hTC One(M7) vs Samsung Galaxy Note III ? - hTC One Mega veya Apple iPhone 5s çıkar mı ?

Sponsorlu Bağlantılar

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
hTC One(M7) vs Samsung Galaxy Note III ? - hTC One Mega veya Apple iPhone 5s çıkar mı ?

Tasarım olarak çok hoşuma gidiyor grisi aslında pek gitmiyor ama siyahından bana sorarsanız asalet akıyor :) daha sonra beats audio ve boom sound hoparlörlere sahip 4MP olsa da çok iyi bir resim kalitesi sunan Ultrapixel kamerası var note 3'de ise şimdiden s4'ile çoğu özelliğinin aynı olacağı ve Exynos ile gelmeyen versiyonunun Snapdragon 800 ile geleceği konuşuluyor,hTC One'da ise ekranın 1080p olması aklımda soru işaretleri bırakıyor mesela s3'te bazı HD ve HD videolar kasıyordu yada orijinal video oynatıcısı ile açamıyordunuz)(Adreno 320 1080p'yi ne derece kaldırıyor Qualcomm bu GPU'ları 720p çözünürlük için ürettiği biliniyor) ve 4.7 inç olması(yeterli ama s4 ile neredeyse aynı boyda s4 kenarları incelttiği için daha büyük bir ekran kullandı,samsung'un note 3'ü note 2 boyutunda yapacağı da söyleniyor) birde bir diğer iddia Note 3'ün kırılmaz plastik ekran ile geleceği yönünde,hTC One'da Gorilla Glass 2 varken s4'de Gorilla Glass 3 var ve Note 3 için kırılmaz plastik ekran düşünülüyor :evet:ve son olarak ta hTC One'da DDR2 Ram kullanılmışken S4'te LPDDR3 Ram kullanılıyor yani performans anlamında s4 daha iyi gibi görünüyor ki Note 3 ise s4'ten daha iyi bir performans sunacak gibi duruyor yani kısaca performans anlamında samsung 2013'te daha iyi gibi fakat hTC One Mega'yı daha önce duydunuz mu bilmiyorum hTC'nin Note serisine rakip olarak çıkaracağı bir seri olduğu söyleniyor zaten adından da belli oluyor ama donanım olarak hTC One ile aynı donanımı kullanırsalar durum çok vahiy olacak gibi görünüyor :evet: ama hTC'nin de Beats Audio,Boom Sound ve Karizma tasarımı çok hoşuma gidiyor ne yapsam bilemiyorum daha sonra yavaş yavaş Apple iPhone 5s'in görselleri sızmaya başladı acaba nasıl olacak 5s ? çok kararsızım ve Ekim ayına kadar karar vermek zorundayım :evet:

Note 3'ün çıkış tarifi %99,99 diyorum Ağustos ayıdır çünkü note 2'de bu tarihlerde tanıtıldı :) zaten birçok kaynak Berlin'deki IFA Teknoloji Fuarında tanıtılacağını söylüyor...

- - - Eklendi - - -

bu arada sormayı unuttum Samsung Galaxy S4'ün 1080p performansı ve ses performansı nasıl ?

Türe

Türe

Üye
Performans olarak Htc One , S4 ten daha iyi. Bana kalırsa bekleme imkanin varsa note 3 u bekle talip. Kesinlikle yeni gesturelar gelecektir. Ya da iphone 5s'i. Yok hemen istiyorum dersen Htc one.

Invoke

Invoke

Üye
Note3'ü bekle gör, bence yanlış hatırlamıyorsam önceden de konu açmıştın yani bir süredir bekliyorsun zaten. Beklemişken tam bekle =) Bir de ekime çok var her türlü karar verirsin... Note3 iyi olacak bence. Çünkü Togari Qualcomm800le geldi. HTC'nin Samsung'un altta kalma ihtimali yok gibi :D

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
Performans olarak Htc One , S4 ten daha iyi. Bana kalırsa bekleme imkanin varsa note 3 u bekle Talip. Kesinlikle yeni gesturelar gelecektir. Ya da iphone 5s'i. Yok hemen istiyorum dersen Htc one.

dediğim gibi ekim ayında alacağım babam o zaman Hacda olmuş olacak :)

ama gerçekten performans olarak hTC One s4'ten iyi mi ? :hmmm Note 3'ü bekliyorum ama 3 aşağı 5 yukarı s4 le aynı olacaklar bana kalırsa

5.7" Super Amoled HD 1080p Ekran,Exynos 5 Octa 1.8GHZ veya Snapdragon 800(ülkemizde 90% octa lı versiyon olacak),GPU'yu aynı tutacaklar ama biraz daha OC yapacaklar geri kalan herşey bence s4 le aynı olacak :evet: bir ihtimal plastik kırılmaz ekran kullanırlar ama onu bence S5'e saklıyorlar :ehe 5s dersen ondan haber bile yok belki seneye bile çıkabilir :(

- - - Eklendi - - -

Note3'ü bekle gör, bence yanlış hatırlamıyorsam önceden de konu açmıştın yani bir süredir bekliyorsun zaten. Beklemişken tam bekle =) Bir de ekime çok var her türlü karar verirsin... Note3 iyi olacak bence. Çünkü Togari Qualcomm800le geldi. HTC'nin Samsung'un altta kalma ihtimali yok gibi :D

evet daha öncede konu açmıştım ama o zamanlar özellikler tam belli değildi hTC One bile var mıydı piyasada tartışılır :) togari den her türlü güçlü olacaktır ya benim sorunum performans değil aslında benim sorunum kasanın kalitesi tasarımı ve beats audio gibi bir ses çıkışı :evet: Samsung ses konusunda gerçekten teneke :ağlarım:

Z Ultra da güzel olacak gibi ama Sony almam ben kaliteyim diyip donanımdan kaçıyor kurnazlar :evet:

blacktalon

blacktalon

Üye
s3 ile note 2 pek aynı gibi değildi note 2 bana kalırsa s3ten baya iyi eğer bu oran s4 ile de olursa bekle derim htc one da güzel cihaz kurcalamıştım bir ara

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
s3 ile note 2 pek aynı gibi değildi note 2 bana kalırsa s3ten baya iyi eğer bu oran s4 ile de olursa bekle derim htc one da güzel cihaz kurcalamıştım bir ara

bu sefer öyle bir fark olacağını sanmam çünkü benchmarklara bak note 2 s3'ün pot içmiş versiyonu gibi :ehe Ramle bide açılıyor telefon note 2 kullananlar bilir ram 1 GB'tın üzerindedir genelde,aynı özellikleri s3'e yüklüyorsun ve telefonda tam olarak 1GB ram bile yok :( tıkanıyor garibim...

hTC One'ı Vodafone bayisine ilk geldiğinde inceledim normalde kimseye ellettirmiyorlarmış bizim şirket hattımız vardı onunla alabiliyor muyuz diye yalandan sordum olur dediler bir bakayım bari dedim :ehe ele çok iyi oturuyor ve metal kasa kaliteyi hissettiriyor :)

- - - Eklendi - - -

tabi telefonu açamadım izin vermediler

OğuzcanAbi

Üye
Note 3 deyince heycanlandirdin benide

Türe

Türe

Üye
Note serisi S serisinden ustundur. Emin ol yine S4 ten iyi bir cihaz gelecek. Bu arada evet one daha performanslidir.

enterneoll

enterneoll

Üye
abi daha çıkmamış telefonu karşılaştırmak zor ama insan daha iyi olucağını kestiriyor noteIII'ün

• Beğen
Tepkiler: Türe
Invoke

Invoke

Üye

evet daha öncede konu açmıştım ama o zamanlar özellikler tam belli değildi hTC One bile var mıydı piyasada tartışılır :) togari den her türlü güçlü olacaktır ya benim sorunum performans değil aslında benim sorunum kasanın kalitesi tasarımı ve beats audio gibi bir ses çıkışı :evet: Samsung ses konusunda gerçekten teneke :ağlarım:

Z Ultra da güzel olacak gibi ama Sony almam ben kaliteyim diyip donanımdan kaçıyor kurnazlar :evet:

Aynen hep donanım bir adım geri kalıyordu, ama bu sefer Qualcomm800le(ZUltra) geldi ama biraz fazla büyük gibi, az daha büyüse tablet olacakmış :D
Neyse ses konusunda ben yine htcden streo bir şey bekliyorum, samsungda yine aynen devam eder (bence). :D

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
[video=youtube;b78ki8icl8c]http://www.youtube.com/watch?v=b78ki8icl8c[/video]

benchmarkta görüldüğü gibi sonuçlar birbirine yakın ama s4 4.2.2 kullanıyor one 4.1.2 yani buda hemen hemen aynı oldukları anlamına gelir :evet: Exynos lu s4 mü yoksa Snapdragon lu s4 mü daha iyidi ? :allalla:

Sony'nin Snap 800 lü telefon yapması bence hTC ve Samsung'u biraz kızdırmalı ve yeni cihaz çıkartmalılar :evet:

- - - Eklendi - - -

Aynen hep donanım bir adım geri kalıyordu, ama bu sefer Qualcomm800le(ZUltra) geldi ama biraz fazla büyük gibi, az daha büyüse tablet olacakmış :D
Neyse ses konusunda ben yine htcden streo bir şey bekliyorum, samsungda yine aynen devam eder (bence). :D

hTC bu yıl içinde sanırım bir daha amiral gemisi çıkartmayacakmış galiba bununla ilgili başka bir forumda sağlam kaynağım var :evet: isteyen olursa özelden pm atsın :oke:

Türe

Türe

Üye
Octa li olan yani Türkiye versiyonu olan cihaz daha iyi talip.

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
Invoke

Invoke

Üye
Samsung, Xpera Z Ultra'ya karşı bir telefon duyurdu. Ultra'da 2.2 Ghz S800 mevcut fakat Samsung 2.3 Ghz ile bir adım öne geçti.
http://www.maxicep.com/teknoloji-ha...y-s4-lte-a-resmi-olarak-duyuruldu-815029.html

Snapdragon 800 2.3ghze kadar çıkıyor zaten ikisi de snapdragon 800 kullandığına göre sıkıntı yok. ZU'nın ekranı da büyük olduğundan batarya sıkıntı olacak gibi, 2.3 olsa daha da sıkıntı olur, 3000mah batarya o ekrana yeter mi bilmiyorum ama donanım açısından fark yok yani =) Artık kimin optimizasyonu iyiyse...

MaxipmaN

Üye
note3 çok iyi olacak ama samsung note3 ile beklediğini bulamadı gibi bi haber çıkarsa şaşırmam s4te oldu işte dakka başı telefon çıkartıyolar

Türe

Türe

Üye
note3 çok iyi olacak ama samsung note3 ile beklediğini bulamadı gibi bi haber çıkarsa şaşırmam s4te oldu işte dakka başı telefon çıkartıyolar

Daha s3 performanstan dusmemisken s4 u tanıttilar normal bu biraz

• Beğen
Tepkiler: MaxipmaN

Üst Alt