Samsung Galaxy Win GT- İ8552 4.4 Mod Rom

Sponsorlu Bağlantılar

silivriserdar

silivriserdar

Üye
    Konu Sahibi
Samsung Galaxy Win GT- İ8552 4.4 Mod Rom
Merhaba arkadaşlar şimdi size samsung galaxy win gt i8552 telefona özel rom yüklemeyi anlatacağım.

4 tane rom denedikten sonra ancak iyi bir rom'a sonunda ulaştım. Rom kendinden rootlu şekilde geliyor.
Bu romun çalışmayan özelliği yoktur. Wife,Blotooth, kamera, hafıza kartı görmeme, Google play mağazaya giriş vesaire bir sorun yaşamadım. Hepsini denedim. Çok güzel bir sorun yaşamadım yeni bir bilği vesaire olursa buradan gene paylaşım yapacağım.

Ayrıca bu modele rom bulmak çok sıkıntılı arkadaşlar baya bir araştırdım en iyi ve stabil olanı bu rom telefon az kişi tarafından kullanıldığı için fazla rom ve yazılım yapan yok.

Bilindiği gibi samsung bu telefona en son 4.1.2 güncellemesi verdi ve bundan sonra güncelleme vermedi. Onun için Google play mağazasındaki birçok oyunu sürüm düşük olduğu için desteklemiyor.

Şimdi ilk önce bu yapacağınız işler bilgi ve birikim ister anlamıyorsanız hiç uğraşmayın telefon çöp olur.

Bu yapacağınız işlemlerden ben ve maxicep sorumlu tutulamaz. Telefonunuz garanti dışı kalacaktır.

Ilk önce telefonunuzu root yapın Buda en basit şekilde Google'da arayın kingo root indirin kurun ve root yazısına basın bu kadar. Ana menüye süpersu uygulaması gelecek ve telefonunuz rootlu olmuştur.

Root halledildikten sonra 2. Aşama cwm yüklemek bu nedir diye soran olursa Google'da aratın bir çok konu var. Kısaca özel rom sahte rom yüklemek için şart.
Cwm buradan indirin.

Indirdikten sonra odin programı ile bunu telefonunuza yükleyeceğiz. tar. Uzantılı bir dosyadır. Rar ile çıkarın. Odini bu siteden indirin.
Odini kurun açın ve PDA yazan yere tıklayın cwm tar. Uzantılı dosyayı gösterin Auto Reboot seçeneği odinde tiki kaldırın ve telefonu kapatın ses kısma home açma kapama tuşlarına basarak download moda alıyoruz telefonumuzu android işareti gelince 1 kere ses açma bas tamamdır. Sonra USB kablo ile teli bağla pc ye ve starta basın İşlem bitince pili çıkarın ve home tuşu ses açma ve açma kapama tuşlarına basarak cwm yüklenip yüklenmediğini görebiliriz.

Son olarak
En üstteki ve an alttaki zip dosyalarını indirin.

burada bulunan dosyayı indirip telefonumuzun kendi hafızasına atıyoruz. Ve burada bulunan
En alttaki zip dosyası olan Multi langue indirin.
Multi langue paketinide aynı şekilde kuralım.
Sd karta sonra telefonu kapatın ve ses açma home açma kapama ile recovery modda açılan telefonumuzun install zip yazan yerine giriyoruz. Sd karta gir ve attığımız 3 dosyayı ilk önce mb büyük olanın üzerine geliyoruz. Tıklıyoruz yes diyoruz ve bekliyoruz biraz zaman alır acele etmeyin. Sonra diğer dosyayada aynısını yapıp işlem bitmesini bekliyoruz. Ve telefonu syistem Reboot yazan yere tıklayıp telin açılmasını bekliyoruz. Açılmaz ise tekrar ses açma home açma kapama tuşu ile recovery moda girip wipe
Data cace factory Reset dalvic cace seçeneklerine basıp sd kartta attığımız dosyaları tekrar yüklüyoruz. Işlemler bu kadar arkadaşlar. Hayırlı olsun.

Ilk açılışta apex durduruldu hatası alabilirsiniz onun için ayarlardan apexi devre dışı bırakın bu sorun düzelecek. Sonra mağazadan apexi güncellersiniz.

Eğer bu rom'u beğenmez iseniz tekrar orginal Roma dönmek isterseniz. 4.1.2 Türkiye sürümünü sam mobile sitesinden yazılımı indirerek odin ile Tar Uzantılı dosyayı PDA yazan yere tıklayıp göstererek auto Reboot ta tıklı olacak şekilde telefonu kapatın ses kısma home ve açma kapama tuşları ile download moda alın android işareti çıkınca 1 kere ses açmaya bas ve USB ile teli pc ye bağla ve start deyip. Telefonu 4.1.2 sürümüne döndürebiliriz.

LOLIPOP ROM KURULUMU

Edit:Evet arkadaşlar bu yukarıdaki costum rom'u yapan brezilyalı arkadaş, bu telefona bide lolipop rom yapmış. [emoji3] şimdi onu paylaşacağım.

Linkleri atacağım gerisini siz halledersiniz.
Yukarıdaki işlemlerin aynısı zaten.

Aşağıda link konumuz.

Aşağıdaki link indirmeniz ve Hafıza kartına atıp flaşlamanız gereken dosyalardır.

Mavi ile işaretli olan linkleri indirilecek. Yani en baştaki en alttaki ve en altın bir üstündeki dosyalar indirilecek Hafıza kartına atılacak. Sırası ile ilk önce 587 mb sonra 150 mb sonra 81 mb dosyalar flaşlanacak. Bu kadar ilk açılışta acele etmeyin, biraz geç açılır.

Sorularınız olursa gene buradan yardımcı olamaya çalışacağım.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Orhan08

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
görsellerle konuyu desteklersen çok faydalı olur :oke: emeğine sağlık

silivriserdar

silivriserdar

Üye
    Konu Sahibi
  • Beğen
Tepkiler: Nextman

jongass

Üye
Teşekkürler konu yararli olmus yalniz galaxy win rom atarken dikkatli olmalisiniz bana bayagi bir narin gibi geldi ilk rom atma denememde brick olmuştu zar zor kurtardim, simdi s3 kullanıyorum nazar degmesin tas gibi :D

Guncel

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar
silivriserdar

silivriserdar

Üye
    Konu Sahibi
Teşekkürler konu yararli olmus yalniz galaxy win rom atarken dikkatli olmalisiniz bana bayagi bir narin gibi geldi ilk rom atma denememde brick olmuştu zar zor kurtardim, simdi s3 kullanıyorum nazar degmesin tas gibi :D

Guncel
Aynen öyle çok uzun zaman alıyor. Çok dikkatli davranmak gerek.

canavar195

Üye
Eline sağlık kardeşim bende bir çok rom denedim kimisinde şebeke gelmiyor kimisinde kart okumuyor bunu deneyeceğim teşekkürler

silivriserdar

silivriserdar

Üye
    Konu Sahibi
Eline sağlık kardeşim bende bir çok rom denedim kimisinde şebeke gelmiyor kimisinde kart okumuyor bunu deneyeceğim teşekkürler
Dene kardeşim sıkıntı yok romda tek tavsiyem adb bloke gibi reklam engelleyici uygulama falan yükleme Google gaps durduruldu hatası veriyor. Denedikten sonra tecrübelerini paylaşırsan sevinirim.

canavar195

Üye
Dene kardeşim sıkıntı yok romda tek tavsiyem adb bloke gibi reklam engelleyici uygulama falan yükleme Google gaps durduruldu hatası veriyor. Denedikten sonra tecrübelerini paylaşırsan sevinirim.
Tmm :)

canavar195

Üye
Drivedan indirilmiyor nedense biliyor musun?

canavar195

Üye
Hafıza kartıyla sistem hafızası yer değiştiriyo

canavar195

Üye
Ayrıca bu rom kitkat değil gravityboxun kitkat isteyeni paket çözümleme hatası veriyor kitkat uygulamaları açılmıyor buda kitkat olmadığını gösterir

silivriserdar

silivriserdar

Üye
    Konu Sahibi
Ayrıca bu rom kitkat değil gravityboxun kitkat isteyeni paket çözümleme hatası veriyor kitkat uygulamaları açılmıyor buda kitkat olmadığını gösterir
O konuda fazla bilgim yok ama versiyon kısmında 4.4 yazıyor konuya yeni romlar ekledim bakarsan iyi olur.

canavar195

Üye
Kardeşim xda dan alıyorsun heralde orda cm den başka kitkat olan rom yok hepsi kitkat temalı o cmde bazı hatalar var düzeltecek kimse yok forumda yoksa çok güzel o

silivriserdar

silivriserdar

Üye
    Konu Sahibi
Kardeşim xda dan alıyorsun heralde orda cm den başka kitkat olan rom yok hepsi kitkat temalı o cmde bazı hatalar var düzeltecek kimse yok forumda yoksa çok güzel o
Cm romlar hepsi silinmiş sadece konunun altında verdiğim droidwin romlar var v3 holo ve v 3.1 olanı iyi dene istersen. Ama bu rom'u yapan kişide hafızayı ayırmamış gene sen şu anda hangi rom'u kullanıyorsun.

canavar195

Üye
Ben stocktayım şuan 4.1.2 görünümlü kitkatları sevmiyom ben cm ler olması lazım da zaten onlarda sim sorunu filan var adamlar bakmıyor

silivriserdar

silivriserdar

Üye
    Konu Sahibi
Ben stocktayım şuan 4.1.2 görünümlü kitkatları sevmiyom ben cm ler olması lazım da zaten onlarda sim sorunu filan var adamlar bakmıyor
Zaten bende orginal Roma döneceğim birde root yeter hafıza kartına birde ext3 alanı oluştururum öyle kullanmaya devam ederim. Iyi bir sahte rom arıyorum ama bulursam yüklerim gene diroidwin uğraşıyor onu bekleyelim bakalım.

canavar195

Üye
bu cihaza biraz zor gibi gözüküyor ilgilenen de düzgün bi rom yapmıyor.
bu ext3 alanı ne işe yarıyor uygulama filan mı taşınıyor
cihazın en baştaki hatası zaten sd karta taşıma olmaması cihazdan hiç memnun değilim

silivriserdar

silivriserdar

Üye
    Konu Sahibi
bu cihaza biraz zor gibi gözüküyor ilgilenen de düzgün bi rom yapmıyor.
bu ext3 alanı ne işe yarıyor uygulama filan mı taşınıyor
cihazın en baştaki hatası zaten sd karta taşıma olmaması cihazdan hiç memnun değilim
Aynen hafıza kartına taşıma

canavar195

Üye
Benim yükleyeceğim romda saat ortaya alınsada yeter bunda alamıyorum
Baiduyu yükledim sd karta taşıma filan var türkçe yok yoksa güzel rom

silivriserdar

silivriserdar

Üye
    Konu Sahibi
Benim yükleyeceğim romda saat ortaya alınsada yeter bunda alamıyorum
Baiduyu yükledim sd karta taşıma filan var türkçe yok yoksa güzel rom
Romun linkini veririrmisin bende bir deneyeyim.

Üst Alt