Karşılaştırma Nokia Lumia 735 vs Galaxy S4

Sponsorlu Bağlantılar

Sizce Hangisi

• Lumia 735

Kullanılan: 6 40.0%
  • Galaxy S4

Kullanılan: 9 60.0%

• Kullanılan toplam oy
    15
TheLastRevolution

TheLastRevolution

Üye
    Konu Sahibi
Nokia Lumia 735 vs Galaxy S4
arkadaşlar sizce hangisini kullanmalı genel olarak oyun müzik internet gibi işlevleri kullanıyorum ve telefondan film izliyorum lumia 735 in tasarımı çok hoşuma gitti ancak WP de oyun ve uygulama olayı çok kısıtlı olduğu için kararsız kaldım şimdiden cevaplar için teşekkürler

edit : fanboy luğu bi kenara bırakıp cevap verirseniz sevinirim :)

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
S4 Çok Eskidi Artık

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
arkadaşlar sizce hangisini kullanmalı genel olarak oyun müzik internet gibi işlevleri kullanıyorum ve telefondan film izliyorum lumia 735 in tasarımı çok hoşuma gitti ancak WP de oyun ve uygulama olayı çok kısıtlı olduğu için kararsız kaldım şimdiden cevaplar için teşekkürler

edit : fanboy luğu bi kenara bırakıp cevap verirseniz sevinirim :)

Şimdi wp Lumia 1520 kullanıcısı olarak size 735i önereceğim ama sık kullandığınız uygulama ve oyunlarınız nelerdir bilmiyorum. Müzik film ve internet için 735 yeterli gelir.

S4 cephesinde ise android olduğu için mağaza ve uygulama bolluğu al beni olarak karşınıza çıkar.
Bir de işin güncelleme tarafına bakarsak S4 miadını doldurdu. Samsung daha güncelleme vermez. Lumia tarafında ise Microsoft tüm cihazlarını Windows 10 a geçirecek. Tabi söz konusu ms olunca geç gelmesi kaçınılmaz oluyor. İlla wp10 denemek isterseniz de insider ile optimize edilmemiş halini kullanma şansına sahip oluyorsunuz.

Siz zaten kararınızı bence vermişsiniz. S4 sizi daha çok cezbediyor. Netice de bu cihazlar bizi uzaya götürmüyor. :)

Silinen üye 2362831

Kapalı Hesap
Silindi

Son düzenleme:

H0lligan

Üye
Ben de S4 kullanıyorum iyi bir cihaz ama bu saatten sonra para verip alınmaz. General Mobile 4G tavsiye ederim.
General Mobile 4G alacağıma S3 alırım ben, daha iyi.
GM4G çok dandik bir cihaz.

TheLastRevolution

TheLastRevolution

Üye
    Konu Sahibi
Şimdi wp Lumia 1520 kullanıcısı olarak size 735i önereceğim ama sık kullandığınız uygulama ve oyunlarınız nelerdir bilmiyorum. Müzik film ve internet için 735 yeterli gelir.

S4 cephesinde ise android olduğu için mağaza ve uygulama bolluğu al beni olarak karşınıza çıkar.
Bir de işin güncelleme tarafına bakarsak S4 miadını doldurdu. Samsung daha güncelleme vermez. Lumia tarafında ise Microsoft tüm cihazlarını Windows 10 a geçirecek. Tabi söz konusu ms olunca geç gelmesi kaçınılmaz oluyor. İlla wp10 denemek isterseniz de insider ile optimize edilmemiş halini kullanma şansına sahip oluyorsunuz.

Siz zaten kararınızı bence vermişsiniz. S4 sizi daha çok cezbediyor. Netice de bu cihazlar bizi uzaya götürmüyor. :)

uzun cevap için teşekkürler uygulama konusunda internette 1-2 makale gördüm bi program ile WP 10 da Android uygulama ve oyunları .apk kullanılarak yüklenebiliyormuş var mı bir doğruluğu acaba ?

edit : alır almaz WP 10 a yükselticem zaten :D

Ben de S4 kullanıyorum iyi bir cihaz ama bu saatten sonra para verip alınmaz. General Mobile 4G tavsiye ederim.

yeni cihaz almıycam bizim telefoncu dükkanı var ve şu an S4 kullanıyorum Lumia yeni geldi ve cihazda hoşuma gitti bende denemek istedim o yüzden buraya konu açtım her kesimden kullanıcı mevcut diye yinede teşekkürler

General Mobile 4G alacağıma S3 alırım ben, daha iyi.
GM4G çok dandik bir cihaz.

evet GM firma olarak baya dandik bir firma cihazları da pek kaliteli değil sadece 4G Android One projesi kapsamında diğer cihazlarından biraz üstte gözümde ancak kalite olarak gerçekten vasat bir cihaz cevap için teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: H0lligan
Esendağlı

Esendağlı

Üye
Bende 1520 kullanıcısı olarak sana 735 i tavsiye ederim, ben de 2 sefer android denemesi(S3 ve note2)yaparak wp de karar kıldım ve kesinlikle çok memnunum(1520 üçüncü lumia cihazım).

• Beğen
Tepkiler: ghstr ve Aybin.Kilic
byAndroid

byAndroid

Üye
Bencede lumia 735 al. Gm 4g performansta süper ama malzeme kalitesi sıfır cidden her an elinizde kalacak gibi.

• Beğen
Tepkiler: ghstr
Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Astoria (android uygulamalarını wp de çalıştırma) projesi androidte ki açıklar yüzünden donduruldu.
Onun yerine Windows 10 da iphone uygulamalarını port etme mevzusu var. Apple store uygulamaları daha kaliteli.
Top artık uygulama geliştiricilerinde.

• Beğen
Tepkiler: ghstr ve Esendağlı

H0lligan

Üye
Astoria (android uygulamalarını wp de çalıştırma) projesi androidte ki açıklar yüzünden donduruldu.
Onun yerine Windows 10 da iphone uygulamalarını port etme mevzusu var. Apple store uygulamaları daha kaliteli.
Onun yerine kendine özgü daha iyileri yapılması daha mantıklı.

Silinen üye 2362831

Kapalı Hesap
Silindi

Son düzenleme:
  • Beğen
TheLastRevolution

TheLastRevolution

Üye
    Konu Sahibi
Yazılım ve dönemsel özellikleri iyi diye tavsiye ettim. Malzeme kalitesi o kadar kötü yani gerçi söylemiştin bana
ghstr, post: 7848460, member: 2533789"]uzun cevap için teşekkürler uygulama konusunda internette 1-2 makale gördüm bi program ile WP 10 da Android uygulama ve oyunları .apk kullanılarak yüklenebiliyormuş var mı bir doğruluğu acaba ?

edit : alır almaz WP 10 a yükselticem zaten :D

yeni cihaz almıycam bizim telefoncu dükkanı var ve şu an S4 kullanıyorum Lumia yeni geldi ve cihazda hoşuma gitti bende denemek istedim o yüzden buraya konu açtım her kesimden kullanıcı mevcut diye yinede teşekkürler

Doğru sende S4 kullanıyorsun dimi :) S4 kullanmaya devam et lumia da uygulama bulma sorunu var.

En çok ta uygulama sorunsalı yüzünden geçmek istemiyorum ama s4 de sıktı artık biraz değişiklik iyi olur

Peki hocam bu port işini herkes yapabilir mi yoksa sadece geliştiriciler vs mi ?

Bencede lumia 735 al. Gm 4g performansta süper ama malzeme kalitesi sıfır cidden her an elinizde kalacak gibi.

Kalitesiz derken bunu anlatmaya çalışıyordum

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Peki hocam bu port işini herkes yapabilir mi yoksa sadece geliştiriciler vs mi ?

Microsoft wm 10 ile tam anlamıyla bir eko sistem kurmaya çalışıyor. Şimdi sen geliştiricisin bir uygulama program yapıyorsun aynı anda bilgisayar, tablet , cep telefonu vb şeylerde çalıştırmak için çok uğraşmıyorsun.
İos dan port olayı biraz geliştiriciler için düşünüldü gibime geliyor. Gerekli araç ve gereçleri sdk içinde bulabiliyorlar.
Birde ms wm 10 ile mağaza harici oyun ve uygulama yüklemeyi açacak. Bu da bazı resmi uygulama sahibi şirketleri deli edebilir. Özellikle ms mağazaya uygulama yazmam diyen bazı (Google dan para alan ve bizleri kanser eden) firmalar içinde burunlarını sürtme imkanı olacak. Firmalar Uygulama kaldır diyecekler ama mağazada olmadığı için ms kapıyı gösterecek :ehe :ehe

TheLastRevolution

TheLastRevolution

Üye
    Konu Sahibi
Microsoft wm 10 ile tam anlamıyla bir eko sistem kurmaya çalışıyor. Şimdi sen geliştiricisin bir uygulama program yapıyorsun aynı anda bilgisayar, tablet , cep telefonu vb şeylerde çalıştırmak için çok uğraşmıyorsun.
İos dan port olayı biraz geliştiriciler için düşünüldü gibime geliyor. Gerekli araç ve gereçleri sdk içinde bulabiliyorlar.
Birde ms wm 10 ile mağaza harici oyun ve uygulama yüklemeyi açacak. Bu da bazı resmi uygulama sahibi şirketleri deli edebilir. Özellikle ms mağazaya uygulama yazmam diyen bazı (Google dan para alan ve bizleri kanser eden) firmalar içinde burunlarını sürtme imkanı olacak. Firmalar Uygulama kaldır diyecekler ama mağazada olmadığı için ms kapıyı gösterecek :ehe :ehe

O zaman port işini biz yapamayız ve bu da demek oluyor ki su an uygulama konusunda sıkıntı yasarim gerçi oynadığım 3-5 oyun var bunlar olsa bana fazlasıyla yeter CoC lonewolf score hero ve bir kaç oyun daha ( bunlar markette olan oyunlar zaten ) bu saydığım oyunlar sanırım yuklenemiycek su ana kadar CoC un WP de portlandigi vs gibi bir haber gormedim ?

Silinen Üye 476002

Silinen Üye 476002

Kapalı Hesap
O zaman port işini biz yapamayız ve bu da demek oluyor ki su an uygulama konusunda sıkıntı yasarim gerçi oynadığım 3-5 oyun var bunlar olsa bana fazlasıyla yeter CoC lonewolf score hero ve bir kaç oyun daha ( bunlar markette olan oyunlar zaten ) bu saydığım oyunlar sanırım yuklenemiycek su ana kadar CoC un WP de portlandigi vs gibi bir haber gormedim ?

Kardeşim ben lumia 1020 kullanıyorum şu an . Bana en çok kullandığın 10 uygulama/oyun söylersen sana mağazada olup olmadığını söyleyebilirim .

wpfurkan

wpfurkan

Üye
Geleceği meçhul olan bir sisteme ben şahsen yatırım yapmazdım. Astoria´ydi oydu buydu kendini pek havalara sokma bence çünkü Ms´nin ne yaptığı ne ettiği belli değil. Wp bugün var yarın belki yok. Burda şimdiye kadar kaç kişi Ms´ye güvenip lumia aldı ve pişman oldu.
Tekrar ediyorum ben olsam bugünki şartlar altında katiyen Wp almam.
Bu arada Wp düşmanı falan kesinlikle değilim ama eski bir Wp kullanıcısı olarak Ms´nin saçma sapan hiçbir mantığa sığmayan tutumunu göz ardı edemem.

• Beğen

H0lligan

Üye
Hadi port ladık, hesabına nasıl geçiceksin ?

Üst Alt