[ROM][KK][4.4.2][KOT49H] CyanogenMod 11.0 (20140122-UNOFFICIAL)

Sponsorlu Bağlantılar

reflex

reflex

Üye
arco bazen ne yapmaya çalışıyor anlamıyorum:
kernelden tüm pmem kodlarını temizleyecek bir değişiklik yaptım
bu kodla kernelimiz daha fazla ION olacak-tı(bu küçük,büyük karşılaştığımız yada karşılacağımız sorunları çözebilir) fakat arco bunun gereksiz olduğunu düşünüyor
aynı şekilde triple framebuffer ile daha fazla grafik performansı elde edebiliriz(kernelimiz triple framebuffer'ı destekliyor) fakat arco bunu bazı bellek sorunları yüzünden eklemeyeceğini söyledi:

cm12 bir çıksın(android L tabanlı cyanogenmod sürümü) inşAllah cm12'nin maintainer'ı olmayı düşünüyorum
Kardesim bide s4 mini icin biseyler yapsan mutlu etsen gariban bizleri :)

• Beğen
Tepkiler: sir mordred

sir mordred

sir mordred

Üye
Kardesim bide s4 mini icin biseyler yapsan mutlu etsen gariban bizleri :)

bir sonraki telefonum yüksek ihtimalle s4 mini olacak fakat ne zaman alırım bilmiyorum :)
yani birgün (inşAllah tabi) illaki s4 minide buluşucaz :)
telefon elime ulaştıktan sonra tabikide üzerinde geliştirmeler yaparım

s4 mini üzerinde yapılabilecek çok şey var örneğin
kerneldeki gpu driverler'ını kk3.5 branşa güncelleyip birde qualcomm'dan en güncel adreno liblerini kullanırsak + display sürücüsü içinde display-caf-new( kullanırsak grafik performansında büyük bir artış olacaktır

muhtemelen bu dediklerimi arco henüz msm8930 platformu hazır olmadığı için yapmıyor

• Beğen
Tepkiler: reflex
reflex

reflex

Üye
bir sonraki telefonum yüksek ihtimalle s4 mini olacak fakat ne zaman alırım bilmiyorum :)

kerneldeki gpu driverler'ını kk3.5 branşa güncelleyip birde qualcomm'dan en güncel adreno liblerini kullanırsak + display sürücüsü içinde display-caf-new( kullanırsak grafik performansında büyük bir artış olacaktır

muhtemelen bu dediklerimi arco henüz msm8930 platformu hazır olmadığı için yapmıyor
Kernel var ama cok iyi degil bide 9190 icin stock kernel yok hep 9195 ve 9192 icin gelistiriciler mevcutWonde bu kadar alamaz ozaman benim tel 30k+ alir hile bence bu

sir mordred

sir mordred

Üye
Bundan sonraki telefonum zaten exynos işlemcili hatta telefon samsung olmayacak lg almayı planlıyorum ama model konusunda kararsızım zaten şimdi kitkatı bekliyorum s3 lte modeli için yayınlanmassa bırakıcam belki galaxy wonder'a geri dönerim

geliştiricisi sağlam olan telefonlara yönel mesela s4 mini(arco)
ya da güncelleme desteği iyi olan nexus'ları öneririm

• Beğen
Tepkiler: reflex
reflex

reflex

Üye

Eklemiş

• Beğen
Tepkiler: sir mordred
blackcat67

blackcat67

Üye
    Konu Sahibi
geliştiricisi sağlam olan telefonlara yönel mesela s4 mini(arco)
ya da güncelleme desteği iyi olan nexus'ları öneririm

S3 için gpu sürücülerini güncelleme şansın varmı :D yeni mali sürücüleri yayınlandı cm11'de hala kullanılmıyor büyük grafiksel problemler mevcut cm11'de eğer uğraşırım bi test sürümü falan yaparsan özelden mesaj bekliyorum :D

Linux Kernel Device Driver r4p1-01rel0
Released : 07 July 2014

Yada bana yardım edebilrsen kernel konusunda kendimde deniyeceğim neyi nere ekleyeceğimi anlayamadım

sir mordred

sir mordred

Üye
S3 için gpu sürücülerini güncelleme şansın varmı :D yeni mali sürücüleri yayınlandı cm11'de hala kullanılmıyor büyük grafiksel problemler mevcut cm11'de eğer uğraşırım bi test sürümü falan yaparsan özelden mesaj bekliyorum :D

Linux Kernel Device Driver r4p1-01rel0
Released : 07 July 2014

Yada bana yardım edebilrsen kernel konusunda kendimde deniyeceğim neyi nere ekleyeceğimi anlayamadım

msm platformunda olsaydı kernelde hangi dosyaları değiştirmen gerektiğini söyleyebilirdim (drivers/gpu/msm)
fakat exynos/mali tabanlı kernellerde çok fazla bilgim yok(hatta hiç yokda denebilir)

• Beğen
Tepkiler: bayfeat
blackcat67

blackcat67

Üye
    Konu Sahibi
msm platformunda olsaydı kernelde hangi dosyaları değiştirmen gerektiğini söyleyebilirdim (drivers/gpu/msm)
fakat exynos/mali tabanlı kernellerde çok fazla bilgim yok(hatta hiç yokda denebilir)

Cyanogenmod'daki s3 için uğraşan kim varsa mesaj attım xda'da kimse uğraşmıyor neymiş ekip yapacakmış onlarda ondan sonra nerden bulaştım bu s3'e anlamıyorumki

tanerti

Üye
temiz kurulum yaptığına emin misin değilsen temiz kurulum yap fakat buna rağmen hala öyleyse gel 4.4.4 e geç hem 4.4.2 den çok daha hızlı :) tavsiye ederim...
temiz kurulumu sorarsan
wipe data/ factory reset
wipe cache
dalvik cache
mounts and storages e gir orda
format system
format cache
format data
format storage sdcard0 /default
bunları formatla ve romunu kur :)

bayfeat

bayfeat

Üye
S.a arkadaşlar bir sorum olacak bilen varsa cevaplıyabilirmi ? [/url][/IMG] bu resimdeki görsellikleri nasıl yapıyorlar ?

T.serdar

Üye
S.a arkadaşlar bir sorum olacak bilen varsa cevaplıyabilirmi ? [/url][/IMG] bu resimdeki görsellikleri nasıl yapıyorlar ?

Flyme ui diye bir dosya var statusbari degistiriyon ben denedim ama cok fazla ana ekranda yer kapliyor sevmedim

• Beğen
bayfeat

bayfeat

Üye
Flyme ui diye bir dosya var statusbari degistiriyon ben denedim ama cok fazla ana ekranda yer kapliyor sevmedim

benim çok hoşuma gitti yanlız :) bunu yapmak isterim yardımcı olabilirmisin peki kardeşim bana nerden tedarik edebilirim bu dasyaları ve nasıl telefona yükleyebilirim :)

spazmol

spazmol

Üye
Flyme ile ilgili link atabilir misiniz aradım ama bulamadım :D

• Beğen

T.serdar

Üye
benim çok hoşuma gitti yanlız :) bunu yapmak isterim yardımcı olabilirmisin peki kardeşim bana nerden tedarik edebilirim bu dasyaları ve nasıl telefona yükleyebilirim :)
Kernel yukler gibi yuklicez aksama linki paylasirim :)

• Beğen
burak_102

burak_102

Üye

Oğuzhan biraz özel olacak ama bilgisayar mühendisliği mi okuyorsun merak ettim de. Çünkü gerçekten arco kadar iyisin bence

T.serdar

Üye
tmm kardeşim sagol :)

Bu konudaki romlari kullaniyolar genelde kendileri yapmislar heralde ve alt kisimlara dogru flyme ui fln yaziyor buyuk ihtimal o dur :) biraz gec oldu ama k.bakma ogrenci adamim anca bakabildim

• Beğen
spazmol

spazmol

Üye
Yükleme sakın telefon boot oluyor gece gece onla uğraştım bi daha :D

bayfeat

bayfeat

Üye

Bu konudaki romlari kullaniyolar genelde kendileri yapmislar heralde ve alt kisimlara dogru flyme ui fln yaziyor buyuk ihtimal o dur :) biraz gec oldu ama k.bakma ogrenci adamim anca bakabildim
nedemek kardeşim sagol :) ama boot olmadı neyse saglık olsun :)
Yükleme sakın telefon boot oluyor gece gece onla uğraştım bi daha :D
aynen kardeşim allahtan yedek vardı geri yükledim :)

Üst Alt