Nokia 5800 RM-356 Blue Firmware Modifiye Hack Beta 1 By @n!wa+*R [GÜNCELLENDİ]

Sponsorlu Bağlantılar

tugrul_27

tugrul_27

Üye
ooo hacı helalin var valla oldu dosyaları çatır çatır yüklüyo izmalı imzasız demiyo valla yalnız bişey sorucam hard format atsak nolur room pacther gidermi

escuridao

escuridao

Üye
vallaha anladım yapıyorum ama olmuyor
önce bende phoenix kurulu üstüne 166 mb lık RM-356_EMEA_40.0.005_v12.0_5800 firmware yi kurdum sonra
senin ekledeğin ve resimli anlatımdaki dosyayı indirdim

RM-356_40.0.005_prd.rofs2.V02
RM-356_40.0.005_023_xxx_U01.uda.fpsx

ve "C:\Program Files\Common Files\Nokia\DataPackage\Products\RM-356" dizinine attım değiştirilsin mi diye sordu ok ledim

Sonra phoenixi açtım flashladım

hata:
Getting list of files to be flashed failed:0X84210021(-2078212063)-CRC checksum of file 'C:\Program Files\Common Files\Nokia\DataPackage\Products\RM-356\RM-356_40.0.005_prd.rofs2.V02' does not match with the checksum in data-package

sorun nerde veya hatam

tugrul_27

tugrul_27

Üye
sen jafla yapmıyormusun eğer jafla yapıyorsan izlediğin klasör yolu yanlış program files nokia phoenix products rm-356 bu yola kopyala flaşla

escuridao

escuridao

Üye
sen jafla yapmıyormusun eğer jafla yapıyorsan izlediğin klasör yolu yanlış program files nokia phoenix products rm-356 bu yola kopyala flaşla

hayır jaf sürücüleri windows 7 ile sorun yaşıyor oyüzden phoenix kullanıyorum ki normal firmware li rahat rahat yüklüyor dosya değişimi yapınca bozuluyor dosyada bi uygunsuzluk var sanırım =))))

sadep12

sadep12

Üye
rompatcher ı açtıgımda
rompatcher+ info
ıf you like this software,then support RP+ with a donation.
yazıo sonra kapanıor?

@n!wa+*R

@n!wa+*R

Üye
    Konu Sahibi
ooo hacı helalin var valla oldu dosyaları çatır çatır yüklüyo izmalı imzasız demiyo valla yalnız bişey sorucam hard format atsak nolur room pacther gidermi
Yok hacı ben direk Z: ye attım istediğin formatla direk hackli bir sistem kurulacak ;)

--------------- Ekleme ---------------

rompatcher ı açtıgımda
rompatcher+ info
ıf you like this software,then support RP+ with a donation.
yazıo sonra kapanıor?

• Sebebi şu Ben altta ekte dosya koydum ya "Patches" adında işte onu indir ve hafıza kartında Patches adlı klasöre içindeki .rmp dosyalarını at tamam olacaktır:oke:
    Açılıp direk kapanmasının nedeni hiç bir yama olmayışı ;)

hayır jaf sürücüleri windows 7 ile sorun yaşıyor oyüzden phoenix kullanıyorum ki normal firmware li rahat rahat yüklüyor dosya değişimi yapınca bozuluyor dosyada bi uygunsuzluk var sanırım =))))
Bak şimdi sen ilk önce phoenix falan salla kadı ki bende win 7 kullanıyorum ;) sen jafı çalıştormadan önce uyumluluk modunda servis pack 2 falan olması lazım işte değiştir ve kayıt et öyle jafı çalıştır sorun olmasının ihtimali bile yok çünkü:sopa:

sadep12

sadep12

Üye
Arkadaşım patcher diye değil Patches isimli klasör açınca oldu xD

sadep12

sadep12

Üye
Kurulum bittikten sonra ekte verdiğim yamaları patcher klasörüne atıp Install server RP& OPEN4ALL yamalarını aktif ederek telefonunuzu hackliyebilirsiniz

böyle yazmışsınız.

@n!wa+*R

@n!wa+*R

Üye
    Konu Sahibi
Kurulum bittikten sonra ekte verdiğim yamaları patcher klasörüne atıp Install server RP& OPEN4ALL yamalarını aktif ederek telefonunuzu hackliyebilirsiniz

böyle yazmışsınız.
Evet patcher den kastım yani Rom pather yani yama bak Patches-yamalar demek Patcher ise yama demek ama birden fazla olduğu için o klasörü patches diye yazman lazım

sadep12

sadep12

Üye
k.bakmayın ben onu öyle bir klasör oluşturup atıcaz sandım.Hallettim şuan gayet sorunsuz bir şekilde çalışıyor teşekkürler :oke:

escuridao

escuridao

Üye
ufff yaptım phoenixle tekrar teşekkür ederim bilgileriniz ve yardımlarınız için (klasöre yazma izni verdim sorun kalktı)

sadep12

sadep12

Üye
x-plore programı yükledim simge felan gelmedi kaldırıp tekrar kurmaya çalıştım güncelleme hatası alıyorum ?

@n!wa+*R

@n!wa+*R

Üye
    Konu Sahibi
ufff yaptım phoenixle tekrar teşekkür ederim bilgileriniz ve yardımlarınız için (klasöre yazma izni verdim sorun kalktı)
Önemli Değil:oke:

k.bakmayın ben onu öyle bir klasör oluşturup atıcaz sandım.Hallettim şuan gayet sorunsuz bir şekilde çalışıyor teşekkürler :oke:
Önemli Değil:oke:

x-plore programı yükledim simge felan gelmedi kaldırıp tekrar kurmaya çalıştım güncelleme hatası alıyorum ?
Önceki X-plore kaldır uyg. yöneticisine bak :oke:

mathman20

Üye
6 icon yada navigasyon bar temasında numara çeviricisini bulamıyorum.Kısayollardan birine ayarlamaya çalışıyorum ama listede numara çeviricisi yok.Nasıl numara çevirebilirim bu temaları kullanırken ?

fatyus

fatyus

Üye
kardeş bende kendi romumu yapmak istiyorum.ancak şu açılıştaki karşılama mesajı ve sms gönderme olayını iptal edemiyorum.nereden kapatıldığını söyleyebilirmisin...

mathman20

Üye
Az önce yaşadığım bir sorun : program yüklemeye çalışırken İşlem başlatılamıyor,yükleyici zaten kullanılıyor şeklinde bir uyarı verdi ve yükleme yapmadı.Tüm programlarda aynı hatayı veriyor.

Bir de hangi patch ne işe yarar , hangilerini aktifleştirmeliyim ?

tugrul_27

tugrul_27

Üye
6 icon yada navigasyon bar temasında numara çeviricisini bulamıyorum.Kısayollardan birine ayarlamaya çalışıyorum ama listede numara çeviricisi yok.Nasıl numara çevirebilirim bu temaları kullanırken ?

arkadaşa katılıyorum numara çevirici yani telefon uygulaması yok bu uygulamalarda da yok hadi diyeli numara çeviricez nasıl yapıcaz ben mecburen rehber çubuğunu kullanıyorum navigasyaon bar ve 6 icon bunları kullanamıyorum ki çokta hoşuma gitmişti bu konuda bilgisi olan var mı acaba yada tekrar düzenleme yapsak ta şu 2 ev ekranını kaldırsak onun haricinde herşey gayet güzel çalışyo

mathman20

Üye
arkadaşa katılıyorum numara çevirici yani telefon uygulaması yok bu uygulamalarda da yok hadi diyeli numara çeviricez nasıl yapıcaz ben mecburen rehber çubuğunu kullanıyorum navigasyaon bar ve 6 icon bunları kullanamıyorum ki çokta hoşuma gitmişti bu konuda bilgisi olan var mı acaba yada tekrar düzenleme yapsak ta şu 2 ev ekranını kaldırsak onun haricinde herşey gayet güzel çalışyo
Arkadaşım sen program yükleyebiliyor musun ? Ben yüklemeyemiyorum ve bu sorunu henüz çözemedim.

Üst Alt