Windows Phone8.1 bildirim merkezi,klasorler ve dahası

 • 12 Eylül 2013
 • 3061 Okunma
 • 51 Cevap

 1. < Resmi açmak için tıklayın >

  Geçtiğimiz günlerde Windows Phone8.1 güncellemesinin ayrıntılarını sizlere çeşitli haberlerimizle duyurmuştuk.
  Bugün ortaya çıkan ekran görüntüleri artık bazı şeyleri apaçık ortaya çıkartıyor.
  İlk olarak "bildirim merkezi Windows Phone 8.1 güncellemesiyle Windows Phone platformuna kazandırılıyor.
  Bildirim merkezi ilk bakışta Live tile olarak gözüküyor. Fakat ortadaki ekran görüntüsüne dikkat ederseniz bildirim merkezinin i.e pop up penceresi gibi açılabiliyor bu esnada telefon başlat ekranı kararak arka plana alınıyor.
  İkinci olarak uygulama listesindeki değişiklik göze çarpıyor. Uygulamalar isteğe göre oluşturulan gruplara veya klasörlere ayrılabiliyor. Bu sayede istenilen uygulamaya ulaşmak eskisinden çok daha rahat olacak. Ayrıca bu düzenlemeler kişiselleştirme ve kullanılabilirliği de arttırıyor.
  Son olarak alttaki ekran görüntüsünde dikkatimizi çeken "Show battery percentage" butonu. Bu görüntüyle ortaya çıkan ve ilk defa görülen bu buton sayesinde task bardaki batarya göstergesine "yüzde" olarak gösterim eklenmiş oluyor.
  < Resmi açmak için tıklayın >

  Bu görüntüler gerçek mi yoksa fake mi emin değiliz. Ama bir gerçek var ki bunlar olması gereken özellikler ve kullanıcılar bunları Microsoft'tan bekliyor. Umarız 2014 yılı başlarında yayınlanması beklenen Windows Phone 8.1 güncellemesi bu ve bunlar gibi bir çok yenilikle kullanıcılarını memnun eder.
   


  Yazan: papakudioflu
 2. Hepsi bir yana batarya yüzdesi bir yana.Gerçek olma ihtimali yüksek çünkü bunu yapmak gerçekten zor bir şey olmamalı.
   
  Rainesto bunu beğendi.
 3. Umarım fake değildir. Haber için teşekkürler.
   
 4. Paylaşım için teşekkürler :) Bu güncelleme bence sadece olması gereken şeyleri içeriyor artık daha yenilikçi şeyler de görmek istiyoruz mesela neden bir masaüstü görünümü olması :)
   
 5. Sabırsızlanıyoruz :kro2:
   
 6. Çok iyi :eller:
   
 7. telefon lumia 620 mi? bana mı öyle geldi
   
  SLH.55 bunu beğendi.
 8. Wp centralda yorumlarda daniel rubinho da kesin bir şey yok alpha da olabilir beta da olabilir bu dedi. Sanırım herşey sürekli test ediliyor. Developerlara da gönderilip kontrol edilmesi isteniyor olabilir. Nasıl beğendinmi bi sorun varmı diye. Bence onlar sızdırıyor bu görüntüleri. Bu gün gdr3 lü bi 920 satılıyormuş Ebay de :) demekki MS developerlara gönderiyor yaptığı güncellemeleri test etsinler diye :) valla bu da gelebilir yada daha farklı bir şey de yada istediğimiz gibi üstten çekmeli de bence aralık ayına kadar çoğu haber yüzde 30 u geçmeyecek gerçeklikte aralıktan sonra şekillenecektir herşey.
   
 9. Valla arkadaşlar ben üstten çekmeli bildirime o kadar da takıntılı değilim. Daha sihirli ve estetik bir görünüm neden olmasın ki. Yani şuanda daha amber güncellemesindeki ekran saatimize bir bakın. Elimizi telefonun üzerinden geçirdiğimizde beliriyor. Bunun benzeri farklı bir bildirim açılışı neden olmasın? Atıyorum Live Tile de bildirimleri görüyoruz diyelim. Ekranı yukardan aşağı çekerek bildirimi açmak yerine direk ekranın ortasındaki o Live Tileyi çimdik biçimli tutup çekme hareketiyle ekran ortasından tüm ekrana doğru yayılan bir geçiş efekti ile açıldığını düşünsenize... (Ali bey bunu microsoft a gönderelim, fikri beğenirlerse, bir phablet hediyesine hayır demiyor bu arkadaş diye de not düşebilirz :P )
   
 10. ilk özellik sevdim ama bildirim ekranı daha değişik olması lazım ki tarzımız olsun.Ama bu batarya muhabbetini anlamadım yüzdeli yazıyor bizdede yüzdeli yani taç olay ne?
   
 11. o yüzde üstteki taak barda yazacak. Yani mevcut batarya ikonunda.
   
 12. Valla ekran saatinin aynısı 5800 da da var bildiğim kadarıyla çift dokunmada var :) neyse bunlar basit işler. Zor olansa bildirim merkezini tilesiz yapmak. Zaten ekranda br sürü şey var. E bide ona mı yer açcaz arkadaş. Mesela facebook uygulamasında takılıyorsun şu bildirim merkezine bir bakim dediğinde ana menüye git tileyi gözünle ara bul üzerine dokun ohooo :D benim açımdan çok zor :D Valla siz bu kutucuğa okey verirseniz adamlar hızlı ayarları da kutucuk şeklinde verirler sığdırın sığdırabiliyorsanız ondan sonra. Bide diğer platformların bizimle dalga geçmesi de cabası :D:smdance:
   
 13. Microsoft çalışmaya başlamış umarım hızlı gelir bunlar
   
 14. umarım... Ama şubattan önce goremeyeceğimizi düşünüyorum
   
 15. Apple gibi olsalar güzel olacak adanalr üst versiyonu 3 ayda tamamlıyorlar
   
 16. Bana Apple versiyonları aynı geliyo, hatta son ios7 bile neredeyse aynı. Sanki sadece düğmelerin renkleri değişmiş gibi duruyo :P
   
 17. Bildirim merkezine ulaşmak için her seferinde ana sayfaya dönmek zorunda kalmayalım yeter bence :)
   
 18. O ortadaki fotoğraf çok iyi bence mesela ie de gezinirken mesaj geldi uygulama geçişi yapmadan direk cevap yazabiliriz sanırım?
   
 19. Benimde çarklar dönüyor. güncelleme 16 Mb. Mobil bağlantı ile de güncelleyebilirsiniz. Hızlı ayarlar ve bildirimler için benim gönlümden geçen Insider benzeri bir yapı. Ana ekrandayken ekranı sola kaydırınca uygulama listesi geliyor. Ekranı sağa kaydırınca da Insider ekranı benzeri bir ekran gelerek wifi,hücresel veri, lokasyon, uçak modu gibi ayarlar tek tık ile açılıp kapatılsa çok harika olurdu. Ayrıca bu ekrana diğer ayarların kısayolları da atılarak çok kullanılan ayarlaya hızlı ulaşım sağlanabilirse güzel olur.
   
 20. Yalnız ayarların kısayolları ile ilgili hiç sızıntı yok. Acaba bunu daha da mı erteleyecekler :hmmm
   

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
21/01/2019 - 07:13