Nokia Lumia 920 - Potansiyel Batarya Sorunu (Teorik)

Sponsorlu Bağlantılar

4MaGuS

4MaGuS

Üye
aktif kullanım derken devamlı açık konumdamı ben pil yüzde 80 de iken 4 saat vidyo izledimi ve sarjımın yüzde 30 larda oldugunu biliyorum bu arada bir şey söylemeyi unuttum vidyoyu netten izliyorum kendi kayıtlı vidyolardan degil

Son düzenleme:

ArMaGeDdOn_87

Üye
Aktif kullanım:3g yada wi-fi sürekli açık parlaklık yüksekte whats app ve sms gönderimi sıklıkla,internette dolaşım sıklıkla,video izleme arada ve arada telefon görüşmesi bu şekil de en fazla 6 saat gider o bile çok zor :)

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
Ama Lumia 920'yi, 900 ve diğer telefonlarla kıyaslamamak gerekir.
Lumia 920'nin ekranı kumaş ve metale karşı hassas. (Bugüne kadarki telefonlardan farklı)

O yüzden Lumia 900 yada N9'da olmuyor diye 920'de de olmayacağı anlamına gelmez.
Zaten bu olayın soru işareti doğurmasına sebep olan Lumia 920'nin ekran hassasiyeti.
Neyse en sağlıklısı, telefon elimize geçtiğinde satın alırken bu durumu deneyip görmek.

Her ne kadar Lumia 920'deki basılma ve sertlik durumu farklı olabilecek olsa da "güç düğmesi" konusunda Ali Kemal'e hak veriyorum.
Her cebimize koyduğumuzda güç düğmesini birşey basılı hale getirecek diye bir olasılık yok.
Bu olasılık çok düşük.
Ancak bunun gerçekleşmesi halinde ekranın kumaş ve metale olan hassasiyeti nedeniyle bataryanın bitme ihtimali çok yüksek. (Çünkü çoğumuz cebimizde taşıyoruz ve telefon pantolana/kumaşa temas halinde olacak.)

Yani düşük de olsa ilk ihtimalin (güç düğmesine birşeyin basması olayının) gerçekleşmesi, ikinci ihtimalin (sürekli temas halindeki dokunmatik ekran nedeniyle bataryanın bitişinin) gerçekleşmesini kaçınılmaz hale getiriyor :kıskıs: Bütün olay düşük olasılıklı o "ilk ihtimalin" gerçekleşmemesinde bitiyor. O gerçekleşmezse sıkıntı yok.

Offf ya tekerleme gibi oldu :D
En iyisi alınca deneyelim biz.
abi benim merak ettiğim bir şey var 920nin bataryası değiştirelebiliyormu acaba