[ROM][KK][4.4.2][KOT49H] CyanogenMod 11.0 (20140122-UNOFFICIAL)

Sponsorlu Bağlantılar

sir mordred

sir mordred

Üye
Omniromu xda'da yayınladım
Cm için arcoyu bekleyinAyrıca omniyi geliştirmeye,hatalarını çözmeye devam etmekte kararsızım
Neden diye sorarsanız aklımda saf kitkat romu çıkarmak var.Her rom platformu(cyanogenmod,slimrom,omnirom,dcm) kendine özgü özellikleri var ama bizim telefonumuz galaxy w tam 3 yıllık eski yani o yüzden bu gelişmiş özellikleri tam olarak karşılayacağını sanmıyorum karşılasa bile performansta kayıp oluyor
Bu sebeplerden dolayı saf pure AOSP 4.4 derlemek istiyorum
hiçbir gelişmiş özellik olmayacak tam anlamiyla saf kitkat romu olacak böylece en iyi performansı ve nexuslardaki gibi saf android deneyimini yaşayacağız
İşte yapmak istediğim bu

• Beğen
Tepkiler: MeeksTR, Neagf, eren2934 ve 5 diğerleri

Halilibrahım77

Üye
Omniromu xda'da yayınladım
Cm için arcoyu bekleyinAyrıca omniyi geliştirmeye,hatalarını çözmeye devam etmekte kararsızım
Neden diye sorarsanız aklımda saf kitkat romu çıkarmak var.Her rom platformu(cyanogenmod,slimrom,omnirom,dcm) kendine özgü özellikleri var ama bizim telefonumuz galaxy w tam 3 yıllık eski yani o yüzden bu gelişmiş özellikleri tam olarak karşılayacağını sanmıyorum karşılasa bile performansta kayıp oluyor
Bu sebeplerden dolayı saf pure AOSP 4.4 derlemek istiyorum
hiçbir gelişmiş özellik olmayacak tam anlamiyla saf kitkat romu olacak böylece en iyi performansı ve nexuslardaki gibi saf android deneyimini yaşayacağız
İşte yapmak istediğim bu
vallahi usta yaparsan müthiş olur :)

alattinctn

alattinctn

Üye
cm ye güncelleme geldi saolsun sir mordred ustanın baya katkısı olmuş :D

• Beğen
Tepkiler: sir mordred ve kosovali41

Halilibrahım77

Üye
sir mordred usta bence düşündüğün fikir süper fikir ama pil yüzdeli olsa güzel olur sadece :)

huso1905

huso1905

Üye
@sir mordred ustad telefona mhl destegi verme imkanin varmi. Yoksa bu olay donanimsal mi... Telefonu tv'ye dlna disinda baglamak istiyorum..

EnverYigit

EnverYigit

Üye
cm ye güncelleme geldi saolsun sir mordred ustanın baya katkısı olmuş :D

Aynen teşekkürler @sir mordred sende olmasan arco nun güncelleme yapmaya artık niyeti yok gibi geldi bana :bleh: :)

• Beğen
Tepkiler: sir mordred
sir mordred

sir mordred

Üye
@sir mordred ustad telefona mhl destegi verme imkanin varmi. Yoksa bu olay donanimsal mi... Telefonu tv'ye dlna disinda baglamak istiyorum..

donanımsal maalesef o yüzden yapabileceğim pek birşey yok

• Beğen
Tepkiler: huso1905
sir mordred

sir mordred

Üye
arco bazen ne yapmaya çalışıyor anlamıyorum:
kernelden tüm pmem kodlarını temizleyecek bir değişiklik yaptım
bu kodla kernelimiz daha fazla ION olacak-tı(bu küçük,büyük karşılaştığımız yada karşılacağımız sorunları çözebilir) fakat arco bunun gereksiz olduğunu düşünüyor
aynı şekilde triple framebuffer ile daha fazla grafik performansı elde edebiliriz(kernelimiz triple framebuffer'ı destekliyor) fakat arco bunu bazı bellek sorunları yüzünden eklemeyeceğini söyledi:

cm12 bir çıksın(android L tabanlı cyanogenmod sürümü) inşAllah cm12'nin maintainer'ı olmayı düşünüyorum

• Beğen
Tepkiler: MeeksTR, ali.clay, tedirgin1111 ve 3 diğerleri

Halilibrahım77

Üye
senin saf KİTKAT noldu usta :)[/QUOTE]

sir mordred

sir mordred

Üye
  • Beğen
Tepkiler: tedirgin1111, bayfeat ve Halilibrahım77

Halilibrahım77

Üye

şuan birçok projeyi aynı anda yürütmeye çalışıyorum o yüzden her projeye ayırdığım zaman az
o yüzden de çalışıyorum bakalım... :)(WIP)[/QUOTE]
:) valla inşallah başarılı olursun usta :) elimden ne gelirse arkandayım

blackcat67

blackcat67

Üye
    Konu Sahibi
Samsung sizin kadar çalışmıyor galaxy w'dan s3'e geçtim fakat pişmanım

• Beğen
Tepkiler: ali.clay ve bayfeat

tanerti

Üye
kolay gelsin arkadaşlar. benim size bi sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim. samsung wonder teleofana cmm 11 telefona 4.4.2 yükledim şu an kamera çalışmıyo .. yardımcı olursanız sevinirim..

Halilibrahım77

Üye
kolay gelsin arkadaşlar. benim size bi sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim. samsung wonder teleofana cmm 11 telefona 4.4.2 yükledim şu an kamera çalışmıyo .. yardımcı olursanız sevinirim..
temiz kurulum yaptığına emin misin değilsen temiz kurulum yap fakat buna rağmen hala öyleyse gel 4.4.4 e geç hem 4.4.2 den çok daha hızlı :) tavsiye ederim...
temiz kurulumu sorarsan
wipe data/ factory reset
wipe cache
dalvik cache
mounts and storages e gir orda
format system
format cache
format data
format storage sdcard0 /default
bunları formatla ve romunu kur :)

• Beğen
Tepkiler: tanerti
sir mordred

sir mordred

Üye
Samsung sizin kadar çalışmıyor galaxy w'dan s3'e geçtim fakat pişmanım

katılıyorum samsung cidden güncelleme politikasını değiştirmeli yoksa birçok kişi bir daha samsung almayacak..
ayrıca doğukan keşke exynos işlemcili bir cihaz almasaydın çünkü exynos üzerinde geliştirme yapmak çok zor herşey proprietary yani kapalı kaynak fakat snapdragon/msm tabanlı bir telefon alsaydın yeni android sürümlerini rahatlıkla sen bile yapabilirdin(hatta 3.4 kernel bile portlayabilirdin) çünkü MSM/snapdragon tabanlı telefonların neredeyse tüm komponentleri açık kaynak
burdan yeni telefon alacaklara sesleniyorum kesinlikle snapdragon işlemcili telefon alın

• Beğen
Tepkiler: burak_102, tanerti, tedirgin1111 ve 1 kişi daha
bayfeat

bayfeat

Üye
arco bazen ne yapmaya çalışıyor anlamıyorum:
kernelden tüm pmem kodlarını temizleyecek bir değişiklik yaptım
bu kodla kernelimiz daha fazla ION olacak-tı(bu küçük,büyük karşılaştığımız yada karşılacağımız sorunları çözebilir) fakat arco bunun gereksiz olduğunu düşünüyor
aynı şekilde triple framebuffer ile daha fazla grafik performansı elde edebiliriz(kernelimiz triple framebuffer'ı destekliyor) fakat arco bunu bazı bellek sorunları yüzünden eklemeyeceğini söyledi:

cm12 bir çıksın(android L tabanlı cyanogenmod sürümü) inşAllah cm12'nin maintainer'ı olmayı düşünüyorum
hocam bence arko kıskanıyor seni ondan yapmıyor :D

blackcat67

blackcat67

Üye
    Konu Sahibi
katılıyorum samsung cidden güncelleme politikasını değiştirmeli yoksa birçok kişi bir daha samsung almayacak..
ayrıca doğukan keşke exynos işlemcili bir cihaz almasaydın çünkü exynos üzerinde geliştirme yapmak çok zor herşey proprietary yani kapalı kaynak fakat snapdragon/msm tabanlı bir telefon alsaydın yeni android sürümlerini rahatlıkla sen bile yapabilirdin(hatta 3.4 kernel bile portlayabilirdin) çünkü MSM/snapdragon tabanlı telefonların neredeyse tüm komponentleri açık kaynak
burdan yeni telefon alacaklara sesleniyorum kesinlikle snapdragon işlemcili telefon alın

Bundan sonraki telefonum zaten exynos işlemcili hatta telefon samsung olmayacak lg almayı planlıyorum ama model konusunda kararsızım zaten şimdi kitkatı bekliyorum s3 lte modeli için yayınlanmassa bırakıcam belki galaxy wonder'a geri dönerim

• Beğen
Tepkiler: sir mordred

T.serdar

Üye

Halilibrahım77

Üye
hangi rom :)

Üst Alt