Büyük tuşlu, türkçe karakterli dikey klavye. (Dayhand input)

Sponsorlu Bağlantılar

Lionminister

Üye
    Konu Sahibi
Büyük tuşlu, türkçe karakterli dikey klavye. (Dayhand input)
Ben bu sitenin çok ekmeğini yedim. Şu ana kadar sadece download etmişliğim var. Bir kez de ben koyayım dedim.
O yüzden kendim için tasarladığım dikey klavyeyi burada paylaşayım dedim.

Klayve sadece dikeydir. Türkçe karakterler normal karakterleri tutup aşağı çekince gelmektedir.
Tamamen türkçe karakterli bi klavyede tuşlar iyice küçüleceğinden basmak daha da zorlaştığı için böyle bir çözüm buldum.

Ayrıca bazı tuşların altına sık kullandığım noktalama işaretlerini koydum. Onlara ulaşmak için de aynı yolu izlemeniz gerekiyor.
Yani tuşa basıp aşağı doğru çekmek.

En üstteki sırada ise qwertyuiop kısmında rakamları da göreceksiniz. rakamları kullanmak için de tutup üste çekmelisiniz.
yani türkçe karakterler ve noktalama işaretleri için tuşa basılı tutup aşağı, rakamlar içinse basıp yukarı.
diğer arkadaşların halledemediği büyük harfli türkçe karakterler de sağlıklı bir şekilde çalışıyor.
Zor gibi gözükse de alışınca gayet kullanışlı oluyor. 2-3 aydır kullanıyorum. Siz de yararlanın diye koyuyorum. Kendi tasarımımdır.

Önce dayhand input'u yüklemeniz gerekiyor. 1-DayHand_Input6.2.0017_r2_unsigned.sis
Yüklerken OperaHuge hariç diğer klavyeleri kaldırın hafıza açısından. Opera huge ise yatay klavyeniz olacak.
Ben yatay kullanmadığım için onu yapmaya da gerek duymadım.

Ardından ikinci dosyayı 2-Lionminister_Turkce_Dikey_Klavye.sis yükleyin. Telefonla uyumlu değil dese de aldırmayın.
Programı zaten kullanıyorsanız sorun yok, sadece 2. dosyayı yükleyin.
Eğer ilk defa yüklüyorsanız programı açıp AknFEP kısmına dokunup diğer şıkkı seçin.

Büyük ihtimalle olacaktır.
İyi günlerde kullanın.

Daha ilk mesajım olduğu için dosya ekleme yetkim yok. O yüzden kendi siteme ekledim. Tıkladığınız an inmeye başlar.

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: Elnur808, kafile1903, Tracy35 ve 6 diğerleri

Tuba

Tuba

Üye
Teşekkürler...

Astrosman

Astrosman

Üye
Teşekkürler

Mert045

Mert045

Üye
Teşekkkürler çok güzel ama noktalama isaretlerı çalışmıyor.

Lionminister

Üye
    Konu Sahibi
çalışmıyor derken, biraz daha açabilir misin?

Mert045

Mert045

Üye
sorun düzeldı

OzzBozz97

Üye
kardeş çok güzel görünüyor fakat yatay klavyeyi de yapsaydın keşke :( Aşırı uğraş gerektirmeyen birşeyse bana pmden ulaşıp yardımcı olurmusun kendim deneyeyim :D

erdemsazak

Üye
güzel program tşk ama msj dışında herhangi bir formatta kullanılmıyor. mesela facebooka bir şeyler yazmak istesersek program açılmıyor!!

Lionminister

Üye
    Konu Sahibi
güzel program tşk ama msj dışında herhangi bir formatta kullanılmıyor. mesela facebooka bir şeyler yazmak istesersek program açılmıyor!!
evet öyle bir sorun var ama o program ile alakalı. yani dayhand ile. yeni nokia browserlarda, nokia chatte falan da olmuyor. sadece paralı sürümlerinde düzeltmişler diye duydum ama o da daha buralara düşmedi.

mc.a

mc.a

Üye
Kendi tarayicisini kullanmiyanlarda sorun olmuyor. şu an senin klavye ile yaziyorum eline saglik :)

ayhanbabacano

Üye
bende program yüklendi dediklerini aynen yaptım ama hiç msjlarda kullanamıyorum.otomatik gelmiyor :( yine normal bilinen nokia klavye ve tuşlar(t9) geliyor

Lionminister

Üye
    Konu Sahibi
bende program yüklendi dediklerini aynen yaptım ama hiç msjlarda kullanamıyorum.otomatik gelmiyor :( yine normal bilinen nokia klavye ve tuşlar(t9) geliyor

bi yerde yanlış yapıyorsundur abi. orijinal klavyenin gelmemesi lazım. iki paketi de yükledikten sonra programı açıp aknfep seçeneğini değiştirmeyi unutma.

ayhanbabacano

Üye
bi yerde yanlış yapıyorsundur abi. orijinal klavyenin gelmemesi lazım. iki paketi de yükledikten sonra programı açıp aknfep seçeneğini değiştirmeyi unutma.

Abi vallah diğerini seçtiğimde zaten ne yazdığını bilmiyorum 4 tane kare geliyor aknfp in altında onu seçiyorum mesajlarda hiç yazamıyorum normal klavyede gelmiyor t9 da

KayraBey

KayraBey

Üye
Güzel program.Eline sağlık.

joker.lg

joker.lg

Üye
eline sağlık

CanKartaL

CanKartaL

Emekli Yönetici
teşekkürler acaba Belle de çalışıyor mu? henüz deneyemedim de bi sorayım dedim

CanKartaL

CanKartaL

Emekli Yönetici
C6-01 Belle de denedim klavye mesajlarda süper kullanışlı ancak tarayıcıda klavye görünüyor ama işlemiyor :S ve hiçbirşey yazamıyorum tarayıcıdayken :( ayrıca mesajlarda da bazen klavye gelip gelmemekte kararsız gibi davranıyor. program komple çince olduğundan ayarlarını da çok fazla kurcalama şansım olmadı sadece 2. sayfada dikey ve yatay klavye seçenekleri mevcut onları kucalayabildim
umarım Belle için de bu tarz stabil bir klavye yapılır da kullanırız, mesajlarda gerçekten kullanışlı hem tuşlar geniş hem sayısal+qwerty+semboller tek ekranda ;)

Lionminister

Üye
    Konu Sahibi
Abi vallah diğerini seçtiğimde zaten ne yazdığını bilmiyorum 4 tane kare geliyor aknfp in altında onu seçiyorum mesajlarda hiç yazamıyorum normal klavyede gelmiyor t9 da

abim bilmiyorum kullanıyor musun ama isms programında da çalışmadığını duydum.

----------Eklendi @ 18:18:11 ---------- Yazıldı @ 18:14:29 ----------

C6-01 Belle de denedim klavye mesajlarda süper kullanışlı ancak tarayıcıda klavye görünüyor ama işlemiyor :S ve hiçbirşey yazamıyorum tarayıcıdayken :( ayrıca mesajlarda da bazen klavye gelip gelmemekte kararsız gibi davranıyor. program komple çince olduğundan ayarlarını da çok fazla kurcalama şansım olmadı sadece 2. sayfada dikey ve yatay klavye seçenekleri mevcut onları kucalayabildim
umarım Belle için de bu tarz stabil bir klavye yapılır da kullanırız, mesajlarda gerçekten kullanışlı hem tuşlar geniş hem sayısal+qwerty+semboller tek ekranda ;)

yeni nesil nokia browserlarda çalışmadığı bilinen bir sorun. ben zaten orijinal tarayıcıyı kullanmıyorum, opera mini kullanıyorum. o yüzden de zorlanmıyorum. varsayılan tarayıcı olarak opera mini veya mobile işaretleyin telefon / uygulama ayarlarından.
umarım bi an önce dayhand update'i gelir de bu sorunu bi an önce çözerler.

osman880

Üye
bende sertifika hatası verdi sorun ne olabilir bi yardım eder misiniz?

year_one_26

year_one_26

Üye
eyvallah

Üst Alt