[ROM][KK][4.4.2][KOT49H] CyanogenMod 11.0 (20140122-UNOFFICIAL)

Sponsorlu Bağlantılar

T.serdar

Üye

kamera önizlemesinde(camera preview) artık lag yok :)
özellikle sizde farketmişsinizdir foto modunda telefonu az hareket ettirseniz bile inanılmaz bir lag oluşuyordu(akıcı değil)
şükür sonunda çözüldü

mükemmel bir cm11 finale doğru ilerliyoruz :)
Hocam hersey iyi guzelde telefonun coklu performansi cok kotu ya asiri kasiyor cm11 cm9 daki gibi hicbir rom stabil degil ve cm9 un yazma hizi programlari acma hizlari cok guzel ama cm11 cok dusuk kaliyor.herseye cozum buluyoruzda buna bir cozum bulamazmiyiz ?

• Beğen
Tepkiler: genco15

sir mordred

sir mordred

Üye
Hocam hersey iyi guzelde telefonun coklu performansi cok kotu ya asiri kasiyor cm11 cm9 daki gibi hicbir rom stabil degil ve cm9 un yazma hizi programlari acma hizlari cok guzel ama cm11 cok dusuk kaliyor.herseye cozum buluyoruzda buna bir cozum bulamazmiyiz ?

çok fazla sayıda ağır uygulama yüklenirse tabikide kasacaktır telefonumuz tek çekirdek 512 mb ram'e sahip 3 yıllık bir telefon günümüzün xperia z yada s4'ü gibi değil :)
bende sosyal medya programları ve birkaç oyun yüklü şükür herhangi bir kasma yok uygulama geçişleri ve multitasking gayet iyi
arayüz tereyağı gibi diyebilirim gayet akıcı

ve unutmayalım 3 yıllık bir telefonun androidin son sürümünü bu denli derece hatasız bir şekilde çalıştırması fantastik bir şey ve büyük bir geliştirme sürecinin sonucu

mesela kamera geliştirmesi o kadar zorlu bir süreçti ki....
aynı şekilde 3.0 kernel inşa edilmesi....
ve ION desteğinin başarılı bir şekilde entegre edilmesi...

bu cihaz üzerinde cidden geliştiriciler tarafından birçok mucize yapıldı

mesela kernelimiz en güncel CAF tabanlı bir kernel sadece cihaza özgü sürücüler(driver'lar) eski fakat artık o eski olan sürücülerde güncellenmeye başlandı:

-
-

• Beğen
Tepkiler: MeeksTR, bayfeat ve kosovali41

T.serdar

Üye
çok fazla sayıda ağır uygulama yüklenirse tabikide kasacaktır telefonumuz tek çekirdek 512 mb ram'e sahip 3 yıllık bir telefon günümüzün xperia z yada s4'ü gibi değil :)
bende sosyal medya programları ve birkaç oyun yüklü şükür herhangi bir kasma yok uygulama geçişleri ve multitasking gayet iyi

ve unutmayalım 3 yıllık bir telefonun androidin son sürümünü bu denli derece hatasız bir şekilde çalıştırması fantastik bir şey ve büyük bir geliştirme sürecinin sonucu

mesela kernelimiz en güncel CAF tabanlı bir kernel sadece cihaza özgü sürücüler(driver'lar) eski fakat artık o eski olan sürücülerde güncellenmeye başlandı:

-
-
Hocam ben telefonu hizli kullaniyorum ondan olabilir belki yani orta tusa basildiginda cok hizli cikmasini istiyorum bunuda cm9 da aliyorum .Verdiginiz bilgiler gercekten guzel elinize saglik bizi acaba bir dahaki surumde neler bekliyor.Merakla bekliyorum :)

bayfeat

bayfeat

Üye

-
-
hocam hertürlü yorumunuzu noktasına kadar okuyorum çok güzel bilgiler veriyorsunuz teşşekkür ederim :)

• Beğen
Tepkiler: sir mordred

T.serdar

Üye
Yeni surumu deneyen oldumu arkadaslar birde cwm webois cikmis galiba o nedir bilgilendirirmisiniz

yarenefe

Üye
Yeni surumu deneyen oldumu arkadaslar birde cwm webois cikmis galiba o nedir bilgilendirirmisiniz
Sanirim recovery moduyla degil google playdan indirilen programla flashlama yapiliyor..

• Beğen
Tepkiler: T.serdar

T.serdar

Üye
Arkadaslar bir haber gordumde art dan dalvike gecmek icin nexus cihazlarda oluyomus ama bizimkindede var uygulamalarin daha hizli acilmasini sagliyormus gelistirici seceneklerinden uygulamalardan calisma zamani diye birsey var simdi bizimki art dalvik yapinca nasil olur bilgili kisiler bilgilendirebilirmi?

aryscat

aryscat

Üye
Ben önceki sürümlerde art kullandım. facebook ve fb messenger açılmıyordu. bu ikisini kurduktan sonra clash of clans da çılmıyor. facebook programlarını kaldırınca clash of clans açılıyor. böyle garip bi durum işte ;) art kullanınca programlar daha fazla yer kplıyor ayrıca

T.serdar

Üye
Ben önceki sürümlerde art kullandım. facebook ve fb messenger açılmıyordu. bu ikisini kurduktan sonra clash of clans da çılmıyor. facebook programlarını kaldırınca clash of clans açılıyor. böyle garip bi durum işte ;) art kullanınca programlar daha fazla yer kplıyor ayrıca
Su an dalvikmi kullaniyorsun yani?

aryscat

aryscat

Üye
evet. zaten ilk kurulduğunda dalvik olarsk geliyor. sonra istersen art ye geçiyorsun

aryscat

aryscat

Üye
Faydasi oluyormu peki☺☺

Clash of Clans dan başka oyun oynamıyorum ben. dalvik de ufak tefek laglar oluyot. yazıyazarken özellikle. art de sıfır lag diyebilirim. şarj performansı da birnebze iyileşmiş gibi geldi. Facebook sıkıntısından dolayı uzun süre kullanamadım. 3-5 gün.

T.serdar

Üye
Clash of Clans dan başka oyun oynamıyorum ben. dalvik de ufak tefek laglar oluyot. yazıyazarken özellikle. art de sıfır lag diyebilirim. şarj performansı da birnebze iyileşmiş gibi geldi. Facebook sıkıntısından dolayı uzun süre kullanamadım. 3-5 gün.
Facebook ayri bir sıkıntı ya tarayicidan giriyorum telefon yine kasiyor uygulamasi zaten 30-40 mb ram yiyor :)

genco15

genco15

Üye
Harbi face kullanilmiyor

• Beğen
Tepkiler: T.serdar
sir mordred

sir mordred

Üye
sonunda android 5.0 lollipop çıktı ayın 17'sinde de (yani 2 gün sonra) kaynak kodları yayınlanacak
derlemek için sabırsızlanıyorum.....

• Beğen
Tepkiler: bayfeat ve burak_102
burak_102

burak_102

Üye
  • Beğen
Tepkiler: sir mordred
genco15

genco15

Üye
Saf android cikar mi hocam ?

sir mordred

sir mordred

Üye
Saf android cikar mi hocam ?

CM11'i artık neredeyse kusursuz,finale getirdik sırada 5.0 Lollipop var artık çalışmalarımı onun üzerine yoğunlaştırıcam

saf android konusunda cyanogenmod ve diğer romlar saf android üzerine kuruludur fakat farklı özellikler içerirler %100 saf android ise bu özelliklerden de yoksun bir android'dir (en iyisi olduğunu düşünüyorum) saf android'i derlemek zor çünkü cihazımız yaşlı(2015'de 4 yaşına girecek :)) bu yüzden bazı özel kodların kaynaklara eklenmesi lazım

• Beğen
Tepkiler: bayfeat

T.serdar

Üye
CM11'i artık neredeyse kusursuz,finale getirdik sırada 5.0 Lollipop var artık çalışmalarımı onun üzerine yoğunlaştırıcam

saf android konusunda cyanogenmod ve diğer romlar saf android üzerine kuruludur fakat farklı özellikler içerirler %100 saf android ise bu özelliklerden de yoksun bir android'dir (en iyisi olduğunu düşünüyorum) saf android'i derlemek zor çünkü cihazımız yaşlı(2015'de 4 yaşına girecek :)) bu yüzden bazı özel kodların kaynaklara eklenmesi lazım
Siz başarırsınız hocam eski ve 512mb ram'li bir telefonda android 5.0 kullanmak çok isterim.Sizin sayenizde telefonlar can buldu :)

512mb ramli hangi telefona bu kadar sahip çıkıldıki.1 tane oda WONDER...

• Beğen
Tepkiler: sir mordred ve bayfeat
artistsefa

artistsefa

Üye
Hocam ben cm11 2014 10 13 güncellemesini yükledim ama google playden hiç bir sey indiremiyorum hata oluştu diyor gapps 10.19 güncellemeyi yükledim yine olmadı başka market programlarından indirebiliyorum yardımcı olursanız sevinirim...

Üst Alt