Nokia Türkçe F ve Türkçe Q Klavyeler (DayHand İnput)

Sponsorlu Bağlantılar

dangerousyaso

dangerousyaso

Üye
    Konu Sahibi
Nokia Türkçe F ve Türkçe Q Klavyeler (DayHand İnput)
Modlama tanıtımı dilinden pek anlamam. O yüzden yüzeysel bir anlatım yapacağım. Bir çoğumuzun DayHand İnput programını kurup, "E bunda Türkçe karakter desteği yok." deyip kaldırdığımızı tahmin ediyorum. Bana gayet başarılı gelen bu yazılımın yaklaşık bir ay içerisinde, bir kaç aksaklığını düzelterek ve Türkiyede bir ilk olduğunu düşündüğüm benim de tarafımca kullanmış oluduğum F klavyeyi de ekleyerek sizlerle paylaşmak istedim. Grafik tasarımda her türlü desteğini esirgemeyen caneşim AcroMax'e buradan teşekkürlerimi sunmak isterim. :bye2:

Uyarı ( ! ) Kurulumu, Telefon Hafızasına yapmanız gerekiyor.

Kurulum:

Kurulumdan sonra, klavye seçimi:

Klavyelerden görüntüler:

Programı kaldırmak için:

Tek eksiği, ne yapıp ettiysem "ç,ş,i,ğ,ö,ü" harflerini "Ç,Ş,İ,Ğ,Ö,Ü" olarak yazdıramadım. Varsa gözünüze çarpan hatası, buradan bildirirseniz düzeltmeye çalışırım.

İndir:

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: Amarus, bymen07, lebron_jamess ve 22 diğerleri

Nadir

Nadir

Emekli Yönetici
teşekkürler..

Εthnic

Εthnic

Üye
hemen deniyorum.. eline emegine saglik..

Discovery2

Üye
nasıl kaldıracağız peki kaldırılmıyor ?

KayraBey

KayraBey

Üye
Paylaşım için teşekkürler...

• Beğen
Tepkiler: lebron_jamess
dangerousyaso

dangerousyaso

Üye
    Konu Sahibi

qpel

Üye
yalnız şu sağ ve sol ok çok fazla ileri geri gidiyor 1 tane olması gerekmez mi ben bu programı hiç kurmadım aslı da böylemi

okay her ne hikmetse bir programda böyle davranıyor

Freddy Krueger

Freddy Krueger

Üye
dostum eline sağlık.bunun eng. versiyonunu silmiştim daha önce, türkçe daha iyi oldu

KELGER

KELGER

Üye
kardeş saol 5800 da çok işe yarar .
bende n97 var eğer kendi klavyesini bozmazsa kullanırım
kardeş bide googlede türkçe f yazıyo ya aşağıda on abasınca web:özellik desteklenmiyor diyo seninki

--------------- Ekleme ---------------

kardeş bu klavye daha güzel hemde n97 nin orjinal klavyesini devre dışı bırakmıyor.
ondan sonra mesela googleye önceden yazığın bişeyin ilk harfini yazınca klavye kapanıyor ya bunda kapanmıyor.
tek eksiği hani şifre yazınca **** olurya yanlış yazınca ** ları silemiyorsun teksorunu bu.
bunu türkçe yapıp o sorunu düzeltebilirsen bence öbüründen daha güzel olur bu.
bide yukarıdaki programı kaldıramayanlar kurulumdan sonra klavye seçimi önizlemesi varya '' 2 '' olan yeri ankep i seçip kaldırabilirler

• Beğen
Tepkiler: lebron_jamess

qpel

Üye
bide bazı programlarda klavye gelmiyor nedense mesela bende office suite programı vardı dedim bir metin dosyası yazayım bunla klavye bi türlü gelmedi herhalde programın kendinde bir sorun var

KELGER

KELGER

Üye
kardeş web browser de devre ye girmiyor ya açılmıyor yada özellik desteklenmiyor diyor.bide rakamlar la harfler
ayrı bölümde ve biraz büyük olsa iyi olur böyle tutturması zor oluyor

dangerousyaso

dangerousyaso

Üye
    Konu Sahibi
nasıl kaldıracağız peki kaldırılmıyor ?
Kurulumdan sonra, klavye seçimi resminde gösterilen 2 numaralı aşamayı yine AknFeb yapıp, öyle kaldırın programı.

yalnız şu sağ ve sol ok çok fazla ileri geri gidiyor 1 tane olması gerekmez mi ben bu programı hiç kurmadım aslı da böylemi

okay her ne hikmetse bir programda böyle davranıyor
1 Kere de tıklasanız, basılı da tutsanız ok tuşlarına, bir adet kaydırma yapar.

kardeş saol 5800 da çok işe yarar .
bende n97 var eğer kendi klavyesini bozmazsa kullanırım
kardeş bide googlede türkçe f yazıyo ya aşağıda on abasınca web:özellik desteklenmiyor diyo seninki

--------------- Ekleme ---------------

kardeş bu klavye daha güzel hemde n97 nin orjinal klavyesini devre dışı bırakmıyor.
ondan sonra mesela googleye önceden yazığın bişeyin ilk harfini yazınca klavye kapanıyor ya bunda kapanmıyor.
tek eksiği hani şifre yazınca **** olurya yanlış yazınca ** ları silemiyorsun teksorunu bu.
bunu türkçe yapıp o sorunu düzeltebilirsen bence öbüründen daha güzel olur bu.
bide yukarıdaki programı kaldıramayanlar kurulumdan sonra klavye seçimi önizlemesi varya '' 2 '' olan yeri ankep i seçip kaldırabilirler

Öncelikli klavye olarak gösteriyor kendini. Ancak kurulum resminde yer alan ikinci adımı AknFeb yapmanız gerekiyor orjinal klavyenizi kullanmak için. Özellik desteklenmiyor olayını biraz daha açar mısın anlayamadım?

O dediğin yazılımı modlamak oldukça zor. Ama boş bir vaktimde ona da el atmak isterim.

bide bazı programlarda klavye gelmiyor nedense mesela bende office suite programı vardı dedim bir metin dosyası yazayım bunla klavye bi türlü gelmedi herhalde programın kendinde bir sorun var

Gelir yahu. :) Neden gelmesin, yazı yazacağınız ekrana bir kaç kez dokunun mutlaka gelecektir. Alarm kurarken bile geliyor. Bir sıkıntı yok yani.

kardeş web browser de devre ye girmiyor ya açılmıyor yada özellik desteklenmiyor diyor.bide rakamlar la harfler
ayrı bölümde ve biraz büyük olsa iyi olur böyle tutturması zor oluyor

Girer girer, yazı yazacağınız yere bir kaç kez dokunun. Amacım, her karakter elimizin altında olsun istememden kaynaklanıyor. Bu yazılım orjinal sürümünde klavyeler dediğiniz gibi ayrı ayrı. Ama bence böyle daha kullanışlı. Her şey elinizin altında. Butonlar daha büyük olamaz, çünkü kullanabileceğimiz en büyük ve en kullanışlı buton boyutlarını kullandık klavyelerde.

KELGER

KELGER

Üye
kardeş ben kaldırdım geri yükledim şimdi çalışıyor.
ama dediğim gibi iki sorunu var
1-rakam ve harfler beraber olduğu için çok küçük
2-n97 nin kendi klavyesini devre dışı bırakıyor.

diğer sorunlar kaldıp kurunca düzeldi

dangerousyaso

dangerousyaso

Üye
    Konu Sahibi
Devre dışı bırakması normal.
Bu küçüklüğü hangi klavye için diyorsunuz. Yatay olanlar için mi dikey olanlar için mi?

Εthnic

Εthnic

Üye
evet dikey olan klavyede ust numaralar olmasa daha iyi olurdu gibime geliyor.. boyle harfler cok kucuk...

KELGER

KELGER

Üye
yatay olunca zaten büyük oluyor.hani dikey olunca harf lerin üzerinde rakamlar oluyor ya o işte.çok karışıyo ortalık.
ama yinede çok güzel saol 2. seçenek klavyem bu

Freddy Krueger

Freddy Krueger

Üye
galeride bir sürü resim çıktı ne yapsam gizleyemiyorum!

dangerousyaso

dangerousyaso

Üye
    Konu Sahibi
Resimler, sadece C:\data içerisinde yer alıyor. Galeriniz, tüm C yi tarıyorsa bu normal bir şey.

KELGER

KELGER

Üye
kardeş ne olur şu harfleri biraz büyüt lannet olası 8 tuşuna bir türlü basamıyorum.diğerlerinide hep kaçırıyorum

dangerousyaso

dangerousyaso

Üye
    Konu Sahibi
kardeş ne olur şu harfleri biraz büyüt lannet olası 8 tuşuna bir türlü basamıyorum.diğerlerinide hep kaçırıyorum

Sanırım anlatamıyorum. Telefonun yatayda 640 pixel, dikeyde de hepi topu 360 pixel genişliği var. İdeal kullanım ve ideal görsellik için en büyük butonları ayarladık klavyelerde. Emin ol ki, butonlar biraz daha büyük olsa birbirlerine çok yakın olacaklar ve bu sefer o 8 tuşuna daha zor basacaksın. Bunları göz kararı ayarlamadım, tek tek hesaplayarak ayarladım tuşların büyüklüğünü. Zaten o yüzden bir aya yakın sürdü bu çalışma.

Üst Alt