkesin hala beklediği bir şeyler vardır.
Ve her zaman da olacaktır.
İhtiyaçlar, alışkanlıklar, beğeniler farklı farklı...

ErenMSC

Üye
Eeee kullanıcıları memnun etmek mümkün değil.
Her sistemde herkesin hala beklediği bir şeyler vardır.
Ve her zaman da olacaktır.
İhtiyaçlar, alışkanlıklar, beğeniler farklı farklı...
Doğrudur :)

Rock Ve Roll

Rock Ve Roll

Üye
konuyu görünce hemen ankete yumuldum. sanıyorum 10 u geçmişim biraz geç farkettim 10 olması gerektiğini :lamer:

byibo

byibo

Üye
abi herşeyden öte emeğinize sağlık çünkü çoğu insan isteklerini iletemiyor bilmediği,üşendiği yada uğraşamadığı için bu yüzden bizlerin size teşekkür etmemiz gerekiyor şahşım adına teşekkür ediyorum güzel bütünleyici konu olmuş isteklere gelince hepsi güzel olmalı bence

ponçikEnişte

ponçikEnişte

Üye
:ahben hiç yazıyı okumadan hemen oy vermeye kalktım, sonra okudum ki maks 10 maddeye vermemeiz lazımmış, bi saydım ki 13 :islikoylarımız silinince tekrar verebilecem mi? :utan:utan
düzeltme yapabiliyorsanız verdiğim 13 oyu şu şekilde 10a düşürebilirseniz sevinirim;
1-3-5-6-7-11-13-18-19-20

suyunsesi

suyunsesi

Üye
Sevgili moderatörlerim, ben aşağıyı okumadan patır patır oy kullandım sonra aşağı bakınca gördüm 10 sınırlamasını. Yanlışlıkla 11 yada 12 oy kullanmış olabilirim. Düzeltme imkanım var ise rica edeyim fazlalıkları eleyip yeniden oy kullanayım. Düzeltilemiyorsa da canımız sağolsun nede olsa hepimizin istekleri benzer. :utan
düzeltme yapabiliyorsanız verdiğim 13 oyu şu şekilde 10a düşürebilirseniz sevinirim;
1-3-5-6-7-11-13-18-19-20
Tek ben değil mişim :sirit::kop2:

• Beğen
Tepkiler: Rock Ve Roll
beats

beats

Üye
Sevgili moderatörlerim, ben aşağıyı okumadan patır patır oy kullandım sonra aşağı bakınca gördüm 10 sınırlamasını. Yanlışlıkla 11 yada 12 oy kullanmış olabilirim. Düzeltme imkanım var ise rica edeyim fazlalıkları eleyip yeniden oy kullanayım. Düzeltilemiyorsa da canımız sağolsun nede olsa hepimizin istekleri benzer. :utan
Tek ben değil mişim :sirit::kop2:
Baktım şuan fazladan oy verenlerin oyları duruyor yani geçerli, ama sayımda iptal olursa orasını bilemem.

dakamon

dakamon

Üye
Arkadaşlar en fazla 10 maddeye oy kullanabilirsiniz.
10'dan fazla oy kullanmış üyelerin kullandığı tüm oylar geçersiz sayılacaktır.
AHA!!! ben bi tane oy kullanıp oyu kullan butonuna bastım daha kullanamazmıyım :(

kaygisiz43

kaygisiz43

Üye
10 kuralını görmedim ama benim istediklerim 10 taneydi aralarında :) 1,3,7,8,11,12,13,15,19,20 Bunlardı seçtiklerim :)

Esendağlı

Esendağlı

Üye

Üst Alt