MeeGo ve Multitasking

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Uruloki

Uruloki

Üye
    Konu Sahibi
MeeGo ve Multitasking
Yine ben biliyorum ama tam olarak bilgiye ulaşmanız için bunları yapıyor şimdi gelelim içeriğimize konu multitasking meego da nasıl ve 1 ghz lık işlemci yetiyor mu bu seferde yine meegotr den alıntı yapıyorum fakat onlar resmi kaynak onun için ve şu an tr bazından onlarda var(haluk abiye selam olsun burdan) hatta N9(oh yeaa) da var onlarda ve sevgili oytun abi bir yazı yazmış nasıl bir performans gösterdiği hakkında MeeGo N950 ve 1 ghz lık bir işlemcinin neler yapabileceğiniz kanıtlarından biri bu arada yazıyı iyi okuyun yuh 36 uygulama mı ben N8le 42gördüm olayına girmeyin yazıyı iyi okuyun ;)

http://www.meegoturkiye.org/forum/nokia-n9n950-multi-tasking-performans%C4%B1

• Beğen
Tepkiler: m542tf

Lenneth

Üye
Yaklaşık 20 uygulamaya kadar neredeyse takılma yada yavaşlama belirtisi göstermedi cihaz. Bundan sonra kısmi yavaşlamalar yaşandı fakat hiçbir zaman donmadı veya açmamazlık yapmadı. Yavaşlamalar ise kesinlikle uygulamaları kullanılmaz hale getirmedi. Kabaca bir örnek, hiçbir şekilde Windows'ta yaşanılan "Yanıt Vermiyor" sonrası bekleyiş ve açılma çabası oluşmadı. (gibi)

200 tane uygulama açınca stabil kalıyor, hızlı kalıyor diyenler vardı bir de :zuhaha:

TheCower

TheCower

Üye
Jeneratöre mi bağlamışlar? Sanayi elektriği de olur sanırım.

Uruloki

Uruloki

Üye
    Konu Sahibi
@nihat zaten fazla yormuyor sistemi linux ondan dolayı pek sorun yapmaz

TheCower

TheCower

Üye
Çok pahalı ya :( güzel ama ne yapacaksın?

Uruloki

Uruloki

Üye
    Konu Sahibi
çok pahalı diyemem o durum ülkemizden kaynaklı bir durum yani yurtdışında ucuz diyebilirim hele iphone4 e rakip olarak çıktığını düşünürsek ki iphone 4 ün fiyatı da belli onun için pek pahalı sayılmaz diyebilirim

ArMaGeDdOn_87

Üye
benim bildiğim N9 iPhone 'un yeni gelicek olan modeline karşılık olarak sunuldu ama yeni modele bakıcak olursak iPhone 4s N9 a baya bi fark atar herhalde..

pRime.

pRime.

Üye
N9 kullanım olarak iphone'a rakip çıkmış bir cihaz, donanım olarak değil. Kabul edelim iphone'daki pratikliği hiç bir androidde bulamazsınız ama n9 bunu başardı.

• Beğen
Tepkiler: El~PisToLeRo
Uruloki

Uruloki

Üye
    Konu Sahibi
hayır nokia nın politikasına bakarsanız iphone 4 modeline karşılık bir cihaz nokia biraz geriden geliyor en hızlı samsung sonra apple htc en son nokia diyebiliriz he bu teknoloji olayı filan değil tanıtım olayı işte wp7 li cihazları nokianın iphone4s e rakio olucak

ArMaGeDdOn_87

Üye
zaten nokia şu ana kadar hiç bir modelini iPhone'a karşılık düzeyinde üretemedi :)

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
zaten nokia şu ana kadar hiç bir modelini iPhone'a karşılık düzeyinde üretemedi :)

Kim üretebildi ki?
Ben n97'yi aldıgım zamanlar iphone 3'ten çok çok üstündü teknik olarak.
Hatta o zamanlar çıkan x6 ve n97 iphone killer olarak nitelendiriliyordu ama adamlarda çılgın bi isletim sistemi var ve bu zaten herseye yetiyor.
Yani kagıt üstüne bakıp aldandık.Aynı sekilde bugün kagıt üstüne bakıp android alanlar gibi.
N9 kullanım kolaylıgı ve stabilite olarak iphone'u en çok zorlayan telefon olacaktır.Ama özellikle 4S ve gelecek olan 5 ile iphone krallıgını ilan edecektir daha uzun yıllar.
Ama meego'ya destek verilirse ilerleryen zamanlarda ios'u geçebilir.

Uruloki

Uruloki

Üye
    Konu Sahibi
@Lenneth yazı yazan abimizden sana mesaj var

samsung galaxy s google earth acsın
interntetten video indirirken
bluetooth kulaklıgıyla muzşk dşnlesin bu arada nvigasyonla yone bulmaya calısıp
üstüne resimleri arasında geinmeye calıssın yeter
bunları android i aynı anda yapıyorsa eyvallah
n9 üstüne 30 uygulama daha yapıyor

pRime.

pRime.

Üye
hayır nokia nın politikasına bakarsanız iphone 4 modeline karşılık bir cihaz nokia biraz geriden geliyor en hızlı samsung sonra apple htc en son nokia diyebiliriz he bu teknoloji olayı filan değil tanıtım olayı işte wp7 li cihazları nokianın iphone4s e rakio olucak
Evet öyle hasan, işlemci gpu yarıştırmıyor n9. Yazılımıyla tasarımıyla iphone pratikliğini veren bir telefon.

• Beğen
Tepkiler: sengun95
Uruloki

Uruloki

Üye
    Konu Sahibi
hacı benimde bildiğim bir olay dediğin şey fakat nokia nın politakasını hala anlamış değilsin az geriye dön anlarsın nokia hala android cihazları rakip görmüyor direk iphone a yönelimli duruyor olay şu 3gs çıkıyor nokia ondan daha iyisi bu diyor 4 çıkıyor ondan iyisi bu 4s çıktı hemen peşine ekimde tanıtım var ee o zaman yani ben bunu oytın abi olsun gecebekçisi olsun çok kişiyle konuştum yani bariz bir fark olucak cihazlar arasında şimdi tutup ios dan bahsettiğimizi unutmayalım en az meego kadar iyi bir sistem unix in çok iyi bir örneği he kapalı o başka he multisi dandik o başka ama dediğim gibi iphone da da meego olduğunu düşenebilirsin ki düşündüğün zaman farkı anlıcaksın

----------Eklendi @ 22:16:17 ---------- Yazıldı @ 22:10:37 ----------

ki pratiklik kısmınıda msn grubunda demiştim hatta sensatipn itiraz etmişti yoksa pratikliğine ben bir şey demiyorum

pRime.

pRime.

Üye
Neyse, ilerleyen zamanlarda ne ne olacak göreceğiz fakat şunu söylemekte fayda var, wp7.5'li nokia'nın ios 5'li iphone 4s'i geçmesi için 40 fırın ekmek yemesi lazım.

chuck33

Üye
Yaklaşık 20 uygulamaya kadar neredeyse takılma yada yavaşlama belirtisi göstermedi cihaz. Bundan sonra kısmi yavaşlamalar yaşandı fakat hiçbir zaman donmadı veya açmamazlık yapmadı. Yavaşlamalar ise kesinlikle uygulamaları kullanılmaz hale getirmedi. Kabaca bir örnek, hiçbir şekilde Windows'ta yaşanılan "Yanıt Vermiyor" sonrası bekleyiş ve açılma çabası oluşmadı. (gibi)

200 tane uygulama açınca stabil kalıyor, hızlı kalıyor diyenler vardı bir de :zuhaha:

Yazıyı iyi okusaydınız anlardınız.

"Not: Niye daha fazla uygulama açmadın? Yoksa açamıyor mu? sorularının cevabı uygulama hafızasının Nokia N950'de kısıtlı tutulmasıydı."

ArMaGeDdOn_87

Üye
arkadaşlar iPhone 4s tanıtıldı ve avrupada da en fazla ay sonuna kadar bütün sipariş veren herkes telefonu alıcak,nokia N9 u tanıttı aradan kaç ay geçti daha kimsede N9 yok,anlatmak istediğim nokia artık bi çok konuda geri kaldı ve bunu da toparlaması zor gözüküyor,telefon konusundada iPhone 4s şu anda piyasada lider telefondur,nokia bundan 3-5 ay sonra yeni telefonlarını tanıtçak,yeni diyorum ve 5 ay sonra gelcek olan modeller :) onlar da 4s i geçemiceğini düşünüyorum..Nokia artık bir çok konuda çok geride artık bunu herkesin kabul etmesi lazım,bu arada bn nokia düşmanı falan değilim özellikle N9 u bekliyorum :) ama nokia nın baya bi geride kaldığını görüyorum :) N9 u da iPhone 4s e göre çok ucuz olcağı için alıcam..

Hex4d0r

Hex4d0r

Üye
arkadaşlar iPhone 4s tanıtıldı ve avrupada da en fazla ay sonuna kadar bütün sipariş veren herkes telefonu alıcak,nokia N9 u tanıttı aradan kaç ay geçti daha kimsede N9 yok,anlatmak istediğim nokia artık bi çok konuda geri kaldı ve bunu da toparlaması zor gözüküyor,telefon konusundada iPhone 4s şu anda piyasada lider telefondur,nokia bundan 3-5 ay sonra yeni telefonlarını tanıtçak,yeni diyorum ve 5 ay sonra gelcek olan modeller :) onlar da 4s i geçemiceğini düşünüyorum..Nokia artık bir çok konuda çok geride artık bunu herkesin kabul etmesi lazım,bu arada bn nokia düşmanı falan değilim özellikle N9 u bekliyorum :) ama nokia nın baya bi geride kaldığını görüyorum :) N9 u da iPhone 4s e göre çok ucuz olcağı için alıcam..

Çoğunlukla haklısın. Bende Nokia'yı savunan veya yeren biri değilim. iPhone'un başarısı IOS'dan kaynaklanmaktadır donanım olarak çok çok daha iyi cihazlar var. N9 da bu konuda IOS'a rakip olabilecek bir işletim sistemi kullanıyor. Bende Nokia'nın şuan izlediği politikayla bi yere varabileceğini zannetmiyorum. Eğer cidden güzel modeller çıkarırsa o zaman olur.

Bence Nokia'nın hem MeeGo'ya hem de WP7 ye devam etmesi gerekirdi. Çünkü WP7'deki güçlü donanımla Android'e, MeeGo'daki stabilliklede IOS'un karşısında başarılı olurdu. Bunun nedeni de (emin değilim) Ekonomiye yönelik bir düşünce içerisinde olmasından zannediyorum. Çünkü son zamanlarda ettiği zararı kapatma çabasında. Kısaca çırpınıyor. Potansiyellerinin farkında değiller. Başaramayacaklarına ikna edildiler(CEO). Benim düşüncem bu :)

sengun95

Üye

200 tane fazla abartı ama, n950'de daha fazla uygulama hafızası olsa emin ol daha fazlası yapılırdı. n950'yi kullanmış biri olarak söyleyebilirim ki multitasking'de hiçbir cihaz & sistem şu anda n9 ile yarışamaz. belki cpu'su, gpu'su düşük ama asıl olay sistem ile donanımın harika birleşimi. ve kapalı kod sistemine sahip olmaması.

maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
symbian kullandıktan sonra androide geçen biriyim. androidin onca övülmesi karşılığında bu ögüyü hakettiğine inanmıyorum. açık kaynak kodlu olması android için avantaj gibi gösterildi ama bence tam tersi. önüne gelen uygulama yazdı ve ortaya arapsaçı gibi birbirinden bağımsız ve standartları olmayan bir sistem çıktı. sistemde çok fazla hata alıyorum. androidin bu kadar tutulması sadece iyi bir reklam çalışması bence. çok işlevsel olduğunu düşünmüyorum. n9 alabilecek bütçeye sahip birine androidli hiçbir telefonu tavsiye etmem. en üst model bile olsa.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt