Galaxy Note 2 için Note 3 özellikleri. Note 2'niz mi var Note 3 mü kullanmak istiyorsunuz . İçeri!

Sponsorlu Bağlantılar

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
    Konu Sahibi
hmm.. tamam dostum.. onu da başımın ağrımadığı başka bir gün yaparım artık :) sabahtan beri telefonla uğraşıyorum... çok teşekkür ederim yardımların için.. hakkını helal et..
Helal olsun ne demekEn sonunda Note 2 4.3 için kernel yükleyebildim Tüm siteleri karış karış gezdim en sonunda iki siteeyi birleştirdim ve yaptım
2.0 ghz yükseltebilme ve gpu tuda 800 mhz e yükseltebilme imkanı 3.0.101 kernel daha bulan yok sanırım ilk ben buldum istek üzerine anlatımını yapabilirim

korky77

Üye
iyi forumlar.Sevgili arkadaşım paylaşımın Çok güzel.ben de paylaştıklarını uygulamayı düşünüyorum.Lakin bir sorum olacak.4.1.2yüklü.Direk dediklerini uygulayabilir miyim ya da 4.3 mü yüklü olması lazım?

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
    Konu Sahibi
iyi forumlar.Sevgili arkadaşım paylaşımın Çok güzel.ben de paylaştıklarını uygulamayı düşünüyorum.Lakin bir sorum olacak.4.1.2yüklü.Direk dediklerini uygulayabilir miyim ya da 4.3 mü yüklü olması lazım?
Hayır Gerekli Değil zaten Cleaning rom yapacağımız için eski romu sileceğizArkadaşlar Konu günlenmiştir Yeni ekran görüntüleri ekledim eklememi istediğiniz bir şey varsa mümkünse yardımcı olur gerekirse kendim bile upload ederim

korky77

Üye
ilgin için çok teşekkür ederim.oldukça hızlı cevap verdin.Ozaman ilk sayfadaki işlemleri uygulicaz sadece anladığım kadarıyla.eski rom silinecekse yeni romu nereden yükleyeceğiz?biraz başını ağrıttım kusura bakma

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
    Konu Sahibi
ilgin için çok teşekkür ederim.oldukça hızlı cevap verdin.Ozaman ilk sayfadaki işlemleri uygulicaz sadece anladığım kadarıyla.eski rom silinecekse yeni romu nereden yükleyeceğiz?biraz başını ağrıttım kusura bakma
Romun (Dr.Ketan's Custom ROM) linki 1. sayfada yazının arasında " "
buradanda indire bilirsiniz eğer stock 4.1.2 romundan bahsediyorsanız sammobileden isteğiniz ülkenin orijinal romunu indirebilirsiniz

korky77

Üye
kardeşim süpersin.Müsait olduğum ilk fırsatta denicem.anlayamadığım kısımlarda dönüş yaparım tekrar.çok Çok teşekkür

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
    Konu Sahibi
Devil2 kernel buldum kesinlikle İMEİ sorunu falan yok 2.0 ghz ye kadar yükseltebilme (ben 1.8 kullanıyorum 2.0 ghz zarar verebilir ve çok şarj yiyor)
sonra gpu 800 mhz ye kadar yükseltebilme (bencmarklarda 1000 puana kadar etkiler oyun performansını artırıyor (ben 544 mhz de kullanıyorum stock 400 mhz)
daha bir çok seçenek var istek üzerine ayrı bir konu bile açabilirim

korky77

Üye
Jelly Beanci kardeşim.efs yedeği almazsanız imei numarası silinebilir demiştin.benim telefonun imei numarası orjinal.benim telefon için de tehlike var mı?bir de efs yedeğini alırken restore adımını uygulamamız gerekiyor mu? Yada sadece imei silindiginde mi restore yapıcam?

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
    Konu Sahibi
Jelly Beanci kardeşim.efs yedeği almazsanız imei numarası silinebilir demiştin.benim telefonun imei numarası orjinal.benim telefon için de tehlike var mı?bir de efs yedeğini alırken restore adımını uygulamamız gerekiyor mu? Yada sadece imei silindiginde mi restore yapıcam?
Arkadaşım zaten benimde IMEI orijinal klon IMEI lilerin yapması çok zor restore işlemi aksi durumlarda kullanacağız istersen efs.img dosyasını upload et ben sana recovery moddan yüklenebilinen zip olarak göndereyim ÖZEL MESAJ olarak gönder 1 saat içinde upload ederim bende bu yöntemi kullanıyorum biraz anlatması zor olduğu için yazamadım

korky77

Üye
Forumda yükleme için gereken dosyaları anca indirdim.daha bilgisayarın basina oturup ugrasamadim.efs yedekleyince gönderirim

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
    Konu Sahibi
Forumda yükleme için gereken dosyaları anca indirdim.daha bilgisayarın basina oturup ugrasamadim.efs yedekleyince gönderirim
yedekleme yaparken dondu sanmayın eğer yazıda bir tuşa basın gibi bir yazı çıkara "enter" ı kullanmanız daha hayırlı üstelik telefonun ekran kilidi açık olmalıdır çünkü bizden superSU izini isteyecek "ADB shell gibi bir yazılım" sonra başarılı mesajı gelince telefonun kendi hafızasının içinde "efs.img" olmalı yoksa işlem başarısız.

korky77

Üye
Eyvallah kardeşim.ilgin icin cok sagol.Yapicam da acikcasi telefonu kitlerim diye de tırsıyorum biraz.bi de orjinal bi rom indirmem gerekiyo mu her ihtimale karşı? Benim evdeki internet sınırlı.her an beleş internet bulamıyorum.

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
    Konu Sahibi
Eyvallah kardeşim.ilgin icin cok sagol.Yapicam da acikcasi telefonu kitlerim diye de tırsıyorum biraz.bi de orjinal bi rom indirmem gerekiyo mu her ihtimale karşı? Benim evdeki internet sınırlı.her an beleş internet bulamıyorum.
Ozaman önce sammobileye üye olup sonra dmf3 romunu simdiden indirin yedekte dursun

korky77

Üye
dostum yazdığın adımları harfiyen uyguladım ve hiçbir sorun çıkmadı. öncelikle bu paylaşım için çok teşekkür ediyorum.
rom çok güzel çok beğendim. herşey güzel çalışıyor.
sadece akıllı ekranda "akıllı sayfa takibi" ve "akıllı duraklatma" çalışmıyor. o da donanımsal olabilir tam emin değilim. ama olmasa da olur.
bi de bi sorum olacak. hava durumu widget'ı nasıl transparan oluyor? bi türlü bulamadım. ama animasyonları güzelmiş :)
kamera uygulaması güzel ama alıştığım samsung kamera ve galeri daha iyi bana göre.

bunlar da kendi telefonumdan resimler...

temassız kontrol menüsünü yakalamak çok zor oldu. en fazla bu kadar yakalayabildim :)

bi de bişi sorcam şimdi fark ettim de romu kurduktan sonra androzipte sd kart gözükmüyor. neden olabilir? yada önerebileceğin başka zip,rar açan güzel bi dosya yöneticisi varsa o da olur :)
tel çok iyi oldu yaa çok heyecanlandım kurcalayıp duruyorum xD
Bildiğimiz üzere Note 2 sahipleri son zamanlarda çok mağdur oluyor çünkü, Samsung güncellemeleri hem eksik hem de geç veriyor bu yüzden kullanıcılar Custom romlara yöneliyor.
İşte hem performans hem de note 3 özelliklerini kullanmak için güzel bir rom var .

DİKKAT ROM VE ROOT TELEFONUNUZA ZARAR VE KALICI HASAR VEREBİLİR ALT DÜZEY BİLGİ SAHİBİ KİŞİLER DENEMESİN SORUMLULUK KABUL ETMİYORUM !

GELELİM ROMUMUZA ÖNCELİKLE ROOT lu olması gerekiyor.
1. Adım Note 2 ye nasıl root atılır : Öncelikle telefonumuzu Download moda alacağız , Download moda için telefon kapalı iken aynı anda ses kısma + power butonu + home butonuna sürekli basılı tutun taki ekranda bir uyarı yazısı çıkana kadar . uyarıda çıkmak için ses kısma girmek içinse ses açma tuşuna basın diyor siz de ses açmaya basın odin v.3.0.7 yi açın(Ben mümkün ise linkini upload edeceğim) ve açın sonra PDA butonuna basıp "CF-Auto-Root-t03g-t03gxx-gtn7100.tar" seçin ve ekrandaki ilk kutucuk renkli ise start diyerek root işlemini tamamlayın açılınca "SuperSU" adlı bir uygulama olmalı eğer yoksa ya işlem hatalı ya da marketten manuel olarak indirilmeli

Artık cihazımız rootlu ve bir rom atmak istiyoruz

2. Adım Recovery : Recovery için "philz_touch_5.00.5-n7100.tar" ı kullanacağız
kurulum için Odini açıp telefonumuzu download modda bağlayıp odini açın ve yine PDA ya basıp "philz_touch_5.00.5-n7100.tar" dosyamızı seçelim ve kuralım

Artık hem rootlu hem de recovery menümüz var artık EFS yedeği alıp rom yükleyebiliriz

ÇOOOKK ÖNEMLİİ UYARI !!! EFS YEDEĞİ ALMAZSANIZ İMEİ NUMARANIZ SONSUZA KADAR UÇAR TAKİ AKART DEĞİŞİMİ YAPANA KADAR

Gelelim EFS yeğediği alma ve eğer imei numaramız silinirse nasıl geri getirebiliriz
Önce doyaları bir klasörün içine çıkartalım sonra telefonu kilidi ve usb hata ayıklama modunu açalım ve telefonumuzu bilgisayara bağlayıp biraz bekleyelim yazılımları yüklü değilse yükleyelim sonra "bacup_EFS.bat" açalım 1 dk bekleyelim ve 1 kere enter a basın 10-20 sn sonra yazılar aşağı inmeyi kesecek o zaman tekrar 1 kere daha enter
a basın Bu arada ekranda superSU ile ilgili bir pence açılacak ona şimdilik izin ver diyin ve işlem tamam artık telefonun kendi hafızasında EFS.img diye bir dosya var o dosyayı bilgisayarınızın güvenli bir yerine koyun daha sonra işimiz olucak
(( İMEİ Dosyası silinirse ne olacak ! ))
eğer İmei numaranız "null\null"(öğrenmek için arama yaptımız ekrana "*#06#" yazın pop up bir uyarının içeriside yazacaktır) EFS.img dosyasını bilgisayarımızdan telefonumuzun kendi hafızasına ( Hafıza kartı olmaz ) atıyoruz . Restore_efs.bat dosyamızı açıyoruz ve yine önce ki gibi
1 dk bekleyelim daha sonra 1 kere basın 10-20 sn sonra yazılar aşağı inmeyi kesecek o zaman tekrar 1 kere daha enter

a basın Bu arada ekranda superSU ile ilgili bir pence açılacak ona şimdilik izin ver diyin ve işlem tamam telefonu yeniden başlat diyip. reboot u secelim açılınca işlem tamam
Artık hem rootlu hem recovery menüsü var hem de EFS yedeğimiz var hadi romu yükleyelim
xDa Developerden alıntıdır(sadece link :D )
bu linkten romu inirip sd kartımızın ana dizine atın daha sonra telefonu kapatın fişe takılı olmasın kapatmadan önce en %80 sarjı olsun sonra ses açma + power + home tusuna 8 - 10 sn basılı tutup bırakın aksi taktirde telefon yeniden başlatılıcak
recovery menümüzde isek mor bir sayfa görmemiz gerekiyor asla ekrana ellemeyi yanlış yerlere basmanız an meselesi olabilir ses açma yukarı ses kısma aşağı iner power tuşu ise seçer şimdi "Install Zip" e girelim sonra "Choose Zip from External sdcard" a girelim
romumuzu seçelim ve install DrKetan_Custom_ROM_V6_1.zip seçelim ve yükleniyor 15- 20 sn sonra falan ekrana Multi Tool by Dr.Ketan yazısı çıkacak ve beyaz bir sayfa gelecek anlaşmaları geçip bir sayfa gelecek
en üsteki seçeneğe tıklatın sırasıyla işretleyin her işretten sonra next diyelim
DİKKAT bu menü biraz karışık next dedikteen sonra gelen menülerin hepsi farklı hepsinde resimdeki seçili butona basalım
1. Efs bacup işaretli olacak
2.Dr.ketan diye bir seçenek var onu seçin
3."dont change"herhalde en altta diye hatırlıyorum
4. dont change seçili olmalı
5. dont change
6. hiç birşey işaretlemeyin bir uyarı verecek dikkate almayın
7.hiç birşey işaretli olmamalı
8.hiç birşey işaretli olmasın
9.hiç birşey işaretli olmasın
10.en alttaki network lose issu gibi bir şeydi o işaretli olmalı
11.kendinize göre işaretleyi sakın
"Enable Sub Menu Symbol KB"
işaretli olmasın
12 herşey
13 dont change
14 hiçbirşey
15 dont change ve romu kuruyor 5-8 dk arsı sürüyor
%30 takılıyor gibi oluyor % inip hemen %100 oluyor sakın kapatmayın normal kurulum bitince next diyin ve yeniden başlatılıcak tlefon açılırken samsung yazısı 4 -5 dk açık kalacak korkmayın eğer 15 dk den uzun sürerse servise verin
açılınca hiç birşey yüklemeyin telefonu kapatıp download menüsüne alın ve odini açıp "wifi ve yeniden başlama hatası çözüm" klasöre çıkartın ve pda basıp şeçerek yükleyin açılınca işlem tamam ayarlardan air command vb şeyleri açıp kullana bilirsiniz iyi günler

efs bacup ve restore
:

odin v.3.0.7
:

cf auto root
:

philZtouch recovery
:

wifi ve kapanma sorununa çözüm

:

Gear Manager v.1.2 (yükledikten sonra samsung appsten güncellemeyin!)
rar dosyasının içinden çıkan apk yı kurun ve işlem tamam
:

S4 AccuWeather Widget
Romlar gibi Recovery moddan yükleniyor (*.zip doysaları çıkartmayın direk sd karta atın)
:

S translator (Samsung un ses motoru ile konuşarak çeviri yapan bir çevirmen Fakat Türkçe gibi güzel bir dilin desteği yok :( )
Romlar gibi Recovery moddan yükleniyor (*.zip doysaları çıkartmayın direk sd karta atın)
:

Beyaz Note 3 Klavyesi
:

Nexus 4 kamera 4.3
Bu yazılımı Nexus 4 den aldım 4.3 orijinal kamera yazılımı (içinden google 3d galeride çıkıyor tek eksiği ön kameradan 720 p video kayıt desteği yok)
link :

(( TELEFONU GARANTİ İÇİNE ALMA İŞLEMİ ))

Triangle Away (sayaç sıfırlama ve garanti içine alma)
eğer olduya bir aksilik çıktı ve garantiye gitmesi gerekiyor ozaman rootu kaldırmadan önce download moddaki sayacı sıfırlamak gerekiyor
garanti içine almak için (linki altta vericem) Triangle Away adlı programı kuruyoruz sonra kaydet diyoruz aç dersek hata verir. Telefonun dilini İngilizce yapmamız gerekiyor (sadece işlem bitene kadar ayarlardan English UK yi seçin daha sonra Türkçe yapabiliriz) programı açalım root izini isteyecek 15 dk şimdilik izin ver diyoruz (her zaman izin vermek sakıncalı olabilir) açılınca 7 -7.5 mblik bir dosya indirmesi gerekiyor yani internete bağlı olmalı. İndirme işlemi bitince alt taraflarda r"reset flash counter" a 1 kere basıyoruz telefonumuz 3-5 sn sonra yeniden başlatılıcak ve açılırken donwload menü gibi bir menü gelecek ses açma tuşu dışında hiç bir şeye basmayın yoksa işlem iptal olur ses açma tuşuna basık ve bekliyoruz telefon kapanıyor ve açılınca işlem tamam telefonun kapatıp download menü ye girdiğimizde artık sayaç sıfır sıra geldi orijinal romu kurmaya öncelikle " " a üye olup Türkiye için olan en yeni sürümü indirip odin yardımıyla telefonumuza atıyoruz açılınca işlem tamam ve telefon artık Garanti içinde (Kardeşimin imei numarası silindi bu işlemleri yapıp garantiye verdim telefonun anakart ellerinde olmadığı için sıfırı ile değiştirdiler :D)

Triangle Away Link
:

Easy Unrar Unzip pro
*.zip ve *.rar dosyalarını açmak için kullanacağınız en iyi uygulama
:

S Note uygulamasının fix dosyası pdf export hatasını düzeltiyor
:

Rom içinden Screenshoot'lar (ekran görüntüleri):

Orijinal Kamera yazılımıdır üstteki sonradan yüklenmektedir isteğe bağlıdır iki kamera uygulamasıda yüklü olabilir yani ikisinide kullana bilirsiniz sıkıntı yaratmaz

Linkleri şahsen ben ekledim kırık linkleri bildirin tekrar upload edeyim
Jelly Beanci
Bu konu 22,1,2014 saat 00:10 de güncellenmiştir
kardeşim başını ağrıtıp duruyorum kusura bakma.root,recoveryve efs yedeği işlemlerini yaptım.yarın verdiğin romu yüklicem de yüklemeden önce WİPE işlemlerini yapmam gerekiyor mu ya da gerek yok mu?o kadar program yükledim boşa silmeyeyim şimdikardeşim romu yükledim. şu anda test ediyorum on numara valla. Benim de artık bir note 3üm var. Ama kilit ekranında operatörün ismi yazıyor onu ayarlardan bir türlü kapatamadım. yardıma olursan çok sevinirim. Tekrar tekrar teşekkürler. Allah razı olsun...

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
    Konu Sahibi
kardeşim başını ağrıtıp duruyorum kusura bakma.root,recoveryve efs yedeği işlemlerini yaptım.yarın verdiğin romu yüklicem de yüklemeden önce WİPE işlemlerini yapmam gerekiyor mu ya da gerek yok mu?o kadar program yükledim boşa silmeyeyim şimdikardeşim romu yükledim. şu anda test ediyorum on numara valla. Benim de artık bir note 3üm var. Ama kilit ekranında operatörün ismi yazıyor onu ayarlardan bir türlü kapatamadım. yardıma olursan çok sevinirim. Tekrar tekrar teşekkürler. Allah razı olsun...
Onu malesef kaldıramıyoruz

korky77

Üye
Neyse varsın olsun bakalım. Gülü seven dikenine katlanır. :) Bir de bu rom çok ram harcıyor. Normalde harcanan ram 700 mb lardaydı şimdi 1 gbın üzerinde. Bu olayı düzeltme şansımız var mı?

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
    Konu Sahibi
Haklısın çok Ram harcıyor ama normal eski Roma göre baya özellik var üstelik 4.3. S3 kullanıcılarının zaten ram sorunu var birde 4.3 ten sonra ran arttı iyice şıkıştılar bence 700 800 mb saf boş ram yeterli S3 kullanıcı ları 200 ve ya 350 gibi S4 ise 500 400 gibi 4.3 ten sonra

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
    Konu Sahibi
Ama düşürmek isterseniz uygulamalar kısmından hepsiye girin ve kullanmadigınız uygulamaları devre dışı bırakabilirsiniz mesela "yahoo news game hub music hub readers hub learning hub s suggest play oyunlar play kitaplar play gazetecilik gibi kullanılmayan yada sizin kullanmadigınız uygulamaları devre dışı bırakabilirsiniz

korky77

Üye
Çok sağol kardeşim. sayende telefonumu daha çok sevmeye başladım.Cebimi zorlayıp note 3 almayı düşünüyordum.Hiç gerek kalmadı. Allah razı olsun.Bir de yeniden başlatacağımız zaman fast reboot seçiminin sakıncalı olacağını yazmışsın önceki sayfalarda . Onu kapatmanın yolu yokmu? kapatma tuşuna bastığımda açılan pencerede yanlışlıkla basmayalım!...

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
    Konu Sahibi
Ben de aynı düşünüyorum bir aralar eski sürümü yüklüydü v3.2 gibi bir şeydi bundan biraz kötüydü sonra sıkıldım 4.1.2 kurdun kullanamadım direk tekrar 4.3 geçtim 1 ay sonra v 4 2 gün sonra V5 1 hafta sonra da v6 geldi yükledim ve cok memnun ve daha çok kişinin memnun olması içinde bu konuyu istek üzerine açtım

Üst Alt