Windows Phone 8.1 ile Duvarkağıdı ve Canlı Arkaplan Özelliği Mi Geliyor?

Sponsorlu Bağlantılar

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
    Konu Sahibi
Windows Phone 8.1 ile Duvarkağıdı ve Canlı Arkaplan Özelliği Mi Geliyor?

Not: Resim temsilidir. Konsept tasarımdır.

Windows 8.1 güncelemesi Windows 8'e kullanıcı seçimli duvarkağıdı ve canlı arkaplan özelliği getirecek (Tıpkı Android'deki canlı duvar kağıdı gibi). Değişiklik ile desktop ve metro arayüzlerindeki geçiş uyumsuzluğunun azaltılması amaçlanıyor. Ancak bu gelişmenin canlı kareleri soğuk bulanlar için işletim sistemini daha çekici ve kişiselleştirilebilir kılacağını da belirtmek gerekiyor.

Aynı tartışma yavaş yavaş gelişmekte olan ancak henüz piyasayı kasıp kavurma aşamasına geçemeyen Windows Phone için de geçerli.

Bildiğiniz gibi Microsoft desktop pc'ler ve tabletlerdeki metro arayüzünü birbirlerine yaklaştırma üzerinde çalıştığını açıkça belirtmişti. Sizce WP 8.1'e de bu özelliği getirecekler mi ya da getirmeliler mi?

Lütfen fikirlerinizi bizimle paylaşın.

• Beğen
Tepkiler: bahtiyad

alical33

alical33

Üye
inşallah olur abi ms yaparmı yapar :)
haber için teşekkürler

nanotex

nanotex

Üye
Olursa güzel olur tabii. Nasıl olsa isteğe bağlı :) isteyen yapar isteyen yapmaz

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
    Konu Sahibi
Umarım Windows Phone'a da gelir bu özellik. :)
Elleri ovuşturalım :eller:

papakudioflu

papakudioflu

Admin
canlı duvar kagidi ve kilit ekraninin gelme ihtimali aylar önce konuştugumuz bir konuydu. Muhtemelen gelicek.

man20

man20

Üye
bence mükemmel bişi. umarım gelir.

sympatico

Üye
canlı duvar kagıdıııııı

kaygisiz43

kaygisiz43

Üye
Eğer bu gelirse kişiselleştirme özellikleri olarak şu cümleyi duymayız en azından "sadece kutuların yerlerini ve şekillerni değiştirebiliyoruz" cümlesini duymayız bence böyle birşey kesinlikle gelmeli :)

Teşekkürler haber için güzeldi bu heyecanlandırdı :)

ÖEY

ÖEY

Üye
Valla bence güzel olur. Ben isterim şahsen. Mesela tilelar saydam olup arkada duvar kağıdı gözükebilir aynı durum uygulama listesi içinde geçerli tabi. Harika şeyler ortaya çıkar bence:oke:

symbianbelle

symbianbelle

Üye
canlı cansız fark etmez gelsin yeter :D

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
    Konu Sahibi
Valla bence güzel olur. Ben isterim şahsen. Mesela tilelar saydam olup arkada duvar kağıdı gözükebilir aynı durum uygulama listesi içinde geçerli tabi. Harika şeyler ortaya çıkar bence:oke:

Evet canlı kareler için geliştiricilere saydamlaştırma api'si sağlanırsa, uygulamaların live tile ayarlarına "şeffaf" seçeneği de eklenebilir.
Böylece arkaya konulan duvar kağıdı daha iyi görülür.

Kilit ekranına da canlı görüntü yani gif ve swf desteği gelirse tadından yenmez.
Weather Flow'un arayüzündeki hareket eden bulut animasyonunu hatırlarsınız çoğunuz, onun kilit ekranında olduğunu düşünün bir :aha:

• Beğen
Tepkiler: n000k
ÖEY

ÖEY

Üye

Evet canlı kareler için geliştiricilere saydamlaştırma api'si sağlanırsa, uygulamaların live tile ayarlarına "şeffaf" seçeneği de eklenebilir.
Böylece arkaya konulan duvar kağıdı daha iyi görülür.

Kilit ekranına da canlı görüntü yani gif ve swf desteği gelirse tadından yenmez.
Weather Flow'un arayüzündeki hareket eden bulut animasyonunu hatırlarsınız çoğunuz, onun kilit ekranında olduğunu düşünün bir :aha:
Süper olur tek kelimeyle:oke: Tabii pil çabuk bitirir orası ayrı:naughty:

katil_197

katil_197

Üye
Wp 8 ciktigindan beri bunu bekliyordum ben

katil_197

katil_197

Üye
nefes alıyormu bunlar

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
    Konu Sahibi
Gelecek olsa bile WP8.1'le geleceği için yıl sonunda ya da 2014 başında gelecek muhtemelen.

braayn

braayn

Üye
bencede gelir hatta ana ekrandaki kutucukların şefaflık ayarı bile gelir .Dilediğin gibi şefaflık ayarını yap.
Haber içinde ayrıca tşkler.

MaxiHan

MaxiHan

Üye
Bence kötü olur