Symbiana gelen yeni güncelleme ile kısılan özellikler bu başlıkta toplayalım! (fp1 fp2 süreçleri)

Sponsorlu Bağlantılar

Polymath

Polymath

Üye
    Konu Sahibi
Symbiana gelen yeni güncelleme ile kısılan özellikler bu başlıkta toplayalım! (fp1 fp2 süreçleri)
Arkadaşlar biliyorsunuz ki fp1 fp2 güncellemeleri ile gelen değisikler oldu ve gelen değişikler kadarda gidenler oldu. Bunlardan aklıma gelenleri yazacağım. Lütfen sizde aklınıza gelenleri yazınız. Her ne kadar gelen değişiklikler önemli olsada gidenlerde önemliydi bence..

Fp1 geldikten sonra gidenler:
1: Video izlerken görüntü boyutunu istediğimiz gibi 3 farklı şekil de sağdan açılan bir menü ile ayarlayabiliyorduk.. Bu gitti yerıne ekrana dokunarak 2 farklı değiştırme geldi.
2:Gps konum bulma sorunları meydana çıktı. Fp1 ile 603 ler için söylüyorum artık internetsiz konum bulma olayı malesef gitti.
3:Efekt kapama açma ayarı kaldırıldı. (Bundan çok kişi şikayetçi oldu)
4:
5:

Fp2 geldikten sonra gidenler:
1:Gps sorunu devam etmekte. Var olan sorun devam ediyor
2:Ön kamerası olan telefonlarda. Ön kamera açma butonu kaldırıl
3:Video düzenleyici kısayolları kalktı. Ayrıca Fotoğraf düzenleyici deki çoğu özellik kısıtlandı.
4:Galeride birden çok foto gönderme olayı kaldırıldı!
5:Tarayıcı daha rezil bir hal aldı
6:Telefonlarda kasmalar (kendi telefonum için diyorum)
7:Kameran Çıkış butonu kaldırıldı.
8:Ses kısma artık tuşla yapılıyor sadece
9:Çoğu uygulamada uyum problemleri sürüyor ve bu uygulamalara malesef güncelleme gelmedi.
10:Extra buton uygulaması sabote edilmeye çalışıldı fakat extra buton güncellendi
11: Klavye beklentileri karşılamadı ve alfa sayısal tuş takımı güzel fakat temalarda görseli değiştirilemiyor malesef. Sürekli gri kullanmak zorunda kaldık.
12:Galeriden duvar kağıdı yapma kaldırıldı
13:Akıllı dediğimiz telefonlar Tarayıcısından Facebooka girmiyor..
14:
15:

Evet arkadaşlar aklıma gelenler bunlar.Fp1 den fazla birşey hatırlamıyorum fakat aklıma geldikçe ve sizler yazdıkça konuya ekleyeceğim.. Konu tartışmaya açıktır. Tabi seviyeli bir şekilde.
Saygılar

Benim görüşüm. Kısaca bu yapılanlar nokia düşmanı olmama yettide arttı.

• Beğen
Tepkiler: gezegen5271

asigsasi

asigsasi

Üye
galeriden duvar kağıdı yapma da kalktı
ev ekranı alt bara gereksiz bul butonu konuldu
klavye alfasayısal tam bi işkence yön tuşlarını da kaldırmışlar hadi her kelimeyi bulmuyor da hızlı mesaj yazınca çorba gibi oluyor opera dan mesaj yazınca ne yazdığımı göremiyorum ekranın çoğunu kaplıyor ben fp1 deki klavyeyi çok özledim
kasma olayı fp1 de yoktu fp2 çok var

- - - Eklendi - - -

ve kamera fp1 de daha kaliteli fotoğraf çekerken fp2 berbat

• Beğen
Tepkiler: Eduardo58
Polymath

Polymath

Üye
    Konu Sahibi
galeriden duvar kağıdı yapma da kalktı
ev ekranı alt bara gereksiz bul butonu konuldu
klavye alfasayısal tam bi işkence yön tuşlarını da kaldırmışlar hadi her kelimeyi bulmuyor da hızlı mesaj yazınca çorba gibi oluyor opera dan mesaj yazınca ne yazdığımı göremiyorum ekranın çoğunu kaplıyor ben fp1 deki klavyeyi çok özledim
kasma olayı fp1 de yoktu fp2 çok var

- - - Eklendi - - -

ve kamera fp1 de daha kaliteli fotoğraf çekerken fp2 berbat

Söylediklerinin bir kaçı aynı. Ama aynı olmayanları ekledim.. Teşekkürler

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Fp2 geldikten sonra gidenler:
1:Gps sorunu devam etmekte. Var olan sorun devam ediyor
11: Klavye beklentileri karşılamadı ve alfa sayısal tuş takımı güzel fakat temalarda görseli değiştirilemiyor malesef. Sürekli gri kullanmak zorunda kaldık.

Bende Hiçbir Sorun Yok, 603 FP2.
Mod Mevcut..

opera dan mesaj yazınca ne yazdığımı göremiyorum ekranın çoğunu kaplıyor ben fp1 deki klavyeyi çok özledim

Son Sürüm Operada Bu Sorun Mevcut Değil..

Gayet Memnunum FP2 den, Sadece Birkaç Ayar Çekilecek O Kadar..

asigsasi

asigsasi

Üye

Bende Hiçbir Sorun Yok, 603 FP2.
Mod Mevcut..

gördüğün gibi ilk satır dan sonra metin tahminini kapatınca ancak gözüküyor

asigsasi

asigsasi

Üye

• Beğen
Tepkiler: Polymath
Polymath

Polymath

Üye
    Konu Sahibi

Fp2 den memnun değilim ayrıca ama biz gidenlerden memnun değiliz aynı zamanda :) Bu konu bizden alınan özellikleri kapsıyor. Ayrıca fp2 ile kısılan özelliklerin mantıklı açıklaması var mı sizce?

meme4

meme4

Üye
İyi bir güncelleme lazım bence

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin

Fp2 den memnun değilim ayrıca ama biz gidenlerden memnun değiliz aynı zamanda :) Bu konu bizden alınan özellikleri kapsıyor. Ayrıca fp2 ile kısılan özelliklerin mantıklı açıklaması var mı sizce?

Benim Kanaatim Nokia Bu FP2 Güncellemesini Biz Kullanıcıların Israrı Üzerine Hemen Verdiğinden Yana. Yani Güncelleme Üzerinde Daha Eklenecek\Düzenlenecek Birçok Şey Varken Bir Anda Verildi.. Son Bir Güncelleme Olacağından Yanayım O da Bu Özelliklerin Eklenmesi Ve Kararlı Bir Sürüm Olması.

Polymath

Polymath

Üye
    Konu Sahibi

Benim Kanaatim Nokia Bu FP2 Güncellemesini Biz Kullanıcıların Israrı Üzerine Hemen Verdiğinden Yana. Yani Güncelleme Üzerinde Daha Eklenecek\Düzenlenecek Birçok Şey Varken Bir Anda Verildi.. Son Bir Güncelleme Olacağından Yanayım O da Bu Özelliklerin Eklenmesi Ve Kararlı Bir Sürüm Olması.

Umarım olur arkadaşım. Bizde onu istiyoruz fakat üstünden kaç ay geçti? Farkettiysen fp1 lede kısıtlananlar oldu. Ama fp2 ile düzeltme olmadı dahada çok özellikler kısıtlandı.. Tezini doğru bulmuyorum oyüzden :) Tek mantıklı açıklaması nokianın hain politikasıdır :) (satış politikası sözde.) Bize bunları yapan firmanın telini almak bence çok saçma bundan sonra. Alanlara saygı duyuyorum :)

asigsasi

asigsasi

Üye
nokia bizi o kadar umursasaydı bu kadar şikayetin cevabı olarakta bi güncelleme gönderir di ve senin ekran görüntüsü masa üstü görünümünden

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin

Umarım olur arkadaşım. Bizde onu istiyoruz fakat üstünden kaç ay geçti? Farkettiysen fp1 lede kısıtlananlar oldu. Ama fp2 ile düzeltme olmadı dahada çok özellikler kısıtlandı.. Tezini doğru bulmuyorum oyüzden :) Tek mantıklı açıklaması nokianın hain politikasıdır :) (satış politikası sözde.) Bize bunları yapan firmanın telini almak bence çok saçma bundan sonra. Alanlara saygı duyuyorum :)

Gidişatın Nasıl Olduğunu Bilemem, Fakat Çoğunluk Memnun Son Güncellemeden. Bunun Bir Konusu Vardı Hatta. Güncelleme Gelmezsede Birşey Diyemem, Bu Şekilde Ben Biraz Daha Kullanırım.. Lumia Alacağım.

- - - Eklendi - - -

nokia bizi o kadar umursasaydı bu kadar şikayetin cevabı olarakta bi güncelleme gönderir di ve senin ekran görüntüsü masa üstü görünümünden

Hayır. Maxicep Mobile Temasından. Geçip Bakarsın.

asigsasi

asigsasi

Üye
zorunlu olarak getirdiği dlna ve araç modu getirmeseydi de özellikleri kısıtlamasalardı dlna ve araç modu sonradan yüklenen şeyler

- - - Eklendi - - -

Gidişatın Nasıl Olduğunu Bilemem, Fakat Çoğunluk Memnun Son Güncellemeden. Bunun Bir Konusu Vardı Hatta. Güncelleme Gelmezsede Birşey Diyemem, Bu Şekilde Ben Biraz Daha Kullanırım.. Lumia Alacağım.

- - - Eklendi - - -

Hayır. Maxicep Mobile Temasından. Geçip Bakarsın.

çoğunluk mobile light kullanıyor

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
zorunlu olarak getirdiği dlna ve araç modu getirmeseydi de özellikleri kısıtlamasalardı dlna ve araç modu sonradan yüklenen şeyler

- - - Eklendi - - -

çoğunluk mobile light kullanıyor

Ekran resmi gayet açık Maxicep mobile light teması.. Benim diyeceklerim bu kadar....

asigsasi

asigsasi

Üye
opera yakınlaştır ma kaç

- - - Eklendi - - -

o zaman opera mini kullanıyorsun

Polymath

Polymath

Üye
    Konu Sahibi
Konu dişina fazla çıkmayalım arkadaşlar=) fp1 de kısılan ozelleri hatırlayamadm. Aklınıza gelirse yazın ekleyim=))

Makale_Helvetia

Makale_Helvetia

Üye
​sanırım bu iki güncelleme arasında en şanslısı biz 1. nesillerdeki refresh güncellemesi..özellik kısılmadı aksine arttırıldı..tek derdimiz tarayıcı o kadar :)

asigsasi

asigsasi

Üye
birde tuş kilidi var değişen şimdiki daha güzel geliyor bana

Üst Alt