[Galaxy W i8150][ROM][ICS] One Of a Kind v28 (Final) Stabil, Oyun, Hybrid ve Batarya Versiyonları

Sponsorlu Bağlantılar

ceza_05

ceza_05

Üye
    Konu Sahibi
[Galaxy W i8150][ROM][ICS] One Of a Kind v28 (Final) Stabil, Oyun, Hybrid ve Batarya Versiyonları

Arkadaşlar merhaba bugün size final sürümü yayınlanmış xda'de büyük ilgi gören ve benim kendimde kullandığım 4 tane değişik versiyonu olan OneOfAKind romunu tanıtmak istedim. Romun sahibi xda üyesi "ipromeh"tir. Ben stabil versiyonu kullanıyorum şarj süresi gayet iyi, daha uzun şarj süresi isteyenler batarya versiyonunu (batarya süresi uzundur performans biraz düşer) , daha yüksek oyun performansı için oyun versiyonunu (performans yüksektir batarya çabuk biter) performans ve biraz daha iyi bir şarj istiyorsanız hybrid (karışık) sürümü indirebilirsiniz.

NOT: Konunun ilgi görmemesi veya leke atılmaya çalışılması sizi yanlış etkilemesin benim burdan kazanacağım bir prim yok sizinde bundan yararlanmanız için açtım bu konuyu şu ana kadar çıkan çoğu romu denedim ama bu rom gerçekten diğerlerinden çok farklı ve galaxy w için kullanılabilecek en iyi romdur bütün beklentilerinizi karşılayacak emin olun. İlgi talep görmese bunu yapan adam 2 ayda bu kadar sürüm çıkartır mı biraz mantıklı konuşun lütfen.

OneOfAKind Final v28 ICS 4.0.4
  • Bu rom Cyanogen Mod 9 Final Release sürümü baz alınarak yapılmıştır.
  • Neagf arkadaşımızın tavsiyesi üzerine konuya Hybrid versiyonda dahil edilmiştir. Kendi kullanıyormuş ve memnunmuş.
İlk önce ekran görüntülerini verelim:

ÖZELLİKLERİ:
  • Günlük kullanım için uygundur.
  • 3 tane değişik versiyonu vardır size uygun olanı indirebilirsiniz.Linkleri aşağıda vereceğim.
  • Stabil versiyon: CM9 Final Release sürümünü,
  • Oyun versiyon: CM9 RC6 sürümünü,
  • Hybrid versiyon: CM9 RC6 sürümünü,
  • Batarya versiyon: CM9 RC2 sürümünü baz almıştır.
  • Stabil versiyonda HurtSky kernel,
  • Hybrid versiyonda Yoon kernel,
  • Oyun versiyonunda Yoon kernel,
  • Batarya versiyonunda ise Honeyx's 7up kernel kullanılmıştır.
  • Romun boyutu gayet azdır. (75-90 MB)
  • Gapps romun kendisinde eklidir. (Google Apps)
  • Seeder V7 ayarları yapılmıştır. (Seeder oluşan lagları engeller.)
  • build.prop ' a batarya ve performans ayarları eklenmiştir. (build.prop ROM özelliklerinin düzenlendiği dosyadır.)
  • OneOfAKind Mavi Tema eklenmiştir.
  • Google Play 4.1.6 sürümü dahil edilmiştir. (En son sürüm)
  • OTG desteği. (Telefonunuza bir kablo yardımı ile medya cihazları bağlamayı desteklemektir. OTG kablosu ile telefonunuza flash bellek klavye mouse bağlayabilirsiniz.)
  • HD oyunları sorunsuz oynayabilirsiniz.
  • İnanılmaz işlemci ve grafik performansı.
  • Çoğu gereksiz uygulama silinmiştir.
  • Kendinden rootludur.
NASIL KURULUR
  • Aşağıda linklerini vereceğim size uygun versiyonu seçip indirdikten sonra indirdiğimiz rom dosyasını telefonumuzda takılı olan HAFIZA KARTININ içine atıyoruz.(Dahili hafızaya değil)
  • Telefonumuzu CWM recovery modda açıyoruz. (Ses Açma+Home Tuşu+Power). [Yeni başlayanlar için CWM recovery telefonunuzda yüklü değilse nasıl yükleneceğini öğrenmek için https://www.maxicep.com/forum/konu/samsung-galaxy-w-cwm-yukleme.675569/
  • CWM' de Şu işlemleri yapıyoruz sırası önemli değil: wipe data factory reset, wipe cache partition, format /cache, format /system, format /data, format /sdcard, wipe dalvik cache.
  • Daha sonra install zip menüsünden choose zip from external sd'yi seçip telefonun hafıza kartına attığımız ROM dosyasını seçiyoruz ve kurulumu başlatıyoruz. İşlem uzun sürmeyecektir. Telefonunuzu yeniden başlattığınızda ROM'unuzu güle güle kullanabilirsiniz.
LİNKLER:

• Stabil versiyon v28 (Final):
    • Hybrid versiyon v28.1 (Final):
    • Oyun versiyonu v28.2 (Final):
    • Batarya versiyon v28.3 (Final):
FM radyo isteyenler için Spirit Fm radio çalışmaktadır apk dosyası için:

Orjinal konu:

DİKKAT: Mesaj gözükmeme sorunu yaşayan arkadaşlar linkten temayı indirip kursunlar sorun düzelecektir.

• Ayarlar-Geliştirici seçenekleri: Pencere animasyonu ölçeği ve geçiş animasyanu ölçeğini animasyon kapalı olarak ayarlayın ve arka plan işlem sınırını en çok 1 işlem olarak ayarlayın. Farkı hissedeceksiniz :)
  • Ayarlar-Performans-İşlemci: En düşük frekans 61, En yüksek frekans 1401 yapın işlemci yöneticisini interactive yapın. Sistem açıldığında ayarla kutucuğunu işaretleyin. (Uzun şarj istiyorsanız powersave yüksek performans istiyorsanız smartassv2'yi seçin.)
  • Ayarlar-Performans-I/O scheduler: I/O scheduleri row olarak seçin. Set on boot kutucuğunu işaretleyin. (Yüksek performans için smartassv2 ile birlikte sio'yu seçebilirsiniz. Fakat şarjınız daha hızlı gider.)
  • Ayarlar-Performans-Bellek yönetimi zRam'i etkinleştirip, nesneleri temizle kutucuğunu işaretlerseniz ram'i otomatik sıkıştırır fakat şarjı daha çok yer haberiniz olsun.
Temayı yükledikten sonra yeni ekran görüntüleri mesaj sorunu temayı yükledikten sonra çözülüyor arkadaşlar:

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: frdgngr ve Neagf

Neagf

Üye
5 değişik versiyonu var dostum.

ceza_05

ceza_05

Üye
    Konu Sahibi
Biliyorum dostum AOSP ve Hyrbrid'e gerek duymadım bunu dillendirmene gerek yoktu.

ismailnayir

Kapalı Hesap
Plsy store son surum 4.3.1.1
Performanli bi ro diyemem stock rom bile daha iyi

ceza_05

ceza_05

Üye
    Konu Sahibi
İşte gelde sinirlenme bilip bilmeden ortaya laf konuşuyorsun güzel kardeşim minion rush subway surf temple run 2 most wanted rahatlıkla oynuyorum şarj süreside gayet iyi sen niye burdasın halen

ceza_05

ceza_05

Üye
    Konu Sahibi
:eek: en iyi wonder romu bu ;)

Bence hybrid I eklenmelisin. Hybrid 25.1 kullanıyorum ve en performanslı versiyon o. Ellerine sağlık bu arada :)

Tamam sağolasın hybridide ekliyorum o zaman :)

mem034

Üye
Hocam rom güzele benziyor kurdum 1 saattir kullanıyorum da, mesaj (sms) geldiğinde okunmuyor. Arka plan siyah oluyor mesaj bölümünün onu nasıl düzeltebilirim ?

siepls13

siepls13

Üye
mhr romunu kullanıyorum bataryada bi sorun var uyku modunda azalmaya devam ediyor acaba sorun bataryadamı bu rom u denesem fark edermi batarda versiyonunu

ceza_05

ceza_05

Üye
    Konu Sahibi
mhr romunu kullanıyorum bataryada bi sorun var uyku modunda azalmaya devam ediyor acaba sorun bataryadamı bu rom u denesem fark edermi batarda versiyonunu
o romu boşver kardeşim batarya romunu dene sen performans biraz düşer ama batarya baya bir gider
Hocam rom güzele benziyor kurdum 1 saattir kullanıyorum da, mesaj (sms) geldiğinde okunmuyor. Arka plan siyah oluyor mesaj bölümünün onu nasıl düzeltebilirim ?

senin sorunun tarzında bir sorunla karşılaşmadım hangi versiyonu yükledin?

mem034

Üye

• Stabil versiyon v28 (Final) Olay bundan ibaret. O siyah alanda msj yazılı ama gözükmüyor.

siepls13

siepls13

Üye
şuan yükledim deniyim yorum yapıcam mesaj gözükmeme konusunda şimdi doğrulama kodu gönderildi gözüküyor dostum

ceza_05

ceza_05

Üye
    Konu Sahibi

• Stabil versiyon v28 (Final) Olay bundan ibaret. O siyah alanda msj yazılı ama gözükmüyor.
Dostum konunun en altına ekledim özel mesaj olarakta gönderdim sana sorunun çözümünü iyi forumlar
şuan yükledim deniyim yorum yapıcam mesaj gözükmeme konusunda şimdi doğrulama kodu gönderildi gözüküyor dostum

Fikirlerini bana bildir memnun kalacağından çok eminim.

mem034

Üye
Hocam teşekkür ederim ilgi alakan için. Rom güzel kullanışlı kasma falan yok memnuniyetle yükleyebilirsiniz :)

ceza_05

ceza_05

Üye
    Konu Sahibi
basatoguz

basatoguz

Üye
stabil versiyonu yükledikten sonra batarya yada hybird versiyone geçmek için stabil versiyonun üzerine kurmak sorun olur mu yoksa komple format işlemleri yapmak gerekir mi

Neagf

Üye
stabil versiyonu yükledikten sonra batarya yada hybird versiyone geçmek için stabil versiyonun üzerine kurmak sorun olur mu yoksa komple format işlemleri yapmak gerekir mi
Temiz kurulum her zaman iyidir. Tum islemleri yapin oyle kurun.

ceza_05

ceza_05

Üye
    Konu Sahibi

Wipe işlemlerini (yani temiz kurulum için yaptığın tüm işlemler) hata alabilirsin giriş ekranında kalabilirsin en güzeli temiz kurulumdur Neagf'nin dediği gibi.

• Beğen
Tepkiler: Neagf

ismailnayir

Kapalı Hesap
Asphalt 8 deneyen var mi 2.3.6 da takilmalar var ama oynanabiliniyor

ceza_05

ceza_05

Üye
    Konu Sahibi
Asphalt 8 deneyen var mi 2.3.6 da takilmalar var ama oynanabiliniyor

Gaming versiyonu indirip benim en altta verdiğim ayarları yap ve greenify programını yükle gereksiz uygulamaları uyut rahatlıkla oynarsın.

Üst Alt