Windows Phone 8.1 2014 Şubat ayında surprizlerle geliyor

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ogzhnoTr

ogzhnoTr

Üye
Sistem uygulamalarını güncellemeniz gerekiyor. Mevcut yuklenemeyen uygulamaları basılı tutup yüklemeyi iptal edin.

Kilit ekranı ile arayuz aynı şeyler değil. Ki wp'nin kilit ekranı bile kendisine has bir yapıya sahip.

Peki yarın bir gün windows8'deki o sağ ve sol yanları kullanan özellikler geldiğinde ne olacak bildirim merkezi:D mesela açılır pencere

e benim dediğim gibi olsun o zaman

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
@papakudioflu Neden dogasina aykiri? @ogzhnoTr dedigi gibi bildirim merkezine menu haricinde ulasamayacagiz sacma degil mi? Birde baska ne gelicek Win 8,1 de?

bildirim merkezine menü haricinde nereden ulaşmayı bekliyorsun ki. Yandan açılır pencere de olsa menü "başlat ekranına" gelmen lazım.

Ayrıca wp'de Microsoft oldum olası benzeri olan bir özelliği arayuze eklemedi. Şimdi buna bildirim merkezi de dahil. Hoş o yukarıdaki (*) sembolü oraya neden konulmuş onun extra bir görevi var mı onu da bilmiyoruz ya bir iki tane görsel var elimizde onlar üzerinden fikir yürütüyoruz.

goktas19

goktas19

Üye
Sistem uygulamalarını güncellemeniz gerekiyor. Mevcut yuklenemeyen uygulamaları basılı tutup yüklemeyi iptal edin.

Kilit ekranı ile arayuz aynı şeyler değil. Ki wp'nin kilit ekranı bile kendisine has bir yapıya sahip.

Peki yarın bir gün windows8'deki o sağ ve sol yanları kullanan özellikler geldiğinde ne olacak bildirim merkezi:D mesela açılır pencere

Mesela android de 2 parmakla bildirim merkezini indirince genel bildirim ayarlari cikiyor onun gibi bir sey yapilabilir ki bu simdi aklima gelen bir sey

cesurpolis61

cesurpolis61

Üye
hadi geçtik kaydırmayıda malum şu altaki 3 tane tuşumuz var geri tuşu arama ve microsoftum sembolü ana menüde bu bu sembol ne iş görüyor hadi 2. ekranda tıkladığımızda ana menüye dönüyor, en azından ana menüde sembole dokunduğumuzda çıksın bi işe yaramış olur..

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
Mesela android de 2 parmakla bildirim merkezini indirince genel bildirim ayarlari cikiyor onun gibi bir sey yapilabilir ki bu simdi aklima gelen bir sey

diyorsun ki Androidde olan bişeyi Windows Phone'a koysunlar. Hiç mümkün mu böyle bir şey

goktas19

goktas19

Üye
Oyle demek istemedim yanlis anlasildi. Eger sorun bildirim merkezini engelleyecek ekstra durumlar varsa bildirim merkezini gelistirerek saga ve baska bir yere koyabilirler demeye calistim bunucda Android de ki olayi ornek verdim

ogzhnoTr

ogzhnoTr

Üye
androidde vardı bildirim merkezi ios da yoktu ios a geldi ama ?

ÖEY

ÖEY

Üye
Bence boşuma birbirimizi yiyip durmayalım iki tane fotoğraf yüzünden :D Belki de hiç ummadığımız bir şey çıkabilir karşımıza. Daha çok var, bekleyip göreceğiz artık. Belki de adamlar denedikleri birkaç bildirim ekranı sisteminden iki tane ye indirdiler seçimlerini ve önceden bu resimleri çıkanı sızdırdılar bilerek ki müşterilerin tepkisini ölçebilsinler. Belki gelen tepkilere göre B planına geçecekler. Bilemeyiz yani ne yapacaklarını onun için hiç sıkmayın canınızı :D Ne gelirse gelsin kullanacağız eğer kullanmak istemezsek zaten satar başka platformlara doğru yelken açarız ;)

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi

Aslanleo75

Üye
Bence boşuma birbirimizi yiyip durmayalım iki tane fotoğraf yüzünden :D Belki de hiç ummadığımız bir şey çıkabilir karşımıza. Daha çok var, bekleyip göreceğiz artık. Belki de adamlar denedikleri birkaç bildirim ekranı sisteminden iki tane ye indirdiler seçimlerini ve önceden bu resimleri çıkanı sızdırdılar bilerek ki müşterilerin tepkisini ölçebilsinler. Belki gelen tepkilere göre B planına geçecekler. Bilemeyiz yani ne yapacaklarını onun için hiç sıkmayın canınızı :D Ne gelirse gelsin kullanacağız eğer kullanmak istemezsek zaten satar başka platformlara doğru yelken açarız ;)

Cevaplar İçinde En Çok Katıldığım Cevap Çok Doğru Demişsin Abi :D

dakamon

dakamon

Üye
Mesele android yada ios meselesi değilki insanalrın dediği gibi ben bi uygulamada takılırken de bildirim merkezine bir hareketle ulaşmak isterim diyor. O zaman koskoca apple da androidi taklit etti onun ki de üstten geliyor. Bence WP kullanan insanlar böyle birşeye büyük tepki gösterecekler. Ki şu an wpcentral da sırf bu konu için 200 tane mesaj yazılmış çoğuda bu bildirim merkezi için berbat diyor istemiyoruz falan diye mesajlar yazıyor. Bu konuya da bakınca neredeyse kimse beğenmemiş. Üstten gelmesin soldan gelsin gelsin de bi şekilde gelsin ama tek bir hareketle önemli olan da bu. Uygulamadan ana menüye geleceğim ki bildirim merkezini açayım zor bir iş. Biz Ms kullanımı kolaştırsın dedikçe zorlaştırıyor. Umarım geri bildirimleri dikkate alıp bundan vazgeçer. Zaten hali hazırda ana ekranımın gereğinden fazla dolduğunu hissediyorum bide bildirim merkezi gelirse sıkıntı. Onu bide ufak ta yapamazsın gelen bildirimleri an be an görmek için. Ama gruplama olayı güzel bir şey umarım güzel bir tasarımla bize sunarlar.Bence live tile olarak yapmak sadece kkolaya kaçmaktır.

Aslanleo75

Üye
Sola Çekince Gelebilir Mesela Özentide Olmuş Olmaz.Veya Sağa Çekilebir.O da Olmadı Ayarlardan Sağlaklar İçin Sağa,Solaklar İçinde Sola Ayarını Getirebilirler.Gayetde Hoş Olur Bence Bu Düşünce,Yanlız Oyun Oynarken,Uygulamalardayken Vbde Bakabilmeliyiz Androidde Bazı Oyunların İçindeyken Bakamıyoruz Bu Sorunda Ortadan Kaldırılırsa Sistem Gayet Hoş Olur

goktas19

goktas19

Üye
Mesele android yada ios meselesi değilki insanalrın dediği gibi ben bi uygulamada takılırken de bildirim merkezine bir hareketle ulaşmak isterim diyor. O zaman koskoca apple da androidi taklit etti onun ki de üstten geliyor. Bence WP kullanan insanlar böyle birşeye büyük tepki gösterecekler. Ki şu an wpcentral da sırf bu konu için 200 tane mesaj yazılmış çoğuda bu bildirim merkezi için berbat diyor istemiyoruz falan diye mesajlar yazıyor. Bu konuya da bakınca neredeyse kimse beğenmemiş. Üstten gelmesin soldan gelsin gelsin de bi şekilde gelsin ama tek bir hareketle önemli olan da bu. Uygulamadan ana menüye geleceğim ki bildirim merkezini açayım zor bir iş. Biz Ms kullanımı kolaştırsın dedikçe zorlaştırıyor. Umarım geri bildirimleri dikkate alıp bundan vazgeçer. Zaten hali hazırda ana ekranımın gereğinden fazla dolduğunu hissediyorum bide bildirim merkezi gelirse sıkıntı. Onu bide ufak ta yapamazsın gelen bildirimleri an be an görmek için. Ama gruplama olayı güzel bir şey umarım güzel bir tasarımla bize sunarlar.Bence live tile olarak yapmak sadece kkolaya kaçmaktır.

Yani bildirim merkezi istemiyorsun ? Android gibi olmasin da gelen bildirim merkezi live tile olmasin

Aslanleo75

Üye
En Kısa Yoldan Açılsın Demek İstiyor Arkadaşımız.Veya Menü Tuşuna 2 Kez Basınca Gelse Bildirimler

dakamon

dakamon

Üye
Yani bildirim merkezi istemiyorsun ? Android gibi olmasin da gelen bildirim merkezi live tile olmasin
Nasıl anladın yazdığımı bilmiyorum sanırım üstte yazılanlardan haberin yok. Ali kemal abi ms android gibi bildirim merkezi yapacak değil ya demişte ona istinaden söyledim. Apple da yukardan çekmeli yaptı. VAlla şu yazılanları nasıl okuyorsunuz anlamıyorum. Tekrar tekrar açıklama yaptırmak zorunda bırakıyorsunuz insanı. Sözüm meclisten dışarı. Bildirim merkezi olsun neden olmasın ama Ekran bunun için karoya gerek yok bence büyük amelelik olur. Ben kaybetmem MS kaybeder. Kimsede dışarda ya bizim bildirim merkezi bak böyle diyemez. Ne artısı var bilmiyorum bilen varsa söylesin.

BelaMonte

BelaMonte

Üye
konseptdeki gibi yapsalar tamam. Aksiyona gerek yok bence

DenizhaNq

DenizhaNq

Üye
Gerçekten bildirim merkezi o şekilde çok saçma. soldan sağa çekince açılması çok güzel olur. bir şu mesaj falan gelince üstten açılmasını kapatma olayı neden gelmiyor çok mu zor bişey bu?

dakamon

dakamon

Üye
Soldan sağa çekince de pek kullanışlı olmayabilir çünkü bildirim merkezini açtığımızda onun içinde de sağa sola gidilmek istense sıkıntı olabilir. Her sağdan sola çektiğimizde menüye dönmesi muhtemel yada bunu engelleseler menüye bu şekilde dönmekten mahrum kalırız. Umarım ne demek istediğimi anlamışsınızdır. soldan sağa çekip sol kenardan gelek menü bence hızlı ayar olabilir yada daha iyisini yapsınlar :) ama karo olarak gelmesin

DenizhaNq

DenizhaNq

Üye
Soldan sağa çekince de pek kullanışlı olmayabilir çünkü bildirim merkezini açtığımızda onun içinde de sağa sola gidilmek istense sıkıntı olabilir. Her sağdan sola çektiğimizde menüye dönmesi muhtemel yada bunu engelleseler menüye bu şekilde dönmekten mahrum kalırız. Umarım ne demek istediğimi anlamışsınızdır. soldan sağa çekip sol kenardan gelek menü bence hızlı ayar olabilir yada daha iyisini yapsınlar :) ama karo olarak gelmesin
hızlı ayarlarda çok iyi olabilir de o bildirim merkezi olmasın kesinlikle... ve şu bildirimlerin üstten okunması çok kötü arkadaş foto çekiyor o an özel bi mesaj gelebilir mesela veremiyorum arkadaşımın fotosunu çekiyorum o an üstten mesaj geliyo bunu hiç mi görmüyorlar. heralde yetkililer kendi sistemlerini kullanmıyorlar :D

mesutcinik

mesutcinik

Üye
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
dostlar hepimizin bildiği bu konseptte olan bildirim merkezi bence çok iyi olur eğer bu resimde görüldüğü gibi bi planları varsa eminim ki bütün bu geri dönüşler göz önüne alınarak karar değişecektir...

• Beğen
Tepkiler: Aybin.Kilic
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...