Samsung Galaxy W CWM Yükleme

Sponsorlu Bağlantılar

sadikbircan

Üye
    Konu Sahibi
Samsung Galaxy W CWM Yükleme
SAMSUNG GALAXY W(GT-I8150) HARİCİ HİÇBİR CİHAZLA DENEMEYİN.SADECE I8150 MODELİ İÇİNDİR.DİĞER CİHAZLARA YÜKLERSENİZ CİHAZINIZ BRİCK OLABİLİR.

CWM NEDİR?
Cwm recovery temel olarak rom ve modlarımızı yükleme yarayan gelişmiş bir recoverydir.zip olarak paketlenmiş birçok rom ve modlama dosyalarını herhangibir erişim iznine ihtiyaç duymaksızın gerekli birime yükleyebilen bir araçtır.Bu yüzden rom yükleyebilmek için gereklidir.

Windows 8 USB Driver Çözümü:
http://www.maxicep.com/android-modi...b-driver-sorun-cozumu-756762.html#post5768238

Birinci Yöntem:

1)Gerekli Dosyaları indirin ve rardan çıkarın.

2)"Odin Multi Downloader" ı çalıştırın.
3)Gelen program ekranından "OPS" butonuna tıklayarak "Ancora.ops" dosyasını seçin
4)Soldaki "Option" bölümünden "One Package"yi işaretleyin."One Package" butonu aktif olacaktır.
5)"One Package" butonuna basarak 2.linkteki "recovery-clockwork-6.0.1.0-ancora.tar.md5" dosyasını seçin.
6)Telefonunuzu download moduna alın ve usb ile bağlayın.(Ses kısma+home+açma/kapama)
8)Program telefonunuzu otomatik olarak tanıyacaktır.Starta basın ve işlemin bitmesini bekleyin(Yaklaşık 5-6 sn sürüyor).İşlem bitince telefonunuz otomatik olarak açılacaktır.Telefonunuz açılmadan usb kablosunu çıkarmayın.

İkinci Yöntem(Root Gerektirir) :

1) adresinden gerekli dosyayı indrin.
2)Terminal Emülatörü programını play marketten ücretsiz indirin.( )

2)"recovery-clockwork-6.0.1.2-ancora.zip" dosyasını açın içindeki reovery.img dosyasını sdcard ana dizinine atın.

3)Terminal emulator isimli programı başlatın ve program ekranına
su
dd if=/sdcard/recovery.img of=/dev/block/mmcblk0p13

satırlarını girin.

• Beğen
Tepkiler: Reşwan, crazy_dj ve ledayi2000

KELGER

KELGER

Üye
recovery dediğin gibi kurdum da recovery modu nasıl açacam.
eğer ses kısma+ home+power dersen o yine download modu açıyor.

KELGER

KELGER

Üye
saol ben yanlış yapmışım

samoçam

Üye
arkadaşım dediğin gibi yükledim şimdi ne download modu açılıyo nede recovery mod yardımcı olurmusun

Ali58_58

Ali58_58

Üye
kardeş senin telefon brick olmuş işin zor tamirciye vericeksin 50-60 tl bişey tutuyor geçmiş olsun ama sen usb de iken kabloyu çektiğin için olmuş bu arada benim tele cmw 5-6 saniye değil tam 20 dk sürdü samoçam arkadaşta bakdı 5dk olmuş yüklenmiştir usbyi çekti tabi :D

- - - Eklendi - - -

ama bataryayı çıkar 5- 10 dk bekle bazen düzelebiliyo

ledayi2000

ledayi2000

Üye
teşekkürler kardeş eline sağlık

sadikbircan

Üye
    Konu Sahibi
kardeş senin telefon brick olmuş işin zor tamirciye vericeksin 50-60 tl bişey tutuyor geçmiş olsun ama sen usb de iken kabloyu çektiğin için olmuş bu arada benim tele cmw 5-6 saniye değil tam 20 dk sürdü samoçam arkadaşta bakdı 5dk olmuş yüklenmiştir usbyi çekti tabi :D

- - - Eklendi - - -

ama bataryayı çıkar 5- 10 dk bekle bazen düzelebiliyo

CWM yüklemenin 20dk. sürmesinin nedeni usb2.0 kullanmamak yada kulladığınız bilgisayardan kaynaklı olabilir starta bastıktan birkaç saniye sonra yükleme bitiyor ve telefon otomatik açılıyor.

Ali58_58

Ali58_58

Üye
sadık kardeş ben cmwnin 5. sürümünü kullanıyorum hotfile deki dosyayı wipe yapmadan install from sd karttan direkmi yüklicem çünkü rar halinde anladığım kadaryla biri recovaryden diğeri odinle yüleniyor

sercan akmannn

Üye
ya kardeş benimki bir kere brick oldu yaptırdın yapmak istiyorumda yine olmasın brick benim usb kablom orjinal deil ondanmı oluyo acaba?

yakisikli216

Üye
download moduna nasıl alacagım anlayamadım yardım edersen sevınırım galaxy ace GT S 5830 i

semptoman

Üye
o değilde benim telefonumda mtp hatası var ve download modunda odin telefonumu algılamıyor ne yapmam lazım?

Ali58_58

Ali58_58

Üye
öncelikle bu galaxy ace için geçerli değil mtp hatasını veriyosa temrinal emilatör ile yükle

Ali58_58

Ali58_58

Üye
recovery-clockwork-6.0.1.2 diyo ama bu yeni versiyon felanmı odinle atılan recovery-clockwork-6.0.1.0

sadikbircan

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar anlatım açık ve net ve başlıktada açıkca galaxy w i8150 diye yazdım.

Recovery mod üzerinden tekrar bir recovery yükleyemezsiniz. cwm 6.0.1.2 ile 6.0.1.0 arasında bir fark yok.Sadece birisi adb modu ile yüklemek için diğeri odin ile.

Cwm yüklemek telefonunuzu brick konumuna düşürmez.Sadece yanlış yapılan yüklemeler recovery modu bozabilir ama telefonun işleyişine etki etmez.((((Flashlama sırasında telefonun usb bağlantısını kesmediğiniz sürece...))))Orjinal yada çin malı hatta ev yapımı usb kablo bile eğer kablolarında kırıklık fln yoksa ve standart microusb-usb kablosuysa sorun yapmaz.İşlemleri doğru yaparsanız starta bastıktan birkaç saniye sonra yükleme tamamlanır ve telefon kendi kendine açılır.

Download modunda telefon algılanmıyorsa; adb modunu etkinleştirin bilgisayarınıza kiesi kurun(driverların yüklenmesi için).Daha sonra tekrar deneyin.

Cwm touch sürümü yeterince kullanışlı değil ve geliştiriciler sadece cwm5 yada cwm6 sürümlerini kullanın diyor((ics ve jb romları için)).

Arkadaşlar bu konuya fazla ilgi gösteremiyorum kusura bakmayın sadece paylaştığım romların yüklemesine yardımcı olması için bir ek olarak açmıştım.Bu yüzden yorumları kontrol etmiyorum.Sorunlarınızı özelden yada cm9 cm10 veya ehndroix konuları altında bildirirseniz((konuların dağılmaması için özeli tercih ederseniz sevinirim)) size daha kısa sürede yardım edebilirim.

aday1

Üye
Kardes terminal emulatorle yukleme yaparken ilk komuttan sonra adb not found seklinde hata veriyor.sorun ne acaba?

sadikbircan

Üye
    Konu Sahibi
Ayarlar/geliştiriciseçenekleri/android hata ayıklama modu işaretle root erişimi uygulamalar ve adb seçili olsun.

slvestre-99

Üye
kardes ben windows sp2 kullaniyorum usb terhering okumuyo telefonu sadece sarj edio sp3 te calisirmi yardim

aday1

Üye
Sadık kardes kusura bakma belki çok fazla soru sorduk ama benim telefonda ayarlar bölümünde yazdığın şekliyle bir alt menü çıkmıyor. Diğer tikler ise zaten işaretli.o da USB hata ayrıklara modu ve sahte konumlara izin ver.onlar da işaretli .bu halde iken veriyor hatayı.root erişimi ve adb yok menüde.tesekkurler

sadikbircan

Üye
    Konu Sahibi
Ben cm9 üzerinden yazmışım ya pardon.USB hata ayıklama modu açık olmalı ve rootlu olmalı terminal emülatörü

Üst Alt