Samsung Galaxy S3 I9300 Cyanogen Mod Android Kitkat 4.4.2 Yüklemesi ve İnceleme

Sponsorlu Bağlantılar

ametbuba

ametbuba

Üye
    Konu Sahibi
Samsung Galaxy S3 I9300 Cyanogen Mod Android Kitkat 4.4.2 Yüklemesi ve İnceleme
Yeni gelen güncelleme ile Android Kitkat 4.4.2 kullanıma sunulmuştur. Okuyacağınız inceleme Android 4.3.1 için yapılmıştır. Fakat yeni gelen güncellemeyle görünüm de hiç bir değişiklik yoktur. Menü geçişleri kaldırılmıştır, şarj ömrü uzatılmıştır, kamera stabil hale getirilmiştir. En önemlisi de artık android 4.4.2 desteği sağlanmaktadır. Yükleme adımlarını takip ederseniz 4.3.1 yerine direk 4.4.2 yüklemesi yapılacaktır.
Öncelikle kuruluma başlamadan önce bilmeniz gereken en önemli husus Cyanogen Mod'un radyo uygulaması barındırmamasıdır.Telefonunuzdaki radyo gidecektir fakat Google Play ( ) 'den birçok radyo uygulamasını indirerek internet pakedinizle yüzlerce radyo kanalına ulaşabilirsiniz.
Telefona yüklenecek yazılımın boyutu 189.02 MB'dır.Installer programı yazılımı kendiliğinden önce bilgisayara indirip sonra telefona aktaracaktır.En son edinilen 4.2.2 sürümü 972.3 MB'dı.Yani gereksiz bütün uygulamalar kaldırılmıştır.Gayet stabil ve hızlı bir yazılım geliştirilmiştir.Kaldırılan programlar size yokluğunu bile aratmayacaktır.Başlıca S-Voice ya da radyo diiyebilirim. Ki samsung galaxy s4 ün kullandığı S-Voice indirilmeye sunulmuştur.Bir de kameranın gözünüzü algılaması ya da telefonu ters çevirince telefonun susması gibi bir kaç özellik de bulunmamaktadır.Belki ilerki günlerde gelecek bir update ile bunlar eklenebilir.Yazılıma genel olarak göz atmak için ekran görüntüleri videoda 29:57 dan sonra başlamaktadır.

UNUTMA! Kuruluma başlamadan önce rehberinizi sim kartınıza taşıyın.Kişisel dosyalarınızı bilgisayarınıza yedekleyin.Kuruluma başlamadan sim kartı veya hafıza kartınızı çıkarmanıza gerek yoktur.

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

İlk gireceğiniz sayfa CyanogenMod Installer internet sayfası.,
Bu sayfada 2 numaralı Download the CyanogenMod Installer Application başlığında telefonunuz için gerekli olan uygulama;
Ayrıca linkten değil QR kodundan ulaşmak isterseniz QR kodunu taramanız için yardımcı uygulama;
4 numaralı Download the CyanogenMod Windows Installer başlığında bilgisayarınız için gerekli olan program;

İsteyenler için Cyanogen Mod tarafından Samsung Galaxy S3 için yapılan bütün kurulum dosyaları sayfası;

İnceleme sırasında kamera uygulamasını incelemeyi gözden kaçırdım.Ayrıca veriyorum;

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Bu romu yükledikten sonra beğenmemeniz veya sıkılmanız halinde herhangi bir orjinal rom'u indirerek odin programıyla tekrar yükleme yapabilirsiniz.Forumda bu konuda yardımcı olabilecek bir çok başlık bulunmaktadır.
29:57 de başlayan müzik; Mike Dawes - Titanium - Solo Guitar (David Guetta - ft. Sia) :)

İletişim;
[email protected]

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: ankfantoma, CV-Aurora ve leventG

leventG

leventG

Üye
oncelıkle tesekkurler anlatım ıcın cok acıklayıcı olmus....bende klon imei galaxy s3 var nasıl yukleyebılırım

• Beğen
Tepkiler: ametbuba

fbhak01

Üye
hocam batarya ömrü nasıl videoyu tam izlemedim malum kotam var söylediysende kusura bakma mesela ben şu an pardusun 4.3 ünü kullanıyorum 2-2.5 gün normal kullanım gidiyo müzik konuşma vs.

• Beğen
ametbuba

ametbuba

Üye
    Konu Sahibi
oncelıkle tesekkurler anlatım ıcın cok acıklayıcı olmus....bende klon imei galaxy s3 var nasıl yukleyebılırım

Normal klon imei olmayan bir galaxy s3 e yükler gibi yani videodaki gibi yükleme yapınca sorun mu oluyor kardeşim? O konuda net bilgim yok. Orjinal samsungunuza kendi romundan sonra bunu yükleyince kesinlikle imei gitmez onu diyebilirim ancak. Üzgünüm. Ama google da bi arattırsanız belki vardır bu konunun cevabı.
hocam batarya ömrü nasıl videoyu tam izlemedim malum kotam var söylediysende kusura bakma mesela ben şu an pardusun 4.3 ünü kullanıyorum 2-2.5 gün normal kullanım gidiyo müzik konuşma vs.

Bu onun kadar gitmez sanırım ben tüm gün internetteyim ve telefonun ekranı çoğu zaman açıktır. Bir günü zor tamamlıyoruz. Pilin ömrünü en çok ekranın açık olması yer. Eğer siz benim kadar kullanmaz sadece müzik dinlerim falan diyorsanız götürebilir. Ama her an telefon elinizdeyse max 1 gün dostum.

Tamamdır. Senin için araştırma yaptım bu sayede uykumda geldi sonunda:) Klon imei li telefonuna gönül rahatlığıyla yükleme yapabilirsin. Hiç bir sıkıntı yaşamicaksın.Videoda anlatıldığı gibi 10 15 dakikada halledersin. Kolay gelsin.

• Beğen
Tepkiler: leventG
leventG

leventG

Üye
Tesekkur ederim aksama yukleyip sonucu bildiririm baskalarida faydalanir bu sayede

• Beğen

sahdar

Üye
selam.ben telefon icin olani indirdim onun icinde zip dosyasi yok telefona nasil yukleyecegiz .tesekurler

ametbuba

ametbuba

Üye
    Konu Sahibi
selam.ben telefon icin olani indirdim onun icinde zip dosyasi yok telefona nasil yukleyecegiz .tesekurler

Hem telefona hem bilgisayara belirttiğim dosyaları indireceksiniz. Bilgisayar telefonu görecektir zaten update etmeye başlayacaktır. Videoyu adım adım izlerseniz yardımı olacaktır.

leventG

leventG

Üye
Klon imei galaxy s3 yukledim gayet stabil çalışıyor

• Beğen
ametbuba

ametbuba

Üye
    Konu Sahibi
Klon imei galaxy s3 yukledim gayet stabil çalışıyor
Bir kaç gün kullanıp şarj durumunu değerlendirir misin. Benim her an elimde ve internette uğraştığım için anlamıyorum bir gün zor çıkıyor. Sen de bi kullan bakalım diğer romlara göre sence uzun mu dayanıyor pil ömrü normal bi kullanıcı için.

• Beğen
Tepkiler: leventG
leventG

leventG

Üye
Benimde elimden düşmüyor telefon bir karsilastirma yapamadım

Kiss My Ears

Kiss My Ears

Üye
Benim bir sorum olacak ben şimdi cyanogen modu kurdum herşey tamam baya iyi hızlı çalışıo bi sorun yok ama ben telefonu nasıl rootlaya bilirim ? cyanogen mod kalacak şekilde ama root da olcak

ametbuba

ametbuba

Üye
    Konu Sahibi
Benim bir sorum olacak ben şimdi cyanogen modu kurdum herşey tamam baya iyi hızlı çalışıo bi sorun yok ama ben telefonu nasıl rootlaya bilirim ? cyanogen mod kalacak şekilde ama root da olcak
linkinde ki programla ya da Framaroot veya GingerBreak uygulamalarıyla kolayca rootlayabilirsin. CyanogenMod ' a birşey olmaz. En kötü ihtimal root gerçekleşmez o kadar.

ferarix

Üye
Kardeş ben yükledim güncelleme geldi yüklemeye kalktiğimda güncellemeyi hata veriyo orjinal ime üstelik bir yardım etsen sana zahmet.
linkinde ki programla ya da Framaroot veya GingerBreak uygulamalarıyla kolayca rootlayabilirsin. CyanogenMod ' a birşey olmaz. En kötü ihtimal root gerçekleşmez o kadar.
hocam bi yardım ediversen banada

ametbuba

ametbuba

Üye
    Konu Sahibi
Kardeş ben yükledim güncelleme geldi yüklemeye kalktiğimda güncellemeyi hata veriyo orjinal ime üstelik bir yardım etsen sana zahmet. hocam bi yardım ediversen banada
Öncelikle ayarlardan usb hata ayıklama modu açık olsun. Eğer önceden ismini verdiğim root programları işini görmediyse bilgisayarına Kingo Android Root programını indir telefonu bilgisayara bağla öyle rootlamayı dene şurdanda aklına takılan soruları öğrenebilrsin;

darkstone6

darkstone6

Üye
Kardes yukledim de vu ekran yakalama yani ekran resmi alma nasil yapiyoruz

ametbuba

ametbuba

Üye
    Konu Sahibi
Kardes yukledim de vu ekran yakalama yani ekran resmi alma nasil yapiyoruz
Özene bezene video çektim izlesene dostum orda hepsi var.Ayarlardan güç tuşunda ekran yakalamayıda aktif ediyorsun. Güç tuşuyla ekran yakalıyosun rahatça.

bytllh

bytllh

Üye
hocam sensörler kullanımda mı,
telefonu ters çevirince susma olayı flan var mı ?
onlar olmayınca kararsız kaldım

ametbuba

ametbuba

Üye
    Konu Sahibi
hocam sensörler kullanımda mı,
telefonu ters çevirince susma olayı flan var mı ?
onlar olmayınca kararsız kaldım
Sensörler çalışmıyor.Radyo yok.Zaten ram onlar olmadığı için bu derece boş.Ama hızı,seriliği tam yerinde.Hız istiyorsanız aradığınız rom budur.

bytllh

bytllh

Üye
Bir de ben kuramadım. download yapıyor pc gerisi gelmiyor
tel rom lu bnm o yüzden olabilir mi
Sensörler çalışmıyor.Radyo yok.Zaten ram onlar olmadığı için bu derece boş.Ama hızı,seriliği tam yerinde.Hız istiyorsanız aradığınız rom budur.

kurulum yapmak için tel orj. rom lu mu olması gerekiyor hocam biliyor msn

ametbuba

ametbuba

Üye
    Konu Sahibi
Bir de ben kuramadım. download yapıyor pc gerisi gelmiyor
tel rom lu bnm o yüzden olabilir mi

kurulum yapmak için tel orj. rom lu mu olması gerekiyor hocam biliyor msn
Öyle bir şeyin olması gerekli değildi illa diye biliyorum.

Üst Alt